mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1021
Dołączył(a): 8.08.2008
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 09:04 
Cytuj  
Co do kosztow naprawy.

Nie bierz od nich zadnych pieniedzy. Oddaj auto do warsztatu / lakiernika. Niech ci zrobia jak nalezy, a ty tylko wystawisz PZU fakturki i masz wszystko w dupie.

Co do tylnej lampy i czegos tam jeszcze.

Jesli rozwaliles przy wypadku, to idz w zaparte ze tak bylo i olewaj sprawe. Jesli powiedzmy, miales to juz uszkodzone wczesniej to ja bym odpuscil. Zaraz powolaja ci jakiegos eksperta ktory udowodni ze tak jednak byc nie moglo.

Swoja droga, skoro to goscia wina, to nie przyznawaj sie do winy. Nie widze najmniejszego sensu czemu mialbys placic mandat + odrazu podskakuja ci pewnie skladki ( no chyba ze nie miales znizek z racji mlodego wieku ).

Jak masz swiadkow to powinno pojsc dobrze.

Od takie moje 3 grosze z rana :)

Offtop. Mlodzi kierowcy.

Nie wiem kto, ale ktos napisal ze prawko od 21 powinno byc. Co za zenujacy pomysl. Wiek w zadnym stopniu ( moim zdaniem ) nie wplywa na kulture jezdzenia. Wszystko zalezy od kultury i nawykow ktore posiadasz uczac sie od ( np ojca z ktorym jezdzisz, instruktora, itd)

Jak widze jak niekotrzy jezdza, to mnie az roznosi. Mlody sie napatrzy jak stary jedzie, i potem i on robi te same bledy. Jedyna szansa potem w jakims kumatym instruktorze, ktory pokoryguje bledy.

A co do instruktorow. Czasami widze kursantow, ktorzy maja fotel tak blisko przysuniety, ze az kierownica wbija sie w zeby. Kto im kurwa na to pozwala - nie wiem. Zwolnilbym takiego typa natychmiast. Potem taka pizda jezdzi juz tak do konca zycia, bo sie tak nauczyla i nikt jej nie zwrocil uwagi.

Dziekuje i pizdrawiam :)

PS. Wiadomosc do wszystkich ktorzy jezdza 40 po miescie lewym pasem ( w przypadku 2 pasmowki ). Wypierdalaj na prawy pas, tam jest twoje miejsce.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 09:13 
Cytuj  
Swoja droga, skoro to goscia wina, to nie przyznawaj sie do winy. Nie widze najmniejszego sensu czemu mialbys placic mandat + odrazu podskakuja ci pewnie skladki ( no chyba ze nie miales znizek z racji mlodego wieku ).

Jak masz swiadkow to powinno pojsc dobrze.

Od takie moje 3 grosze z rana


jak dostal mandat i go podpisal to teraz moze tylko plakac


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 09:34 
Cytuj  
prawda jest, ze wiek nie ma znaczenia. wedlug mnie wazniejsze sa umiejetnosci wrodzone (spostrzegawczosc, refleks, umiejetnosc blyskawicznego podejmowania decyzji, koncentracji) niz nabyte.


Ojciec teraz bimber woze, wino za drogie ;p

Ziolo przylaczam sie do apelu :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 09:38 
Cytuj  
sluchajcie co mendol prawi chlopak ma prawko od 20 lat :<


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 09:49 
Cytuj  
Kto ci k... te wycenę robił?
Auto Casco.
Niestety już po ptokach, ale na przyszłość.
Rozbite auto które będzie naprawiane z AC należy oddać do takiego warsztatu, przy którym jest agent od ubezpieczeń, np. do salonu ASO, wszakże pod warunkiem że salon/warsztat jest w miarę przyzwoity dla klientów.
Zwykle agent od ubezpieczeń dokonuje wycen, lub jego kolega, to zależy kto ma taką umowę z ubezpieczycielem i uprawnienia.
Ponieważ zależy im na tym żeby jak najwięcej zarobić, a tobie zależy żeby jak najwięcej naprawić, agent wpiszę w wycenę wszystko co trzeba, a może nawet coś jeszcze. Zniżki traci się tak czy owak, agent zadba żeby szkoda nie była większa niż wartość auta, bo by nie mieli co robić.

Natomiast jak już masz wycenę, to raczej sugerowałbym nie kombinować, bo może się zdarzyć że ktoś zwęszy podstęp, przyślą kogoś na kontrolę itp. Bo to się normalnie nazywa wyłudzenie.

Raz mi się niestety zdarzyła szkoda naprawiana z AC. Nawet mi potem auto umyli :D a to niestety nie jest u nas regułą.


_________________
O.o

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 10:19 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
a gowienko prawda ;p
znam wiele osob, ktore przejezdzily od zajebania km i dalej nie potrafia jezdzic.
znam tez takie, ktore robiac prawo jazdy w liceum potrafily zajebiscie jezdzic.
a taksowkarz nie jest jak dla mnie dobrym przykladem alda ;p
gorszych, glupszych i bardziej chamskich kierowcow nie ma (przynajmniej u mnie w miescie).


To prawda, ze niektorzy moga przejechac 5 mln kilometrow i dalej nie beda potrafili jezdzic.

Nie prawda, ze sa tacy ktorzy zrobia prawo jazdy i potrafia odrazu zajebiscie jezdzic. Trzeba jednak torche przejechac i duzym miesice i na dlugich trasach, zeby zobaczyc jak sie samochod zachowuje przy hamowaniach, jak sie zachowuja inni kierowcy itp

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 10:20 
Cytuj  
Shadhun napisał(a):
Cytuj:
Polecam kazdemu taki solidny kurs z odpowiednia osoba i nie wazne ile km zrobiles.


