mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2488 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 125  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 sty 2007, 14:48 
Cytuj  
Sidagel napisał(a):
Tu juz granat nie pomoze;) odrazu zburzyc budynek:)


Ja niestety mowie o calym kraju ... Przeciez ktos ich wybral ...

**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 25 sty 2007, 14:53 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
to zalezy co masz na mysli: to co ~teraz + niektore uslugi platne czy cos tego co jest w ameryce - platne jak jasna cholera >:>


Jezeli przez to chcesz powiedziec ze w ameryce za wszystko (pomoc lekarska czyli leczenie) trzeba placic to jestes w bledzie. Koszt mojego 11 miesiecznego leczenia wyniosl ok $ 170 k, nie zaplacilem ani centa, wszystko pokryla ubezpieczalnia. Bardzo upraszczajac (bo nie o tym temat) opieke zdrowotna masz taka na jaka sie ubezpieczysz, a na wszystko co zwiazane z Twoim leczeniem musisz miec autoryzacje ubezpieczalni (operacje, rehabilitacja itp itd). Autoryzacja czyli po prostu potwierdzaja ze pokryja koszta lub nie.

Wybor ubezpieczalni jest bardzo wazny, im wiekszy wachlarz rzeczy ktore pokrywaja tym wieksza skladka. Reszta wychodzi w praniu, leczysz sie na tyle ile ubezpieczalnia pokrywa koszty za wszystko inne extra to czego nie sfinansuja jezeli chcesz to placisz. I to slono, dlatego przy wyborze np pracy o jej atrakcyjnosci swiadczy nie tylko wysokosc Twoich zarobkow, bonusow ale takze ubezpieczenie jakie firma Ci proponuje. Znam wiele przypadkow gdzie moi znajomi przechodzili do innych firm za mniejsze pieniadze ale firmy te dawaly im ubezpieczenie ktore obejmowalo cala rodzine. Czesto sa to ubezpieczenia ktore nie maja limitu na koszt leczenia, bo musisz wiedziec ze wiekszosc ofert na rynku okresla kwote do ktorej ubezpieczalnia bedzie pokrywala koszty, potem lecz sie sam :wink:

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 25 sty 2007, 15:34 
Cytuj  
Sidagel napisał(a):
Tu juz granat nie pomoze;) odrazu zburzyc budynek:)


a ja wam proponuje mowiac waszym jezykiem (i zreszta cytujac wasz ulubiony cytat) "spierdalac z tego kraju"
przynajmniej nie bede musial czytac waszych bzdur


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 25 sty 2007, 16:19 
Cytuj  
Ja nie zamierzam:) a granat moze pomoc;)

**

Posty: 481
Dołączył(a): 2.07.2005
Offline
PostNapisane: 25 sty 2007, 17:12 
Cytuj  
@MagPS
Już tłumaczyłem czemu w/g mnie trzeba by nieść prawo głosu dla bezrobotnych. Widzę, że mój pomysł uderza w elektorat Twojej ulubionej partii, co skutkuje tylko wymianą sarkastycznych uwag a nie poważną dyskusją.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 25 sty 2007, 19:34 
Cytuj  
Astaniel napisał(a):
Już tłumaczyłem czemu w/g mnie trzeba by nieść prawo głosu dla bezrobotnych.


tlumaczyles, a ja dalej swoje :oops:

Astaniel napisał(a):
Widzę, że mój pomysł uderza w elektorat Twojej ulubionej partii


tylko sie tobie tak wydaje :]

Astaniel napisał(a):
co skutkuje tylko wymianą sarkastycznych uwag a nie poważną dyskusją.


gdybym z toba o tym dyskutowal, wysuwajac kontr argumenty, niejako bym zalegalizowal twoje chore pomysly


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

*

Posty: 111
Dołączył(a): 29.10.2004
Offline
PostNapisane: 25 sty 2007, 19:39 
Cytuj  
MagPS: przyszedles dyskutowac czy pyskowac z Astanielem?
kilka twoich ostatnich postow nie wnosi nic do dyskusji. jesli nie masz do powiedzenia nic na temat.. dlaczego nie milczysz?


