mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 mar 2007, 22:03 
Cytuj  
MagPS: zakładasz, że każde zdanie odmienne od Twojego jest głupotą?

Cytuj:
ahh wiec najlepszym wyjsciem w socjalistycznym/liberalnym kraju jest stryczek? nie opieka socjalna?

Wybacz, że nie jestem socjalistą. W przypadkach gdy nie działa resocjalizacja powinno się stosować eksterminację.

Cytuj:
Kosciol boi sie wypowiadac w takich sprawach, czemu? Bo to moze zawazyc na losach milionow dusz

Rozumiesz więc, że "dusze" to coś wyimaginowanego, czym steruje tylko i wyłącznie pogląd szefów Waszej sekty?

Cytuj:
prac potwierdzajacych/zaprzeczajacych jest mniej wiecej tyle samo

Czy prowadzi to więc do konkluzji, że Twoja racja jest tą słuszną?

Cytuj:
poniewaz mamy demokracje ta wiekszosc kieruje panstwem, wiec ta wiekszosc cie toleruje, ale twoje krzyki ma gleboko w dupie

Nadal zakładasz, że większość to ślepe owce słuchające tylko tego co nakaże ksiądz. Nie bierzesz pod uwagę, że WIĘKSZOŚĆ opowiada się za przywróceniem kary śmierci i aborcją. Słuchacze radyja z ryjem to nie aż tak wielki odsetek społeczeństwa jakbyś się spodziewał (i wcale nie stanowili głównego elektoratu PiS jak przedstawiają to ludzie z PO).

Cytuj:
nie zakladalbym sie o to bo ty tylko nim myslisz , a jak mozgu zabraknie to biedactwo zdechnie.

Mylisz się oj mylisz bardzo. Inna sprawa, że bym go nie stracił :)

Cytuj:
nie, to jest czlowiek ktory przebywa w jej organizmie, gdy znajdzie sie poza nim umrze

Nie to dopiero kilka komórek. Brak w nim mózgu, brak świadomości, brak uczuć. To zostało już udowodnione kilkadziesiąt lat temu i nikt temu nawet nie zaprzecza (nawet kościół). Dopiero bodajże (mogę się mylić, nie jestem lekarzem) w 3cim miesiącu ciąży zaczyna się coś co można by nazwać "życiem". Chociaż tutaj już są zdania podzielone czy pojawia się świadomość czy jeszcze nie.

Cytuj:
Jak pojawi sie taki inkubator techniczny nie bede mial nic przeciwko przenoszeniu do niego dzieci jak matce przeszkadzaja sa nie chciane, ale nie mozna zabijac dzieciakow tylko dlatego, ze sa nie chciane.

Niestety tacy jak Ty zabraniają badań nad klonowaniem i rozwojem płodu poza łożyskiem matki (chociaż chyba pod tym drugim względem nastąpił 4 lata temu jakiś przełom i rządy olały dziadków z "osiedla Rzymu").

P.S. Chciałbym Ci przypomnieć, iż w imię jakiegoś nieistniejącego pedała, podrzucającego sztucznie swojego synalka do ciała jakiejś babki Twoi ziomkowie - katolicy - mordowali całe narody. I nie myśl, że obwiniam jakiegoś obwiesia u góry, który nawet nie istnieje. Obwiniam po prostu tych hipokrytów, którzy pompują w lud wszystkie te bzdury by tylko go kontrolować według swojego widzimisię. Przecież to papież "szefuje" tym kolesiem co jest wyżej. Papież ustala reguły. LOL. Ale katolicyzm jest jak Stalin. "Śmierć jednostki to tragedia, śmierć milionów to statystyka".


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 15 mar 2007, 22:13 
Cytuj  
kara śmierci jest ok dla morderców, ale aborcja nawet w najlepszym przypadku jest zabijaniem, więc czy też powinna być za to kara śmierci ?

daje 100% approve do kary śmierci, ale jestem przeciwny aborcji, wkońcu jak byś się czuł, jak by to ciebie wyskrobali?


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 15 mar 2007, 22:16 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
MagPS: zakładasz, że każde zdanie odmienne od Twojego jest głupotą?


skadze, moze masz racje, tylko ze polowa twoich postow w tym temacie to nie podawanie argumentow, tylko obrazanie ludzi.

