mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 797, 798, 799, 800, 801, 802, 803 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 15 lis 2014, 22:31 
Cytuj  
Niah napisał(a):
https://www.youtube.com/watch?v=X354ooM54nU
ŁADNIE ZOMO ZAORALI :wtf:

Tradycyjnie, jak co roku. Najważniejsze jest co było pokazane w wiadomościach głównych stacji TV - czyli demolka i rozróba, oraz przekaz główny: 11 listopada - święto kiboli.
W tym roku i tak było w miarę spokojnie.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 lis 2014, 22:40 
Cytuj  
montezuma - a co to ma do rzeczy, że w UK jest tak samo?

embe napisał(a):
montezuma napisał(a):
Jaki ty mądry to wyjaśnij dlaczego Starbucks, Amazon a take inne międzynarodowe koncerny nie płaca w Anglii podatki albo płaca nieporównywalnie niższy niż powinny względem swoich dochodów. To samo zjawisko mamy i w Polsce

nie rozumie twojego podejścia że dawanie ulg w/w firmom jest zbawienne dla nas, niestety tak to się odbywa ale przecież jeśli te firmy nie chcą wchodzić na nasz rynek to trudno, rynek nie zna próżni i każda konkurencja ją zapełni, ale nie wydaje mi się by taka sytuacja miała miejsce, dawniej korporacje walczyły o rynki zbytu, teraz mamy nie wiedzieć czemu walkę o to kto da im więcej kasy


dokładnie.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 15 lis 2014, 23:01 
Cytuj  
Akurat pod koniec embe nie ma racji, a tym bardzie Junkierzuma. Jezeli takie koncerny jakie byly opisane byly by rownie opodatkowane jak lokalne przedsiebiorstwa, to i tak wiekszosc z nich by zostala, bo takie podatki sa dla nich pikusiem w porownaniu do zyskow. Centra korporacji jak Tesco, etc, i tak sa poza Polska, wiec to nie ma znaczenia, a ze w Polsce maja ulgi to tylko dzieki kretynizmu ludzi jak montezuma. Fakt jest taki ze nawet jak beda rownie opodatkowani jak lokali przedsieborcy (zaznaczam ze wszyscy powinni byc obcieci z takich podatkow jak CIT), to i tak zostana, bo im sie to nadal i zawsze bedzie oplacalo. Teraz system jest tym gorzej pojebany ze dajemy ulgi, czy wolna reke, koncernom a lokalni przedsierborcy sa rozliczani przez US co do setnej grosza.


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 lis 2014, 23:12 
Cytuj  
dokładnie o to chodzi. Korporacji nie trzeba traktować specjalnie czy serwować im ulgi i zwolnienia podatkowe.

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 lis 2014, 23:15 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
dokładnie o to chodzi. Korporacji nie trzeba traktować specjalnie czy serwować im ulgi i zwolnienia podatkowe.


to w jaki sposób mamy przyciągnąć inwestycje zagraniczne, kiedy koncern chce wybudować fabrykę za 500 mln złotych i zatrudnic 2 000 osob ma do wyboru polskie bez żadnych ulg i wegry z 80% ulgą od podatków.


_________________
Bishop - Teon

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 lis 2014, 23:18 
Cytuj  
montezuma napisał(a):
Mark24 napisał(a):
dokładnie o to chodzi. Korporacji nie trzeba traktować specjalnie czy serwować im ulgi i zwolnienia podatkowe.


to w jaki sposób mamy przyciągnąć inwestycje zagraniczne, kiedy koncern chce wybudować fabrykę za 500 mln złotych i zatrudnic 2 000 osob ma do wyboru polskie bez żadnych ulg i wegry z 80% ulgą od podatków.

podajesz skrajnie korzystny przykład, większość "inwestycji" wychodzi na zero ponieważ koncerny wycofują się po własnej amortyzacji i szukają nowych frajerów


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 lis 2014, 23:27 
Cytuj  
embe napisał(a):
podajesz skrajnie korzystny przykład, większość "inwestycji" wychodzi na zero ponieważ koncerny wycofują się po własnej amortyzacji i szukają nowych frajerów


od 1990r firmy zagraniczne zainwestowały w Polsce 800 mld złotych i zatrudniają obecnie ok 1.5 mln ludzi.Inwestycje zagraniczne maja swoje zalety i wady ale patrząc całościowa Polka zyskuje więcej niż traci.


