mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2488 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 125  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 20 gru 2006, 19:53 
Cytuj  
Niczego Ci nie zarzucam, no może poza tym że przepisałeś wypowiedz Zycha, ale to nie ma większego znaczenia, po prostu się z nią nie zgadzam z mojego punktu widzenia widzenia. Opieram się na własnych doświadczeniach z ludźmi innych religii oraz ogólnymi wiadomościami na temat religii jaką one odgrywają rolę w świecie. Zresztą sam Dżihad ogółem trudno porównywać do Krucjat, Dżihad jest jednym z filarów islamu(nieoficjalnym) który nawołuje do samodoskonalenia, a to co fundementaliści nazywają Dżihadem jest jedną z jego opcji(jak już nazywana nie pamiętam :P ) która się nazywa "ofensywny dżihad" jego znaczenie jest jednak poddawane wielu interpretacjom i z tego co wiem o nim toczy się wiele dysput w świecie muzułmańskim. W każdym razie obie religie mają pozytywne aspekty jak i negatywne(aczkolwiek chrześcijaństwo jest bliżej liberalizacji wielu praw które funkcjonują od czasów średniowiecza) . a w cholere z tym , jakby komuś na tym zależało ;]

eot z mojej strony.

pozdrawiam

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 gru 2006, 22:35 
Cytuj  
ciekawa dyskusja na temat religii :]
to ja wtrace swoje 3 grosze odnoszac sie do wypowiedzi:
Nie dosc ze takie <auto cenzura> przyjezdzaja i korzystaja z dobrodziejstw danego panstwa to jeszcze.....

dla przypomnienia jestem ateista (ale tak nie do konca).
a co jesli, nikt nie przyjechal tylko jest polakiem od urodzenia, mieszka w polsce, zafascynowal go islam/buddyzm/taoizm/judaizm* i uznal ze to jedyna prawdziwa religia? przypominam ze w konstytucji jest nawiazanie do wolnosci wyznaniowej tak wiec narzucenie _tylko_ i wylacznie religii katolickiej na maturze jest _dyskryminacja_ czy to sie komus podoba czy nie. Bo dlaczego katolik ma prawo miec mature z religii ktora wyznaje a czlowiek wyznajacy inna religie nie? (to tylko takie pytanie retoryczne)

* - niepotrzebne skreslic

a teraz takie pytanie do wierzacych chrzescijan (to chyba poprawna forma) obchodzacych swieta bozego narodzenia i posiadajacych hmmm ~25+ lat (reszta niech sobie odpusci, bo i tak "guzik" z czasow komuny pamieta ;-), przypomnijcie sobie swieta powiedzmy z roku 1989 lub wczesniejsze ew. troszeczke pozniejsze i porownajcie je do swiat obecnych. imho w tej chwili obowiazujaca religia w polsce (zreszta nie tylko) jest [slowotworstwo] konsumcjonizm. swieta b.n. zaczynaja sie zaraz po swiecie zmarlych a koncza po nowym roku, a jak bylo kiedys? imho kiedys bylo lepiej kiedys sie czekalo na swieta, byl to czas zadumy, spotkan z rodzina, a teraz to "buy t3h g1f7 plx plx" i ludzie sie przechwalaja co to oni na swieta nie beda robic, jakie to hiper fjane prezenty pokupowali a brak tego wyczekiwania, ekscytacji i radosci za to mamy komercje, 100 mikolajow w galeriach handlowych i kilka "aniolkow" itp. jako jedyny plus obecnych swiat w polsce moge zaliczyc promocje XBox'a w Empikach w wawie (nie wiem czy w innych miastach tez sa te dupeczki ;-)


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 20 gru 2006, 22:45 
Cytuj  
Komunizm, "Rzeczpospolita" i Prezydent Lech Kaczynski

po raz kolejny Rz dala...dowod swojej "profesjonalnosci" jeszcze troche, a bedzie na podobnym poziomie z "wprost"


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 20 gru 2006, 23:21 
Cytuj  
Fabianek źle podchodzisz do tematu matury, i tematu wolności wyznaniowej lol, kwestia dodania do matury "religii" jest wg Giertycha(chodź bardziej to wpływy rydzyka niż dobre chęci giertycha :|)kwestią zapotrzebowania na dany temat z racji tego że "wiele" uczelni miałoby w tym użytek. Jeżeli istniały by uczelnie które by potrzebowały religioznastwa na temat religii orientalnych jak np Islam, pewnie też by nie było żadnych problemów. Ale to już kwestia gdybania. Powiedzmy że to jest prawo popytu-podaży(to można wnioskować aczkolwiek), lecz jak już wspomniałem to raczej kwestia upodobania się Rydzykowi.
chyba że widzisz to jakoś inaczej?