Zeby nie bylo :wink: nie jestem religijny, wedlug _pewnych_ osob jestem komunista, ale obrazanie katolikow np na tym forum jest zadziwiajace. I to z powodu? Rydzyka i kilku moherow? :roll:


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."


Posty: 18
Dołączył(a): 21.12.2006
Offline
PostNapisane: 15 mar 2007, 22:58 
Cytuj  
Oj. A czy dostep do legalnej, bezpiecznej, humanitarnej aborcji zwiekszyl by ilosc kobiet ktora z niej korzysta? Na-a.
Zmniejszyl ilosc kobiet ktore umieraja bo na 'porządniejsze skrobanie' ich nie stać.

Albo wariant drugi. Wyplenic nielegalne kliniki (siedziby szatana, o.), zmusic kobiety do urodzenia dzieci. A potem co? Nic tak jak w chwili obecnej. śmietnik albo bidul. Z jednejs trony pewna, bolesna śmierć - w drugim wariancie otrzymamy, w istocie, człowieka, niekoniecznie wybrakowanego, ale przez całe życie zmagajaącego się z byciem niechcianym. A matka? Pewnie, że są kobiety których urodzenie dziecka obejdzie mniej niż flaszka wódki. Ale są takie które chciałyby mieć dziecko. Ale nie dlatego że "coś" zawiodło. Potem przez całe życie zastanawia się 'dlaczego zrobila tak a nie inaczej'. No, w sumie mamy życie, o to chodzilo, prawda? Niektore kobiety poprostu urodza po raz kolejny, i jeszcze raz. Dlatego ze kosciol potepia antykoncepcje? Tia-a. I dlatego na to akurat refundacji nie ma.

Ale zmuszanie do rodzenia nic, kompletnie nic nie da. Ilosc klinik rosnie, mimo wielkiej debaty nt. aborcji.
Panowie Święci postinor też jakoś ograniczyli. Bo niby człowiek już, nawet pare godzin po.
No i jak tu się będę sprzeczać że neuron to ma jeden kiedy ma to dusze nieśmiertelną? Człowiek myśli, czuje, oddycha i jego serce bije. Człowiek jest w stanie fizycznie funkcjonować samodzielnie. Proszę nie starać mi udowodnić istnienia duszy. Nie wsadzaj duszy do ustaw.
Wara z wiarą od mojego brzucha.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 16 mar 2007, 00:22 
Cytuj  
Eshim napisał(a):
Kobieta ktora zaszla w ciaze jest czlowiekiem i chyba potrafi zrozumiec,ze jak dupy daje to bedzie miala dziecko,


Żałosny tekst TBFH, pokazuje doskonale jaki szacunek dla płci przeciwnej ma ciemnota taka jak ty, wychowana w katolickim przekonaniu że mężczyźni są lepsi i bardziej uprzywilejowani. Rozumem że dla ciebie każda kobieta której np przytrafiła się "wpadka", lub została zgwałcona to od razu daje dupy tak?

Żałosne...

Eshim napisał(a):
i dobrze nikt ci nie zabroni, ale jak zamiezasz sie kopac po dupie z 70%-80% polakow to wierz mi nawet sw. unia europejska cie nie uchroni.


Hahahaha, śmiechu warte. Człowieku, większość z tych 70-80% to są tacy katolicy jak ja jestem świętym. Jak obserwuje to co się w około dzisiejszego kościoła dzieje to mi się na wymioty zbiera normalnie. Gwałty, molestowania, kłamstwa, przekręty finansowe, mieszanie się w politykę, kurwa, przecież to nie kościół tylko jakaś sekta normalnie.

A wierni? Nawet nie warto wspominać, większość z nich łamie podstawowe przykazania każdego dnia, zero szacunku dla bliźnich swoich, notoryczne kłamstwa. Ale spooko, przecież do spowiedzi pójdziecie raz na miesiąc, na tace dacie to bóg wam wszystko odpuści nie? Więc poco się starać. A najgorszy są niby najżarliwsi wyznawcy, jak widzę mohery które niby są takimi zapalonymi katolikami, jak rzucają się z pianą na mordzie niby wściekły pies żeby zwyzywać każdego kto ma odmienne poglądy to normalnie aż flaki przewraca.

