mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 lis 2004, 18:51 
Cytuj  
kapra L piszesz o closed beta? Czy po prostu piszesz, że ja, krzyk i kilka innych osób kłamało?

Zajebista - Tibia też jest zajebista i nie ma takich wymagań. Oba tytuły różnią tylko grafiką. W jednym i w drugim zaczynasz od bicia szczurów.

Kwestia gustu - zawsze podawaj coś na uzasadnienie - dlaczego zajebista, albo dlaczego do dupy. Albo pisz: "moim zdaniem gra jest zajebista".

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 lis 2004, 19:52 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
kapra L piszesz o closed beta? Czy po prostu piszesz, że ja, krzyk i kilka innych osób kłamało?

Zajebista - Tibia też jest zajebista i nie ma takich wymagań. Oba tytuły różnią tylko grafiką. W jednym i w drugim zaczynasz od bicia szczurów.

Kwestia gustu - zawsze podawaj coś na uzasadnienie - dlaczego zajebista, albo dlaczego do dupy. Albo pisz: "moim zdaniem gra jest zajebista".


Kolego.. on mowi o retailu (tam jest takie duze slowo "Kupilem"), od przedostatniego beta patchu EQ2 jest w pelni stabilne - dziekuje, do widzenia ;)


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 lis 2004, 20:13 
Cytuj  
Jest też takie słowo jak "nie wierzcie" - a my to żeśmy pisali podczas closed beta, a nie podczas retaila, który zaczął się wczoraj. A to jak jest teraz, mało mnie obchodzi - bo gra jest do dupy i sobie jej nie kupię :P

i już uciekam.


Posty: 30
Dołączył(a): 28.09.2004
Offline
PostNapisane: 11 lis 2004, 11:43 
Cytuj  
Ty Mark to psujesz ludziom checi pogrania w cos co im sie podoba, fook you and fook twoje zdania, eq2 jest dobre i WoW jest dobre...
masz linka, http://www.myguygames.com/article.php?s ... 0200654124 gdzie gry sa porownane przez kogos neutralnego i eq2 narazie wygrywa, boli cie to?...spadaj na WoW i nie mieszaj ludziom w glowach...

Robert K.

moj nr jakbys mial jakies ale +46704388752

pozdrowionka dla ludzi z FFXI i DAOC

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 lis 2004, 13:51 
Cytuj  
Jaka gra jest to juz kolego pozostaw ocenie ludzi ktorzy w nia graja lub sa nia zainteresowani ;) Lataj do WoW newbie heaven (vide text blizza "if you can't kill something solo tell us - we'll update it")


Mareczek napisał(a):
i już uciekam.


Krzyzyk na droge, mysle ze za duzo osob nie bedzie za toba tu tesknic ;)


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

***

Posty: 967
Dołączył(a): 9.05.2003
Offline
PostNapisane: 15 lis 2004, 20:50 
Cytuj  
tak tylko chcialem sie wtracic co do tego porownania . po 1 to bylo pisane jak jeszcze wow bylo przed duzym patchem bo nawet wszystkie talenty nie byly ingame po 2 :) "According to my article, World of Warcraft wins over EverQuest II with a score of 5-4 and 2 ties. " . "In the end I’ll be picking up World of Warcraft " wiec jak juz sie na cos powolujesz to chociaz to przeczytaj :) . Sorry tux ale nie lubie jak ktos pisze bzdury jak juz sie wtraca :)

Agar napisał(a):
Ty Mark to psujesz ludziom checi pogrania w cos co im sie podoba, fook you and fook twoje zdania, eq2 jest dobre i WoW jest dobre...
masz linka, http://www.myguygames.com/article.php?s ... 0200654124 gdzie gry sa porownane przez kogos neutralnego i eq2 narazie wygrywa, boli cie to?...spadaj na WoW i nie mieszaj ludziom w glowach...