Co do świąt zgadzam się w pełni, one nijak się mają do religii, katolicyzm nie jest nastawiony na konsumpcję, natomiast dzisiejsze "święta" poprzez sklepy, wystawy już tak . Gazety ekonomiczne traktują to jako zjawisko, wzrostu cen, i te wszystkie prewidywania cen itp. heh.

pozdra

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 20 gru 2006, 23:23 
Cytuj  
Seraf napisał(a):
chodź bardziej to wpływy rydzyka niż dobre chęci giertycha :|)


od razu widac ze nie znasz sie na polityce


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 20 gru 2006, 23:27 
Cytuj  
przestałem się nią interesować jak powstała szopka zwana koalicją.
:]

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 gru 2006, 08:47 
Cytuj  
Ale fakt faktem, Religia jako Teologia, a nie tylko Kosciol Katolicki jako material do przerabiania, mialby jakis sens.

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 21 gru 2006, 09:00 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Ale fakt faktem, Religia jako Teologia, a nie tylko Kosciol Katolicki jako material do przerabiania, mialby jakis sens.


Tak jest wszedzie za granica. Nie uczysz sie paciorkow, oraz nie jestes zmuszany do bycia katolikiem, podejscie na zachodzie do przedmiotu zwanego religia jest czysto filozoficzne. Nie ma tam czegos takiego jak u nas: chrzescijanizm jest elo, reszta to sekty i samobojcy, ktorych bog skarze. Coz panstwo religijno-policyjne - oto co dal nam 'sir' kaczynski i 'ojciec' rydzyk.

***

Posty: 607
Dołączył(a): 23.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2006, 09:17 
Cytuj  
KromeR:

Właśnie o to mi chodziło. Opozycja cały czas mówi, że jest przeciw, a głosuje za. Oczywiście po głosowaniu za nadal jest przeciw. Pod tym względem przebijają nawet Lecha Wałęsę ("Jestem za, a nawet przeciw"). Dowodzi to tego, że PO i SLD to partie bez poglądów i bez pomysłów.

Seraf:

Nigdy nie popierałem Rydzyka. A jeśli nie dostaję piany na ustach na widok tego nazwiska, to znaczy, że jestem jego zwolennkiem? W ten sam sposób można uznać, że każdy, kto popiera PO, popiera też Urbana.

Rydzyk otwarcie krytykował Giertycha latem 2005 roku. Nikt jeszcze wtedy nie śnił o obecnej koalicji, więc te sprawy nie mają ze sobą związku.

MagPS:

Rozumiem, że GW skrzętnie wykorzystuje wpadkę swego konkurenta na rynku. Jednakże twierdzenie, iż "Rzeczpospolita" jest "gazetą przychylną władzy" jest ciężkim nieporozumieniem. Powoływanie się na notorycznego mordercę i maniakalnego gwałciciela, jakim był Ławrientij Beria jest conajmniej niestosowne. Najwyraźniej panowie z GW już powoli popadają w obsesję na punkcie krytykowania rządu i prezydenta.

Matura

Nad wyglądem matury z religii trzeba się poważnie zastanowić. Nowa matura ma służyć uczelniom, a w Polsce mamy też uczelnie teologiczne, lub przynajmniej seminaria prawosławne i protestanckie.

Projekt ustawy o nadaniu Jezusowi Chrystusowi tytułu Króla Polski

Projekt nie ma szans przejść. Zgłosiło go raptem 46 posłów z PiS, LPR i PSL, a strona zainteresowana, czyli Episkopat wyraziła się o nim sceptycznie. Chrystofobiczny lament to sprawa drugorzędna.

