mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2488 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 125  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 14 gru 2006, 10:40 
Cytuj  
Czytales ten artykul czy zlapales hype po zobaczeniu tytulu?

Raczej uklon w strone samorzadow. Dalekie to od dyktatury.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 14 gru 2006, 11:19 
Cytuj  
Tutaj koles nic nie zrozumial ale czytajac komentarze pod artykulem widac to samo. Ludzie se wkrecili ze PiS jest ble i teraz cokolwiek nie zrobi to chociaz nie maja zielonego pojecia o sprawie to zaczynaja sie wypowiadac;d Czasami to jest az zenujace. Moze szukaja kolegow? Moze mysla ze jak powiedza cos na pis to beda cool ?;]

n/c


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 gru 2006, 12:56 
Cytuj  
Co jak co ale debilny jest sam przepis wetowania przez wojewodów. To co zrobił Jarosław jest i może dobre, ale sposób wykonania ... bez komentarza ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 gru 2006, 15:11 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Czytales ten artykul czy zlapales hype po zobaczeniu tytulu?


przeczytalem pierwszy akapit.

po przeczytaniu calosci fakt nie jest to poczatek dyktatury, tylko znow koalicja blysnela ustawowym bublem. no ale mozna im wybaczyc, 1/3 koalicji (SO) choruje na "nasienie rozsiane" ;-) kolejna 1/3 musi gasic palace sfasytki (LPR) wiec maja wieksze problemy niz jakies ustawy. A pozostala czesc (PiS) w sumei sama nei moze odpowiadac za wszystko.


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 14 gru 2006, 18:22 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Podobne plany snują m.in. Trójmiasto i Wrocław.

Nice, trojmiasto chce sie z wroclawiem laczyc. To bliskie mojej koncepcji rozjebania calej przyrody, zburzenia gor i zasypania nimi jezior, postawienia wszedzie wiezowcow i lotnisk i wylanie betonu na kazdy centymetr powierzchni ziemi.


Niczym na Coruscant.
Tylko kto będzie imperatorem?


_________________
O.o

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 14 gru 2006, 19:14 
Cytuj  
Zych. Ja pierwszy na to wpadlem!

Zapomnialem wspomniec o wybiciu wszystkich niepotrzebnych zagrozonych i niezagrozonych gatunkow i pozostawieniu tylko tych, ktore sie żre.


_________________
Obrazek

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 15 gru 2006, 12:05 
Cytuj  
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 94978.html

i znow blysnelismy :D


najpierw bylo "Spieprzaj dziadu" w stosunku do mieszkanca Warszawy, a teraz "Małpa w czerwonym" w stosunku do przedstawicielki polskich mediow.

http://wiadomosci.onet.pl/1451121,69,item.html

ach jak my blyszczymy :D

szkoda ze w tym tonie.


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 15 gru 2006, 18:46 
Cytuj  
To jest smutne.

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 15 gru 2006, 18:51 
Cytuj  
roball napisał(a):
Huba napisał(a):
To jest smutne.


Tak jak dawid z drewutni


Dawid nestor aka model przynajmniej ladnie brzdakal na harfie oraz mial zdrowy kregoslup moralny poniewaz mordowanie aka pkowanie graczy w ultime bylo dla niego zbyt okrutne.

No i dawid nestor aka model nie jest Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2006, 15:05 
Cytuj  
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 00395.html

Religia na maturze w 2010 roku - sprawa przesądzona :wtf:
Tylko czy Giertych dociągnie do 2010 jako minister...


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2006, 16:12 
Cytuj  
pooma napisał(a):
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3800395.html

Religia na maturze w 2010 roku - sprawa przesądzona :wtf:
Tylko czy Giertych dociągnie do 2010 jako minister...


gw napisał(a):
W 2010 roku religia stanie się jednym z przedmiotów maturalnych do wyboru przez chętnych

Możliwe jesta może było, zdawanie wiedzy o tańcu, pod tym względem nie widze jakiegoś udziwnienia czy patologii. W Polsce jest w dużo osób które idą na teologię(nie znam badań, ale conajmniej 2 moich znajomych ma powiązanie z tym kierunkiem). Dopóki nie będzie udziwnień jak w Hiszpanii niegdyś były, że przez religię dało się nie zdać do następnej klasy. Imo ma wymiar korzystny, chyba że ktoś jest przedrażliwiony na punkcie kościoła katolickiego...

