mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 632, 633, 634, 635, 636, 637, 638 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 cze 2014, 09:35 
Cytuj  
Ja też czytałem rozmowę Sikorski - Rostowski i nic tam z buractwa nie widziałem.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 cze 2014, 09:37 
Cytuj  
Dokładnie.
Oczywiście z punktu widzenia obywatela może to być bulwersujące ale wtf nao.

ps. ZOBACZ JAKIE DOSTAŁEŚ CUDNE SERDUSZKA KTÓRE BĘDĄ Z TOBĄ 100 POSTÓW, SAM ROBIŁEM.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 25 cze 2014, 09:38 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Już Ci wyjaśniam jak pogodzić te dwa postulaty.
1. Definitywnie obniżyć PIT do poziomu ~10%.
2. Wypierdolić 80% urzędasów na zbity pysk. Muszą albo nauczyć się czegoś przydatnego albo gryźć tynk.
3. Zlikwidować zasiłki i świadczenia socjalne. Jak ktoś jest nieudacznikiem to niech zdycha - selekcja naturalna.
4. Z podatków utrzymywać jedynie infrastrukturę, policję i straż.
5. Ubezpieczenia tylko i wyłącznie prywatne. Państwo odpowiedzialne jedynie za egzekwowanie sprawiedliwych warunków umowy.

Odnośnie punktu 2. W chuj ludzi musiało wypierdalać z kraju, bo tu nie było już dla nich perspektyw. Z powodu utrzymywania darmozjadów. Po obniżeniu podatków ruszy gospodarka i praca się znajdzie. Chociażby dla niewykwalifikowanych robotników. Oczywiście na powrót emigrantów nie ma co liczyć. Bo po co wracać jak tam nadal będzie lepiej niż w odbudowującej się dopiero Polsce?

Odnośnie zusu. Obecnie to jest odwlekanie nieuniknionego. Prawda jest taka - nie ma co ruchać kolejnych pokoleń. Wypłacić ile się da tym, którzy w tym systemie byli, a potem - niech im pomagają dzieci/robią po godzinach/zdychają. Sorry, ale to oni się nie postawili, oni dali się ojebać. Ja płacę składki na siebie (w teorii), a nie na dwa pokolenia wstecz. Płacę od 10 lat. I jak tego nie usuną to i tak przestanę już płacić. Po prostu zmienię kraj. Ciągnięcie tego gówna spowoduje tylko jeszcze większą zapaść.

Studia - tylko płatne/stypendia sponsorowane przez przedsiębiorców (potencjalny student podpisuje lojalkę na n lat). Darmowych, w szczególności humanistycznych nam nie potrzeba. Do podawania frytek w mcd nie potrzeba magistra.
NFZ - wypierdalać.
Szkoły i przedszkola - tylko prywatne. Koniec mieszania dzieciaków z rodzin pracujących z dzieciakami z rodzin patologicznych.


Takimi pogladami tylko mozna zracic ludzi do sensownych ideii.

Darmowe szkoly podstawowe powinne zostac. Im jednak wyzszy poziom edukacji tym pomoc panstwa powinna malec. Darmowe studia dla najlepszych i najbiedniszych. W tej chwili kupe ludzi studiuje tylko dlatego, ze studia sa za darmo. Humanistyczne studia tez sa przydatne. Cywilizacja rozwija sie nie tylko dzieki technice.

Podobnie w innych dziedzinach zycia, pomoc panstwa trzeba ograniczac ale nie likwidowac. Emerytury wszystkim powinne zostac przyciete do poziomu umozliwiajacego egzystencje, bo nas poprostu nie stac na zapewnienie godziwiego zycia tym ktorzy pracowali za komuny, a wysokie emerytury dla funkcjonariuszy tamtego systemu to wogole skandal totalny.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 cze 2014, 09:39 
Cytuj  
Cytuj:
Darmowe studia dla najlepszych i najbiedniszych.


Eeee, co? Dlaczego od razu dla najbiedniejszych? Co to ma wspólnego?