Ponadto Maryja ma tytuł "Królowej Polski" od kilku wieków i jakoś nikomu to nie przeszkadza. :o

Religia

Zgadzam się z tezą, że obecna sytuacja w świecie muzułmańskim jest analogiczna do tej, w jakiej był świat chrześcijański w czasie wojen krzyżowych. Moje pytanie brzmi:
Dlaczego muzułmanie powtarzają błędy chrześcijan?

Poparcie dla PiS

Nie bez osobistej satysfakcji mogę stwierdzić, że według sondaży podejmowane cyklicznie wysiłki w celu rozbicia/osłabienia/poniżenia obecnej koalicji nie odnoszą skutków. Żeby nie było za dobrze, każdy sondaż wyraźnie korzystny dla PiS owocuje kontrsondażem w michnixowej gazecie, który jest korzystny dla PO. Taki "statystyczny folklor". :D

RoozTer napisał(a):
Coz panstwo religijno-policyjne - oto co dal nam 'sir' kaczynski i 'ojciec' rydzyk.

Ty chyba nigdy nie słyszałeś o Korei Północnej i Iranie. :o


_________________
trudno być geniuszem w czasach,
gdy się liczy tylko kasa.
Każdy tylko kasą rusza,
nie docenia się geniusza.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 21 gru 2006, 10:36 
Cytuj  
A w ogole a propo obiektywnego nauczania teologii chrzescijanskiej, to mam dwoch dobrych przyjaciol, ktorzy skonczyli filozofie na UKSW (katolicki uniwersytet). Wprawdzie jeden jest po filozofii przyrody, a drugi jest etykiem, niemniej z ich wydzialu najwiecej osob, ktore stracily wiare i zostaly ateistami/buddystami jest po metafizyce (czyli najbardziej zblizonym do Boga kierunku, bardzo teologicznym). Cos w tym musi byc, ze na religii ucza tylko jak odmawiac paciorek.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 gru 2006, 11:39 
Cytuj  
Sargeras napisał(a):
KromeR:

Właśnie o to mi chodziło. Opozycja cały czas mówi, że jest przeciw, a głosuje za. Oczywiście po głosowaniu za nadal jest przeciw. Pod tym względem przebijają nawet Lecha Wałęsę ("Jestem za, a nawet przeciw"). Dowodzi to tego, że PO i SLD to partie bez poglądów i bez pomysłów.



Jestes de besciak :) Zawsze zinterpretujesz tak jak ci to na reke :P a reszte zignorujesz :D
Hehehe. Akurat chcialem pokazac czemu opozycja zaglosowala za pomimo nie zgadza sie z pomyslem Giertycha. Ale co tam. W koncu mamy swieta. Wiec lepiej olac polityke i politykow i zajac sie waznymi sprawami.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2006, 12:03 
Cytuj  
sargeras napisał(a):
.... Powoływanie się na notorycznego mordercę i maniakalnego gwałciciela, jakim był Ławrientij Beria jest conajmniej niestosowne. Najwyraźniej panowie z GW już powoli popadają w obsesję na punkcie krytykowania rządu i prezydenta.


Ty z ocena gwalcicieli to wez sie wstrzymaj do wynikow sledztwa prokuratury w sprawie dotyczacej jednej z partii rzadzacych. Bo jesli czytasz codzienna prase, to wieszze codziennie wychodza nowe "klocki", ktore zapewne oceni prokuratura zarowno wydawcow tych "klockow" jak i oskarzonych w tych artykulach. IMHO albo prasa przesadza albo conajmniej jedna z partii rzadzacych jest zbiorowiskiem erotomanow. Ja osobiscie czekam na wyniki prac prokuratory, a wszelkie newsy przyjmuje do wiadomosci jednak nie darzac ich zbytnim zaufaniem. Osobiscie czekam na akt oskarzenia (mam nadzieje ze bedzie dostepny publicznie) a nastpenie na wyrok sadu.

Cytuj:
Ponadto Maryja ma tytuł "Królowej Polski" od kilku wieków i jakoś nikomu to nie przeszkadza. :o


hmm prowadziles jakies badania na ten temat? Bo dla przykladu znam conajmniej jedna osobe ktorej to przeszkadza, ale nie moze nic na to poradzic po za wyjazdem.