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2006, 09:19 
Cytuj  
Seraf napisał(a):
Możliwe jesta może było, zdawanie wiedzy o tańcu, pod tym względem nie widze jakiegoś udziwnienia czy patologii. W Polsce jest w dużo osób które idą na teologię(nie znam badań, ale conajmniej 2 moich znajomych ma powiązanie z tym kierunkiem). Dopóki nie będzie udziwnień jak w Hiszpanii niegdyś były, że przez religię dało się nie zdać do następnej klasy. Imo ma wymiar korzystny, chyba że ktoś jest przedrażliwiony na punkcie kościoła katolickiego...


osobiscie jestem ateista i juz mam mature za soba, ale naszlo mnie takie pytanie, jak zdeifniujesz religie? Bo zalozmy ze ktos jest wyznawca buddyzmu, taoizmu, judaizmu, ewentualnie jest wyznawca jednej z "odlamow" chrzescijanstwa jak np. swiadkowie jehowy, prawoslawia badz tak popularnego w polsce katolicyzmu lub jeszcze jakiejs innej dosc "egzotycznej" religii to co wtedy? Rozumiem ze zdaje sie z religii jaka wyznaje? Bo jesli nie to jest to imho dyskryminacja i zapewne zostanie predzej czy pozniej zaskarzone do TK.


a teraz z innej beczki: http://wiadomosci.onet.pl/1452607,11,item.html
co na to nasz naczelny PiSowiec :]

a oto komentarz z onetu, jakze trafny imho :]
Cytuj:
Czy jeśli aferzysta jest z PiSu to mamy do czynienie?
A. Z zamachem stanu
B. Z agentem szarej sieci.
C. Kłamstwem


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2006, 09:53 
Cytuj  
Fabianek napisał(a):
osobiscie jestem ateista i juz mam mature za soba, ale naszlo mnie takie pytanie, jak zdeifniujesz religie? Bo zalozmy ze ktos jest wyznawca buddyzmu, taoizmu, judaizmu, ewentualnie jest wyznawca jednej z "odlamow" chrzescijanstwa jak np. swiadkowie jehowy, prawoslawia badz tak popularnego w polsce katolicyzmu lub jeszcze jakiejs innej dosc "egzotycznej" religii to co wtedy? Rozumiem ze zdaje sie z religii jaka wyznaje? Bo jesli nie to jest to imho dyskryminacja i zapewne zostanie predzej czy pozniej zaskarzone do TK.


Ja osobiscie jestem agnostykiem, uwazam ze religia jest kamieniem u nogi oraz cierniem w stopie spoleczenstwa i jestem przeciwny jakimkolwiek zwiazkom panstwa z kosciolem ale...
W Polsce religia 'panujaca' jest chrzescijanstwo rzymsko-katolickie. I ludzie tego wyznania powinni mimo wszystko trzymac sie swojej tozsamosci. Mimo ze wkurza mnie zwiazek panstwa z kosciolem itp rzeczy to mam nadzieje ze nie dojdzie do takich szopek jak np w anglii lub (przede wszyskim) francji gdzie usuwa sie symbole religijne tylko dlatego ze rania one uczucia emigrantow i ludzi innego wyznania. 'Nosz k...a!' chce sie rzec :) Nie dosc ze takie <auto cenzura> przyjezdzaja i korzystaja z dobrodziejstw danego panstwa to jeszcze sie buldocza ze ich religia jest dyskryminowana. Prym w tym sk...synstwie wioda islamisci. IMHO przyjezdzasz do danego panstwa to akceptujesz stan jaki zastajesz a nie wpadasz w swiete oburzenie bo ludzie ktorzy tam zyja z dziada pradziada wyznaja religie ktora jest zwiazana z historia kraju, tradycja itp. Zeby nie bylo, jestem jak najbardziej za wolnoscia wyznania (oczywiscie najchetniej zdelegalizowalbym wszystkie, ale niestety nie moge :) ), nie mam nic przeciwko islamistom czy jakimkolwiek innym religiom, ktorzy nie przyjmuja postawy roszczeniowej.