_________________
One must feel chaos within, to give birth to a dancing star.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 sty 2007, 19:59 
Cytuj  
Nalevaratoryl aka Nalewka sie wrezcie odezwal :)

Temat i tak jest niekonczaca sie studnia, ludzie z pogladami socjalistycznymi i ci liberalni moga sypac argumentami nonstop.
Tylko szkoda, ze Polske nie stac na utrzymywanie nierobow, a to wlasnie szkodzi jednostce, poniewaz nie stac panstwa na fajne ulgi.
Przykladem jest zawod zaufania, powiecmy otwierasz prywatna klinike, wydajesz kupe kasy na sprzet, a odrazu musisz placic ZUS, VAT, CIT. Nie masz okresu wolnego od podatku, fajnie nie? Dopierdolic odrazu wyksztalconemu, bo brakuje na wino dla innych, bo trzeba nowe biura antykorupcyjne otworzyc, czy na moher dla babci dac.
A przeciez zwolnienie jednorazowe co-okresowe na otwarcie firmy powiecmy na 3 miesiace moglby ulatwic wszystkim zycie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 sty 2007, 21:26 
Cytuj  
Pieszczoch - chciałbym Cię poinformować, że jeszcze za czasów SLD została wprowadzona ulga w ZUSie na pierwsze 2 lata działalności. Podatku też się zazwyczaj przez pierwsze 3 miesiące nie płaci. I nie potrzeba ulgi. Po prostu koszta otwarcia firmy pokrywają ten podatek.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 sty 2007, 23:22 
Cytuj  
@up - cos chyba cie sie pomylilo, albo mnie nie zrozumiales. ZUS jako osoba prawna z zawodu zaufania ( z reszta wszyscy tak maja, bo ZUS dotyczy osob fizycznych) nie placisz, ale kazda osobe zatrudniona, to tak.

Co do klinik to VAT placa ogolnie dentysci, weterynarze, rehabilitatorzy i wszyscy co wykonuja zawod zwiazany z medycyna leczaca schorzenia i dolegliwosci nie zagrazajace zyciu, a teraz na kwiecien czy maj chca wszystkich na VAT wpieprzyc.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 sty 2007, 23:29 
Cytuj  
Ale dentysta, weterynarz czy cipkonurek - wszyscy także zakupują wyposażenie kliniki, środki których używają także kupują, a nie kradną. To wszystko odlicza się od podatku.
Żeby otworzyć klinikę musi mieć kapitał albo kredyk. W obu wypadkach zakupuje wyposażenie, które generuje takie koszta, że podatku nie zapłaci przez co najmniej pół roku.

P.S. Nie twierdzę, że jest cacy - ale akurat start mamy już teraz łatwy. Obowiązek płacenia podatku pojawia się po 2 latach - wówczas jeżeli nadal nie wykazujesz dochodów (nie mylić z przychodem) mogą kopnąć Cię w dupsko i zająć majątek firmy.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 sty 2007, 23:41 
Cytuj  
@ Tczewiak - gratuluje 1337 postu w tym threadzie.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 sty 2007, 00:36 
Cytuj  
Ale dentysta, weterynarz czy cipkonurek - wszyscy także zakupują wyposażenie kliniki, środki których używają także kupują, a nie kradną. To wszystko odlicza się od podatku.
Żeby otworzyć klinikę musi mieć kapitał albo kredyk. W obu wypadkach zakupuje wyposażenie, które generuje takie koszta, że podatku nie zapłaci przez co najmniej pół roku.


Ta, podatku nie zaplacisz za poniesione koszta zwiazane z otwarciem firmy czy tez jej prowadzeniem.
Ale ja tu mialem na mysli calkowite zwolnienie od podatku co-okresowe jednorazowe (czyli zakladajac firme na siebie, zwolnienie masz jednorazowe do okresu np. 5 lat, po tych 5latach mozesz otworzyc np. druga firme z tym przywilejem), czyli nie placenie podatku od generowania zyskow.
Przeciez musisz zaplacic VAT, ZUS, CIT, PIT, jezeli chcesz cos dla siebie kupic.
Przez takie posrednie koszta, jakie nam panstwo narzuca, to po otwarciu firmy mam powiecmy nadwyzke w wysokosci 40.000tys zl z pierwszego okresu i chce se kupic samochod.
Opcja 1, w pelni opodatkowuje to i samochod jest na mnie.
40.000 - VAT - CIT - PIT- ZUS
czyli
40.000 - 8800= 31200 - 5616 = 25584 - 4860.96 = 20732.04 - 757.34 (z chorobowym) = 19974.70zl
Albo poprostu jestem Polakiem, zyjacym w Polsce i kupuje samochod na firme i wliczam to w koszta...

