mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 857, 858, 859, 860, 861, 862, 863 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 12 gru 2014, 13:24 
Cytuj  
Pff myślałem, że na nagraniach faktyczne są jakieś geszefty na zasadzie "spoko ziomuś, uwzględnimy kasację a ty przyszłym tygodniu płacisz za panienki", a tu SSN udziela korepetycji z formułowania skargi kasacyjnej. Etycznie naganne, ale przede wszystkim nie wiem czy się śmiać czy płakać, że sędzia NSA (!!!) nie ogarnia takich rzeczy.

*
Avatar użytkownika

Posty: 166
Dołączył(a): 21.09.2009
Offline
PostNapisane: 12 gru 2014, 13:30 
Cytuj  
W tych rozmowach o których pisze Republika może i nie ma ustalania wyroku, ale jest zwykłe koleżeńskie załatwiactwo. No i druzgocąca recenzja pracy sędziego NSA przez sędziego SN. Obie nie powinny mieć miejsca. Oczywiście można powiedzieć, że to nic takiego, ale moim zdaniem wrzód sądownictwa i prokuratury nigdy nie leczony jest jednym z większych problemów w tym kraju. Bez jego rozwiązania nie ma szans na zmianę.


_________________
O Lord, help me to be pure, but not yet.

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 gru 2014, 13:32 
Cytuj  
mentasyn napisał(a):
W tych rozmowach o których pisze Republika może i nie ma ustalania wyroku, ale jest zwykłe koleżeńskie załatwiactwo.


to tak konkretnie co jeden sędzia załatwił dla drugiego?. Sa taśmy, stenograf rozmowy, nie będziesz miał problemu wskazać mi.


_________________
Bishop - Teon

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 12 gru 2014, 13:34 
Cytuj  
No jak na standarty wschodnie to faktycznie nic się nie stało, ale jak ktoś chce cywilizacji to słabo w uj to wygląda...
Tłumaczenia na poziomie "takie mundury można w sklepie propagandowym kupić"


Ostatnio edytowano 12 gru 2014, 13:35 przez Bahamut, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 gru 2014, 13:35 
Cytuj  
Bahamut napisał(a):
No jak na standarty wschodnie to faktycznie nic się nie stało, ale jak ktoś chce cywilizacji to słabo w uj to wygląda...


konkretnie co złego zrobił sędzia??? Piszesz o jakiś wschodnich standardach wiec pisz konkretnie.


_________________
Bishop - Teon

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 12 gru 2014, 13:37 
Cytuj  
montezuma napisał(a):
Bahamut napisał(a):
No jak na standarty wschodnie to faktycznie nic się nie stało, ale jak ktoś chce cywilizacji to słabo w uj to wygląda...


konkretnie co złego zrobił sędzia??? Piszesz o jakiś wschodnich standardach wiec pisz konkretnie.

Obrazek

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 gru 2014, 13:41 
Cytuj  
Bahamut napisał(a):
montezuma napisał(a):
Bahamut napisał(a):
No jak na standarty wschodnie to faktycznie nic się nie stało, ale jak ktoś chce cywilizacji to słabo w uj to wygląda...


konkretnie co złego zrobił sędzia??? Piszesz o jakiś wschodnich standardach wiec pisz konkretnie.

Obrazek



czyli co konkretnie, jeden sędzia załatwił drugiemu przyjecie skargi w sądzie?? Myślałem ze sad ma obowiązek przyjęcia skargi a tu się okazuje ze potrzeba znajomości z sędzia. Co za bzdura.


_________________
Bishop - Teon

*
Avatar użytkownika

Posty: 166
Dołączył(a): 21.09.2009
Offline
PostNapisane: 12 gru 2014, 13:42 
Cytuj  
Nie będę posługiwał się cytatami, bo sam mam coś do powiedzenia. Na pytanie co załatwiał odpowiadam: załatwiał takie brzmienie pisma kasacyjnego żeby przeszło, czytaj zostało załatwione. A już ostatnim fragmentem rozmowy ktoś się powinien zainteresować, tam gdzie sędzia SN mówi kto będzie robił przedsąd i prosił tego sędziego o życzliwość już mi mocno śmierdzi.
Sprawa już poza wszystkim obnaża poziom moralny (tak, tak jest coś takiego) tychże sędziów. I teraz dla mnie powstaje pytanie jakim prawem tych dwóch ma mnie sądzić? W czym są lepsi ode mnie? Tylko dlatego że ktoś ich tam posadził i nic nie mają sobą reprezentować z tego powodu, bo nominacja wystarcza?