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 25 cze 2014, 09:42 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Cytuj:
Darmowe studia dla najlepszych i najbiedniszych.


Eeee, co? Dlaczego od razu dla najbiedniejszych? Co to ma wspólnego?


W sensie ze jak ktos jest dobry i przy okazji biedny. Dawanie stypendiow bogatym jest bez sensu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 cze 2014, 09:43 
Cytuj  
No to już co innego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 25 cze 2014, 09:43 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Ja też czytałem rozmowę Sikorski - Rostowski i nic tam z buractwa nie widziałem.


To jest czysto subiektywna ocena, widac w orange ludzie smieja sie i rozmawiaja jak pizdy i sie przyzwyczailes.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 cze 2014, 09:46 
Cytuj  
Zacytuj konkretny fragment, który obraża twoje poczucie wielkomiejskiej estetyki.

@Oyciec Piękne są, czekałem na ten moment na forum wiele lat.


_________________
Χ Ξ Σ


Ostatnio edytowano 25 cze 2014, 09:53 przez Tor-Bled-Nam, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 25 cze 2014, 09:46 
Cytuj  
Niah napisał(a):
@kozas15
Ty tak serio?! :wtf:


Niech będzie moja strata i zapytam - co DOKŁADNIE Ci się w moim poście nie podobało?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2014, 09:55 
Cytuj  
Cytuj:
Darmowe studia dla najlepszych i najbiedniszych.

Ikonowicz wita
http://rss.org.pl/
Obrazek


a w rozmowach Sikorskiego nie widze za bardzo nic zlego, poza tym, ze wyszlo to na jaw i jakie to ma skutki.


_________________
.


Ostatnio edytowano 25 cze 2014, 09:58 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 cze 2014, 09:57 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Ikonowicz wita
http://rss.org.pl/


Silne związki zawodowe, rozszerzanie praw pracowniczych, sprzeciw wobec zwolnień, skracanie czasu pracy – bycie głosem politycznym świata pracy.

To ja podziękuję debilom bez wyobraźni.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 cze 2014, 09:59 
Cytuj  
hehehehe silne zwiazki zawodowe. ja pierdole co to jest.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2014, 09:59 
Cytuj  
Bo na hali produkcyjnej to masz grac w tenisa, a nie pracować ;)
Swoja drogą sliczne loga mają.

przy czyms takim to Korwin jest po prostu mega mędrcem.

http://biznes.onet.pl/afera-pzu-bezkarn ... news-detal lol, czemu oni o tym teraz piszą?


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2014, 10:49 
Cytuj  
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/afera-p ... osji/smlh3
Afera podsłuchowa na Litwie.

niezle jaja.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 cze 2014, 10:55 
Cytuj  
No zaraz się okaże, że w Estonii również. :)

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2014, 10:59 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
@Oyciec Piękne są, czekałem na ten moment na forum wiele lat.


Graty!
Kuzwa, kiedys sie tez takich dochapie...mam nadzieje ze wystarczyl tylko handshake zeby je dostac? ;) :D

No ale juz serio, to czemu ludzie biora program KNP i uznaja, ze to wszystko musi byc wprowadzone dzien po objeciu wladzy, od razu i w pelni?

@Lokken w jaki sposob obnizka PIT do 0 ma wplynac na zmniejszenei sily nabywczej wsrod najbiedniejszych?
Bo to interesujace co piszesz, ale nie bardzo widze jak doszedles do takich wnioskow.

Zmniejszajac/Likwidujac PIT osiagasz kilka rzeczy:
- likwidujesz w czesci szara strefe (choc to bardziej likwidacja ZUS w takiej formie jak jest na to wplynie)
- zwiekszasz dochody obywateli
- pobudzasz gospodarke
- sciagasz firmy zagraniczne

Jak to finansowac?
W zalozenia do budzetu 2014 PIT to jakies 40mld.

