mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 418 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2006, 15:22 
Cytuj  
Soulless napisał(a):
Natomiast proponuje Ci bardzo uwazac z wrzucaniem mnie do wspolnego worka z ludzmi sciagajacymi filmy i muzyke z netu, oraz kwestionujac legalnosc mojego oprogramowania :D Kosztowalo mnie ono pare razy tyle co moj komputer, a wierz mi ze to solidna maszyna. Pirackich filmow, czy mp3jek tez jakos znalezc u siebie nie umiem :) Wyobraz sobie, ze mozna i tak zyc :D

Pisalem o ogolnym braku poszanowania dla prawa w internecie. Posiadanie legalnego softu przy prowadzeniu dzialalnosci gospodarczej powinno byc norma, a nie powodem do dumy.
Soulless napisał(a):
Sciganie ich to sprawa dla ludzi, ktorych sam posrednio zatrudniam, wplacajac moje podatki do skarbu panstwa. Dlaczego niby mialbym nie dosc, ze ich finansowac, to jeszcze wykonywac ich prace?

Poniewaz jesli jestes swiadkiem przestepstwa, masz o nim wiedze lub zachodzi podejrzenie jego popelnienia, masz obowiazek to zglosic. Jesli jest to przestepstwo scigane z urzedu.
Soulless napisał(a):
Konkluzja:
Kapuś to gnida, a gnidy się rozdusza obcasem, zanim zaczną pić i twoją krew. Bo prędzej czy później, w ten czy inny sposób zaczną. Dlatego nie mam dla takich ludzi tolerancji.
A miejsca wyjątkowo mocno zagnidzone, po prostu się omija.

Myslenie charakterystyczne dla czlonkow srodowisk przestepczych lub obywateli ustrojow totalitarnych. Popatrz na kraje skandynawskie, czy chociazby zachod europy. Tak mysli tak jedynie tak zwany "element". Za komuznizmu donoszenie wladzy bylo postrzegane jako naganne, oczywiscie to jest zrozumiale. Ale to bylo nascie lat temu, czas odswiezyc poglady.

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lut 2006, 15:35 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Soulless napisał(a):
Natomiast proponuje Ci bardzo uwazac z wrzucaniem mnie do wspolnego worka z ludzmi sciagajacymi filmy i muzyke z netu, oraz kwestionujac legalnosc mojego oprogramowania :D Kosztowalo mnie ono pare razy tyle co moj komputer, a wierz mi ze to solidna maszyna. Pirackich filmow, czy mp3jek tez jakos znalezc u siebie nie umiem :) Wyobraz sobie, ze mozna i tak zyc :D

Pisalem o ogolnym braku poszanowania dla prawa w internecie. Posiadanie legalnego softu przy prowadzeniu dzialalnosci gospodarczej powinno byc norma, a nie powodem do dumy.


O jakie ciekawe slowa - "powinno byc norma".
BTW skad wiesz ze prowadze dzialalnosc gospodarcza? :) Czyzbym wygladal jak samobojca? :D

Tor-Bled-Nam napisał(a):
Soulless napisał(a):
Sciganie ich to sprawa dla ludzi, ktorych sam posrednio zatrudniam, wplacajac moje podatki do skarbu panstwa. Dlaczego niby mialbym nie dosc, ze ich finansowac, to jeszcze wykonywac ich prace?

Poniewaz jesli jestes swiadkiem przestepstwa, masz o nim wiedze lub zachodzi podejrzenie jego popelnienia, masz obowiazek to zglosic. Jesli jest to przestepstwo scigane z urzedu.


Aha. I sadzisz, ze mam wiedze prawna, pozwalajaca mi szybko, sprawnie i jednoznacznie ocenic, czy przestepstwem jest prowadzenie free shardu, czy tez zbieranie dobrowolnych datkow? Otoz nie mam. Sądy zreszta tez nie maja, o czym swiadcza dotychczasowe sprawy zwiazane z tym tematem. Tak... a to byly jakies w naszym kraju? :D

Tor-Bled-Nam napisał(a):
Soulless napisał(a):
Konkluzja:
Kapuś to gnida, a gnidy się rozdusza obcasem, zanim zaczną pić i twoją krew. Bo prędzej czy później, w ten czy inny sposób zaczną. Dlatego nie mam dla takich ludzi tolerancji.
A miejsca wyjątkowo mocno zagnidzone, po prostu się omija.

Myslenie charakterystyczne dla czlonkow srodowisk przestepczych lub obywateli ustrojow totalitarnych. Popatrz na kraje skandynawskie, czy chociazby zachod europy. Tak mysli tak jedynie tak zwany "element".


Coz, widocznie w Twych skandynawskich oczach jestem czlonkiem srodowiska przestepczego oraz "elementem".