pozdrawiam

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 19 gru 2006, 13:53 
Cytuj  
Logain Darkthorn napisał(a):
Ja osobiscie jestem agnostykiem, uwazam ze religia jest kamieniem u nogi oraz cierniem w stopie spoleczenstwa i jestem przeciwny jakimkolwiek zwiazkom panstwa z kosciolem


tylko wspolczuc :(

Logain Darkthorn napisał(a):
Mimo ze wkurza mnie zwiazek panstwa z kosciolem itp rzeczy to mam nadzieje ze nie dojdzie do takich szopek jak np w anglii lub (przede wszyskim) francji gdzie usuwa sie symbole religijne tylko dlatego ze rania one uczucia emigrantow i ludzi innego wyznania. 'Nosz k...a!' chce sie rzec :) Nie dosc ze takie <auto cenzura> przyjezdzaja i korzystaja z dobrodziejstw danego panstwa to jeszcze sie buldocza ze ich religia jest dyskryminowana. Prym w tym sk...synstwie wioda islamisci. IMHO przyjezdzasz do danego panstwa to akceptujesz stan jaki zastajesz a nie wpadasz w swiete oburzenie bo ludzie ktorzy tam zyja z dziada pradziada wyznaja religie ktora jest zwiazana z historia kraju, tradycja itp.


z pewnoscia koledzy neofaszysci przyjma Cie do siebie z otwartymi rekami

Logain Darkthorn napisał(a):
Zeby nie bylo, jestem jak najbardziej za wolnoscia wyznania (oczywiscie najchetniej zdelegalizowalbym wszystkie, ale niestety nie moge :) ), nie mam nic przeciwko islamistom czy jakimkolwiek innym religiom, ktorzy nie przyjmuja postawy roszczeniowej.


"Zeby nie bylo....(chociaz) oczywiscie..."
:roll:


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 19 gru 2006, 14:01 
Cytuj  
"Religia = Teologia Chrzescijanska" czy "Religia = Wiedza o religiach i wyznaniach"?

Tak sie zastanawiam, na jakiej zasadzie to jest wykladane w tej chwili w skolach.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2006, 14:19 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
Logain Darkthorn napisał(a):
Ja osobiscie jestem agnostykiem, uwazam ze religia jest kamieniem u nogi oraz cierniem w stopie spoleczenstwa i jestem przeciwny jakimkolwiek zwiazkom panstwa z kosciolem

tylko wspolczuc :(


Czego tak bardzo chcesz mi wspolczuc? Bo nie bardzo rozumiem?

Cytuj:
Logain Darkthorn napisał(a):
(...)

z pewnoscia koledzy neofaszysci przyjma Cie do siebie z otwartymi rekami


A co to ma wspolnego z neofaszyzmem? Poszanowanie tradycji i kultury kraju w ktorym sie jest gosciem jest wg ciebie neofaszyzmem? Rozumiem ze w twoim mniemaniu Papiez ktory zachowal sie tak jak sie zachowal kiedy wchodzil do meczetu w Turcji jest neofaszysta? Chyba mylisz pojecia.

Cytuj:
"Zeby nie bylo....(chociaz) oczywiscie..."
:roll:

Oczywistego zartu, mimo dodania emota nie zalapales jak rozumiem?


pozdrawiam[/quote]

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2006, 14:41 
Cytuj  
Sądzę że Gertych miał na myśli religię katolicką, tylko i wyłącznie. A odszczepieńcy luteranie albo inne prawosławne to niech wybierają plastykę na maturze, albo przysposobienie obronne. ;)


_________________
O.o

***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2006, 15:11 
Cytuj  
Fabianek napisał(a):
Seraf napisał(a):
Możliwe jesta może było, zdawanie wiedzy o tańcu, pod tym względem nie widze jakiegoś udziwnienia czy patologii. W Polsce jest w dużo osób które idą na teologię(nie znam badań, ale conajmniej 2 moich znajomych ma powiązanie z tym kierunkiem). Dopóki nie będzie udziwnień jak w Hiszpanii niegdyś były, że przez religię dało się nie zdać do następnej klasy. Imo ma wymiar korzystny, chyba że ktoś jest przedrażliwiony na punkcie kościoła katolickiego...