Robert K.

moj nr jakbys mial jakies ale +46704388752

pozdrowionka dla ludzi z FFXI i DAOC


Posty: 41
Dołączył(a): 31.01.2004
Offline
PostNapisane: 16 lis 2004, 09:34 
Cytuj  
Social w WoW jest przeubogi, mam porownanie do tego co jest w SWG zarowno emoty postaci jak i inne rzeczy :>
Pozatym klimat WoW do mnie nie przemawia, knypy i orki sa zrobione fajnie i wygladaja ok, ale te nocne elfy z uszami jak krolik... trolle... gnomy...:-)
Fakt faktem WoW bedzie mial prawdopodobnie wiecej zwolenikow niz EQ2... widc po samym ruchu na forach EQ2 i WoW jaka jest ogromna roznica. No EQ 2 powinien miec przynajmniej wyzszy przedzial wiekowy graczy ;-)


_________________
"There is nothin' as sure in the world as the glitter of gold and the treachery of Elves."
- Old Dwarf Saying

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 lis 2004, 10:12 
Cytuj  
Gdyby jeszcze w EQ2 bylo tak dobre PvP jak tam... Ale proponuje nie schodzic z tematu, o WoW jest dzial WoW, albo odzielny temat mozna tu zalozyc. W tym watku proponuje dalej budowac nasze community EQ2, a nie dyskutowac o wyzszosci Bozego Narodzenia od Wielkiejnocy ;)

X.

PS. W pierwszym zdaniu MSPANC ;)


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 lis 2004, 10:15 
Cytuj  
To znaczy ta uproszczona rozrywka, nieruszające się moby, zasady agro zminimalizowane praktycznie do 0, uboga animacja mobów, statyczne tło, upierdliwość i długotrwałość oraz powtarzalność prostego do bólu contentu, dłuuuuuuuuuuugie zonowanie, crashowanie, przyciągnie starszych wiekowo graczy wychowanych na równie prostackich zręcznościówkach w stylu jumping jack?
omg - good luck chłopaki ;)

Tuxedo - to o czym pisałeś 11.11 to był bug. Wystarczy się zainteresować i doczytać. W niektóre mobki nie można było trafić bo non-stop miało się miss (a mobek był na twoim lvl) stąd apel Blizzarda do wytropienia i zgłoszenia takich przypadków. Jest kupa mobów których nie pokonasz solo, nawet będąc kilka lvl wyżej. Jest kupa bossów do raidowania, questy są podzielone na (normal - różne kolorki, elite - dla party+, epic - raidy, PvP questy).

Drogi agarze - z cybersexu przez telefon wyrosłem jakieś 10 lat temu. Więc nie wiem po cholerę dajesz mi swój numer. Masz jakieś bliżej niesprecyzowne potrzeby, szukasz przyjaciela? Zadzwoń pod jakieś 0700.
Po drugie czytałem w swoim życiu mnóstwo recenzji i jeszcze nie widziałem recenzji neutralnej i obiektywnej. Niestety człowiek to istota która z zasady jest mało obiektywna i pisze to co MU sie podoba/nie_podoba, ewentualnie za co MU się zapłaci.
Najbardziej obiektywną reckę jaką mogłeś przeczytać to moja recenzja. Otóż, jeszcze kilka miesięcy temu planowałem kupić te EQ2, a na WoW-a narzekałem. Po prostu kilka miesięcy temu byłem takim samym ignorantem jak niektórzy z tutaj piszących w tej chwili. Aha i nikt mi za moją reckę nie zapłacił.

Jak chcecie się mnie stąd pozbyć - nie ma sprawy. Odpitolcie się od WoW-a i tłuczcie głupie (głupie to mało powiedziane, na rzecz EQ2 trzeba było stworzyć termin ujemne AI) moby w waszym EQ2. I bez ignoranckich porównań oraz cytowania "neutralnych" recenzji ignorantów-pismaków.

btw. social w EQ2 jest przeubogi - zero emotów, w WoWie każda z ras nawet opowiada dowcipy - najbardziej rozwinięty socjal jaki widziałem (powstają już filmiki z emotami z WoW-a, o EQ2 nie słyszałem - za ubogi system podobno).
rozumiem boft - ze szczury w EQ2 są arcyklimatyczne. Napisz jeszcze, że zonowanie w WoW cię wkurza ;) chociaż i tak pewnie już wszyscy brechtają ;)