Przecież pisze że kurs przydatny jest, ale można to porównać do strzelania na strzelnicy. Trzeba samemu wpaść w taki poślizg naturalnie pare razy, mieć farta i nie zabić siebie ani nikogo i po paru razach na pewno będziesz lepiej wiedział co robić niż random gośc po kursie.

Znam wielu starych, doświadczonych kierowców którzy jeżdża bardzo dobrze, a żadnych kursów nie kończyli.

Znam jednego dobrego młodego (lat < 25) kierowce.

90% kierowców uważa się za dobrych i nie da sobie wytłumaczyć że jest inaczej.


Gowno prawda. Taki kurs ma Ciebie przygotowac na podobne sytuacje - nie trzeba tego testowac live. Oczywiscie sa ludzie z nerwami ze stali i sa ludzie, ktorzy w takiej sytuacji puszczaja kierownice.

Uwierz, ze random gosc po kursie ma wieksze szanse na wyjscie z poslizgu niz zielona osoba, ktorej nagle tyl wyprzedza przod, a i w takim przypadku nawet kierowca raidowy jedyne co robi to patrzy ktora strona przypierdoli i przytula sie do przeciwnej.

Ostatnio mialem sytuacje na A1 - jechalem +/- 220 km/h lewym pasem, wszystko ladnie (troche mgly bylo wieczornej i dosc wilgotno) ale jechalem sie super. Nagle auto samo z siebie w ciagu doslownie milisekund z lewego pasa przeskoczylo na prawy i zaczelo mi tyl zanosic na prawa strone. Kierownice jak trzymalem tak trzymalem bo nie zdazylem "eeee?" pomyslec zanim znowu jechalem prosto. Chyba tylko cyborg bylby w stanie zareagowac na taka sytuacje.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 10:29 
Cytuj  
mrynar biorac pod uwage srednia sa tacy, ktorzy zrobia prawo jazdy i w porownaniu do np. niedzielnych kierowcow jezdza zajebiscie.
i poradza sobie lepiej w sytuacji stresowej niz kiepski kierowca, ktory jezdzi od 20 lat samochodem.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1283
Dołączył(a): 18.12.2007
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 10:31 
Cytuj  
kurs kursem, ale ja nie wiedzę problemu, żeby znaleźć jakąś odludną drogę (ewentualnie jakiś duży plac) i samemu poćwiczyć jak Twoje auto zachowuje się przy poślizgach, prawda jest taka, że na kursach prowadzonych przez przypadkowych ludzi chuja się nauczysz, więcej będzie gadania niż praktyki. Jeśli iść na taki kurs to polecam kursy prowadzone przez pzmot tylko i wyłącznie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 10:35 
Cytuj  
i tu sie mylisz 4fro. wbrew wszystkiemu mamy zgadnij co? INTERNET. gdzie ludzie wymieniaja sie opiniami na temat szkol jazdy. nie wspominajac o poczcie pantoflowej. i zapewniam cie, ze jest wielu zajebistych instruktorow, ktorzy z pzmotem nie maja nic wspolnego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 10:39 
Cytuj  
INTERNET IS FOR PRON.

Nie tam jakies kursy Mendol.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1283
Dołączył(a): 18.12.2007
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 10:41 
Cytuj  
tiaa internet, nie ma to jak porady z internetu...

edit:
tak btw to ja mówiłem o kursie, nie o instruktorach


Ostatnio edytowano 4 lut 2009, 10:47 przez 4fr0, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 10:45 
Cytuj  
tiaa no popatrz. nawet na tym forum ludzie potrafia dobrze doradzic.
dziw nad dziwy.

*****

Posty: 2331
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 11:12 
Cytuj  
Nie wiem jak ten thread zamienil sie we flame.
Chlopak zadal normalne, powazne pytanie a banda zakompleksionych idiotow zaczela sie wyzywac przez internet.

Blurgh Shandhun, blurgh.


Btw ja kiedys nawalony przejechalem zajaca i nastepnego dnia znalazlem jego lapke przyklejona do nadkola.
Tez bylo fajnie ;]

***

Posty: 732
Dołączył(a): 23.06.2008
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 11:20 
Cytuj  
Cytuj:
ja kiedys nawalony przejechalem...


Obyś smażył się w piekle !!!!

*****

Posty: 2331
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 11:28 
Cytuj  
O nie! To pewnie wtedy bede zalowal :(

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 11:29 
Cytuj  
tak serio bloob to akurat nie jest fakt, ktorym bym sie chwalil ;-)

*****

Posty: 2331
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 17:29 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
tak serio bloob to akurat nie jest fakt, ktorym bym sie chwalil ;-)


bla bla pijani kierowcy sa przereklamowani.
Po prostu teleexpress trzepie na nich dobra kase.
Imo wyjscie na ulice powinno sie wiazac z takim dreszczykiem emocji:}

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 18:45 
Cytuj  
emocje bedziesz mial jak kogos potracisz. zapewniam cie, ze nie zapomnisz tego do konca zycia :) ludzie tez nie :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 21:40 
Cytuj  
bloob napisał(a):
Mendol napisał(a):
tak serio bloob to akurat nie jest fakt, ktorym bym sie chwalil ;-)


bla bla pijani kierowcy sa przereklamowani.
Po prostu teleexpress trzepie na nich dobra kase.
Imo wyjscie na ulice powinno sie wiazac z takim dreszczykiem emocji:}


Bloob kiepsko pojechales :(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.