mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2285, 2286, 2287, 2288, 2289, 2290, 2291 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2017, 17:00 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
A wiesz czemu tak jest? Bo dzis mlodzi maja wyjebane na prace, bo wciaz siedza u mamusi na garnuszku. I potem mamy takie rodzyny - nie przychodzi do pracy; dzwonisz do niego czy bedzie; nie, nie bedzie bo ma urodziny; ale na zadanie tez nie masz, to dostaniesz nn; no to co, ja nie musze tam pracowac i sie rozlacza. Tu akurat przyklad produkcyjny, ale i na innych stanowiskach tez bywa podobnie.



tak wyglada normalnosc TobiAlex, ciesze sie, ze w koncu ta normalnosc dotarla tez do Polski. Pracownik-pracodawca to uklad ktory powinien opierac sie na wzajemnych korzysciach - nikt tu nikomu laski nie robi: pracodawca zawsze moze pracownika zwolnic, pracownik zawsze moze rzucic prace. I kazda strona musi byc tego swiadoma.
Do tej poty jedynie pracodawca mogl pogrozic "ej bo na twoje miejsce czeka 10-ciu chetnych"; teraz pracownik tez moze "nie musze tu pracowac, mam tez inne oferty".

Z tego co czytam to w koncu i w Polsce mamy rynek pracownika.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2017, 17:35 
Cytuj  
To prawda Marek.

Dzis mam informacje z pierwszej reki. Gosc nie moze znalezc pracownikow do lumpeksu, a mu sie naraz 2 pracownice zwolnily. Daje 2k na reke. To wszystko w regionie o najwiekszym bezrobociu.
Czesto procadowcy co placa miminalna sa tez zwyklymi chujami,a takim bedzie szczegolnie trudno na obeznym rynku pracy.

Za wzrostem plac musi isc tez wzrost cen, szczegolnie w uslugach. Narazie udalo sie to wyhamować, dzieki Ukraincom, ale oni tez w koncu skumaja, ze 2k to zaden dar od losu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2017, 17:38 
Cytuj  
U nas wielu drobnych przedsiębiorców nie potrafi płacić uczciwie swoim pracownikom, przyzwyczajenie że jak nie pasuje to spadaj, do tego wieczne narzekanie jakie te koszty wysokie,
ja mam tylko jedną radę dla takich ludzi, zamknijcie firmę i zróbcie miejsce tym, którym się opłaca, nie ma nic gorszego niż taka mentalność wyhodowana jeszcze za komuny że mi się coś należy że pracownik to śmieć itd.

TobiAlex napisał(a):
I co, to dobrze Twoim zdaniem?
Przypomniała mi się sytuacja z Niemiec, tylko tam na miejscu Ukraińców są często Polacy.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2017, 04:06 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
I co, to dobrze Twoim zdaniem?

Żonki się spytaj.

