mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 lis 2012, 23:00 
Cytuj  
Metro UI sie nie pozbedziesz, bo nie masz jak, to jest glowny interface systemu. Standardowy desktop to jest aplikacja pod Metro ;)
Ale za 5$ mozna sobie ulatwic zycie: http://www.stardock.com/products/start8/
Odpalilem triala i masz normalne start menu, o Metro mozesz zapomniec (jest gdzies tam na gorze, ale jak nie potrzebujesz, to go nie widzisz) ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 lis 2012, 23:26 
Cytuj  
Coś mi się tu widzi, że Windows 7 będzie pełnił funkcję XP jak wyszła Vista.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 lis 2012, 23:29 
Cytuj  
Ale to standard przeciez... 98/Millenium, XP/Vista, Win7/... ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 lis 2012, 23:37 
Cytuj  
Taaa, dlatego gnojki kusza cena i tym oemem tanim. Ale zbyt bardzo wierze w kupowanie co drugiego windowsa.
Za miesiac bede sobie dyska kupowal, to pomysle wtedy czy sklonuje zasyfiony system czy sie pobawie z nowym.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 7 lis 2012, 23:55 
Cytuj  
@

No nie do końca, bo Win 98 był tak jak Vista. Po release tragiczny, a 98 SE i Vista z SP2+Platform Update to już ok systemy.

Zresztą jeszcze był Windows 2000 Profesional, który też był desktopowym systemem czego dowodem było jego używanie na desktopach oraz to, że uppgrade był do XP / Visty a nie do Windows Server tak jak reszta wersji Windows 2000 :)

Także ta zasada 'co drugi dobry' nie jest taka oczywista :wink:


Jednak jak się ma Win 7 to nie ma specjalnie imo wchodzić w Win8 na desktop do normalnych zastosowań sensu tym bardziej, że Win 9 będzie miał pewnie nowego DirectX lub coś równie istotnego ,którego Win 8 nie dostanie i dlatego 'będzie trzeba' migrować, a Win 8 będzie 'przejściówką'.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 8 lis 2012, 00:16 
Cytuj  
Ja za klika dni stawiam system na nowym HDD, winodwsy mam za darmo jako student i stąd koncepcja win 8.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2012, 00:26 
Cytuj  
A jak z wydajnscia w grach na srednich kompach (nie pytam o przyrost 1 fpsa... z 78 na 79 na 16gb ramu i dwoch kartach za 2 kloce kazda) ?

Ogolnie wiem ze wydajnosciowo jest troche lepiej niz w 7ce jesli chodzi o samego windowsa i czas wstawania systemu.
A gry? Warto instalowac? moze nowy Win wyciska lepiej ostatnie soki ze starszego sprzetu itd...

Sa gdzies jakies testy godne zaufania.


PS. My tu gadu gadu a tymczasem MS patentuje skanowanie ilu ludzi ci siedzi przez TV i jak za duzo, to ci sie film nie wlaczy, wiec tbh nie jestem pewny czy chce cokolwiek jeszcze od tej firmy kupowac. :/


_________________
Obrazek

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 8 lis 2012, 00:29 
Cytuj  
Porównując ze spatchowaną Vistą różnic specjalnych nie zauważyłem w grach. Choć nie mierzyłem frapsem i to na starym bardzo słabym kompie i na starej consumer preview wersji Win 8 było, a testów nie powtórze bo ten komp już siadł a na nowym mam tylko Win 8.
Żadnych dobrych testów nt. temat w sieci jednak nie widziałem, ale też i nie szukałem.

PS. Ano mega fail, aż mi się niedobrze zrobiło jak to przeczytałem. Żeby było śmieszniej Microsoft sam nie jest. Apple właśnie opatentowało pomysł na zdalne wyłączanie ludziom urządzeń bezprzewodowych bez ich zgody. Oczywiście do użytku firm i rządów :|

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 8 lis 2012, 06:09 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Okej, oem win8 w przeciwienstwie do win7 idzie za uzytkownikiem przez sprzet. No i taka opcja zakupu jest tania.
Prawda to? Chyba nie po to jest wersja BOX, żebyś wersję OEM mógł sobie instalować na każdym kolejnym komputerze?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2012, 08:41 
Cytuj  
sam myślę czy nie kupić boxa win 7 pro na lata


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2012, 09:48 
Cytuj  
ShadeKnight napisał(a):
tomugeen napisał(a):
Okej, oem win8 w przeciwienstwie do win7 idzie za uzytkownikiem przez sprzet. No i taka opcja zakupu jest tania.
Prawda to? Chyba nie po to jest wersja BOX, żebyś wersję OEM mógł sobie instalować na każdym kolejnym komputerze?


Aye, http://pclab.pl/news51437.html

Cytuj:
Licencjobiorca może przenieść oprogramowanie na inny komputer Licencjobiorcy. Licencjobiorca może także przenieść oprogramowanie (razem z licencją) na inny komputer, który należy do osoby innej niż Licencjobiorca, o ile a) Licencjobiorca jest pierwszym licencjonowanym użytkownikiem oprogramowania (...) W przypadku każdego przeniesienia oprogramowania na nowy komputer Licencjobiorca musi usunąć to oprogramowanie z poprzedniego komputera. Licencjobiorca nie może przenieść oprogramowania tak, aby możliwe było współdzielenie licencji między komputerami.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 8 lis 2012, 10:37 
Cytuj  
ShadeKnight napisał(a):
tomugeen napisał(a):
Okej, oem win8 w przeciwienstwie do win7 idzie za uzytkownikiem przez sprzet. No i taka opcja zakupu jest tania.
Prawda to? Chyba nie po to jest wersja BOX, żebyś wersję OEM mógł sobie instalować na każdym kolejnym komputerze?

Win 8 nie ma już wersji BOX w ogóle, a OEM licencja jest inna taka jak tomu napisał.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2012, 10:42 
Cytuj  
Jeszcze jest jedem myk (dla desha). Moze zamiast boxa win7 kupic win8 pro i downgradowac.

Cytuj:
A co z powrotem do starszej wersji systemu, na przykład Windowsa 7? Licencja OEM Windowsa 8 zakłada taką możliwość, ale tylko w przypadku edycji Pro. Po zakupieniu najnowszego systemu można bez przeszkód zainstalować zamiast niego Windows 7 Professional lub Windows Vista Business. Właściciel licencji ma przy tym prawo w każdej chwili powrócić do Windowsa 8. Microsoft zastrzega jedynie, by nośnik instalacyjny starszego systemu pochodził od producenta OEM lub z kanałów sprzedaży.


link


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2012, 10:48 
Cytuj  
Dzięki, muszę przypolować jakiś system na przyszłość. Muszę służbowy sobie załatwić, to faktycznie win8 pro brzmi dobrze :]


_________________
psn

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.