_________________
O Lord, help me to be pure, but not yet.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 12 gru 2014, 13:50 
Cytuj  
Cytuj:
Myślałem ze sad ma obowiązek przyjęcia skargi a tu się okazuje ze potrzeba znajomości z sędzia. Co za bzdura.

Skarga kasacyjna najpierw trafia do tzw. "przedsądu", gdzie SN decyduje, czy zostanie przyjęta do rozpoznania. Przyjmuje, jeśli:
1) w sprawie występuje istotne zagadnienie prawne;
2) istnieje potrzeba wykładni przepisów prawnych budzących poważne wątpliwości lub wywołujących rozbieżności w orzecznictwie sądów;
3) zachodzi nieważność postępowania lub
4) skarga kasacyjna jest oczywiście uzasadniona.

SSN doradził jak poprawnie sformułować/uzasadnić wnioski w skardze kasacyjnej, żeby przeszła przez ten etap i trafiła do właściwego, merytorycznego rozpoznania (przypuszczam, że została sporządzona przez tego sędziego NSA, co do zasady skarga kasacyjna z uwagi na skrajny formalizm musi być sporządzona przez adwokata albo radcę prawnego, jednym z wyjątków ma miejsce właśnie jeśli sporządza ją sędzia). Tak jak pisałem, budzi to niesmak i jest wątpliwe z punktu widzenia etyki sędziowskiej, ale pisanie o dowodach korupcji to przesada.


Ostatnio edytowano 12 gru 2014, 13:52 przez Junkier, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 gru 2014, 13:51 
Cytuj  
mentasyn napisał(a):
Nie będę posługiwał się cytatami, bo sam mam coś do powiedzenia. Na pytanie co załatwiał odpowiadam: załatwiał takie brzmienie pisma kasacyjnego żeby przeszło, czytaj zostało załatwione. A już ostatnim fragmentem rozmowy ktoś się powinien zainteresować, tam gdzie sędzia SN mówi kto będzie robił przedsąd i prosił tego sędziego o życzliwość już mi mocno śmierdzi.
Sprawa już poza wszystkim obnaża poziom moralny (tak, tak jest coś takiego) tychże sędziów. I teraz dla mnie powstaje pytanie jakim prawem tych dwóch ma mnie sądzić? W czym są lepsi ode mnie? Tylko dlatego że ktoś ich tam posadził i nic nie mają sobą reprezentować z tego powodu, bo nominacja wystarcza?


lol, załatwił takie brzmienie pisma kasacyjnego żeby nie zostało odrzucone z powodu błędnego napisania, pisząc w prostym języku poprawił błędy. Wielokrotnie mi się to zdarzyło ze dostarczałem pismo do urzędu i na miejscu urzędnik mi pokazał co muszę popoprawia inaczej będzie musiał pismo odrzucić. Dla mnie taki urzędnik był pomocny ale dla ciebie to skurwysyn co bierze w łapę.


_________________
Bishop - Teon

*
Avatar użytkownika

Posty: 166
Dołączył(a): 21.09.2009
Offline
PostNapisane: 12 gru 2014, 14:10 
Cytuj  
Po pierwsze nie nazwałem nikogo skurwysynem biorącym łapówki, to Twoja interpretacja godna konsomolca. Po drugie przyznasz jednak, że sędzia SN i NSA to nie zwykła pani z urzędu która podpowiada jak wypełnić prawda? "Załatwił takie brzmienie pisma kasacyjnego żeby nie zostało odrzucone". O lol w tym zdaniu cała prawda o całej sytuacji.
Po drugie sędzia NSA powinien to wiedzieć jak zrobić takie pismo żeby było ok. Taka koleżeńska przysługa, prawda? A potem jęki, że przekręciarzy i aferzystów nie można skazać jak już się uda złapać, że Froga łapią a jak już złapią, to nie mogą mu przez długi czas zarzutów, a to że pani która najebana wjechała w przejście podziemne dalej nie niepokojona.

Poza tym dla Ciebie to, że jeden sędzia prosi drugiego o życzliwość jest w porządku. No nic można i tak tj. nam i kolegom chwała, chuje precz. Tylko ja jako zwykły obywatel mam przejebane jak zaczną znowu załatwiać brzmienie pisma, tak żeby przeszło jak nie daj Boże będę miał sprawę w sądzie z kimś kto ma koneksje.