*się przejął*

Bede musial jakos zyc z tym dalej, a uwierz mi, bedzie to zycie... dokladnie takie samo jak do tej pory.

Obrazajac mnie, moje dziecinstwo, moje wychowanie, moj stosunek do zycia, a takze przyrownujac mnie do bandziora, nie zyskasz ani mojego szacunku, ani zainteresowania zadnym ze swych przemyslen, jak glebokie i jak sluszne by one nie byly.
Wiec jako ze jestesmy we flames, gorace, popoludniowe, poprzedzajace wyjscie do teatru na wspaniala sztuke "Dracula" - Fuck Off And Die!

A gry? To tylko gry... :D


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2006, 15:43 
Cytuj  
Soulless napisał(a):
Obrazajac mnie, moje dziecinstwo, moje wychowanie, moj stosunek do zycia, a takze przyrownujac mnie do bandziora, nie zyskasz ani mojego szacunku, ani zainteresowania zadnym ze swych przemyslen, jak glebokie i jak sluszne by one nie byly.
Wiec jako ze jestesmy we flames, gorace, popoludniowe, poprzedzajace wyjscie do teatru na wspaniala sztuke "Dracula" - Fuck Off And Die!
A gry? To tylko gry... :D

Nie chcialem Ci obrazic, zle mnie zrozumiales. Pokazuje tylko zrodla takiego myslenia i bynajmniej nie twierdze, ze jest przestepca. Piszac na forum nie szukam poklasku czy szacunku, ale nie lubie byc zle odbierany. Niby tylko gry, a tyle emocji...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 lut 2006, 19:15 
Cytuj  
Soulless napisał(a):
czy przestepstwem jest prowadzenie free shardu, czy tez zbieranie dobrowolnych datkow?

Akurat tu kodeks karny jest bardzo jednoznaczny. Zreszta rzuc sobie okiem do ustawy o prawie autorskim i zacznij czytac od atrykulu 116. Zaczyna sie to tak:
"Art. 116. 1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."
Dalej jest np. mowa o:
"3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu [...]"
Jest jeszcze artykul 118 zaczynajacy sie slowami "Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej [...]".

X.

PS. W razie, jakby cos bylo mowione, ze freewarowy emulator, to proponuje wrocic do art. 116 i poczytac na temat opracowan. Nie mowiac juz, ze content takiego UO czy WoWa tez jest chroniony.
Jeszcze jakies watpliwosci?


_________________
http://zaginiony.net

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2006, 20:17 
Cytuj  
A byly jakies? ;)
Chlopaki z moongate jedynie slepo sie ciesza ze nie maja zadnego wezwania czy info z prokuratury. Ale tak naprawde to juz sprawa ruszyla i to dawno, wezwanie dostana dopiero wtedy, kiedy ilosc dowodow i przestepstw osiagnie granice zamkniecia w wiezieniu i pokaznej grzywny.
Zaden prokurator nie zaczyna jawnie sprawy jak ma dowody tylko na grzywne, a wie ze moze ich uzbierac na cos wiecej.

Tylko ciekaw jestem od kiedy zbieraja te dowody, od poczadku powstania serwera czy tez troszko pozniej (jak od poczadku, to juz pewnie w tym roku dostana zawiadomienie "who knows").

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 25 lut 2006, 22:16 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Zaden prokurator nie zaczyna jawnie sprawy jak ma dowody tylko na grzywne, a wie ze moze ich uzbierac na cos wiecej.


sry, ale prokurator zaczyna sprawe (lub nie) wtedy, gdy skierowany zostaje wniosek do prokuratury...

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2006, 22:18 
Cytuj  
Taunis napisał(a):
Pieszczoch napisał(a):
Zaden prokurator nie zaczyna jawnie sprawy jak ma dowody tylko na grzywne, a wie ze moze ich uzbierac na cos wiecej.


sry, ale prokurator zaczyna sprawe (lub nie) wtedy, gdy skierowany zostaje wniosek do prokuratury...


chyba bedziesz musial przeczytac jeszcze raz...moze za drugim razem zrozumiesz...GL


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 25 lut 2006, 22:22 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
chyba bedziesz musial przeczytac jeszcze raz...moze za drugim razem zrozumiesz...GL


że co?

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2006, 23:00 
Cytuj  
Taunis napisał(a):
MagPS napisał(a):
..moze za drugim razem zrozumiesz...GL


że co?


Za trzecim? ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 lut 2006, 01:31 
Cytuj  
Inaczej.
Sprawa juz jest, ale nie jest jawna, czyli osoby w gronie zainteresowania nie sa powiadomione. Zapobiega to np. awaryjnemu zamknieciu strony i wtedy albo seldztwo stoi w miejscu albo w sadzie udowodnione beda "ochlapy".

PS. Taunis, moze zamiast tak bawic sie na forum w poprawiacza itp. naucz sie czytac? Az nie chce mi sie wierzyc ze nie zrozumiales tak niskiego poziomu jaki ja reprezentuje.....