A ty? Jak często się modlisz do swojego boga? Jak często z nim "rozmawiasz", szczerze żałujesz za każdy grzech który popełnisz?

Pozwól że przytoczę:
"nie nazywajmy tego inaczej, nie nazywajmy nigdy, że szambo jest perfumerią"

Święte słowa IMO bo dkładnie tak w tej chwili przedstawia się sprawa kościoła TBFH


Eshim napisał(a):
, po czesc rowniez ty narzucasz mi swoj ateizm.


Nic ci nie narzucam, jeżeli (czego z całego serca naprawdę twojej pani jak jakąś masz nie życzę) ktoś zgwałci twoją partnerkę to możesz ja przekonać/zmusić żeby donosiła ciąże i możecie wychowywać owoc tego wydarzenia. Wasz wybór, tyle że ty odmawiasz podobnego wyboru innym.

Eshim napisał(a):
nie po prostu ci udowadniam, ze wiedza na ten temat jest b. podstawowa i niezaprzeczalna


Niezaprzeczalna wiedza w książeczce dla dzieci... masakra...


Eshim napisał(a):
To , ze gdy decydujemy,iz to nie czlowiek, mozemy zabic wielu naszych obywateli,


Logika twoich wypowiedzi mnie powala. jeżeli decydujesz iż to nie człowiek to automatycznie nie jest obywatelem, więc nie zabijasz żadnych naszych obywateli.
Eshim napisał(a):
kobieta bedzie conajwyzej nosila dziecko w ciazy przez 9 miesiecy, a chyba to mniej szkodliwe.


Heh, pewnie, ciąża, 9 miesięcy, zmiany w psychice, zmiany hormonalne, zmiany fizyczne, co to takiego, przecież to pryszcz.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 16 mar 2007, 01:18 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Eshim napisał(a):
Kobieta ktora zaszla w ciaze jest czlowiekiem i chyba potrafi zrozumiec,ze jak dupy daje to bedzie miala dziecko,


Żałosny tekst TBFH, pokazuje doskonale jaki szacunek dla płci przeciwnej ma ciemnota taka jak ty, wychowana w katolickim przekonaniu że mężczyźni są lepsi i bardziej uprzywilejowani. Rozumem że dla ciebie każda kobieta której np przytrafiła się "wpadka", lub została zgwałcona to od razu daje dupy tak?

Żałosne...


Dobor slow Eshima moze i byl nie odpowiedni, ale ma racje. Uprawiajac seks trzeba zakladac ze mozna zajsc w ciaze. Zreszta co macie z tymi gwaltami? wtf? NIKT oprocz LPR nie chce zeby zgwalcone kobiety/dziewczyny byly zmuszane do aborcji. I to ty mowisz o ciemnocie....

Goatus napisał(a):
Hahahaha, śmiechu warte. Człowieku, większość z tych 70-80% to są tacy katolicy jak ja jestem świętym. Jak obserwuje to co się w około dzisiejszego kościoła dzieje to mi się na wymioty zbiera normalnie. Gwałty, molestowania, kłamstwa, przekręty finansowe, mieszanie się w politykę, kurwa, przecież to nie kościół tylko jakaś sekta normalnie.

A wierni? Nawet nie warto wspominać, większość z nich łamie podstawowe przykazania każdego dnia, zero szacunku dla bliźnich swoich, notoryczne kłamstwa. Ale spooko, przecież do spowiedzi pójdziecie raz na miesiąc, na tace dacie to bóg wam wszystko odpuści nie? Więc poco się starać. A najgorszy są niby najżarliwsi wyznawcy, jak widzę mohery które niby są takimi zapalonymi katolikami, jak rzucają się z pianą na mordzie niby wściekły pies żeby zwyzywać każdego kto ma odmienne poglądy to normalnie aż flaki przewraca.
Pozwól że przytoczę:
"nie nazywajmy tego inaczej, nie nazywajmy nigdy, że szambo jest perfumerią"

Święte słowa IMO bo dkładnie tak w tej chwili przedstawia się sprawa kościoła TBFH


odpowiedzialnosc zbiorowa byla w poprzednim ustroju, zreszta aborcja takze, jedynie czego by Ci brakowalo to zawieranie slubow przez gejow.
Edit: jeszcze jedna rzecz, ktora spodobalaby sie tobie religia panstwowa: ateizm + masowa nagonka na katolikow i ksiezy, bylbys w 7niebie, chociaz w twoim przypadku mowienie o niebie to...niedorzecznosc?