_________________
Bishop - Teon


Ostatnio edytowano 15 lis 2014, 23:40 przez montezuma, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 15 lis 2014, 23:40 
Cytuj  
Co do inwestycji produkcyjnych to Polska powinna miec ulgi w formie "Stref wolnych", co do reszty, nie.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 15 lis 2014, 23:41 
Cytuj  
montezuma napisał(a):
embe napisał(a):
podajesz skrajnie korzystny przykład, większość "inwestycji" wychodzi na zero ponieważ koncerny wycofują się po własnej amortyzacji i szukają nowych frajerów


od 1990r firmy zagraniczne zainwestowały w Polsce 800 mld złotych i zatrudniają obecnie ok 1.5 mln ludzi.


Jakbym sluchal redaktora TVN.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 01:39 
Cytuj  
Ostatnio byla konferencja z PKW, i twierdzili ze elektroniczny system POWINIEN dzialac. Bedzie dzialac?

Monti, daj nam inside info, jak bedziez szczery to naklonie sasiadke na PO.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 08:57 
Cytuj  
Koalicja znalazla sposob jak wygrac wybory:

http://www.wprost.pl/ar/480109/W-Szczec ... zie-gminy/

W Szczecinku wojt jest z PSL, a burmistrz z PO (ten ktory nie odwolala komendanta strazy miejskiej za wymuszania zeznan przez SM). PRL 2 w rozkwicie!

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 09:13 
Cytuj  
montezuma napisał(a):
Mark24 napisał(a):
dokładnie o to chodzi. Korporacji nie trzeba traktować specjalnie czy serwować im ulgi i zwolnienia podatkowe.


to w jaki sposób mamy przyciągnąć inwestycje zagraniczne, kiedy koncern chce wybudować fabrykę za 500 mln złotych i zatrudnic 2 000 osob ma do wyboru polskie bez żadnych ulg i wegry z 80% ulgą od podatków.



no to fabrykę czy kolejne Tesco? Zdecyduj się.
Pisaliśmy o handlu i sieciach handlowych, dla których Polska to kolejny ~35mln rynek zbytu. Dla nich jakiekolwiek ulgi nie są potrzebne, bo oni zarabiają sprzedając produkty (często swoje) polakom. Odwracanie kota ogonem. Gdzieś czytałem, że jedna osoba zatrudniona w Tesco/Biedronce powoduje zwolnienie nawet 10 osób gdy okoliczne sklepiki upadają. Nie wiem na ile prawdziwe są te wyliczenia.
Wracając do tematu fabryk - owszem można dać im ulgę 80%, ale dlaczego te ulgi zarezerwowane są jedynie dla inwestycji zagranicznych? Bo Kowalski i tak otworzy fabrykę w Polsce? Mamy jeszcze w Polsce dużych producentów zatrudniających podobne ilości osób i nie mogących liczyć na jakiekolwiek zniżki.


montezuma napisał(a):
embe napisał(a):
podajesz skrajnie korzystny przykład, większość "inwestycji" wychodzi na zero ponieważ koncerny wycofują się po własnej amortyzacji i szukają nowych frajerów


od 1990r firmy zagraniczne zainwestowały w Polsce 800 mld złotych i zatrudniają obecnie ok 1.5 mln ludzi.Inwestycje zagraniczne maja swoje zalety i wady ale patrząc całościowa Polka zyskuje więcej niż traci.