Dla mnie jest absurdalne to wtłoczenie w umysł randomowego Polaka, janusza z grażką, ten folwarczny kapitalizm, ta podległość. Ten brak kultury, ta pozłotka. O Panie, jak mnie to wkurwia.
Ja tam jestem republikaninem, wierzę w rzecz pospolitą. Ale niektórym bym z visa w tył głowy walił. Bo są jak rak. Niby ta sama tkanka, a szkodzi i zabija.
Nasza kultura jest dotknięta chorobą. Najpierw zmieniliśmy znaczenia słów, jak choćby małżeństwo i związek. Teraz jesteśmy jak dzieci podczas szturmu w pierwszej wojnie światowej. A potem nas zagazują.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2017, 09:21 
Cytuj  
Po prostu robi się powoli zdrowa sytuacja. Brakuje tylko niewykwalifikowanych, bo kurwa 500+ i pełno jebanych patoli wyciąga łapy po świadczenia na chlanie zamiast sprzątać kible.
Przy wszelakich innych to mnie wzrost zarobków cieszy. Fajnie, że trafiłem do zawodu, który to zapoczątkował, ale w końcu dotyka to też innych zawodów. Z tymi zmianami powinno jednak iść ograniczenie socjalu. Zero zasiłków i utrzymywania obiboków. Jak się komuś nie chce robić, a się nie dorobił to niech zdechnie pod mostem.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2017, 10:00 
Cytuj  
Wbrew powszechnej opinii polski socjal to nie są jakieś kokosy, nie tak, jak na zachodzie. U nas jest ten 3-5%% faktyczny nierobotnych i tego nie da się ominąć (bo tacy są. odjebanie ich niewiele zmieni). 90% coś robi. Jest też kwestia co się bardziej opłaca. Jak ktoś napierdalał na szmacie całe życie, to taniej wyjdzie renta, niż kombinacje z emeryturą, zatrudnieniem itp. Profesora z kolei można trzymać de facto do śmierci. Inne rozliczenia, zdrowie, sprawność i tak dalej. Polscy janusze i grażki generalnie zapierdalają, nie ma tu greckiej roboty.
To dobrze, że są IT krulowie rzycia. Bo inni też mają lepiej. Wszystkim się żyje dostatniej. Socjalistyczna utopia, right?

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2017, 10:06 
Cytuj  
No dokladnie. Polski socjal lol. Wyjatek to 500+, ale to dobrze ze dzieci zyja w rodzinach, gdzie poza wóda starcza tez na inne rzeczy.

W kazdym narodzie istnieje odsetek osob nie nadajacych sie do funkcjonowania w spoleczenstwie. Na zachodzie tacy ludzie zyja na socjalu, u nas kradna metalowe rzeczy na dzialkach ( u mnie np. zajebali furtke i cala instalacje elektryczna) i robia drobne wlamy np. do piwnic.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2017, 10:27 
Cytuj  
500+ to taki przełom, jak sracze bielone za generała premiera Sławoja. Niby zabawne, ale to faktyczny skok cywilizacyjny. Tu jest Polska i takie rzeczy to jest dobra zmiana.
Ostatnio słuchałem na jewtubie jakiejś ukrainki, mówiła po polsku lepiej, niż 3/4 januszy.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2017, 11:29 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
No dokladnie. Polski socjal lol. Wyjatek to 500+, ale to dobrze ze dzieci zyja w rodzinach, gdzie poza wóda starcza tez na inne rzeczy.

W kazdym narodzie istnieje odsetek osob nie nadajacych sie do funkcjonowania w spoleczenstwie. Na zachodzie tacy ludzie zyja na socjalu, u nas kradna metalowe rzeczy na dzialkach ( u mnie np. zajebali furtke i cala instalacje elektryczna) i robia drobne wlamy np. do piwnic.


tacy to juz sa chociaz troche przedsiebiorczy :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2017, 12:46 
Cytuj  
Polski socjal to taki sam mit jak wysokie koszty pracy u nas, bez przesady ale jesteśmy trzecim światem i nie pomoże tu żadna piękna statystyka dobrej zmiany, to samo totale opozycyjne robią w drugą stronę pokazując ruinę i że oni wszystko odbudują.

Zarobki u nas to kpina, odliczenia i ulgi podatkowe dla małych firma bulwersująco niskie, wysokość emerytury kolejna kpina, koszty jakie generuje służba zdrowia to jakaś komedia, do tego rozdmuchana administracja, kołchozowy ZUS, marnotrawienie kasy na projekty z dupy, na których zarabia mała garstka cwaniactwa itd... gorzej jest tylko w afryce.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2017, 13:04 
Cytuj  
Koszt utrzymania tego socjalu i redystrybucji jest zdecydowanie zbyt wysoki więc lepiej to wszystko wypierdolić. Wszyscy prócz nierobów wyjdą na tym lepiej.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2017, 13:13 
Cytuj  
Pytanie tylko co zmusza pracodawcę do płacenia pracownikowi wyższej pensji, czy sztuczne wywoływanie tego np takim głupim 500+ i ogólnie socjalem, regulacjami wysokości minimalnych zarobków, brakiem rąk do pracy, czy może zdrowy wolno rynkowy mechanizm konkurencji itp ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2017, 13:33 
Cytuj  
lukaszenko oblozyl podatkiem bezrobotnych ;)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2017, 13:34 
Cytuj  
kamilus napisał(a):
Koszt utrzymania tego socjalu i redystrybucji jest zdecydowanie zbyt wysoki więc lepiej to wszystko wypierdolić. Wszyscy prócz nierobów wyjdą na tym lepiej.