Goatus napisał(a):
Eshim napisał(a):
kobieta bedzie conajwyzej nosila dziecko w ciazy przez 9 miesiecy, a chyba to mniej szkodliwe.


Heh, pewnie, ciąża, 9 miesięcy, zmiany w psychice, zmiany hormonalne, zmiany fizyczne, co to takiego, przecież to pryszcz.


az serce sie kraje, a podobno ciaza i narodziny dziecka to najpiekniejsze chwile z zycia kobiety.
Zreszta twierdzenie ze dla kobiety mniej traumatyczne bedzie ciaza i jej konsekwencje niz aborcja...jest to dla mnie dosc szokujace, ale z drugiej strony, przeciez masz spora wiedze co czuja kobiety. Moznaby powiedziec ze wiesz co mysla


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 mar 2007, 01:48 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
Zreszta co macie z tymi gwaltami? wtf? NIKT oprocz LPR nie chce zeby zgwalcone kobiety/dziewczyny byly zmuszane do aborcji. I to ty mowisz o ciemnocie....

Zajrzyj może na początek tematu. Ok?

Cytuj:
jedynie czego by Ci brakowalo to zawieranie slubow przez gejow.

I tutaj widzisz - zadziwię Cię, bowiem np. ja jestem przeciwny.

Cytuj:
Edit: jeszcze jedna rzecz, ktora spodobalaby sie tobie religia panstwowa: ateizm + masowa nagonka na katolikow i ksiezy, bylbys w 7niebie

Ateizm to nie religia!

Cytuj:
az serce sie kraje, a podobno ciaza i narodziny dziecka to najpiekniejsze chwile z zycia kobiety

Gdy jest na to zdecydowana i gotowa - owszem.

Cytuj:
Zreszta twierdzenie ze dla kobiety mniej traumatyczne bedzie ciaza i jej konsekwencje niz aborcja...jest to dla mnie dosc szokujace, ale z drugiej strony, przeciez masz spora wiedze co czuja kobiety. Moznaby powiedziec ze wiesz co mysla

A Ty wiesz? Czy nasze stanowisko to zmuszanie kobiet do aborcji czy też danie im wolnego wyboru? Może jednak to one wiedzą najlepiej co będzie dla nich najlepsze? Może to one powinny decydować, a nie kilku zacofanych facetów żyjących z przekonaniami godnymi okresu średniowiecza (rola kobiety spłycona do przygotowania obiadu, zrobienia lodzika i urodzenia dziecka).


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 16 mar 2007, 08:05 
Cytuj  

Gdy jest na to zdecydowana i gotowa - owszem.


mozna by bylo przeprowadzic badania pt. "ile kobiet, po urodzeniu dziecka chcialoby je wczesniej "wyskrobac", podejrzewam , ze % kobiet ktore podjelyby taka decyzje bylby bardzo niski.


A Ty wiesz? Czy nasze stanowisko to zmuszanie kobiet do aborcji czy też danie im wolnego wyboru? Może jednak to one wiedzą najlepiej co będzie
dla nich najlepsze? Może to one powinny decydować, a nie kilku zacofanych facetów żyjących z przekonaniami godnymi okresu średniowiecza (rola kobiety spłycona do przygotowania obiadu, zrobienia lodzika i urodzenia dziecka).


jasne za to ty ja ograniczasz do samego zrobienia lodzika.



Ateizm to nie religia!



czasem odnosze wrazenie, ze ateista nie nie wierzy w Boga tylko go szczerze nienawidzi, to tak jakby szlachta wsrod niewierzacych, ale to tylko moje drobne wlasne przemyslenia.


Kiedy wreszcie ludzie zrozumieja ze polacy to nie tylko katolicy.. narzucanie innym swojej wizji swiata to skurwysynstwo, kosciol nie ma prawa zabierac glosu w sprawie aborcji (jak i w wielu innych).


normalny czlowiek stara sie realizowac swoja wizje swiata.


delikatne kwestie jak eutanazja czy aborcja, to jest prywatna sprawa osob ktore sie na to decyduja.


te dwie delikatne kwestie kojarza mi sie raczej z chowem bydla niz z prywatnymi decyzjami.

a nie u rzeznikow, o ktorych co pare miesiecy mozemy uslyszec w TV.


to co oni robia jest nielegalne wiec czemu sie dziwisz, nie wiem czemu mamy legalizowac np. mordercow skrytobojcow czy co tam chcesz, zeby ich klienci mogli ginac humanitarnie.


