mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1950, 1951, 1952, 1953, 1954, 1955, 1956 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 14:39 
Cytuj  
Ja podchodzę do tematu wolnych niedziel w handlu raczej jako przesunięcie obrotów z zagranicznych hipermarketów w mały biznes i w rozrywkę.
Projekt uderza wyłącznie w hipermarkety, które nie po to budowały u nas hangary handlowe żeby teraz dzielić się rynkiem z innymi.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 16:20 
Cytuj  
embe napisał(a):
Ja podchodzę do tematu wolnych niedziel w handlu raczej jako przesunięcie obrotów z zagranicznych hipermarketów w mały biznes i w rozrywkę.
Projekt uderza wyłącznie w hipermarkety, które nie po to budowały u nas hangary handlowe żeby teraz dzielić się rynkiem z innymi.

Nie - nie tylko w hipermarkety. Przeczytaj analizę. Solidaruchy jak zwykle zrobili bubla.
Nie dotyczy też to branży spożywczej, a całego handlu. Więc salonów samochodowych czy branży odzieżowej także.

Jeszcze tak mi się przypomniałem, że spotykałem się kiedyś z fajną laską, która w trakcie studiów w weekendy pracowała. Największy hajs właśnie w niedziele. Jeśli taka chujowa ustawa przejdzie to takim laskom pozostanie trzepanie nieopodatkowanej działalności, bo nie będą miały jak się utrzymywać z pracy weekendowej. Ot bezmyślność komuszków.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 18:39 
Cytuj  
Jednak Polska to stan umysłu:

http://www.tvn24.pl/skandal-w-mops-znik ... 616,s.html

Wał, wała, wałem pogania. I oczywiście jak znam życie mimo cyfryzacji, przelewów bankowych, nie uda się wytropić w którym miejscu kasa wsiąkła.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 19:07 
Cytuj  
MOPS? Junkier?
A taki się wydawał uczciwy mimo, że lewak :wink:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 19:14 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):

Jeszcze tak mi się przypomniałem, że spotykałem się kiedyś z fajną laską, która w trakcie studiów w weekendy pracowała. Największy hajs właśnie w niedziele. Jeśli taka chujowa ustawa przejdzie to takim laskom pozostanie trzepanie nieopodatkowanej działalności, bo nie będą miały jak się utrzymywać z pracy weekendowej. Ot bezmyślność komuszków.


dokładnie. Lepiej było wymusić na pracodawcach by niedziela była liczona jako godziny nadliczbowe 200% bez względu na to ile godzin się przepracowało w tygodniu. Budżet by jeszcze na tym zyskał.

Jest gdzieś w necie ankieta. Za/przeciw/nie wiem.
80% jest przeciw, ~18% za tą ustawą. Te 18% zawiera właśnie te 500k osób które się podpisało pod petycją i postanowiło 35mln uniemożliwić zrobienie zakupów wtedy kiedy chcą.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 19:36 
Cytuj  
Ja bym tylko chciał żeby nie bić się o to czy ma być wolna niedziel w handlu czy nie tylko zrozumieć jakie to przyniesie efekty w naszych realiach gdzie główna "rozrywka" polaków to wydawanie kasy w centrach handlowych w niedziele, to musi być przesunięte jak w krajach zachodnich to kieszeni małych i średnich firm.
Mi tam wiszą argumenty katoli lub związków zawodowych, ja na to patrze jako jeden z elementów odbudowania średniej wielkości firm bo żenująco to wygląda obecnie u nas gdzie jest masa gówno firmek i korpo.
To nie rozwiązuje problemu ale to krok w dobrym kierunku zwłaszcza jeśli na tym straci hipermarket, a zyska laska trzewiaka grillująca kiełbaski na rynku w trzewie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 19:39 
Cytuj  
No nie dziwie się, że tak to tłumaczysz. Zamiast obniżyć podatki, zusy, srusy, uprościć prawo to na pewno pomogłoby małym/średnim firmom, to zakazujemy handlu w niedziele pod karą więzienia. Na pewno to pomoże średnim przedsiębiorstwom. Socjalistyczna logika.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 19:44 
Cytuj  
Nie dostrzegasz że wpływy z podatków mogą się zwiększyć po "przekierowaniu" obrotów z obcych hipermarketów do małych firm co może spowodować że będzie można obniżyć podatki ?
Wiem że to może być naiwne ale czy budowanie kolejnych hipermarketów niszcząc mały rodzimy handel nie było bardziej naiwne w swoich założeniach ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 19:55 
Cytuj  
Rozumiem, że ty kupujesz tylko w małych sklepach z polskim kapitałem, ale przeciętny Kowalski zaopatruje się w Biedronce, Tesco itd. bo jest tanio. I to było podstawowe kryterium przez kilkanaście lat. Jednocześnie w miastach małe sklepy z dobrej jakości produktami mają kolejki przed wejściem. Alma jest polską siecią, Piotr i Paweł tak samo (chyba że coś się zmieniło). Będzie rynek będą firmy. Na razie Polska potrzebuje impulsu do rozwoju, a nie zakazów. Że też ktoś próbuje bronic tych głupot związkowych. Mnie akurat nie zdziwi jak ta ustawa przejdzie, PiS nie lubi biznesu i kapitalistów, lubi etatyzm i socjalizm na pożyczkach zagranicznych.