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lut 2006, 20:27 
Cytuj  
Soulless napisał(a):
Konkluzja:
Kapuś to gnida, a gnidy się rozdusza obcasem, zanim zaczną pić i twoją krew. Bo prędzej czy później, w ten czy inny sposób zaczną. Dlatego nie mam dla takich ludzi tolerancji.
A miejsca wyjątkowo mocno zagnidzone, po prostu się omija.


Aha czyli ktos kto doniesie o kradziezy to kapus?

Z tego co pamietam masz juz swoje latka, ale zabieranie glosu o takim poziomie w tej dyskusji to mnie rozjebalo Soulless. Ja tez mialem emu-shard razem z Szerszeniem, ale kurwa kasy za to nie bralem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lut 2006, 20:57 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Soulless napisał(a):
Konkluzja:
Kapuś to gnida, a gnidy się rozdusza obcasem, zanim zaczną pić i twoją krew. Bo prędzej czy później, w ten czy inny sposób zaczną. Dlatego nie mam dla takich ludzi tolerancji.
A miejsca wyjątkowo mocno zagnidzone, po prostu się omija.


Aha czyli ktos kto doniesie o kradziezy to kapus?

Z tego co pamietam masz juz swoje latka, ale zabieranie glosu o takim poziomie w tej dyskusji to mnie rozjebalo Soulless. Ja tez mialem emu-shard razem z Szerszeniem, ale kurwa kasy za to nie bralem.


No coz, jaki dzial, taki poziom - rzeklbym :)

Po prostu cala sprawa smierdzi donosicielstwem na poziomie donoszenia na kolege z klasy ze ma pirackiego windowsa :P Albo ze ktos zainstalowal swojemu ojcu pirackiego worda na ktorym ten pisze sprawozdania do fabryki (czyli word uczestniczy w procesie zarabiania)... jesli i w takiej sprawie pedzisz od razu na policje albo z wnioskiem do prokuratury, to sores...
A swojego zdania nie zmieniam - kto nie pije, ten kapuje :D


_________________
Obrazek

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 26 lut 2006, 21:55 
Cytuj  
@up
jesli porownujesz posiadanie pirackiego XP-a do tego oczym mowa...to rzeczywiscie sry :roll:


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 26 lut 2006, 22:12 
Cytuj  
@ Soulless

To w jaki sposób proponujesz walczyć z piractwem w Polsce ?. Bo chyba nie zaprzeczysz temu że walczyć w jakiś sposób trzeba ?.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 lut 2006, 22:24 
Cytuj  
Soulless napisał(a):
Po prostu cala sprawa smierdzi donosicielstwem na poziomie donoszenia na kolege z klasy ze ma pirackiego windowsa

Raczej na poziomie donoszenia na kolesia ze stadionu co sprzedaje piraty i zarabia na tym realna i konkretna kase. Naprawde nie widzisz roznicy?

X.


_________________
http://zaginiony.net

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lut 2006, 22:55 
Cytuj  
Shadhun_ napisał(a):
@ Soulless

To w jaki sposób proponujesz walczyć z piractwem w Polsce ?. Bo chyba nie zaprzeczysz temu że walczyć w jakiś sposób trzeba ?.


A co na tym traci obywatel :< ? Poza tym że wydawca gier mógł zarobić więcej p ; ? Czemu trzeba ?

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 26 lut 2006, 23:18 
Cytuj  
jak? obnizajac ceny programow/gier jak np. Borland (wersje programow Personal), ktore sprawiaja ze defacto producent NIC nie traci, z jednej strony uzytkownika i tak nie było stac na program za kilka k a producent zyskuje przyszlych klientow etc...w przypadku gier...nizsza cena = wiecej sprzedanych gier, a takze mniejsze piractwo; na szczescie co raz wiecej na polskim rynku nowych gier za 99zl, a starsze tytuly za 20-60zl (i to niezle)


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 26 lut 2006, 23:22 
Cytuj  
Zgadzam sie, ostatnio powstalo wiele fajnych serii gierek po niskiej cenie. No i czasami mozna cos wylapac w magazynach o grach( np. CDA przed obnizka, teksty mieli takie sobie, ale gry czesto na swietnym poziomie, nie mowiac o TERA hitach jak Fallouty)


_________________
Obrazek

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lut 2006, 23:24 
Cytuj  
bajka

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 26 lut 2006, 23:45 
Cytuj  
@up
nawet _jesli_ to bajka to nie widze sensu trwania tego co do nie dawna bylo norma - zaporowe ceny gier (na zasadzie sto kopii w ta czy wew ta; albo braku dystrybucji gier np. Birthright, Daggerfall) w sklepach z jednej strony i okradania producentow (przez uzytkownikow) z drugiej


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 418 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.