Posty: 41
Dołączył(a): 31.01.2004
Offline
PostNapisane: 16 lis 2004, 10:30 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):

btw. social w EQ2 jest przeubogi - zero emotów, w WoWie każda z ras nawet opowiada dowcipy - najbardziej rozwinięty socjal jaki widziałem (powstają już filmiki z emotami z WoW-a, o EQ2 nie słyszałem - za ubogi system podobno).
rozumiem boft - ze szczury w EQ2 są arcyklimatyczne. Napisz jeszcze, że zonowanie w WoW cię wkurza ;) chociaż i tak pewnie już wszyscy brechtają ;)


Nie wiem jaki jest social w EQ bo jeszcze nie mialem okazji zobaczyc, ubogosc sociala z WoW porownywalem do tego ktory doskonale znam czyli SWG. Ot np elfka tanczaca i robiaca zenujaca "ciuchcie" w porownaniu do tanca ktory jest w SWG ;-)
A szczury maja i swoje odpowiedniki w WoW daleko nie siegajac i nie odbiegajac od nocnych elfow polecam zobaczyc co nob ma do killowania w ich lesie ;-)

To nie topik do flame ;-) przedstawilem tylko moje wrazenia ale co tam moge wiedziec w bete WoW gram dopiero od 8 ;-) Ile ludzi tyle gustow mi WoW nie podszedl mimo ze bylem na niego napalony ;-)


_________________
"There is nothin' as sure in the world as the glitter of gold and the treachery of Elves."
- Old Dwarf Saying


Posty: 29
Dołączył(a): 14.03.2002
Offline
PostNapisane: 16 lis 2004, 10:52 
Cytuj  
Jak juz wyzej napisalem ;p to nie miejsce do dysput o WoW ktory jak dla mniejest biedny :P pozatym popularnosc wziela sie od znanej kazdemu serii warcraft :) co oczywiscie w polsce kazdy smarkacz znal bo nie trzeba bylo placic abonamentu :) Bioreac pod uwage wieli skill jaki ma Blizzard w robieniu mmorpg :P mniemam ze wiekszosc zeczy jakie ma w WoW to pomysly zaciuagniete z DAOC czy UO albo EQ :) , pozatym grafika miala powalac na kolana a co to jest pfffffff . co to za Pixel Shader :/

Koczac ten temat chcialbym tylo prosic no more dysput na temat WoW
od tego jest dzial WoW :)
pozatym Mark24 to nie miejsce na tego typu posty jak chcesz kogos obrazac :) jak dlamnie to smarkacze w polsce wychowani na rtsach beda grac w WoW :) bo dla nich to mega swiat, system oparty wrecz na D&D albo GURPSE :) i max mozliwosci jakie tylko moze posiadac mmorpg :) Niewiem skad ten twoj zapal do WoW pewnie jest oparty na doswiadczeniach z setek mmorpg w ktore grales :) jesli tak to chcialem Cie oswieci ze na mmorpg.pl jest tez dzial dla takich jak ty i zwie sie WoW :P hmmm to chyba tak samo jak twoja gra prawda ? :)



pozdrawiam


_________________
Drahenfels Wizard 69 lvl

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 lis 2004, 11:02 
Cytuj  
Prosze bardzo, jak chcecie sie klocic, co lepsze, a co gorsze, to tutaj. Flame tematyczne dozwolone ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 lis 2004, 11:04 
Cytuj  
to się odpitolcie od WoWa i nie porównujcie go do tego ćwierćproduktu dla idiotów jakim jest EQ2.
Tak, grałem w ~10 płatnych mmorpg, +około 10-20 free mmorpg. Tak w niektóre tylko po kilka tygodni bo np. skill takiej firmy jak SOE w produkowaniu mmorpgów mnie osobiście przeraża. Student pierwszego roku informatyki napisze lepszy kod niż spece z SOE. Zresztą SOE prowadzi taką samę politykę jak koreańscy "dystrybutorzy" - idzie na ilość, powtarza utarte schematy nie wprowdza nic nowego.
EQ2 do świata mmorpg nie wniósł dokładnie nic nowego. TOTALNE ZERO i TOTALNE DNO biorąc pod uwagę to, że według zapewnień SOE miał otwierać nowy rozdział w grach mmorpg.
WoW wcale nie miał mieć pięknej grafiki - mi się grafika w WoWie bardziej podoba bo świat zyje natomiast świat EQ2 to statyczne obrazki. Tam nawet moby stoją w miejscu.
Nigdy nie grałem ani w Diablo, ani w Diablo II, starcrafty czy warcrafty (chociaż coś tam kiedyś poklikałem) ale jak zobaczyłem bogactwo świata WoW to podjąłem decyzję że muszę wrócić do tych produktów.

