mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 401 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 cze 2017, 12:26 
Cytuj  
żadna.
W pracy gościu od lat korzysta z blockchain, ale ludzie w sieci panikują, że są niepewni
Polionex polecają wszyscy
Ja używam Bittrex, bo jest fajna do zabawy. Tydzień temu miałem 0.01 BTC, teraz mam w sumie 0.01 BTC przelane na zamknięty portfel i 0.021 BTC w innych kryptowalutach :P
Teoretycznie szkoda, że nie wpierdoliłem w to wypłaty i kredytu hipotecznego na nerkę, ale z drugiej strony - pewnie wtedy bym nie grał tak jak gram drobniakami i bym przejebał :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 cze 2017, 12:31 
Cytuj  
kamilus napisał(a):
Ale to jest efekt spadku wartości dolara, a nie przyrostu samego BTC.


nie sadze by byla tu jakakolwiek korelacja.

btw. czy ktos moze potwierdzic lub zaprzeczyc:
1. kazda operacja na kryptowalucie jest dosyc mocozerna?
2. mocy obliczeniowej do obslugi transakcji dostarczaja koparki?

Jezeli bylo yes/yes to pytania:
1. jak dziala cryptowaluta bez mozliwosci jej kopania bo jest takich kilka, czy jako ze kazda transakcja i tak opiera sie na btc/lit/eth i kilku innych korzysta z mocy obliczeniowej koparek tych walut?
2. co bedzie gdy zostanie wykopane tak duzo btc ze koparki przrstana byc oplacalne i zacznie ich ubywac?

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 cze 2017, 12:32 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
2. co bedzie gdy zostanie wykopane tak duzo btc ze koparki przrstana byc oplacalne i zacznie ich ubywac?

Dlatego cena BTC rośnie ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 cze 2017, 12:39 
Cytuj  
btw. moj zysk to 50% w ciagu tygodnia. Wrzucilem 20euro, mam 30euro. Taktyke opisalem wczesniej - kupuje cos co jest w dolku, wystawiam sell order za +10%, najdluzej czekalem 2dni, najkrocej ~15minut. Istny cyrk, tylko nie zawsze mam czas to ogarniac.

Tez sie zastanawiam czy nie wrzucic wiecej ;)

Tczewiak - bo trzeba zatrzymac kopaczy dajac im sowity zarobek? Ok, tylko kurs to eypadkowa popytu i podazy i ciezko tu szukac powiazan pomiedzy wynagrodzeniem kopaczy a cena waluty ktora kopie.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 cze 2017, 13:03 
Cytuj  
ale kopanie to chyba teraz kupno specjalnej maszyny tylko do bitcoinow a nie odpalanie na noc na swoim sprzecie :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 cze 2017, 13:33 
Cytuj  
https://www.youtube.com/watch?v=58rGNe36UEQ


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 cze 2017, 15:57 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
ale kopanie to chyba teraz kupno specjalnej maszyny tylko do bitcoinow a nie odpalanie na noc na swoim sprzecie :)


Chodzi mi generalnie o to, ze wymiana czy platnosci przy pomocy kryptowalut wymagaja sporo mocy obliczeniowej. Korzysta sie z mocy obliczeniowej koparek.
Z tym, ze z czasem coraz ciezej jest cos wykopac, gdyby cena btc nie poszla tak bardzo w gore pewnie juz obecnie ceny zuzytego pradu przerastalyby wartosc wykopanych btc.
I bedzie coraz trudniej.
Wiec gdy btc przestanie drozec minerzy zaczna odpadac lub przerzucac sie na inna kryptowalute. Co stanie sie za kilkadziesiat lat (?) gdy ostatni btc zostanie wykopany?
Minerzy wylacza swoje maszynki, jakiekolwiek transakcje przestana byc mozliwe.

Sieci serwerow nikt nie postawi - bo glowna zaleta kryptowalut jest to ze dzialaja one poprzez siec rozproszona. Inna waluta przejmie "paleczke" a btc bedzie powoli zapominany?

