mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2249, 2250, 2251, 2252, 2253, 2254, 2255 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 lip 2017, 10:25 
Cytuj  
lol

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/sondaz-cbos-pis-przed-platforma,755191.html

jakos poza wizyta trumpa to polityke ostatnio slabo sledzilem ale gdzie te ze po przegonilo pis itd. przeciez pis miazdzy opozycje jak motorem w kury. i to badania na zlecenie tvny czyli mozemy jeszcze te pare % dolozyc.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2017, 11:41 
Cytuj  
To jest wszystko ukartowane żeby wyborcy pis poczuli się bezpieczni i nie poszli głosować :)
Najlepszą ankietę kiedyś mieli w polsacie, opozycja jako całość vs PiS :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 9 lip 2017, 08:28 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
to badania na zlecenie tvny czyli mozemy jeszcze te pare % dolozyc.

Przegapiłeś najważniejsze: PiS -4%, czyli jest nadzieja! :wink:

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 10 lip 2017, 10:33 
Cytuj  
https://twitter.com/styszka/status/884064370963226625
Szczerze, nie to że krytykuje PIS ale wprowadzenie tej podwyżki to kilkuprocentowy wzrost wszystkiego- akurat moją firmę tez bardzo dotknie, bo dużo wydajemy na paliwo.
Ja tam nie wiem ale dalej jako drobny przedsiębiorca nie doczekałem się żadnej poprawy, mimo tylu obietnic, a dokładane mi są tylko obowiązki i nowe koszty.

I na koniec jeszcze raz Tyszka z podsumowaniem :
https://twitter.com/styszka/status/884001646707171328

Tym samym będą większe wpływy do budżetu przez zwiększony wpływ VAT od tych podwyżek, czyli będzie kolejny "sukces"

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 lip 2017, 10:50 
Cytuj  
Tu nie ma co dyskutować czy pis zły czy dobry, taki podatek jest zły i tyle w temacie.
Tego nawet nie da się obronić faktem że kasa ma iść do osobnych instytucji, która będzie finansować budowy dróg, a nie bezpośrednio do budżetu.
Jest to za duża kwota i robiona w czasie dołka cenowego paliw, mam nadzieję że tak samo jak w przepisami odnośnie abonamentu tu też oprzytomnieją.

Niech się lepiej zajmą przepisami żeby od 2018 ruszył "mały zus" dla małych firm bo to jest medialne i może przynieść im spore poparcie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 10 lip 2017, 11:49 
Cytuj  
Teo napisał(a):
Tu nie ma co dyskutować czy pis zły czy dobry, taki podatek jest zły i tyle w temacie.

Juz obawiałem się bezsensownych komentarzy , ale dziś widzę piszesz po ludzku :)
A tak szczerze- jesteś przedsiębiorcą jak ja- napisz co zyskałeś jako przedsiębiorca po 2 latach rządów PIS. Czy tylko mi się wydaje, że dostałem dodatkowe obowiązki i koszta- bo wiesz jak coś muszę dodatkowego wysyłać przy sprawozdaniach to muszę np wykupić ulepszenie Subiekta itp itd .

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 lip 2017, 12:47 
Cytuj  
lordyp - ale zauwazyles, ze w kwestii podatkow PiS kontynuuje polityke PO? Przez 8 lat rzadow PO podnioslo 17 podatkow/skladek. Przecietnego Kowalskiego w ciagu roku obciazajac kwota o 2.5tys wieksza niz przed zmianami.
Moze PiS chce byc jeszcze bardziej kapitalistyczny i liberalny jak poprzednicy i zamierza pobic ten rekord? Bo trzeba przyznac, ze sa na dobrej drodze ;)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 lip 2017, 13:13 
Cytuj  
myslalem ze to moze uklon w storne gmin ze beda im drogi budowac ale raczej przed wyborami sie nie wyrobia. do tego polowa kasy tylko na gminne reszta na pozostale. podatki sa zle i nie wiem czemu pis idzie w ta strone bo to im raczej slupkow nie podniesie a wytlumaczenia tez z dupy. do tego tvny i gw maja uzywanie. wkurwienie drobnych przedsiebiorcow to nie ta droga nawet kiedy ma sie tak wysokie poparcie. chociaz z 2 strony pamietam tuska jak na euro czy po euro mowil ze teraz paliwo moze byc i po 6 zl jeden chuj :) generalnie nie ma poza pisem nikogo kto by ten podatek chwalil takze tego.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 10 lip 2017, 13:16 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Przez 8 lat rzadow PO


I przestałem czytać.
Ja ci mogę napisac jak walczył np Bolesław Chrobry bo ostatnio skończyłem czytać 2 tomy Cherezińskiej, poczytałem więc kilka dodatkowych rzeczy- wiec możemy porozmawiać co było kiedyś.
Ty faktycznie jakis niedorozwinięty jesteś- piszemy O AKTUALNEJ SYTUACJI.