Niezaprzeczalna wiedza w książeczce dla dzieci... masakra...


wiesz, zwykle podreczniki dla dzieci nie zawieraja kwestii akademickich i jesli sie tam cos znajduje to raczej to nie jest kwestia nad ktora szanowni naukowcy beda radzic przez kilkadziesiat lat. Moge Ci poszukac jakis prac naukowych jesli wolisz.

A wierni? Nawet nie warto wspominać, większość z nich łamie podstawowe przykazania każdego dnia, zero szacunku dla bliźnich swoich, notoryczne kłamstwa. Ale spooko, przecież do spowiedzi pójdziecie raz na miesiąc, na tace dacie to bóg wam


jak bede udawal, ze jestem murzynem to chyba nim nie bede , tak samo jak ktos udaje, ze jest katolikiem i wierzy , to nie znaczy, ze nim jest.


A ty? Jak często się modlisz do swojego boga? Jak często z nim "rozmawiasz", szczerze żałujesz za każdy grzech który popełnisz?


codziennie.


Logika twoich wypowiedzi mnie powala. jeżeli decydujesz iż to nie człowiek to automatycznie nie jest obywatelem, więc nie zabijasz żadnych naszych obywateli.


tak, ale gdy masz 50% na 50% szans to raczej nalezy wybrac ta mniej szkodliwa no nie?

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 16 mar 2007, 10:08 
Cytuj  
Ateizm to moze nie religia, ale nie mozna powiedziec ze ateisci to ludzie nie wierzacy.


pozdrawiam

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 mar 2007, 10:19 
Cytuj  
Ale ja nie rozumiem tej calej klotni.
Osobiscie uwazam ze aborcja JEST zabiciem czlowieka, z wlasnych doswiadczen. Mianowicie zanim ukonczylem 18lat, dowiedzialem sie od matki, ze cala rodzina chciala mnie wyskrobac (jak niektorzy co ze mna dyskutuja na forum, wiedza ze urodzilem sie w nedzy), i tak sobie wyobrazam, ze poprostu nie bylo by mnie.
Jednak moja matka, kawal wrednej ale porzadnej baby se poradzila w zyciu i CHCIALA tego dziecka.
A kobietom co nie chca swojego dziecka, to moge powiedziec ze nie trzeba bylo sie ruchac i tyle.
Dziecko, plod, czy embrion to nie jest wlasnosc kobiety. Nikt nie jest niczyja wlasnoscia i nigdy nie powinien byc. Jezeli kobieta nie moze wychowac dziecka, to jak juz wczesniej mowilem, moze je oddac, sa kolejki holendrow, norwegow, szwedow, niemcow co by chetnie zaadoptowali dzieci.

Podsumowujac, jak prawo pozwoli kobiecie zabic swoje dziecko, to w moich oczach jest napietnowana, zwlaszcza ze jest mnostwo kobiet co zrobily skrobanke, a pozniej zachcialo im sie dziecka "ale jest im strasznie ciezko z poprzednia decyzja".
Jak ktos ma sumienie, to bedzie zalowal tego do konca zycia.

PS. Sprawa gwaltu jest kontrowersyjna (nie biore glosu w tej sprawie), jak i zagrozenia zycia OBU, czyli matki i dziecka. Inaczej jak tylko matki, bo, znowu podkreslajac ze w moich oczach, dziecko ma wieksze prawo do zycia, nie jestem wierzaca osoba i uwazam ze zycie jest nam dane tylko raz i koniec, wiec dajmy innym zyc i ustapmy miejsca.

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 16 mar 2007, 10:19 
Cytuj  
Chcialem wam tylko zwrocic uwage ze najezdzacie na religie itd, a jak dobrze pamietam byla na foruum juz spora zawierucha o takie tematy i czy aby nie bylo to zabronione przez Beasta? :wink:


Posty: 38
Dołączył(a): 23.02.2006
Offline
PostNapisane: 16 mar 2007, 10:21 
Cytuj  
Nie nalezy mieszac i mylic ze soba ateizmu i agnostycyzmu. Najprosciej: ateista - czlowiek niewierzacy, agnostyk - czlowiek wierzacy (pojecie Boga dla niego jest jego indywidualna sprawa) nie uznajacy zadnych zasad wiary, swietych ksiag, mesiaszow, kosciolow, obrzedow itp.