osobiscie jestem ateista i juz mam mature za soba, ale naszlo mnie takie pytanie, jak zdeifniujesz religie? Bo zalozmy ze ktos jest wyznawca buddyzmu, taoizmu, judaizmu, ewentualnie jest wyznawca jednej z "odlamow" chrzescijanstwa jak np. swiadkowie jehowy, prawoslawia badz tak popularnego w polsce katolicyzmu lub jeszcze jakiejs innej dosc "egzotycznej" religii to co wtedy? Rozumiem ze zdaje sie z religii jaka wyznaje? Bo jesli nie to jest to imho dyskryminacja i zapewne zostanie predzej czy pozniej zaskarzone do TK.
Religią dominującą w Polsce jest katolicyzm, Polska nie jest krajem wielowyznaniowym(inne religie stanowią "przysłowiowe 5%"), więc definiowanie tego pojęcia poprzez pryzmat naszego społeczeństwa raczej nie powinno sprawiać Ci większych problemów. Chyba że na siłę chcesz liberalizować wszystko tak jak jest zwyczaj na zachodzie to wtedy możesz nawet starać się o zlegalizowanie zoofili tak jak to jest w holandii. Ciągle uważam że zdawanie "z religii katolickiej" na pewno nie jest postrzelonym pomysłem, na pewno nie bardziej niż zdawanie z "wiedzy o tańcu".
Cytuj:
Nie dosc ze takie <auto cenzura> przyjezdzaja i korzystaja z dobrodziejstw danego panstwa to jeszcze sie buldocza ze ich religia jest dyskryminowana. Prym w tym sk...synstwie wioda islamisci. IMHO przyjezdzasz do danego panstwa to akceptujesz stan jaki zastajesz a nie wpadasz w swiete oburzenie bo ludzie ktorzy tam zyja z dziada pradziada wyznaja religie ktora jest zwiazana z historia kraju, tradycja itp.

Szczerze mówiąc słysząc bzdety o "loży masońskiej" czasami dochodzę do wniosku że to może mieć jakiś sens, Islam jako religia sama w sobie nie jest zła. Natomiast kultura "poddania" która narosła wokół niej jest przerażająca, wielu islamistów wierzy w słuszność tego co robią (nawet gdy napierdalają swoje kobiety do krwii, czy mordują swoje siostry za to że wyszły za mąż z kimś z własnego wyboru a nie z "wyboru rodziny"(chociaz to jest mniej częstsze jest jednak problemem).
Zastanawia mnie fakt, czemu islam jest ciągle broniony a nigdy nie jest krytykowany, ostatnim razem jak byłem w anglii nocowałem w jednym budynku z islamistami... i ich podejście do noty na BBC że kobieta została zamordowana przez rodzinę(za ślub z mężczyzną niewybranym przez rodzinę) była bardzo agresywna, i nie tyle co podważali wiarygodność notki, a wyzywali ją od kurwy oraz ladacznicy, na zdjęciu była ukazana jej twarz i nawet pisało że przez całe życie chodziła w hedżabie(czy jak się ten strój ninjai nazywa). Dla mnie to jest smutne to co się dzieje w UK, nie tyle wyrzekając się religii co dziedzictwa kulturowego, na rzecz "egzotyki" która tak naprawdę nie jest pod żadnym pozorem liberalna (islam był liberalny jak kościół katolicki był tak samo fundamentalny jak teraz jest islam).


Ostatnio edytowano 19 gru 2006, 17:41 przez Seraf, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2006, 15:25 
Cytuj  
Seraf, dokladnie o to mi chodzilo. Nie krytykuje islamu jako takiego, ciezko mowic o nim w kategorii zla-dobra religia. Chodzilo mi jedynie o postawe roszczeniowa w wykonaniu czesci muzułmanow. Postawe przed ktora uginaja sie rzady krajow zachodnich w imie nieposadzenia ich o dyskryminacje. Uklad powinien byc prosty, jasne, mozecie do nas przyjezdzac, nie mam nic do tego jaka religie wyznajecie jesli jest ona zgodna z naszym prawem, ale nie probujcie zmieniac naszej kultury.


pozdrawiam

PS. Faktycznie, przeslanie plynace z twojego tekstu bylo czytelniejsze. Na swoje usprawiedliwienie mam to ze pisalem go po nieprzespanej nocy i podczas pracy :)

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 19 gru 2006, 23:47 
Cytuj  
Islam jest chujowy, bo jest mlody. Okolo 600 lat mlodszy niz chrzescijanizm afair.

Tak jak duchowo i moralnie chrzescijanie byli w XIV w. czyli troche w okolicach krucjat, tak teraz islam jest w okolicach swoich krucjat czyli atakow na WTC.

A na maturze chetnie bym zdawal religie, pomimo bycia agnostykiem, bo wbrew pozorom bycie w jakis sposob 'niewierzacym' jest w moim przypadku mocno swiadomym wyborem i wiem o roznych religiach (glownie o chrzescijanizmie) na prawde sporo.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2488 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 125  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.