Wiadomo, ze malo kto kupi sobie samochod na siebie, zamiast na firme, ale sam fakt, ze tak malo zostaje po opodatkowaniu dobija.
Zwlaszcza ze to sie przenosi na koszta pracy. Firma ma 40.000zl zysku, po opodatkowaniu ma 25584zl i powiecmy ze pan wiceprezes Kowalski akurat tyle zarabia, to dostanie 19974zl i 70gr.
Czyli pan Kowalski, co miesiac kosztuje frme 40tys. zl, nice eh?

Takze wielu ksiegowych wie jak unikac odprowadzania VAT i zrobienie z faktury zwyklego kosztu uzyskania zysku, ale ale ale, postaw sie w sytuacji absolwenta studiow z kapitalem (to tylko hipoteza, niech ten kapital sobie bedzie), to albo bedzie ryl w podatkach i placil je tj. w ksiazce jest napisane.
Albo sie przeszkoli przedsiebiorczo (i to nie tak na odwal, ale naprawde powaznie), albo zatrudni doswiadczona ksiegowa za grubsza kase i najlepiej znac jeszcze dobrego adwokata od prawa gospodarczego, bo po 2-3 latach dzialalnosci wezwa cie do sadu.
Na start takze zaleca sie nie zatrudniac ludzi, bo to kosztuje, wiec zostajesz na lodzie i musisz losowac pracownika, czyli brac praktykanta z urzedu, aby nie placic nic. A mowi sie na to losowanko, poniewaz trafic mozesz na debila, albo w miare porzadna osobe lecz bez doswiadczenia. Cholera tez wie czy bedzie przychodzil na czas, czy czegos nie podpieprzy itp.
Wiec moge takie pytanie zadac, ile jeszcze socjalki trzeba w tym kraju aby sie odpieprzyli ludzie od mlodych i przyszlych przedsiebiorcow?
Rozumiem ze pokutujemy za poprzedni ustroj, ale jak ja bede mial 40lat to mam pokutowac za pokutowanie za komune? WTF?

PS. Jezeli zle odliczylem kwoty podatkow to sorry, juz troche zmeczony jestem i na odwal to zrobilem.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 26 sty 2007, 01:51 
Cytuj  
Ireul napisał(a):
MagPS: przyszedles dyskutowac czy pyskowac z Astanielem?


wybieram bramke numer 3: dyskutowac i pyskowka z Astanielem (i z reszta ultra liberalow)

Ireul napisał(a):
kilka twoich ostatnich postow nie wnosi nic do dyskusji. jesli nie masz do powiedzenia nic na temat..


jak 80% postow w tym dziale, zreszta jak byc jeszcze nie zauwazyl to dzial Flames

Ireul napisał(a):
dlaczego nie milczysz?


pytanie nie trzyma poziomu

Pieszczoch napisał(a):
...


jesli uwazasz ze mamy poronione prawo, to czemu je nie zmienisz? glosujac na odpowiednia (ofc wedlug Ciebie) partie? :]
jesli odpowiedz jest pozytywna i mimo wszystko jest dalej jak bylo, to najwidocznie wiekszosc spoleczenstwa ma odmienne od Ciebie zdanie


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 sty 2007, 02:19 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Ta, podatku nie zaplacisz za poniesione koszta zwiazane z otwarciem firmy czy tez jej prowadzeniem.
Ale ja tu mialem na mysli calkowite zwolnienie od podatku co-okresowe jednorazowe (czyli zakladajac firme na siebie, zwolnienie masz jednorazowe do okresu np. 5 lat, po tych 5latach mozesz otworzyc np. druga firme z tym przywilejem), czyli nie placenie podatku od generowania zyskow.
Przeciez musisz zaplacic VAT, ZUS, CIT, PIT, jezeli chcesz cos dla siebie kupic.
Przez takie posrednie koszta, jakie nam panstwo narzuca, to po otwarciu firmy mam powiecmy nadwyzke w wysokosci 40.000tys zl z pierwszego okresu i chce se kupic samochod.
Opcja 1, w pelni opodatkowuje to i samochod jest na mnie.
40.000 - VAT - CIT - PIT- ZUS
czyli
40.000 - 8800= 31200 - 5616 = 25584 - 4860.96 = 20732.04 - 757.34 (z chorobowym) = 19974.70zl
Albo poprostu jestem Polakiem, zyjacym w Polsce i kupuje samochod na firme i wliczam to w koszta...