_________________
Χ Ξ Σ

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 20:24 
Cytuj  
Z dzisiejszego posiedzenia sejmowej komisji edukacji o zmianach i likwidacji gimnazjów

Cytuj:
- Nie będziemy mówić o szczegółach, bo istnieje niebezpieczeństwo dowolnego interpretowania każdego słowa - powiedziała niemal na początku posiedzenia sejmowej komisji edukacji, nauki i młodzieży minister Anna Zalewska.


_________________
Bishop - Teon

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 20:27 
Cytuj  
Ale ty bierzesz to jako ogół, a tu chodzi o to co cały czas próbuje wam przekazać że przy okazji takiego projektu mamy przesunięcie obrotów do małych firm jakie teraz generują ludzie w tym konkretnym dniu głownie w hipermarketach, wolna niedziela może zaowocować w przyszłości normalnością co już wymieniałem na przykładzie Niemiec, czyli rozwiniecie się innych atrakcji, a w takie coś najłatwiej będzie wejść małym.
Ja robię zakupy duże raz w tygodniu w auchan i kaufland ale wynika to z tego że mieszkam na przedmieściach gdzie nie mam nic sensownego, w niedziele nie robię wycieczek na zakupy bo to strata czasu, nie mam nigdzie piotra i pawła czy almy, za to mam do wyboru po cztery auchany, carefoury, tesco, małe kauflandy lidle, malutkie biedronki i leviatany, tyle w temacie handlu w Krakowie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 20:38 
Cytuj  
No to może wolna sobota w handlu także, jeszcze więcej obrotów przesuniemy w stronę małych sklepów. A może ludzie, którzy chcą kupować tanio po prostu zrobią zakupy w sobotę? Nie wiem co tam macie w Krakowie, ale ja nie bywam w hipermarketach bo pod domem mam właśnie małe/średnie sklepy, gdzie jest wszytko.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 20:45 
Cytuj  
na razie proponuja chyba wolna, pierwsza niedziele w miesiacu, na okres 2 lat.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 20:49 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
na razie proponuja chyba wolna, pierwsza niedziele w miesiacu, na okres 2 lat.

Nikt niczego nie proponuje to tylko luźna sugestia zdaje się ministra finansów.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 20:59 
Cytuj  
Czy my nadal rozmawiamy o projekcie ustawy zgłoszonym przez komuszków z solidarności?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 21:06 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Nikt niczego nie proponuje to tylko luźna sugestia zdaje się ministra finansów.


no dla mnie sugestia ministra finansow to jakas propozycja, do ktorej solidarnosc zreszta juz sie odniosla na 'swoj' sposob.

**

Posty: 401
Dołączył(a): 12.12.2015
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 21:48 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
Oyci3C napisał(a):
Nikt niczego nie proponuje to tylko luźna sugestia zdaje się ministra finansów.


no dla mnie sugestia ministra finansow to jakas propozycja, do ktorej solidarnosc zreszta juz sie odniosla na 'swoj' sposob.


Szałamacha jest na wylocie. Rzecznik rządu już to zdementowała:

Cytuj:
"Chciałabym to bardzo wyraźnie powiedzieć, że to nie jest żadna propozycja ministra Szałamachy, żadna propozycja rządu. Projekt jest już w Sejmie. Gdy będzie prośba o opinię rządu, rząd się spotka, rozważy i da swoją opinie do projektu" - dodała minister.


http://www.pb.pl/4626680,8317,witek-rza ... e-miesiaca

Imo PIS nie poprze projektu bo to obniży wpływy z podatku handlowego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2016, 21:53 
Cytuj  
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Cztery- ... 76153.html


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 971
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2016, 09:13 
Cytuj  
To już wiadomo skąd był ból dupy u towarzystwa z PO i Nowoczesnej... z szafy dalej wypada.
http://wpolityce.pl/polityka/307338-nie ... dszkodowan

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2016, 09:29 
Cytuj  
Czytelnicy wpolityce.pl to debile.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1950, 1951, 1952, 1953, 1954, 1955, 1956 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.