- odchodza Ci koszty administracyjne - jakies 3mld z tego co kojarze
- zwiekszaja sie wplywy z VAT (i to wiecej niz 23% kwoty uwolnionej z PIT) - przyjmujac mysle konserwatywnie 30% da Ci to 30mld uwolnione z PIT x 30% = 9mld
- podatek pobierany przez pracodawce zamiast rozliczania przez pracownika w jednej wysokosci dla wszystkich.
Mamy cirka 17mln pracujacych Polakow plus pewnie jakies 0.5mln w szarej strefie. 17mln x 50zl x 12 daje 10mld, czyli 1/4 obecnych wplywow z PIT obecnie.
Przy pensji minimalnej miesieczny podatek to 88zl. 50zl a 88zl to roznica 40% w opodatkowaniu najbiedniejszych.

Czyli po tym powyzej masz juz polowe kosztow zamortyzowane, a to tylko wyliczenia na poziomie podstawowym.
Jak wejsc w detale, to oszacowanie pozytywnego wplywu na gospodarke i na spoleczenstwo da Ci pewnie nawet w krotkim terminie pare-parenascie mld dodatkowo, a w dlugim, po poszerzeniu o kolejne kilka mln osob bazy podatkowej bedziesz mial nadwyzki w budzecie z tytulu zniesienia dochodowego.

Zaufanie do panstwa wzrosnie po takim ruchu, bo ludzie zobacza, ze panstwo nie chce ich okradac. To tez jest nie do przecenienia.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2014, 11:38 
Cytuj  
Kuzwa mialem spotkanie przez pol godny i nie moge edytowac :D

Co chcialem dopisac to to, ze majac duzo bardziej zderegulowana i odbiurokratyzowana gospodarka z prostym systemem podatku osobistego, prawie pewnym jest, ze zmniejszy sie dosc drastycznie bezrobocie.
A nizsze bezrobocie, przy zwiekszajacej sie podazy pracy to zwiekszajace sie pensje. To bedzie realna pomoc dla najbiedniejszych.

Do tego, jak juz to ruszy to wszystko, mozesz sie wziac za system ZUS i z nadwyzek i ewentualnie dlugu probowac finansowac przejscie z systemu repartycyjnego na system kanadysjki/irlandzki czyli emerytury obywatelskiej ...te zmiany dopiero dadza kopa gospodarce jakiego by sie nie powstydzil zaden Tygrys Europy.

Polacz to z reforma CIT, podatkiem przychodowym zamiast podatku dochodowego (co uszczelni ucieczke zyskow za granice) i masz 3 sensowne reformy, z ktorych dwie finansuja trzecia, ktora daje kopa gospodarce i szanse na normalna emeryture ludziom ktorzy maja teraz mniej jak 50 -55 lat.

To nie jest rocket science przeciez...


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 25 cze 2014, 11:42 przez Rzeznik, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2014, 11:40 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
http://biznes.onet.pl/afera-pzu-bezkarni-politycy,18493,5643970,5643961,551,1,news-detal lol, czemu oni o tym teraz piszą?

ponieważ stonoga sypie kolejno wszystkich od żony kwasniewskiego po piskorskiego, aktualnie seremet wydał nakaz aresztowania stonogi, zobaczymy jak się to rozwinie, gościu ma ponad sto wygranych rozpraw, które okazywały się bezpodstawne


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 cze 2014, 11:41 
Cytuj  
A teraz dokładne liczby i przykłady co by się na minę nie wjebać biorąc pod uwagę możliwości finansowe Polski i Polaków.
Moment... nie ma? Nie ma.
Teoria, która jest cudowna ale nikt nie wie czy zadziała.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2014, 11:43 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Silne związki zawodowe, rozszerzanie praw pracowniczych, sprzeciw wobec zwolnień, skracanie czasu pracy – bycie głosem politycznym świata pracy.

To ja podziękuję debilom bez wyobraźni.


dokładnie tak, totalna bzdura w naszych realiach, na to mogą sobie pozwalać bogate kraje jak np francja, która to realizuje ale...

mi podoba się jak na ten temat wypowiada się korwin, powinniśmy dbać o człowieka po pracy :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 632, 633, 634, 635, 636, 637, 638 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.