Wiadomo, ze malo kto kupi sobie samochod na siebie, zamiast na firme, ale sam fakt, ze tak malo zostaje po opodatkowaniu dobija.
Zwlaszcza ze to sie przenosi na koszta pracy. Firma ma 40.000zl zysku, po opodatkowaniu ma 25584zl i powiecmy ze pan wiceprezes Kowalski akurat tyle zarabia, to dostanie 19974zl i 70gr.
Czyli pan Kowalski, co miesiac kosztuje frme 40tys. zl, nice eh?

Takze wielu ksiegowych wie jak unikac odprowadzania VAT i zrobienie z faktury zwyklego kosztu uzyskania zysku, ale ale ale, postaw sie w sytuacji absolwenta studiow z kapitalem (to tylko hipoteza, niech ten kapital sobie bedzie), to albo bedzie ryl w podatkach i placil je tj. w ksiazce jest napisane.
Albo sie przeszkoli przedsiebiorczo (i to nie tak na odwal, ale naprawde powaznie), albo zatrudni doswiadczona ksiegowa za grubsza kase i najlepiej znac jeszcze dobrego adwokata od prawa gospodarczego, bo po 2-3 latach dzialalnosci wezwa cie do sadu.
Na start takze zaleca sie nie zatrudniac ludzi, bo to kosztuje, wiec zostajesz na lodzie i musisz losowac pracownika, czyli brac praktykanta z urzedu, aby nie placic nic. A mowi sie na to losowanko, poniewaz trafic mozesz na debila, albo w miare porzadna osobe lecz bez doswiadczenia. Cholera tez wie czy bedzie przychodzil na czas, czy czegos nie podpieprzy itp.
Wiec moge takie pytanie zadac, ile jeszcze socjalki trzeba w tym kraju aby sie odpieprzyli ludzie od mlodych i przyszlych przedsiebiorcow?
Rozumiem ze pokutujemy za poprzedni ustroj, ale jak ja bede mial 40lat to mam pokutowac za pokutowanie za komune? WTF?

PS. Jezeli zle odliczylem kwoty podatkow to sorry, juz troche zmeczony jestem i na odwal to zrobilem.

Kompletnie nie znam się na księgowości - tym zajmuje się mój księgowy za nie grubą kasę.
Obecnie bezrobotny (czyli także absolwent) dostaje 10k zł na start od UP. Mi się akurat przez pośpiech nie udało na to załapać.
Do tego dochodzi ulgowa stawka ZUS. 270zł zamiast 700zł. Nice.
Po pół roku można starać się o około 50k dofinansowania, jeżeli oscylujesz powyżej zera.
Samochód kupuje się na firmę - najlepiej ciężarowy - bo wtedy odliczasz VAT od paliwa. Ja mam taką firmę, taką pracę, że jeździć muszę sporo (10k km miesięcznie) - więc troszkę to kosztów generuje. Na tym polega podatek VAT - napędza koniunkturę. Bo VAT płaci konsument, a nie przedsiębiorca. Na dobrą sprawę firma powinna brać faktury nawet na srajtaśmę (znam ludzi, którzy tak robią) i kawę, którą wypijają w godzinach pracy.
Mi się zaś nie podoba to, że muszę jak głupi latać, składać podania, płacić grzywny jeżeli spóźnię się z zapłatą vatu o kilka dni. Zdarzyło mi się - klient zwlekał z zapłatą, więc nie miałem po prostu jak zapłacić.
Problem pojmowania polega na tym, że patrzymy i mówimy o cenach brutto. Przedsiębiorców tak naprawdę powinna interesować tylko cena netto.
Jak to działa? Kupujesz aby nie płacić podatku - kupując sprawiasz, że gospodarka prze do przodu.
Mogłoby być dużo lepiej. Jednak starajmy się nie narzekać, a korzystać z tego co mamy. Dobrego księgowego można mieć już za 500zł w branży usług informatycznych - mała ilość faktur do rozliczenia, duże sumy.
Ludzie często zastanawiają się jak na siłę wciągać sztuczne koszta. A po co? Wystarczy pomyśleć co tak naprawdę wykorzystujemy do pracy - komputery, samochód, oprogramowanie, środki higieniczne, pożywienie (bo przecież nieludzkim jest by pracownicy siedzieli 8h bez jedzenia prawda?), fundusze reprezentacyjne.
Podatku zaś mamy ~20% - bo liczmy tylko dochodowy. Tak jak wspomniałem nas interesują ceny netto. A ZUS? Ktoś musi za błędy poprzednich ekip zapłacić. Te interesy z prokomem na czele. I co by to było, gdyby te wszystkie głupie kwoki naraz straciły swoją pracę? Inna sprawa - nie lubię opłacać zusu. I tak nie korzystam z usług darmowego leczenia. Jednak wolę utrzymywać tę machinę socjalną niźli dostać "kosą w plecy" od wygłodniałego żula, któremu tę maszynę się odetnie.