Cytuj:
Dlaczego muzułmanie powtarzają błędy chrześcijan?


hmm
po 1. z punktu widzenia muzulmanow to nie sa bledy
po 2. jesli mialbym wybrac religie dla siebie to z pewnoscia nie bylby to katolicyzm z prostej przyczyny, religia katolicka to jeden z najwiekszych hipokryzji w obecnej rzeczywistosci. Dla przykladu: X przykazan, a konkretnie przykazanie VI ("Nie cudzoloz"). Ile znacie par, ktore braly katolicki slub koscielny a nie wspolzyly nigdy wczesniej ani ze soba ani z innymi partnerami? Ja zadnej, a ile znam par ktore braly slub koscielny sporo. PRzykladow masowego lamania "praw" religijnych mozna dlugo przytaczac. Nie wiem jak jest religiach "orientalnych", aczkolwiek przy karach jakie stosuje sie w islamie to (wyrazam wlasne odczucia nie oparte o zadne badanie) ja osobiscie jesli bylbym wierzacym to balbym sie zlamac chodzby jedno z ich "praw".

Cytuj:
Poparcie dla PiS

Nie bez osobistej satysfakcji mogę stwierdzić...(bla bla)


w tej chwili sondaze sa zupelnie pozbawione sensu, bo wyniki sa takie jakie chce zamawiajacy i nie oszukujmy sie "proba" 1000 osob z calego spoleczenstwa to dosc marna proba. dla przykladu jesli pojade na wschod zapytam tam ludzi od wyksztalcenia niepelnego podstawowego do profesorow uzyskam zupelnie inne wyniki niz jesli zrobie to na zachodzie polski, a jeszcze inne jesli zapytam oto w duzych miastach (wawa,wrocek,3city,poznan..etc). Jedynym rzetelnym sondazem sa wybory, a ostatnie pokazaly ze PiS cieszy sie najwiekszym poparciem a za 3 lata bedzie kolejny test i wtedy ocenimy rzady obecnej koalicji.


Cytuj:
Ty chyba nigdy nie słyszałeś o Korei Północnej i Iranie. :o


ja slyszalem, ale tez slyszalem o takim kraju jak Szwajcaria w ktorej jest weto ludowe albo Liechtenstein gdzie lud moze stanowic wladze ustawodawcza (iirc 1000 osob moze zglosic ustawe, a 1500 ustawe zmieniajaca konstytucje. Dlaczego ty zawsze porownujesz Polske do krajow III (albo i nawet IV ;-) swiata, zamiast do krajow do ktorych powinnismy darzyc? (ot takie pytanie: czy tego was ucza na zebraniach partyjnych?)


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

***

Posty: 607
Dołączył(a): 23.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2006, 15:12 
Cytuj  
Fabianek napisał(a):
Ty z ocena gwalcicieli to wez sie wstrzymaj do wynikow sledztwa prokuratury w sprawie dotyczacej jednej z partii rzadzacych.

Moja ocena gwałcicieli jest jednoznacznie negatywna, wbrew opiniom relatywistów moralnych i bez względu na poglądy polityczne gwałciciela.
Fabianek napisał(a):
Bo dla przykladu znam conajmniej jedna osobe ktorej to przeszkadza, ale nie moze nic na to poradzic po za wyjazdem.

:o Rewalcyjne powód do emigrowania. Moje kondolencje.
Fabianek napisał(a):
po 2. jesli mialbym wybrac religie dla siebie to z pewnoscia nie bylby to katolicyzm z prostej przyczyny, religia katolicka to jeden z najwiekszych hipokryzji w obecnej rzeczywistosci. Dla przykladu: X przykazan, a konkretnie przykazanie VI ("Nie cudzoloz"). Ile znacie par, ktore braly katolicki slub koscielny a nie wspolzyly nigdy wczesniej ani ze soba ani z innymi partnerami? Ja zadnej, a ile znam par ktore braly slub koscielny sporo. PRzykladow masowego lamania "praw" religijnych mozna dlugo przytaczac.