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 16 mar 2007, 10:26 
Cytuj  
Bullshit ze tak powiem :)
Ateista - czlowiek wierzacy ze boga nie ma
Agnostyk - osoba ktora nie twierdzi ze boga nie ma ale tez nie twierdzi ze bog jest. Czyli uzywajac skrotu myslowego - niewierzaca.


pozdrawiam

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 16 mar 2007, 10:29 
Cytuj  
MagPS napisał(a):

Dobor slow Eshima moze i byl nie odpowiedni, ale ma racje. Uprawiajac seks trzeba zakladac ze mozna zajsc w ciaze. Zreszta co macie z tymi gwaltami? wtf? NIKT oprocz LPR nie chce zeby zgwalcone kobiety/dziewczyny byly zmuszane do aborcji. I to ty mowisz o
ciemnocie....


Dobór słów potrafi zmienić sens całej wypowiedzi. Zresztą skąd wiesz żę on naprawdę tak nie myśli o kobietach w sposób wskazany przez jego wypowiedź?

Owszem uprawiając seks trzeba zakładać że można zajść w ciąże, trzeba być odpowiedzialnym, nikt temu nie przeczy. Jednak ludzie nie są jakimiś androidami które każdą sytuacje kalkulują w najdrobniejszym detalu. Zdarza się że zdziałamy pod wpływem impulsu, zdarza się że ignorujemy czasami najbardziej oczywiste fakty. Ludzie są miękcy, podatni na sugestie, kuszenie, oszustwa, czy w końcu własne słabości. Oczywiście nie umniejsza to w żaden sposób przewinieniu zaniedbania i braku odpowiedzialności, ale tak jak już wcześniej pisałem, czy za chwile zapomnienia można skazać kogoś na całe życie odpowiedzialności i konsekwencji w imię ratowanie embrionu?

Ostatnio w pewnej głośnej sprawie była mowa o współmierności kary do przewinienia. Chyba nie muszę przypominać jaki był werdykt?.

Jeżeli idzie o ciemnotę którą mi zarzucasz, to przeczytaj tamtą moją wypowiedź jeszcze raz, może zobaczysz że słowo "gwałt" nie pojawia się tam na jakiejś szczególnie wyeksponowanej pozycji.

MagPS napisał(a):
odpowiedzialnosc zbiorowa byla w poprzednim ustroju, zreszta aborcja takze, jedynie czego by Ci brakowalo to zawieranie slubow przez gejow.
Edit: jeszcze jedna rzecz, ktora spodobalaby sie tobie religia panstwowa: ateizm + masowa nagonka na katolikow i ksiezy, bylbys w 7niebie, chociaz w twoim przypadku mowienie o niebie to...niedorzecznosc?


Jaka odpowiedzialność zbiorowa? Wyraźnie powiedziałem że _z mojego punktu widzenia_, _większość_ tych "katolików" reprezentuje taki a nie inny poziom. Oczywiście są też prawdziwi katolicy, bardzo pięknie, tylko nie rozumiem czemu pozwalają oni rujnować takim osobom o jakich mówiłęm obraz swojej religii? Jak ci prawdziwi wierni i kapłani mogą godzić się na taki stan rzeczy jaki jest teraz? Tego nie rozumiem. Niemalże codziennie mamy barwne przykłady przekraczania granic dobrego smaku zarówno przez kapłanów jak i wiernych a ta lepsze część ich braci na to nie reaguje, nikt nie próbuje ukrócić takich zachowań, nikt nie mówi "dość, tak nie można, to sprzeczne z naszą religią". Stąd też u mnie takie a nie inne zdanie o katolikach. Całą struktura kościoła jest skostniała do bólu, powolna i nieskuteczna, może czas na reformę?