Cytuj:
@ Tczewiak - gratuluje 1337 postu w tym threadzie.

Huh?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 sty 2007, 08:09 
Cytuj  
Obecnie bezrobotny (czyli także absolwent) dostaje 10k zł na start od UP. Mi się akurat przez pośpiech nie udało na to załapać.
Do tego dochodzi ulgowa stawka ZUS. 270zł zamiast 700zł. Nice.
Po pół roku można starać się o około 50k dofinansowania, jeżeli oscylujesz powyżej zera.


Upraszczasz to, tj. ja uproscilem swoj post.
Z UP nie dostajesz 10k, ale to jest kredyt na rozpoczecie dzialalnosci.
Stawka ZUS czy z ulga czy nie, dalej pomijamy to o co mi chodzilo. Czyli ten okres startowy na otwarcie firmy i nie placenie zadnych podatkow czy skladek w pierwszych powiecmy 3 miesiacach.
Mowiac prosciej, otwierajac dzialalnosc, nikt cie nie glaszcze i nie zacheca do jej prowadzenia, poza sama mozliwoscia utrzymania sie.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 26 sty 2007, 09:24 
Cytuj  
http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=480141


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 sty 2007, 14:38 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
Sidagel napisał(a):
Tu juz granat nie pomoze;) odrazu zburzyc budynek:)


a ja wam proponuje mowiac waszym jezykiem (i zreszta cytujac wasz ulubiony cytat) "spierdalac z tego kraju"
przynajmniej nie bede musial czytac waszych bzdur


Mylisz pojecia. Ja nie chce "spierdalac" z tego kraju ... Ale jak czasem patrze co sie dzieje to mi sie plakac chce ... A kurwa pare lat temu smialismy sie wszyscy z Bialorusi i Lukaszenki ... A brakuje nam juz naprawde niewiele.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 26 sty 2007, 22:43 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
MagPS napisał(a):
Sidagel napisał(a):
Tu juz granat nie pomoze;) odrazu zburzyc budynek:)


a ja wam proponuje mowiac waszym jezykiem (i zreszta cytujac wasz ulubiony cytat) "spierdalac z tego kraju"
przynajmniej nie bede musial czytac waszych bzdur


Mylisz pojecia. Ja nie chce "spierdalac" z tego kraju ... Ale jak czasem patrze co sie dzieje to mi sie plakac chce ... A kurwa pare lat temu smialismy sie wszyscy z Bialorusi i Lukaszenki ... A brakuje nam juz naprawde niewiele.


Ogladam telewizje, czytam gazety ale jakims cudem umknal mi fakt zeby policja podrzucala opozycji/obywatelom innych krajow np narkotyki.
Albo zeby wybory byly w sposob ewidentny falszowane.
Moim zdaniem albo zatrzymales sie mentalnie w PRL-u albo radzieckie bajki robia Ci sieczke z mozgu :cry:


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 30 sty 2007, 10:19 
Cytuj  
Politycy PO: Rokita zagrał pod siebie no i wkoncu cos sie zaczyna dziac
Rokita nasz czlowiek w PO :] :wink:


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2488 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 125  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.