mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2010, 15:24 
Cytuj  
Highlander napisał(a):

hicior jak z Manieczek.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 6 maja 2010, 15:27 
Cytuj  
Cytuj:
Przykladem osoby ktora nigdy nie ulegla komercjalizacji w metalu jest Ozzy :>


No, szczególnie za te 4 sezony dennego reality show .

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 6 maja 2010, 15:28 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Tyle że ja się z tobą nie zgadzam Torbled. Metal, jako szeroko pojęty gatunek i podgatunki z nim związane, stracił tylko w mediach. Muzycznie ma się świetnie. Powstają nowe kapele (i teraz jest to znacznie łatwiejsze niż kiedyś, hi internet), nowe style (sid, synth, math, dark-wave), liczba Metalowych Eventów na świecie jest znacznie większa niż kiedyś. et cetera.

Oczywiście że "klasyczny" Heavy Metal czy Black Metal jest w odwrocie, ale to już znak czasu.

Nie zgadzasz sie jesli cos innego rozumiesz pod pojeciem niszowy. Metal zniknal z mediow, a ze ma wielu fanow to nie ma nic do rzeczy. Wiekszosc zespolow z tego nurtu robi muzyke, a nie komercyjny produkt sprzedawany w radiu czy telewizji. To, o czym piszesz to efekt globalizacji.

@Asmax Mordy na bialo maluja praktycznie tylko zespoly blackowe. Taka specyfika tej muzyki. I to sie nazywa corpse painting. Jak chcesz znalezc pedalow, to maja zel na wlosach, gwizdki w mordzie i dostaja drgawek na manieczkach. hehe

@Huragan Lepszy klimat ma na pewno Behe niz te skandynawskie symfo popierdulki, ktore podrzucasz czasem do "Czego teraz sluchasz". :]


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 6 maja 2010, 15:33 
Cytuj  
Muzyka niszowa to taka która wypełnia niszę, czyli celuje w dosyć wąską grupę odbiorców która nie była dotychczas usatysfakcjonowana pod tym względem. Metal jako taki nigdy nie był niszowy, chociażby ze względu na liczbę podgatunków.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 maja 2010, 15:35 
Cytuj  
kozas15 napisał(a):
Jak powiedzial Lemmy komercja to smieszne slowo- jak nie chcesz zarabiac i sprzedawac plyt to siedz w piwnicy i nie wydawaj plyt. Jest jednak rozroznienie miedzy shitowata komercja a dobra komercja- robieniem dobrego( i nie "pod publiczke") produktu i sprzedawanie go. Co w tym zlego.




komercja
1. «działalność nastawiona jedynie na osiągnięcie zysku

Komercja to jest wlasnie robienie czegos jedynie pod publiczke.
Artysta przez duze A nie robi niczego pod publiczke, tylko tworzy to co czuje. Jesli przy tym zarobi kase to nic w tym zlego. Ja potepiam tylko "artystow", ktorzy robia cos bez przekonania ale jedynie dla zysku i przypodobania sie sluchaczom. Takich, ktorzy nie sa autentyczni w tym co robia.


_________________



***

Posty: 757
Dołączył(a): 19.12.2008
Offline
PostNapisane: 6 maja 2010, 15:38 
Cytuj  
IMO caly nu metal to w zasadzie komercja. Najbardziej zjebane sa wokale w tej muzie. Zreszta wystarczy przesledzic "rozwoj" takich zespolow jak In Flames, zeby zobaczyc jak bardzo skomercjalizowany moze byc metal.


_________________
Quake Live - best pure skill PvP MMO;)
"Some people say I'm a pussy. I say, you are what you eat. "
"Scissors should be nerfed, but Rock is ok." - Paper

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 maja 2010, 15:40 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
@Asmax Mordy na bialo maluja praktycznie tylko zespoly blackowe.


zapomniales o prekursorach malowania mordy na bialo, grupie KISS i wcale nie grali black metalu :>

Obrazek


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 6 maja 2010, 15:45 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Muzyka niszowa to taka która wypełnia niszę, czyli celuje w dosyć wąską grupę odbiorców która nie była dotychczas usatysfakcjonowana pod tym względem. Metal jako taki nigdy nie był niszowy, chociażby ze względu na liczbę podgatunków.

Black nie jest niszowy? A death, grind, industrial? Ilu znasz fanow takiej muzyki? Pewnie o 99% kapel z tych gatunkow nigdy nie slyszales. Tak na prawde to mainstreamu jakos przebijal sie heavy i thrash. Zyje praktycznie dzieki Metallice, AC/DC, Judas Priest. To sa kapele ktore tworza od kilkudziesieciu lat. Ile nowych zespolow, powstalych po 2000 roku przebilo sie na jakas wieksza liste muzyczna? To co wymieniles jako nowe style to nawet nie jest metal. Jakies formy rocka co najwyzej.