Socjal to najwieksza zdobycz XX w. W wielu krajach jest przegiety, ale calkowite negowanie go to intelektualna afryka.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2017, 18:02 
Cytuj  
Wydarzenie dnia w TVN to prezes u prezydenta, a nowe posiłki w dyskusji politycznej ostatnio to młody stuhr :wtf: może jutro będzie cichopek.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2017, 18:23 
Cytuj  
Największe marnotrastwo kasy to nie np. zasiłek dla bezrobotnego czy kilkaset zł renta socjalna, ale gazyliard projektów z dupy finansowanych pieniędzmi publicznymi, dopłat do tego i owego oraz koszty związane z przeregulowaniem przepisami życia zarówno prywatnego jak i zawodowego/gospodarczego.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2017, 18:30 
Cytuj  
Teo napisał(a):
Wydarzenie dnia w TVN to prezes u prezydenta, a nowe posiłki w dyskusji politycznej ostatnio to młody stuhr :wtf: może jutro będzie cichopek.


odpalilem tvn a tam: mamy kamery pod palacem prezydenta pod sejmem i gdzies tam jeszcze. mysle grubo cos pewnie. pozniej ze MOZE sie spotka jarek z prezydentem ale nie wiedza gdzie. mysle ki chuj? wesele? pozniej wylaczylem bo tego belkotu nie da sie ogladac.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2017, 18:38 
Cytuj  
sula napisał(a):
Największe marnotrastwo kasy to nie np. zasiłek dla bezrobotnego czy kilkaset zł renta socjalna, ale gazyliard projektów z dupy finansowanych pieniędzmi publicznymi, dopłat do tego i owego oraz koszty związane z przeregulowaniem przepisami życia zarówno prywatnego jak i zawodowego/gospodarczego.


+1
dopiero ostatnio zaczyna byc o tym glosno. Odkad mnie urzeklo "nacjonalizacja kosztow, prywatyzacja zyskow" dostrzegam to praktycznie wszedzie. Ale chuj 500+ bo zly PiS to najwieksi socjalisci ;)

embe - koszta pracy w Polsce sa wysokie. Z czegos te firmy eksportujace dzialalnosc do rajpw podatkowych czy nawet na zachod zyja. Z tym, ze polowa "problemu" to upierdliwosc rodzimej skarbowki ;)


Ostatnio edytowano 8 wrz 2017, 18:43 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2017, 18:42 
Cytuj  
A to ciekawe, że nie zauważyliście w tvn tematu- jak to PIS wykorzystuje kasę ( 31 mln) ze spółek państwowych na reklamowanie swoich ustaw o sądownictwie- tak rozumiem to prawdziwy bełkot :)
Jak rozumiem teraz w wiadomościach tvp nie będzie KOMPLETNIE NIC o spotkaniach na szczycie władzy?

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2017, 19:11 
Cytuj  
ja pierdole lordyp. mozna sie czepiac czy to potrzebne czy nie ale to kurwa normalne ze jak rzad chce cos przepchnac to robi kampanie spoleczna. kazdy rzad. czy to zle? oczywiscie ale rzad w ten sposob wykorzystuje narzedzia jakie ma.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2285, 2286, 2287, 2288, 2289, 2290, 2291 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.