mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 418 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 lut 2006, 22:35 
Cytuj  
A co ma piernik do wiatraka? :roll:


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

**

Posty: 324
Dołączył(a): 12.01.2002
Offline
PostNapisane: 1 lut 2006, 22:37 
Cytuj  
Imho inna troche kwestia wycofywania takiego np UOX przez EA ktore jeszcze nie wyszlo live a co innego zamkniecia pirackiego serwera :)
To co robi teraz wyzej wspomniana grupa FUNSOFT mozna porownac do piracenia gier w dzisiejszym swiecie. Mamy orginalna dystrybucje (box w sklepie), mamy torrenty do sciagniecia za friko z netu (normalne emu mmo gdzie grasz za friko) i mamy cwaniaczkow ze stadionu ktorzy popychaja ci najnowsze super extra promocje za jedyne 20 zl za cdka (grupa funsoft).
Co innego bawienie sie w robinhooda i stawianie emu zeby biedota mogla sobie pograc a co innego kradniecie i odsprzedawanie tego komus.


_________________
http://www.talanar.wordpress.com

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 lut 2006, 22:44 
Cytuj  
@Talanar
Cytuj:
Co innego bawienie sie w robinhooda i stawianie emu zeby biedota mogla sobie pograc a co innego kradniecie i odsprzedawanie tego komus.

Czyli co? Darmowe emu sa gut, bo sa dla biedoty. Ale jak zaczna pobierac dutki to juz sa zle?


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

**

Posty: 324
Dołączył(a): 12.01.2002
Offline
PostNapisane: 1 lut 2006, 22:51 
Cytuj  
nie, darmowe emu nie sa gut, a takie gdzie sie bierze kase sa be. Kradziez to kradziez. Poprostu branie kasy za granie na emu to szczyt bezczelnosci imho.


_________________
http://www.talanar.wordpress.com


Posty: 18
Dołączył(a): 1.02.2006
Offline
PostNapisane: 1 lut 2006, 22:56 
Cytuj  
Co innego brac kase za prawo do grania a co innego gdy frajer/gracz/fan/lame czy jak kto woli sam ja z własnej woli daje i bez wzgledu na to czy daje czy nie daje - moze grac. To pierwsze nazwałbym złodziejstwem. To drugie datkiem , wsparciem, jałomuzną, etc. Jedni wydaja kase na panienki, inni na tace kładą, inni przepijają w barze a jeszcze inni wydaja na rozrywke w sieci (z różnym skutkiem). Z emulatorami to tak jak z chwastami. Na miejsce jednej wyrwanej trawki wyrosnie pięć (połowa graczy likwidowanego z nudów przez admina serwa sama marzy o swoim - takich serów free UO na świecie sa tysiące). A twórcy gier zamiast pieprzyc sie w bujanie z serwerem na którym gra z lagami i bugami 100-200 osób wolą pilnowac swojego podwórka gdzie gra kilkaset tysiecy czy kilka milionów graczy czekajacych z niecierpliwością na kolejną łate czy dodatek. Wot i cała filozofia.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2006, 23:52 
Cytuj  
Zematis napisał(a):
A co ma piernik do wiatraka? :roll:


Żeby zrobić piernik potrzebna jest mąka. A wiatrak „robi” mąkę wiec mają coś wspólnego :D

***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 00:28 
Cytuj  
Talanar napisał(a):
nie, darmowe emu nie sa gut, a takie gdzie sie bierze kase sa be. Kradziez to kradziez. Poprostu branie kasy za granie na emu to szczyt bezczelnosci imho.


Darmowe emu sa zajebiste bo mozna sie na nich nauczyc programowac w dosyc przyjemny sposob.
Nie twierdze ze stawianie serwera dla szerszej publiki jest fair...

Natomiast FUNSOFT to wszelkie granice przekracza.
Zycze tym panom zeby im ktos kiedys tez tak nakradl.

Cytuj:
All articles, graphics & other materials exposed on this site are copyrighted by their authors and cannot be used without premission.


O RLY? a arty od blizzarda to mozna sobie brac i bez ich permission sobie robic moongateami na nich.


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 09:37 
Cytuj  
Cytuj:
Darmowe emu sa zajebiste bo mozna sie na nich nauczyc programowac w dosyc przyjemny sposob

Aha czyli kradziez samochodow jest zajebista bo sie mozna na nich nauczyc prowadzic auto w dosc przyjmny sposob...

GG z takimi wnioskami.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 09:39 
Cytuj  
eska a co z ciebie taki obrońca złodziejaszków i cwaniaczków? Robisz tutaj za jakiegoś adwakota tego procederu?