A przeciw religii jako takiej nic absolutnie nie mam, przynajmniej do czasu aż nie próbuje ingerować w moje życie. Moja krytyka nie jest ani objawem jakiejś nienawiści ani nagonką, wyrażam tylko swoją opinie. Powiem więcej, przykro mi jest nawet patrzeć jak dalece kościół odbiegł od swoich "ideałów".

tczewiak napisał(a):
A Ty wiesz? Czy nasze stanowisko to zmuszanie kobiet do aborcji czy też danie im wolnego wyboru? Może jednak to one wiedzą najlepiej co będzie dla nich najlepsze? Może to one powinny decydować, a nie kilku zacofanych facetów żyjących z przekonaniami godnymi okresu średniowiecza (rola kobiety spłycona do przygotowania obiadu, zrobienia lodzika i urodzenia dziecka).


Eshim napisał(a):
jasne za to ty ja ograniczasz do samego zrobienia lodzika.


Eshim, FFS, zastanów się zanim coś napiszesz ok? Bo naprawdę skąd ty taki wniosek wysnułeś to ja nie potrawie stwierdzić czytając wypowiedź tczewiak'a.

Za to po raz kolejny wydaje mi się że ty masz jakieś uprzedzenia do kobiet które nie siedzą w domu wychowując stado bachorów i codziennie witając z maślanymi oczami swojego męża wracającego z pracy który im łaskę zrobi jak w ogóle na nie spojrzy.


Eshim napisał(a):
czasem odnosze wrazenie, ze ateista nie nie wierzy w Boga tylko go szczerze nienawidzi, to tak jakby szlachta wsrod niewierzacych, ale to tylko moje drobne wlasne przemyslenia.


Nie mam nic do boga (żadnego), ani do jego wyznawców, ale stojąc i patrząc z boku, jako niewierzący, trudno mi nie zauważyć jak daleko wierni oddalili się od jego ideałów. Jego nakazy czy zakazy stosują tylko wtedy gdy im wygodnie, najczęściej w odniesieniu do innych, natomiast od siebie mają raczej małe wymagania.


Eshim napisał(a):
normalny czlowiek stara sie realizowac swoja wizje swiata.


Kosztem innych? Było paru takich którzy też mieli wizje całego świata, głęboko w nią wierzyli i starali się ją narzucić wszystkim innym..... nie muszę chyba kontynuować prawda...?

Eshim napisał(a):
te dwie delikatne kwestie kojarza mi sie raczej z chowem bydla niz z prywatnymi decyzjami.


ehh, słów brak. Człowiek który nie ma siły dalej żyć ze swoją chorobą, którego cierpienie przerasta, ma dość, nie chce, i prosi o prawo do GODNEGO odejścia, kojarzy ci się z bydłem....

Eshim napisał(a):
Moge Ci poszukac jakis prac naukowych jesli wolisz.


Bierz się za szukanie. Poważnie. Naprawdę chce przeczytać prace uznanego naukowca która uznaje płód we wczesnym stadium rozwoju za pełnoprawnego człowieka, przypisuje mu zdolność czucia, myślenia i samoświadomość. Naprawdę ciekaw jestem czy znajdziesz...


Eshim napisał(a):
jak bede udawal, ze jestem murzynem to chyba nim nie bede , tak samo jak ktos udaje, ze jest katolikiem i wierzy , to nie znaczy, ze nim jest.


To była odpowiedź na twoje liczby z dupy że 70-80% społeczeństwa to katolicy, no to ja ci powiedziałem jak ja sobie wyobrażam takich katolików. Teraz ty mi powiedz ile twoim zdaniem jest tych prawdziwych a ile tych co udają, bo z przykrością stwierdzam że ja zwykle widuje tych drugich (czy to na ulicy czy w telewizji itp itd)

Swoją drogą twierdzisz że ty jesteś prawdziwym katolikiem. Mam do ciebie pytanie. Nie razi cię to? Nie razi cię jaką opinię o twojej wierze wyrabiają ci ludzie? Nie razi cię skostnienie struktur organizacyjnych? Brak jakiś rzeczywistych reakcji na zepsucie moralne? Nie uważasz że trzeba coś z tym zrobić bo to przeczy ideałom leżącym u podstawy twojej wiary?

Eshim napisał(a):
tak, ale gdy masz 50% na 50% szans to raczej nalezy wybrac ta mniej szkodliwa no nie?