I na koniec to wy panowie rozpoczeliście dysputę w wątku o gównie zwanym EQ2 o WoW-ie więc do siebie miejcie pretensje...


Posty: 29
Dołączył(a): 14.03.2002
Offline
PostNapisane: 16 lis 2004, 11:16 
Cytuj  
grales w tyle mmorpg :) i piszesz ze swiat WoW zyje ? co jest w nim takiego co mialoby go odrozniac od innych gier mmorpg ?, widzisz kiedys tak rozmawialem z pewnym kolega o UO :) Orgin naprawde wlozyl duzo staran zeby ludzie chcieli w to grac. Ich dosc duzy skill :) niestety zapomnial o protokolach sieciowych heh zrobili gre dla ktorej w polsce graczew wykupywali tunele zeby miec dobre polaczenie, ajak pamiecia siegne w Eq zawsze mialem dobre connections :) pozatym ilosc serverow i lacza jakie maja te servery . SOE jesli chodzi o polacznie ma bardzo dobrze napisane protokoly. A jesli chodzi o masowke :) hmmm mniemam ze Blizzard robi Charytatywnie WoW i nie obchodza ich zyski z sprzedazy ? :). Tak sie sklada ze tyz mialem dosc duzo czasu na pogranie w mmorpg :) i powiem jedno zobaczymy ktora z gier bedzie miala najwiecej graczy tak za rok :) a jesli chodzi o emouty to zadam jedno pytanie czy ty widziales emouty w EQ2 ? bo jesli nie to czemu sie na ich temat wypowiadasz. A jesli sie wypowiadasz to mam nadzieje ze przynamniej grales w bete tak ?

pozdrwiam


_________________
Drahenfels Wizard 69 lvl

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 16 lis 2004, 11:17 
Cytuj  
Mark btw po ch tu wlazisz? Lubisz prowokowac flamy? Dziwie sie ze Tux ma tyle cierpliwosc. Zostaw to eq2 w spokoju niech kazdy gra w to co lubi.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 lis 2004, 11:28 
Cytuj  
miałem przyjemność grać w to coś 3-4 tygodnie. W koncu byłem dumnym betatesterem. Potem konto oddałem bo od gry śmierdziało i waliło nudą.
Nie zauważyłem w ciągu tych 4 tygodni, by ktokolwiek uzywał jakichkolwiek emotów. Ja z zasady uzywam tylko jednego "/afk" - mi wystarcza. Emoty to dla mnie mało znaczący dodatek, którego praktycznie nie używam bo jestem normalnym graczem a nie rolepleyowcem który widzi frajdę w siedzeniu w knajpie i opowiadanie dowcipów innym rolepleyowcom. Od tego mam ICQ.

Za rok? Za rok to osiągniecie 20lvl+ i przeskoczycie z walenia szczurów w kanałach, na walenie szczurów za miastem :P

A ja za rok będę grał pewnie w coś innego bo kilka miesięcy endgamingu WoWa mi sie pewnie już dawno przeje.

Aenima bo jakieś nooby czepiają się WoW-a a uzywają tak konstruktywnych i trafnych argumentów, że powalają człowieka z nóg. Dziwię się, że żaden z nich nie wspomniał o długim zonowaniu w WoWie i crashach całych zon co kilka minut....

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 lis 2004, 11:38 
Cytuj  
Ceridan napisał(a):
piszesz ze swiat WoW zyje ? co jest w nim takiego co mialoby go odrozniac od innych gier mmorpg ?

W skrocie: bardzo rozbudowany swiat, kazda lokacja inna i dopracowana, kazdy element i szczegol na swoim miejscu i dopieszczony, bez statycznych tel i "horyzontu nie do dojscia". Moby, pety, npce wprost zyjace: chodzace, rozmawiajace ze soba, zaczepiajace siebie i innych, wilk zjadajacy zajaca czy bojka pomiedzy npc bandytami to widok codzienny. Brak zonowania (z nielicznymi wyjatkami typu instance albo tram). Doskonale rozwiazany system FvF i PvP, gdzie nawet postac o nizszym o 5 lvlu moze pokonac "wyzszego" przeciwnika, mozliwosc solowania, questy w wiekszosci zrobione genialnie i ukladajace sie w spojne historie.. dlugo by wymieniac. I niewiele z tych rzeczy widzialem w EQ2 (nie mowiac juz o innych grach).

