mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Czy kody w grach są oszustwem??
Tak! 70%  70%  [ 42 ]
Nie! 30%  30%  [ 18 ]
Liczba głosów : 60
Autor Wiadomość
*

Posty: 181
Dołączył(a): 1.07.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2005, 17:45 
 
Ostatnio przeprowadziłem ostrą dyskusję z kolegą. On na maxa uważa że kody to jest ułatwienie gry. Ja uważam że owszem, jest to ułatwienie, ale nie uczciwy. Moim zdaniem to są oszustwa. Prosze więc was o zdanie. Głosujcie, głosujcie, i jeszcze raz głosujcie...... Jak chcecie to podajcie uzasadnienie. Jak nie chcecie to nie zmuszam, choć wolałbym mieć co nieco argumentów.
Licze na to że będzie to interesująca ankieta i gorąca dyskusja.
Pozdrawiam!


_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Ostatnio edytowano 31 paź 2005, 19:15 przez Dread, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 886
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2005, 17:49 
 
po pierwsze w jakim sensie oszustwo? oszukujesz wydawce gry czy co?
2. kody sa specjalnie wprowadzane przez wydawce (producenta:P) gry wiec badz co badz jest to przyzwolone.

kodow uzywam po przejsciu gry, dla funu.

niestety nie zrozumialem ankiety, kody nie sa oszustwem, w normalnym znaczeniu tego slowa. zmien ankiete na bardziej zrozumiala.

odp: kody sa ulatwieniem dla leni

**

Posty: 201
Dołączył(a): 17.03.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2005, 17:58 
 
Kody są przede wszystkim po to, aby ułatwić testowanie gry przez beta testerów/programistów, inaczej sprawdzanie produktu przed wypuszczeniem na rynek/ostatnimi poprawkami było by niebywale trudne. Zazwyczaj część z nich jest rozpowszechniana by leniwi gracze też mogli pochwalić się przejściem danej gry :lol:


_________________
"Before you complain about lag, think of Jesus... he lagged 3 days before respawning."

Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2005, 17:59 
 
+1 :lol:

Ale macie problemy. Jak ktoś chce używać kodów to używa kto mu broni? W wiekszości przypadków jest to pójście na łatwiznę, jak ktoś nie chce mieć przyjemności z grania to jego problem.

Jednak czasem zdaża się przypadek gdzie twórca gry celowo dał sztucznie zawyżony poziom trudności żeby jego gry nie dało się przejść w 5 minut. Coś w stylu - zabij dwóch snajperów oddalonych o 400 metrów, którzy siedzą okopani po przeciwnych stronach, samemu będąc uzbrojonym w pistolet z jednym nabojem, stojąc na pustej równinie. :lol:

Przykład oczywiście wymyślony ale czasem niektóre sytuacje doprowadzają do białej gorączki. Wtedy kody przydają się.

***

Posty: 886
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2005, 18:02 
 
w sumei same umiejscowieni topicu w "flames" wyjasnia o co mu chodzilo...

*

Posty: 181
Dołączył(a): 1.07.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2005, 18:10 
 
Chyba się nie dokońca zrozumieliśmy. Chodzi mi właśnie o to, że idą na łatwizne(z tym przechwalaniem sie potem jestem przeciwny) a mój kumpel mówi że to nie jest oszustwo. Do tego dodał ostatnio że w takim razie jak w opcjach gry jest opcja 'zmień poziom trudności' to też jest oszustwo, bo sobie ułatwiamy grę ale to swoją drogą.


_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2005, 18:24 
 
O co wogole chodzi. Jakie oszustwo? Mozna siebie co najwyzej oszukac. Chyba ze mowimy o kodach w sieci, tj. roznych ulatwiaczach np. w fps po sieci, no to oczywiscie ze jest to oszustwo.


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 27 paź 2005, 18:25 
 
gra ma swoje zasady, kody nie są w te zasady wpisane.
Więc używanie kodów to łamanie zasad - oszustwo.

Z drugiej strony oszukujesz tylko samego siebie, bo co to za przyjmność przejść grę (czyli wygrać) na cheatach, jeżeli wiemy że oszukiwaliśmy? A gramy przecież dla przyjmności niekoniecznie po to by wygrywać.

btw. kody są w grach wprowadzone dla beta testerów, przecież nikt nie będzie napierdalał w grę 20h tylko po to by przetestować czy ostatni boss przestał się klinować w pewnym momencie..

***

Posty: 886
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2005, 18:32 
 
Dread napisał(a):
Chyba się nie dokońca zrozumieliśmy. Chodzi mi właśnie o to, że idą na łatwizne(z tym przechwalaniem sie potem jestem przeciwny) a mój kumpel mówi że to nie jest oszustwo. Do tego dodał ostatnio że w takim razie jak w opcjach gry jest opcja 'zmień poziom trudności' to też jest oszustwo, bo sobie ułatwiamy grę ale to swoją drogą.


czytaj co sie pisze :roll:

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 paź 2005, 18:43 
 
Rewelacyjny pomysl na topic, naprawde... rofl

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 paź 2005, 19:11 
 
niektorzy to maja problemy...