patrząc z drugiej strony - raczej rodzimy przemysł i produkcja wartości kilku bilionów zostały sprzedane za 800mld zł. Zatrudnienie też raczej nie wzrosło a wręcz spadło, biorąc pod uwagę identyczny poziom bezrobocia oraz fakt, ze jakieś ~3mln polaków w wieku produkcyjnym aktualnie pracuje poza granicami Polski.
Bo jeszcze ktoś pomyśli, że zachodnie koncerny wybudowały w Polsce nowych obiektów za 800mld, a te 1.5mln osób odpadło prosto z puli bezrobotnych.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1015
Dołączył(a): 30.09.2004
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 10:35 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Gdzieś czytałem, że jedna osoba zatrudniona w Tesco/Biedronce powoduje zwolnienie nawet 10 osób gdy okoliczne sklepiki upadają. Nie wiem na ile prawdziwe są te wyliczenia.


To ściema. Straszyło się tak ludzi, że hipermarkety to zło, że małe sklepy upadną itd. Koło biedronki mam 2 osiedlowe spożywczaki i jakoś żyją. Nie widziałem chyba, żadnego osiedlowego który przestał istnieć. Na pewno obroty spadły i marża też no ale to jest wolny rynek.

Ulgi podatkowe dla hipermarketów to jakiś żart. Oni jeszcze zapłacą niezły hajs dla gminy byle mogli postawić swój, zresztą myślę, że to jakieś łapówy poszły, żeby dostać te ulgi. W Białymstoku Auchan było jedynym hipermarketem przez kilka lat. Dzień w dzień oblężenie jak na święta. Oni by tam mogli haracze płacić oprócz tych podatków i kary przeróżne i i tak byliby zarobieni.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 10:40 
Cytuj  
Stobek napisał(a):
To ściema. Straszyło się tak ludzi, że hipermarkety to zło, że małe sklepy upadną itd. Koło biedronki mam 2 osiedlowe spożywczaki i jakoś żyją. Nie widziałem chyba, żadnego osiedlowego który przestał istnieć. Na pewno obroty spadły i marża też no ale to jest wolny rynek.


sciema? u mnie zamknely sie 2 sklepy (lacznie zatrudniajace 7 osob), w kolejnych 2 zmniejszyli zatrudnienie o 1-3 pracownikow.
sklepik z zabawkami zmniejszyl swoja powierzchnie o 2/3 bo nie daje rady konkurowac z biedronka.
wolny rynek? co to ma wspolnego z wolnym rynkiem? biedronka, ktora nie placi podatkow i wyzyna pracownikow jak sie da za niskie pensje, tesco, ktore zatrudnia na pol etatu i placi grosze.
wez tez sie obudz czlowieku bo pierdolisz jak montezuma.

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 10:42 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
no to fabrykę czy kolejne Tesco? Zdecyduj się.
Pisaliśmy o handlu i sieciach handlowych, dla których Polska to kolejny ~35mln rynek zbytu. Dla nich jakiekolwiek ulgi nie są potrzebne, bo oni zarabiają sprzedając produkty (często swoje) polakom. Odwracanie kota ogonem. Gdzieś czytałem, że jedna osoba zatrudniona w Tesco/Biedronce powoduje zwolnienie nawet 10 osób gdy okoliczne sklepiki upadają. Nie wiem na ile prawdziwe są te wyliczenia.
Wracając do tematu fabryk - owszem można dać im ulgę 80%, ale dlaczego te ulgi zarezerwowane są jedynie dla inwestycji zagranicznych? Bo Kowalski i tak otworzy fabrykę w Polsce? Mamy jeszcze w Polsce dużych producentów zatrudniających podobne ilości osób i nie mogących liczyć na jakiekolwiek zniżki.


lol, pisaliśmy o ulgach podatkowych dla inwestorów zagranicznych kiedy chcą wybudować fabrykę, to ty się wpierdoliłeś z tekstem o sieciach handlowych. Napisze to jeszcze raz ponieważ widać ze nie rozumiesz.
Sieci handlowe nie dostały żadnych ulg podatkowych.