_________________
O Lord, help me to be pure, but not yet.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 12 gru 2014, 14:13 
Cytuj  
Skurwysyni bronia skurwysynstwo. Montecwelstwo w pelnej klasie.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 gru 2014, 14:27 
Cytuj  
Muszę się z wami zgodzić w 100%. To jest straszne skurwysyństwo i Białoruś. No chyba, żeby to Przemek prosił innego posła o przysługę, wtedy byłby to liberalizm i zmiana Polski. Taka ta Polska nasza.


_________________
Χ Ξ Σ

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 12 gru 2014, 14:34 
Cytuj  
To ze jestes pedofilem to juz wiemy.

Porownywanie polityki do sadow, jeblem.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 166
Dołączył(a): 21.09.2009
Offline
PostNapisane: 12 gru 2014, 14:40 
Cytuj  
Cytuj:
Muszę się z wami zgodzić w 100%. To jest straszne skurwysyństwo i Białoruś. No chyba, żeby to Przemek prosił innego posła o przysługę, wtedy byłby to liberalizm i zmiana Polski. Taka ta Polska nasza.


No i proszę, od razu próba relatywizacji i argument u Was też biją murzynów w sarkastycznym tonie. Weak. Na pewno Przemek i inny poseł mają taką samą siłę sprawczą i znaczenie jak sędziowie NSA i SN, że mogą dobrowolnie wpływać na wyroki. Poza tym cała reszta która uważa dogadywanie się sędziów i proszenie o się nawzajem życzliwość za con najmniej naganne to (niepotrzebne skreślić, możliwy wielokrotny wybór) 1. Z pisu, z knp, inni niż nasi 2. W odmętach szaleństwa, 3. Chodzący do kościoła, 4. Wszyscy co nie kupują w Almie, 5. Ci co zarabiają poniżej średniej krajowej.
Heh mózgi wyprane w chuchu, moje plemię lepsze od Twojego bo ma więcej krów i starszyzny. Dlatego mamy to co mamy.


_________________
O Lord, help me to be pure, but not yet.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 gru 2014, 15:00 
Cytuj  
Próba relatywizacji mówisz. Oh wait, skądś to znam... :lol:

@Fajfus. Używając twojego języka: jesteście bandą jebanych debili, która w niczym nie jest lepsza od bandy jebanych debili u władzy. To samo gówno w innym opakowaniu.


_________________
Χ Ξ Σ

*
Avatar użytkownika

Posty: 166
Dołączył(a): 21.09.2009
Offline
PostNapisane: 12 gru 2014, 15:10 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Próba relatywizacji mówisz. Oh wait, skądś to znam... :lol:


No ja też to znam, dlatego o tym piszę i nie staram się używać tego miałkego w chuj zabiegu który politycy i tzw. dziennikarze używają non stop, ale kto co woli.

Cytuj:
@Fajfus. Używając twojego języka: jesteście bandą jebanych debili, która w niczym nie jest lepsza od bandy jebanych debili u władzy. To samo gówno w innym opakowaniu.


I z tym jestem w stanie się zgodzić z grubsza. Opozycja i rząd są siebie warte, a warte są nic. Dramat jest tego typu, że ktoś musi rządzić.


_________________
O Lord, help me to be pure, but not yet.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 gru 2014, 15:15 
Cytuj  
Moja wypowiedź była skierowana do naszego szanownego KaPeeNowca i jego obrony czci Przemka Wiplera, wytykała mu właśnie relatywizm. Proponuję najpierw poznać kontekst, zanim się skrytykuje.


_________________
Χ Ξ Σ

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 12 gru 2014, 15:20 
Cytuj  
@Ped-of-filu: Wyruchales dzisiaj jakis malych chlopcow?

Teraz zwrot na temat.

https://www.facebook.com/wipler/photos/ ... =1&theater


_________________
Obrazek

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 12 gru 2014, 15:28 
Cytuj  
blenda-menda to niemiecki agent - jeden z wielu - który ma na celu zohydzenie Polski i polskich polityków. Gdy tylko tym chujom się to uda przyślą swoich polityków żeby przejęli władzę, a Polacy dzięki wcześniej operacji nie będą nad tym rozpaczali.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 857, 858, 859, 860, 861, 862, 863 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.