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 7 cze 2017, 17:36 
Cytuj  
Wzrost poziomu trudności generowania kluczy jest na tyle wysoki że "prędko" BTC się nie skończy. Są chyba też jakieś plany na modyfikację BTC?
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=2&t=20768

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 cze 2017, 18:34 
Cytuj  
wystarczy, że koszt wydobycia przekroczy cenę btc.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 7 cze 2017, 20:28 
Cytuj  
Moc obliczeniowa wzrasta, powstają dedykowane urządzenia. Wydaje mi się że to się jakoś balansuje, choć w pewnym czasie balans może się sypnąć.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2017, 10:19 
Cytuj  
tak sobie teraz uswiadomilem ze laczna kapitalizacja BTC to jakies 40 mld $, gdzie samo google to 500 mld $ :D

wniosek, jest potencjal do wzrostu , go go go BTC


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 cze 2017, 10:40 
Cytuj  
:lol:

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2017, 11:03 
Cytuj  
Obrazek


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2017, 11:05 
Cytuj  
hehehehe

a tak serio, to kijem przez szmate bym tego nie dotknal :D

ale jesli ktos sie na tym dorobi to gratuluje stalowych nerwow


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2017, 11:07 
Cytuj  
A ja na serio twierdze, że kryptowaluty jeszcze wystrzelą w kosmos. Blockchain to jedna z przełomowych koncepcji. Problemem jest która, bo jest tego już w chuj.


_________________
Χ Ξ Σ

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 8 cze 2017, 11:18 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
A ja na serio twierdze, że kryptowaluty jeszcze wystrzelą w kosmos. Blockchain to jedna z przełomowych koncepcji. Problemem jest która, bo jest tego już w chuj.


Uważasz że Bitcoin może dobić do nowych poziomów wartości np 10k+ $? Czy raczej myślisz o innych mniej popularnych walutach?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 cze 2017, 12:23 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
A ja na serio twierdze, że kryptowaluty jeszcze wystrzelą w kosmos. Blockchain to jedna z przełomowych koncepcji. Problemem jest która, bo jest tego już w chuj.


by wystrzelic w kosmos potrzebuja troche popularnosci - na razie to zabawa dla nerdow. A gdy stana sie wystarczajaco popularne USy beda chcialy polozyc na tym lape - i poloza. Cryptowaluty w takiej postaci nie maja szans na wiekszy sukces. To co widzimy to seria prototypow "do zabawy".
Nie liczylbym tez ze jakakolwiej waluta zblizy sie do aktualnych kursow btc. Obstawiam, ze bedzie to szlo ku coraz wiekszemu rozdrobnieniu. Juz nie bedzie jednej glownej waluty a raczej kilka z odpowiednio nizszym kursem.
Ciekawi mnie tez jak rynek zareaguja gdy BTC zacznie upadac (ale to raczej po 2020) - jezeli bedzie to spektakularne jebniecie powiazane z przestojami i problemami w transakcjach to moze niezle podwazyc zaufanie do calego rynku cryptowalut.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 cze 2017, 12:46 
Cytuj  
https://www.quora.com/Excluding-Bitcoin ... -2-3-years

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2017, 12:52 
Cytuj  
Xender napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
A ja na serio twierdze, że kryptowaluty jeszcze wystrzelą w kosmos. Blockchain to jedna z przełomowych koncepcji. Problemem jest która, bo jest tego już w chuj.


Uważasz że Bitcoin może dobić do nowych poziomów wartości np 10k+ $? Czy raczej myślisz o innych mniej popularnych walutach?


BTC ma premię za bycie pionierem, a jak pokazuje historia trudno odwrócić dominację, chyba że pojawi się tzw. technologia przerywająca ciągłość rozwoju. Na razie się nie pojawiła, inne kryptowaluty poprawiają wiele rzeczy, ale są tylko ewolucją. Ja stawiam swoje pieniądze, że 10k$ pęknie prędzej czy później. Z pozostałych to już na prawdę loteria, co się przebije. Wielu ludzi jak Mark nie rozumie dalej idei za tym stojącej, więc wypisują głupoty o jakiejś kontroli USA... . Popularyzacja ciągle przed nami.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 cze 2017, 13:49 
Cytuj  
US -no rotfl, Urzad Skarbowy nie USA.
Jezeli myslisz, ze w XXIw. cokolwiek co wiaze sie z tak potezna kasa i mozliwosciami rozwoju zostanie zignorowane przez skarbowke czy korpa bankowe ktore dadza sobie odebrac polec tortu bez walki to sie mylisz i tyle.
Serio torbis za duzo bzdur wyczytanych z nerdowskich for, za malo samodzielnej snalizy. Tu wystarczy zwykly common sense by zauwazyc, ze przyszlosc cryptowalut stoi NA RAZIE pod jednym wielkim znakiem zapytania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 401 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.