1. Dla katolika wskazaniem są zawarte w Nowym Testamencie 2 przykazania miłości i to nimi powinien się kierować. Dotrzymywanie tychże przykazań jest priorytetem. 10 przykazań ze Starego Testamentu służy jako ułatwienie na wczesnym etapie katechizacji katolika. Są ważne, ale nie najważniejsze. Ale to tak gwoli formalności.
2. Całkowicie nie zgadzam się z tezą, że grzechy popełnione przez katolików świadczą o fałszywości religii katolickiej. Takie rozumowanie eliminuje wiarygodność wszelkich religii. Poza tym stawia się w ten sposób ludzi religijnych niżej od ludzi nie-religijnych, gdyż stosowane są wobec nich ostrzejsze kryteria oceny tego samego zachowania. Przykładem może być wymieniony już seks pozamałżeński: jeśli zrobi to katolik, to źle, jak zrobi to ateista, to w porządku. Czy tak należy tłumaczyć wiarygodność lub hipokryzję takiej czy innej religii?
3. Mogę w łatwy sposób dowieść hipokryzji ateizmu. Otóż każdy ateista używając sformułowań "Jak Boga kocham", "Idź do diabła", "Niech cię piekło pochłonie" zaprzecza swojemu ateizmowi. :P
Fabianek napisał(a):
Dlaczego ty zawsze porownujesz Polske do krajow III (albo i nawet IV ;-) swiata, zamiast do krajow do ktorych powinnismy darzyc?

Jak porównuję Polskę do Japonii, Niemiec, czy USA to też są do mnie pretensje. Przykład krytyki jako celu samego w sobie. Luzik.
A Korea i Iran to były przykłady państw religijno-policyjnych. Przykłady potrzebne nie dlatego, żeby porównywać do Polski, tylko dlatego, że co poniektórzy już z nienawiści do rządu już tracą wszelki umiar.
Fabianek napisał(a):
ot takie pytanie: czy tego was ucza na zebraniach partyjnych?

W PiSie nie stosuje się monologów, gadających głów, ani innych metod z gatunku "Ja/My wiemy najlepiej".


_________________
trudno być geniuszem w czasach,
gdy się liczy tylko kasa.
Każdy tylko kasą rusza,
nie docenia się geniusza.

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2006, 15:30 
Cytuj  
http://wiadomosci.onet.pl/1454162,11,item.html

Drżyjcie nieletni, niedługo skończy się możliwość legalnego przez was zakupu kart pre-paid do WoW, EQ2 i tym podobnych.
Może się zdarzyć, że po domach będą chodzić tzw. "czwórki przeciw przemocy" (po trójkach dyskotekowych), które będą formatować dyski twarde zawierające brutalne gry wypaczające psychikę oraz konfiskować egzemplarze gier na konsole nie oznaczone odpowiednim kodem ESRB.
No może trochę popuściłem... wodze fantazji. Tak czy siak znowu Gertych chce wymyślić jakieś martwe prawo


_________________
O.o

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2006, 15:42 
Cytuj  
Sargeras napisał(a):
Moja ocena gwałcicieli jest jednoznacznie negatywna, wbrew opiniom relatywistów moralnych i bez względu na poglądy polityczne gwałciciela.


troszeczke ironizujac, to twoja wielce moralna partia stworzyla koalicje z partia w ktorej szeregach byl (bo zostal calkiem niedawno wyrzucony, ale w czasie podpisywania koalicji byl jej czlonkiem) czlowiek oskarzony m.in. o gwalt
oto zrodelka mojej tezy (mozesz sobie wybrac dowolne medium jesli bys twierdzil ze ktores jest niewiarygodne, chodz poki co cale szczescie PiS nie rzuca takich zarzutow:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 07416.html
http://wiadomosci.onet.pl/1454131,11,item.html
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... &_ticrsn=3
http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news ... 50184,2943

wiec imho skoro wladze partii sie "kumpluja" z takimi ludzmi to nienajlepiej o nich swiadczy. no ale jak powiedzialem kilka postow wczesniej rozliczenie przyjdzieza ~3lata.

Cytuj:
:o Rewalcyjne powód do emigrowania. Moje kondolencje.


jeden z wielu powodow ;-) aczkolwiek malo istotny, a swoja droga jak sam napisales maria jest krolowa polski od wiekow, jezus mialby zostac krolem. znasz jakas monarchie w historii swiata gdzie krol i krolowa nie byli by malzenstwem? ironizujac: gejom mowimy nie, kazirodztwu mowimy tak.