_________________
Bishop - Teon

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 10:44 
Cytuj  
montezuma a ile wynosza ulgi podatkowe dla polskich przedsiebiorcow?
np. tych, ktorzy chca zwiekszyc produkcje, zwiekszyc zatrudnienie, zbudowac nowa fabryke?
budowa tesco/biedronki to nie jest inwestycja zagraniczna?

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 10:51 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
montezuma a ile wynosza ulgi podatkowe dla polskich przedsiebiorcow?
np. tych, ktorzy chca zwiekszyc produkcje, zwiekszyc zatrudnienie, zbudowac nowa fabryke?
budowa tesco/biedronki to nie jest inwestycja zagraniczna?


w 2012 łączna wielkość ulg związanych z vat wyniosła 42.5 mld zł, ulgi z CIT to 10.8 mld zł.

Czy wy jesteście idiotami. Jak możecie traktować manipulacje kosztami przez sieci handlowe tak ze wykazują b mały zysk a celowymi ulgami podatkowym dla inwestycji zagranicznych jako taką samą "ulgę podatkową" To są 2 rożne rzeczy nie związane ze sobą.


_________________
Bishop - Teon

****
Avatar użytkownika

Posty: 1015
Dołączył(a): 30.09.2004
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 11:05 
Cytuj  
Wolny rynek byłby jakby ulg nie było.
Mówiliśmy o spożywczakach, a nie o zabawkarskich bo takie małe specjalizujące się sklepy poprzenosiły się do galerii albo przestały istnieć. Taki jest trend i tak jest wygodniej dla klienta i konkurencja w postaci biedronki nie ma tu nic do rzeczy.
Co do zatrudnienia biedronki to bieda, ale hipermarkety zatrudniają kilkadziesiąt osób, więc jak 10 straci pracę to pod tym względem wynik i tak jest pozytywny. Część na śmieciówki ale dużo też na umowę o pracę. Nie mówiąc o tym, że osiedlowe sklepiki mają ubogą ofertę towarową i krótsze godziny otwarcia więc jako klient wole markety.

Podsumowując zwolnienia z podatków dla zagranicznych inwestorów moim zdaniem to fail. Dajmy ulgi swoim.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 11:17 
Cytuj  
No ja mam jednego znajomego, który był zmuszony zamknąć swój sklepik bo obok powstała biedronka. 3 osoby poszły na bruk.
Sam znajomy 2 lata temu przechodził rekrutację starajac się o pracę przy kasie w tej Biedronce. Co mnie akurat rozśmieszyło bo proces rekrutacyjny na tak wspaniałe stanowisko trwał 6 miesięcy (pewnie już gdzieś o tym narzekałem na forum).

Montezuma - pytałeś o handel, ja odpisałem o zagranicznych sieciach handlowych, ty wyciągnąłeś fabryki jako przykład inwestora zagranicznego, ja odpisałem, że pisaliśmy o handlu. Powtórzę - nie odwracaj kota ogonem. Zresztą sieci supermarketów, Tesco, Biedronka etc. to też inwestor zagraniczny.

No i gdzie te 1.5mln osób które znalazło zatrudnienie u dobrych zachodnich wujków którzy zainwestowali te 800mld w Polsce? Stopa bezrobocia w 1990 to ~5%, stopa bezrobocia w 2014 to 14%. 3mln w wieku produkcyjnym opuściło ten kurwidołek. Matematycznie to mi się w chuj nie zgadza, ale z chęcią przeczytam rządowe tłumaczenie tego cudu.

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 11:21 
Cytuj  
Stobek napisał(a):
Podsumowując zwolnienia z podatków dla zagranicznych inwestorów moim zdaniem to fail. Dajmy ulgi swoim.


Gdzie wy zyjecie? Mamy w polce coś takiego jak Specjalne strefy ekonomiczne. Jeżeli polski przedsiębiorca tworzy inwestycje na ich terenach to dostaje ulgi podatkowe. Łączna powierzchnia tych stref ekonomicznych to 16 000 ha a większość przedsiębiorców którzy tam inwestują to polskie firmy (20%)


_________________
Bishop - Teon

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 797, 798, 799, 800, 801, 802, 803 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.