X.

PS. Chcialbym w EQ2 pozwiedzac zatopione wraki (pod woda) i poszukac w nich skarbow. Na zlecenie albo ot tak sobie. Da sie?


_________________
http://zaginiony.net

**

Posty: 273
Dołączył(a): 17.11.2003
Offline
PostNapisane: 16 lis 2004, 11:53 
Cytuj  
Moja osobista opinia na temat .... Przez WoW'a mam rozdwojenie jazni teraz. Oczywiscie sony i blizzard robily sobie podjazdy, a ja jestem tego ofiara zgodnie zreszta z ich planem. W oczekiwaniu na przesylka z zamowionym eq2 sciagnalem WoW OB i gra okazala sie duzo lepsza niz moglem przypuszczac. Teraz mam rozdwojenie jazni. Zawsze lubilem Blizzarda za Starcrafta i inne gry. Robia produkty bez pudla. To co mi sie podoba w WoW to swiezosc, completny brak zon i strat czasu na zonowanie. Gram postacia co ma pet'a, DD, DOT cos co w EQ nie wystepuje w jednej postaci. Jest zabawnie. To sie oczywiscie skonczy nerfowaniem jak przypuszczam. Za piekne zeby mialo trwac ... cos co mnie swojego czasu zniechecilo do EQ1. Moj monk pomimo treningu stawal sie slabszy i slabszy .... heh. Wiec podsumowujac moim zdaniem EQ2, FFXI i WoW to bardzo dobre gry. Jesli ktos nie widzial FFXI czy WoW to polecam. CoH tez jest fajny tylko taki amerykanski do bolu (nawiasem mowiac moze ktos chce odkupic odemnie CoH?) Teraz sie zastanawiam nad jedna rzecza. PvP z pingiem ponizej 100ms. Tak sie caly czas zastanawiam. Nie da sie zagrac w English-Serwerze EQ2 z takim pingiem bo Runneye jest W US. Storms i Valor to francuski i niemiecki serwerek i nie bedzie chyba UK serwerka w Europie. WoW bedzie mial serwer anglojezyczny w Europie. Paranoicznie wydaje mi sie do najwiekszym minusem EQ2 na dzis.


Posty: 29
Dołączył(a): 14.03.2002
Offline
PostNapisane: 16 lis 2004, 11:58 
Cytuj  
w eq2 tez mozesz pokonc postac z wyzszego lvlu solo, EQ2 charakteryzuje sie tym ze duzo zeczy mozan robic solo w czego brakowalo w eq1 jesli chodzi o elementy zycia to npce tez zaczepiaja sie rozmawiaja miedzy soba itd co do bojek pomiedzy bandytami czy polujace na siebie zwierzeta hmm tego nie widzialem. Jesli chodzi o PVP to faktycznie system pewnie jest lepszy zreszta soe z tego co widze nigdy nie skupialo sie na pvp :/ wiec co do pvp chyle czola ale i tak uwazam ze krolem w tej kwesti jest DAOC. tak w EQ2 jest mozliwosc pozwiedzania pod woda wrakow itym podobnych pierdol, ale zawsze mnie ganialy jakies rekiny i piranie ;ppp wiec nigdy w spokoju i dokonca tego nie dokonalem :)


_________________
Drahenfels Wizard 69 lvl


Posty: 29
Dołączył(a): 14.03.2002
Offline
PostNapisane: 16 lis 2004, 12:04 
Cytuj  
olek napisał(a):
Teraz sie zastanawiam nad jedna rzecza. PvP z pingiem ponizej 100ms.


W eq1 na pvp gralismy z pingiem 200 i bylo super . To nie JK ani DOOM czy CS zeby miec ping ponizej 40 bo poznej to nie ma sensu grac :).


_________________
Drahenfels Wizard 69 lvl

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.