Co innego jak jakiś chinol wyfarmuje kasę, a potem bogaty US kid odkupi od niego ten kash za real $ (cybor, zrobienie laski in real, etc.) i za ingame gold kupi sobie kolejny świecący itemek, a co innego jak przelewamy gotowiznę na konto Ice czy tam McLarena, a ten dopisuje naszej postaci kolejny itemek.

I jakie wsparcie, jałmużna? To jest normalny sklep ingame - do tego wszystkie itemy w sklep są kradzione, sam sklep jest kradziony, ba miejsce gdzie ten sklep jest postawiony jest kradzione.
O wsparciu czy jałmużnie mówimy wtedy jeżeli nie mamy z tego żadnych korzyści - w każdym innym przypadku jest to zwykły zakup.

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 lut 2006, 14:42 
Cytuj  
/yaaaawn ile mozna lol ;/ to ze to lamanie praw autorskich i czerpanie z tego korzysci materialnych juz przerabialismy, razem z przepisami karnymi...

Ciekawi mnie tylko czy grupa funsoft opodatkowuje sie od uzyskiwanych przez siebie dochodow.. errr przepraszam darowizn..

Od osob fizycznych:
http://bap-student.lex.pl/serwis/podatk ... 2.1514.htm

i prawnych:
http://bap-student.lex.pl/serwis/podatk ... 54.535.htm

Zakladajac ze kontrola skarbowa co bardziej prawdopodobne nie uznala by tego serwisu jako prowadzenia niezarejestrowanej dzialanosci gospodarczrej...

Nota bene my tez popelniamy przestepstwo, wiemy o tym co robi funsoft i nie zglaszamy tego...


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 lut 2006, 14:48 
Cytuj  
Hmmm Tux to bylo hard :>

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 lut 2006, 15:51 
Cytuj  
Tiaa, i tak nikt tego nie zglosi bo wpajalo nam sie od malego ze to zle...

...mimo tego ze to co oni robia tak bardzo nam sie nie podoba.



Cos jak "solidarnosc spoleczna" vs. praworzadnosc :har:

Sad :har:


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

***

Posty: 826
Dołączył(a): 20.07.2005
Offline
PostNapisane: 5 lut 2006, 18:55 
Cytuj  
well można złożyć wniosek do prokuratury, najlepiej mając dowody :p


_________________
Shador von Dal napisał(a):
Podpisując się moimi inicjałami głaszczesz moje ego :*

SvD.

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 lut 2006, 19:46 
Cytuj  
Ehh a ja mialem nadzieje na dyskusje o normach moralnych ktore rzadza nasza rzeczywistoscia...

...piekielkiem naszym jedynym! ;)


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 lut 2006, 11:06 
Cytuj  
A mialem taka nadzieje na dyskusje co jest najzwyklejszym donosicielstwem a co poprawianiem naszej rzeczywistosci... a tu du.. ;/ wszyscy olali ;/ a mzoe temat zbyt drazliwy :o


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 lut 2006, 11:54 
Cytuj  
Hmmmmm.

Mi sie wydaje, ze to wlasnie przez nasza obecna rzeczywistosc nikt nie doniesie. Bo co mi po donosie na takiego czlowieka, jak ludzie postawieni o wiele wyzej, calkiem na legalu robia wieksze przekrety :< No i co, mam na nich doniesc?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 lut 2006, 12:00 
Cytuj  
ja bym doniósł tylko, że mi się nie chce.

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 6 lut 2006, 12:05 
Cytuj  
Ja tez bym doniosl, chce mi sie nawet. Tylko nie wiem jak :).


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***

Posty: 826
Dołączył(a): 20.07.2005
Offline
PostNapisane: 6 lut 2006, 15:36 
Cytuj  
Ja mogę pomóc


_________________
Shador von Dal napisał(a):
Podpisując się moimi inicjałami głaszczesz moje ego :*

SvD.

****

Posty: 1217
Dołączył(a): 11.10.2005
Offline
PostNapisane: 6 lut 2006, 18:32 
Cytuj  
Po co donosic:), dajcie im spokoj sa ludzie ktorych po prostu nie stac na oplacanie abonamentu... niech sobie graja... prawdziwi gracze czy to w UO czy w WOWa, czy tez inne gierki i tak z=wiedza o co chodzi i jezeli tylko ich stac, to i tak czy siak beda w orginal grac:P


_________________
Śmierć jest czymś normalnym...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 418 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.