***

Posty: 886
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2005, 19:15 
 
chyba nikt mu nie powiedzial ze tutaj nie ma post countera :wink:

**

Posty: 443
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2005, 19:53 
 
ehh...

kody są j.w. dla beta testerów, a jako eks-cheater (nawet nie wyobrażacie sobie jak trudno przestać grac na kodach, jeśli się to robiło zbyt długo), a nie oddałem głosu - czemu bo kody są oszustwem(w solo game) ale tylko dla siebie, tj. oszukujemy siebie, ze przeszliśmy grę (którą średnie się przechodzi w np. 20 h) w tylko 10h... i jeśli już za długo korzystamy z kodów wydaje się nam że jesteśmy super mega pałer nie-wiadomo-co graczami

z drugiej strony oszukujemy tylko siebie


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2005, 20:01 
 
/god 1

*

Posty: 53
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2005, 20:10 
 
Raz. Jak wpiszesz sobie kod w Simsach to nie koniecznie oszukujesz.
Moze to znaczyc ze np. lubisz budowac domki, a tak serio to zalezy od gracza w singlu. Jak chce niech gra, tylko ze wtedy nie mozna sie chwalic ze jest sie siekaczem a to lubimy... - nie widze oszustwa.

Dwa. Jak uzywasz cheatow na multi to juz jest oszustwo, bo oszukujesz przeciwnikow wygrywajac odrobinke nieuczciwe

W sumie nie wiem co mi kazalo sie tu wypowidziec. Dobry temat, nie ma co...

****

Posty: 1030
Dołączył(a): 11.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2005, 20:14 
 
czity sa dobre jak ta gre ukonczysz wczesniej bez nich.

basta.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2005, 20:24 
 
/enablecheats 1
-cheats on
/kill Obi'v
---------------
syntax error
ˇ3DCGƒ\ƒtƒguShadev‚É‚ć‚éƒAƒjƒ[ƒVƒ‡ƒ“AƒCƒ‰ƒXƒg‚̃y[ƒW‚Ĺ‚·B
ˇ‚±‚ę‚ć‚čć‚̃y[ƒW‚ł́Aƒuƒ‰ƒEƒU‚̃tƒŚ[ƒ€‹@”\‚Ş•K—v‚Ĺ‚·B
ˇ“–ƒTƒCƒg“ŕ‚ĹŽg—p‚µ‚Ä‚˘‚éƒOƒ‰ƒtƒBƒbƒNAƒ€[ƒr[“™‚Ě–ł’fŽg—p/“]ŤÚ‚Í‚¨ŤT‚¦‚­‚ľ‚ł‚˘B
ˇƒŠƒ“ƒNA‚¨‹C‚É“ü‚č‚Í‚±‚̃y[ƒW‚É‚¨Šč‚˘‚µ‚Ü‚·B

@@ˆČŹă—ąŹł‚ł‚ę‚˝•ű‚́A‰ş‚̃{ƒ^ƒ“‚ć‚肨i‚Ý‚­‚ľ‚ł‚˘B

User PsiSzczoch has been banned.

Cheats ftw!
Nie znacie sie :(

**

Posty: 373
Dołączył(a): 28.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2005, 20:39 
 
jak byłem młodszy to zawsze uzywałem kodów... po pewnym czasie staje sie narkotykiem... :) Ale potem miałem dłuuugą przerwe od kompa i jak zaczęłem grac to juz nigdy koda nie uzyłem AUTENTYCZNIE !!! Nie uzywam kodów przez dłuuugi czas i gardze tymi którzy ich uzywają, a szczególnie tymi którzy uzywaja ich np. w Unrealu2k4 .


Jak czasami na server wpada gosc który w ciagu minuty ma 35 fragów to białej gorączki sie dostaje


_________________

...:::
Carpe Diem :::...
bądź sobą to nie boli

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2005, 20:44 
 
No "kody" typu wallhack czy aimboty czy tez slynne bunnyhopingi w roznych grach to juz oszustwo.
Ale w single-player mode, czasem fajnie jest se postrzelac wbiegajac w grupe przeciwnikow ;)
Fajny do tego byl Maxpayne, /noclip i unlimited bullet time rules.
Raz se usiadlem po kilku piwkach ze znajomym i mu to pokazalem, niefortunnie przelecialem przez caly pokoj i wylecialem przez okno ehehe, to bylo priceless.

*

Posty: 181
Dołączył(a): 1.07.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2005, 21:27 
 
No owszem, można po przejściu gry pobawić się na kodach. A beta-testerów prosze zostawić, oni mogą wszystko :D Albo tak jak pieszczoch powiedział że np. w Max Paynie, wrzucić se nieskonczony bullet i ammo i pobawic sie na treningu w matrixa, ale ja głuwnie się sprzeciwiam przechodzeniu gry na kodach. Sam dużo gier przeszedłem kodami, ale 1)nie te które nie mają kodów 2) nie te w których są kody typu "dostęp do wszystkich filmików" 3) nie te w których kody tak na MAXA ale naprawde na MAXA zchrzanią zabawe.
A kwestię oszustw w multiplayerkach zostawiam na później.


_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.