Cytuj:
1. Dla katolika wskazaniem są zawarte w Nowym Testamencie 2 przykazania miłości i to nimi powinien się kierować. Dotrzymywanie tychże przykazań jest priorytetem. 10 przykazań ze Starego Testamentu służy jako ułatwienie na wczesnym etapie katechizacji katolika. Są ważne, ale nie najważniejsze. Ale to tak gwoli formalności.


nie ma mniej istotnych i bardziej istonych praw. to tak jakby mowic ze kradziez cukierka nie jest zlem w porownaniu do przejechania komus po nerkach baseballem. to i to jest ZLEM i tego nie zmienisz, a afaik w kosciele katolickim X przykazan nadal OBOWIAZUJE.

Cytuj:
2. Całkowicie nie zgadzam się z tezą, że grzechy popełnione przez katolików świadczą o fałszywości religii katolickiej. Takie rozumowanie eliminuje wiarygodność wszelkich religii. Poza tym stawia się w ten sposób ludzi religijnych niżej od ludzi nie-religijnych, gdyż stosowane są wobec nich ostrzejsze kryteria oceny tego samego zachowania. Przykładem może być wymieniony już seks pozamałżeński: jeśli zrobi to katolik, to źle, jak zrobi to ateista, to w porządku. Czy tak należy tłumaczyć wiarygodność lub hipokryzję takiej czy innej religii?


oczywiscie bo przyjmujac jakas religie decydujesz sie przestrzegac jej praw oprocz tego powinienes przestrzegac prawo obowiazujace w danym panstwie w ktorym zyjesz, a osoba ktora odrzuca wszystkie religie powinna przestrzestrzegac tylko prawa obowiazujacego w danym panstwe bo niby z jakiej racji ma przestrzegac prawa jakiejkolwiek religii ktorej nie wyznaje.

Cytuj:
3. Mogę w łatwy sposób dowieść hipokryzji ateizmu. Otóż każdy ateista używając sformułowań "Jak Boga kocham", "Idź do diabła", "Niech cię piekło pochłonie" zaprzecza swojemu ateizmowi. :P


ja cie prosze, to sa powiedzenia to raz i bynajmniej bardzo luzno zwiazane z religia, a dwa dla przykladu ja uwazam ze jest jakas sila ktora bez wzgledu na teorie skad sie wzielismy (od teorii ewolucji po teorie ze jestesmy tylko "akwarium" obcych ktorzy nas choduja tak jak my chodujemy rybki) musiala to zapoczatkowac, ale bynajmniej nie wierze w boga przedstawianego w jakiejkolwiek religii, gdyz jest zawsze przedstawiany jako nieskonczone dobro i wszechmogacy. a moim zdaniem taki nie jest i bynajmniej nie zamierzam sie spierac z kim kolwiek czy mam racje czy sie myle to taki moj swiatopoglad i niby dlaczego nie mam prawa uzywac tych powiedzen?


Cytuj:
Jak porównuję Polskę do Japonii, Niemiec, czy USA to też są do mnie pretensje.


tu nie chodzi o pretensje ze porownujesz nas do de/us/jpn tylko w kontekscie w jakim porownujesz. to porownanie do us/us/jpn iirc bylo w kontekscie PKB, a wtedy imho nalezy porownywac z krajami o podobnym rozwoju np. czechy/slowacja[na ich tle iirc wypadamy dobrze]/grecja/litwa/lotwa/ukraina/estonia. dlatego ze kraje ktore ty wymieniles maja PKB kilku (jesli nie kilkudziesiecio) razy wyzse od naszego wiec u nich dla przykladu wzrost o $1M to 0.1% a u nas 5% (czysta spekulacja nie sa to dane statystyczne). A w przypadku ustroju politycznego raczej powinnismy porownywac sie z lepszymi od siebie zeby wiedziec do czego powinnismy darzyc.

Cytuj:
W PiSie nie stosuje się monologów, gadających głów, ani innych metod z gatunku "Ja/My wiemy najlepiej".


tbh czytajac niektore twoje wypowiedzi mam pewne watpliwosci zeby osoba wyksztalcona (iirc jestes/byles nauczycielem geografii) byla tak zaslepiona.