Tyle że właśnie problem tkwi tu że my nie wiemy co jest bardziej szkodliwe, bo to właśnie jest przedmiotem sporu. Jeżeli płód jest pełnoprawnym człowiekiem to rzeczywiście jego śmierć, jeżeli nie jest, to zmuszanie matki do odchowania go jest czynem bardziej szkodliwym.

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 16 mar 2007, 11:31 
Cytuj  
I jeszcze o logice i konsekwencji.
Jeżeli ktoś jest przeciwnikiem aborcji i uważa że życie jest najwyższą wartością, nie może być jednocześnie zwolennikiem kary śmierci.
IMO logiczne uzasadnienie jest następujące:
Jeżeli uważam, że życie jest wartością nadrzędną i powinno być bezwzględnie chronione, zatem sam sobie odbieram prawo do decydowania o życiu innych ludzi.
Zaznaczam, że w tej argumentacji całkowicie pomijam winę, karę, przesłanki do decyzji - ważna jest tu tylko i wyłącznie kwestia, czy przyznaję sobie prawo zabić inną istotę czy nie.
Co ciekawe, nawet Kościół kieruje się powyższą logiką, zdecydowanie opowiadając się przeciw karze śmierci. Oczywiście jest bardzo duża grupa tzw. moherów, którzy powołując się na biblijne zapisy, żądają kary śmierci dla morderców itp., jednocześnie głośno krzycząc w obronie nienarodzonych. Z drugiej strony, wstrętni brukselscy liberałowie wymuszają na krajach UE znoszenie kary śmierci, a jednocześnie promują aborcje.


_________________
O.o

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 16 mar 2007, 11:55 
Cytuj  
Faceci dyskutojacy o aborcji - priceless.

Faceci ustalający przepisy prawne dotyczące aborcji - jeszcze bardziej priceless.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 16 mar 2007, 12:11 
Cytuj  
Shadhun_ napisał(a):
Faceci dyskutojacy o aborcji - priceless.


No i? Co w tym dziwnego? AFAIK dziecko ma 2 rodzicow.


pozdrawiam

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 16 mar 2007, 12:38 
Cytuj  
To że związek kobiety z nienarodzonym dzieckiem, emocje i sprzeczności podczas decyzji o aborcji , ich stosunek do macierzyństwa i seksu nie jest zrozumiały dla mężczyzn. A niektórzy tutaj wypowiadają się tonem tak autorytatywnym że nic tylko rzygnąć.

Tak samo uważam że decyzje prawne co do aborcji powinna podejmować jakaś "rada bab" a nie stado podstarzałych pederastów.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 16 mar 2007, 12:41 
Cytuj  
Tak samo uważam że decyzje prawne co do aborcji powinna podejmować jakaś "rada bab" a nie stado podstarzałych pederastów.

omg zgadzam sie nim wtf, apokalipsa blisko widocznie.

edit
Mianowicie zanim ukonczylem 18lat, dowiedzialem sie od matki, ze cala rodzina chciala mnie wyskrobac

carebear style, naszczescie twoja mama to hardcore pvp, moglbys wziasc z niej przyklad :) i twoj kolega alda tysz


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 16 mar 2007, 12:53 
Cytuj  
Shadhun_ napisał(a):
To że związek kobiety z nienarodzonym dzieckiem, emocje i sprzeczności podczas decyzji o aborcji , ich stosunek do macierzyństwa i seksu nie jest zrozumiały dla mężczyzn. A niektórzy tutaj wypowiadają się tonem tak autorytatywnym że nic tylko rzygnąć.


No pomijajac sytuacje ciazy po gwalcie oraz niedojrzalych smieci ktorzy spieprzaja jak tylko dowiedza sie ze laska jest w ciazy to jest to chyba decyzja obojga rodzicow. Fakt, to kobieta przechodzi zabieg, ale odpowiedzialnosc za decyzje o aborcji np dziecka z powaznymi wadami genetycznymi spada na oboje rodzicow. I imho smieszne jest stwierdzenie ze facetowi to lata. Mnie by nie latalo.

Cytuj:
Tak samo uważam że decyzje prawne co do aborcji powinna podejmować jakaś "rada bab" a nie stado podstarzałych pederastów.


No dla mnie nieporozumieniem jest zabieranie przez kosciol glosu w sprawie rodziny, aborcji, sexu itp :)


pozdrawiam

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.