Ja mam nadzieję, że się wystraszą spadków i się z tego wycofają- jak z kilku rzeczy ostatnio.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 lip 2017, 13:20 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
Juz obawiałem się bezsensownych komentarzy , ale dziś widzę piszesz po ludzku :)
A tak szczerze- jesteś przedsiębiorcą jak ja- napisz co zyskałeś jako przedsiębiorca po 2 latach rządów PIS. Czy tylko mi się wydaje, że dostałem dodatkowe obowiązki i koszta- bo wiesz jak coś muszę dodatkowego wysyłać przy sprawozdaniach to muszę np wykupić ulepszenie Subiekta itp itd .
Głównie znikła nieuczciwa konkurencja, nagle urwał się rynek towaru z dziwnie niskimi/zaniżonymi cenami, wielu klientów mających wcześniej towar z dziwnych źródle teraz idzie grzecznie po zakupy na fakturkę.
Zauważalnie ruszyła się sprzedaż na najniższych pułkach cenowych w wielu segmentach.
Osobiście nie mam wyższych kosztów ani dodatkowych kosztów, jakbym korzystał z CIT to bym ciut mniej płacił ale nie i grzecznie bulę zusik i od każdej złotóweczki dochodowy.

Może jestem naiwny ale nadal liczę na konkrety odnośnie małych firm, to może być serio przełomem i napędem dla gospodarki, poprzednicy mieli inne podejście bo uważali że napędem są firmy dojące fundusze i dotacje, czym większa firma tym lepiej, a patrząc na UK i Germanie jest wielkim błędem i tu póki co jedyna partia to PiS mogąca coś zmienić bo Kukiz nie załapał się na koalicje.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 lip 2017, 13:24 
Cytuj  
ja ciagle twierdze ze pieniadze w rekach ludzi to sukces. bo to rozrusza gospodarke. te glupie 500+, wplywy nad polskim morzem, w sklepach, ludzie jakeis male remonty robia, zakupy itd. to wlasnie dla malych przedsiebiorcow, malych sklepikow, malych uslug. napewno odczuli wzrost. szkoda ze pewnie polowa to markety i kasa transferowana na zachod.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 10 lip 2017, 15:47 
Cytuj  
Socjalistyczna walka klas, kto ma samochód ten burżuj i niech płaci, ale jak wzrosną ceny żarcia w dyskontach (transport drogowy) to będzie płacz. :cry:

Edit: Czyli ceny towarów będą rosnąć => wzrost inflacji => wzrost podatku => ceny towarów znowu będą rosnąć
PiSowskie perpetum (papa)mobile. :lol:

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 lip 2017, 15:56 
Cytuj  
Pamiętam jak tankowałem 95 w cenie 5,95zł, transport i ogólnie logistyka wtedy mocno podniosła ceny, teraz jest paliwo po 4,18zł dzisiaj tankowałem i jakoś te firmy "zamortyzowały" zyski, pracownicy nie zyskali, cenniki nie spadły.
Ja wyliczyłem że stracę miesięcznie ~20zł na paliwie, znajomi handlowcy wyliczyli że stracą po ~150zł miesięcznie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 10 lip 2017, 17:22 
Cytuj  
embe
Ale rozróżnij jakiś tymczasowy wzrost z uwagi na ceny ropy na świecie od pewnego, corocznego wzrostu ceny paliwa po 20-25 groszy na litrze. A z cenami jest tak, że wszyscy łatwo podnoszą gdy mają "dlaczego", ale potem nigdy nie obniżają gdy coś spada :)

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 10 lip 2017, 18:43 
Cytuj  
Ale embe pamieta, jak bylo po szesc pindziesiot wiec lepiej zamknij jape i ciesz sie ze znowu po tyle nie stoi. Wystarczy nie krasc.


_________________
cypis#2942
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 lip 2017, 18:48 
Cytuj  
Jak nie potrafisz paru zdań przeczytać ze zrozumieniem to nie wpieprzaj się w dyskusje.
Po co mam przepisywać poprzedni post jeśli już napisałem co uważam odnośnie nowego podatku, a drugi post odnosi się do czegoś innego, myślenie cypisie nie boli, czytanie ze zrozumieniem tym bardziej.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 lip 2017, 19:53 
Cytuj  
cypis napisał(a):
Ale embe pamieta, jak bylo po szesc pindziesiot wiec lepiej zamknij jape i ciesz sie ze znowu po tyle nie stoi. Wystarczy nie krasc.


cypis widzie to czego nie widza inni. taki wrozbita maciej.

btw.

http://www.forbes.pl/szef-s-p-w-polsce-marcin-petrykowski-wywiad,artykuly,213558,1,1.html?utm_source=fb&utm_medium=social&utm_campaign=fb_redakcja


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 lip 2017, 17:41 
Cytuj  
Błyskotliwe wnioski po stronie opozycji, antoni dozbraja Polskę bo jest agentem putina.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 11 lip 2017, 19:01 
Cytuj  
Teo napisał(a):
Błyskotliwe wnioski po stronie opozycji, antoni dozbraja Polskę bo jest agentem putina.

embe nie to , że się czepiam- ale daj przykłady tego dozbrajania przez antoniego. Ja na razie słyszę z czego zrezygnowano, co przesunięto.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 lip 2017, 19:28 
Cytuj  
To była wypowiedź w dyskusji że patrioty kupujemy.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2249, 2250, 2251, 2252, 2253, 2254, 2255 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.