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 21 gru 2006, 16:19 
Cytuj  
znasz jakas monarchie w historii swiata gdzie krol i krolowa nie byli by malzenstwem? ironizujac: gejom mowimy nie, kazirodztwu mowimy tak.


fabianek probojac "gawedzic" z Serg pierdolisz takie glupoty ze czasami noz sam sie w kieszeni otwiera...

abstrahujac (fajne slowo btw) od tematu jezusa i jego koronowania
prosty przyklad, Władysław I Łokietek krol Polski i jego syn Kazimierz III Wielki takze krol Polski, malzenstwo gejow kazirodztwo?
Wez sie jebnij czasem w lep...


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2006, 16:29 
Cytuj  
@Aenima wspolczuje znajomosci polskiej historii. no ale to nie pierwszy raz "blyskasz" intelektem.
Władysław I Łokietek byl krolem Polski od 1320 roku do 1333 roku (niestety nie mogl byc dalej Krolem Polski gdyz zmarl), a Kazimierz III Wielki w latach 1333-1370
Co by nie byc goloslownym i uprzedzic twoje reply o source to oprocz podrecznikow historii Polski mozesz obejrzec wiki:
http://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82ady ... %81okietek
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_III_Wielki

Dobra rada na przyszlosc, za nim sie powolasz na cos co latwo sprawdzic najpierw sma sprawdz czy nie gadasz glupot.


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 21 gru 2006, 16:33 
Cytuj  
LTFR

Kazimierz III Wielki (ur. 30 kwietnia 1310, zm. 5 listopada 1370 w Krakowie) – król Polski w latach 1333-1370, ostatni władca z dynastii Piastów na polskim tronieSyn Władysława I Łokietka

i do twojej wiadomosci pisalem za wiki bo niestety nie ma w glowie all krolow.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me


Ostatnio edytowano 21 gru 2006, 16:35 przez Aenima, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2006, 16:34 
Cytuj  
lol no i ? skoro nie byli krolami polski w tym samym czasie to zuplenie nie rozumiem twojej aluzji a wrecz uwazam ze jak zwykle przypierdalas sie na sile robiac z siebie coraz wiekszego pacana.

FYI co do ojcow i synow to w polsce bylo duzo wiecej takich przypadkow ze wladza przechodzila z ojca na syna.


po 1st. napisalem "ironizujac" czyli to byla ironia
po 2nd. maria byla, jest i zapewne bedzie krolowa polski, a jezus mialby zostac krolem. innymi slowy W TYM SAMYM CZASIE matka boska byla by krolowa, a jezus krolem. pokaz mi przyklad gdzie krol i krolowa panujacy w tym samym czasie i tego samego panstwa nie byli by malzenstwem bo niestety na podstawie mojej wiedzy nie bylo takiego przypadku w historii swiata.
po 3rd. zawolaj tate do wanny albo popros aby ci kupil psa.


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired


Ostatnio edytowano 21 gru 2006, 16:49 przez Fabianek, łącznie edytowano 4 razy
**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 21 gru 2006, 16:37 
Cytuj  
widzisz fabianek, moze za trudno ci to zrozumiec bo wszystkie 3 szare komorki wow ci wpierdolil, ale proboje ci pokazac ze jezusa i jego matka moga byc rodem krolewskim...

FYI co do ojcow i synow to w polsce bylo duzo wiecej takich przypadkow ze wladza przechodzila z ojca na syna.


no co ty? naprawde?? pierwsze slysze? A z matki na syna?
Czy takie przypadki nie sa znane historii?

W TYM SAMYM CZASIE matka boska byla by krolowa, a jezus krolem

gdzie w artykula ktory Zem przytoczyl pisze ze maja byc w tym samy czasie? Albo napisz w ktroych latach Maryja byla krolowa polski.

Tata, wanna itp.
troche chujowy jestes ze nawet wlasnego textu nie potrafisz napisac, wysilil bys sie i sprobowal napisc cos od siebie.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me


Ostatnio edytowano 21 gru 2006, 16:44 przez Aenima, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2488 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 125  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.