@ubeck In Flames to swietny przyklad jak z ciekawej muzyki zaczac grac crap puszczany chetnie w MTV nazywajac to rozwojem.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 maja 2010, 15:56 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Ile nowych zespolow, powstalych po 2000 roku przebilo sie na jakas wieksza liste muzyczna?


Job For A Cowboy
#54 na liscie Billboardu w 2007 roku :)
http://www.youtube.com/watch?v=B20QnFknaos

Whitechapel "This Is Exile"
#118 na liscie Billboardu w roku 2008
http://www.youtube.com/watch?v=BpgAxcvbkUQ

i wiele innych niszowych kapel metalowych, nie chce mi sie juz szukac :)

Pamietaj, ze takie listy jak Billboard dzialaja na zasadzie ilosci sprzedanych plyt, a dobre zespoly metalowe sprzedaja dosc duzo plyt.


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 6 maja 2010, 15:58 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Pamietaj, ze takie listy jak Billboard dzialaja na zasadzie ilosci sprzedanych plyt, a dobre zespoly metalowe sprzedaja dosc duzo plyt.

Pisalem o tym na samym poczatku, ze fani metalu chetniej siegaja po plyty. Listy mam na myli pod katem popularnosci.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 6 maja 2010, 15:58 
Cytuj  
Cytuj:
Black nie jest niszowy? A death, grind, industrial? Ilu znasz fanow takiej muzyki?


Ale to są podgatunki Metalu, I one właśnie wypełniają stricte Metalową niszę nie muzyczną jako taką ponieważ reprezentują właśnie ten gatunek.

Cytuj:
Pewnie o 99% kapel z tych gatunkow nigdy nie slyszales.


Na Industrialu to ja się znam lepiej niż ty misiek, na pozostałych wymienionych gatunkach gorzej.

Cytuj:
Ile nowych zespolow, powstalych po 2000 roku przebilo sie na jakas wieksza liste muzyczna?


Tu znowu wracamy do mediów, w których jak powiedziałem metal nie króluje.

Cytuj:
To co wymieniles jako nowe style to nawet nie jest metal.


Oj nie znasz się.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 maja 2010, 16:04 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Listy mam na myli pod katem popularnosci.


sa listy i "listy"
Zobacz sobie np. Liste Trójki (ktora od wielu juz lat jest wyznacznikiem dobrej muzyki)

http://lp3.polskieradio.pl/notowania/

malo na niej komercyjnego gówna :>

Po prostu sluchaj dobrego radia, a nie gowienek komercyjnych.


Ostatnio edytowano 6 maja 2010, 16:35 przez Huragan, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 6 maja 2010, 16:32 
Cytuj  
Huragan - Alice Cooper byl chyba jeszcze wczesnij niz Kiss jesli chodzi o malowanie sobie mordy :]


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 maja 2010, 16:35 
Cytuj  
kozas15 napisał(a):
Huragan - Alice Cooper byl chyba jeszcze wczesnij niz Kiss jesli chodzi o malowanie sobie mordy :]


fakt, kilka lat wczesniej zaczal sobie morde malowac na bialo :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2010, 16:36 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
hicior jak z Manieczek.

chyba jednak maniury sa klase wyzej ;p


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 7 maja 2010, 06:34 
Cytuj  
Kiss to klasyka jakich mało! "God give rock'n'roll to u" owned :]

A od maniurek wara, to moje rodzinne okolice :] A umcy umcy to taka nasza rodzima mekka ;)


_________________
LaMoon#2988

*

Posty: 53
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 7 maja 2010, 09:18 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Tyle że ja się z tobą nie zgadzam Torbled. Metal, jako szeroko pojęty gatunek i podgatunki z nim związane, stracił tylko w mediach. Muzycznie ma się świetnie. Powstają nowe kapele (i teraz jest to znacznie łatwiejsze niż kiedyś, hi internet), nowe style (sid, synth, math, dark-wave), liczba Metalowych Eventów na świecie jest znacznie większa niż kiedyś. et cetera.

Oczywiście że "klasyczny" Heavy Metal czy Black Metal jest w odwrocie, ale to już znak czasu.


Wydaje mi się, że cięższa muzyką idzie coraz bardziej w kierunku post-hardcore'owym, co mnie bardzo cieszy. U nas scena hc jest cholernie niszowa ale ma się bardzo dobrze, odbywa się całkiem sporo koncertów i zawsze znajdują się ludzie chętni żeby ich posłuchać. Na zachodzie coraz bardziej popularne stają się kapele grające metalcore, deathcore czy ogólnie szeroko pojęty post-hardcore i pomału, mam nadzieję, będzie to szło do nas. Niedawno w Poznaniu grał Bleed From Within, a teraz w Wawie będzie Parkway Drive. W podsumowaniu najczęściej słuchanych zespołów 2009 na portalu last.fm znalazł się jeden zespół grający mocniejszą muzę - A Day To Remember, i właśnie nie graja metalu. I myślę, że to jest właśnie kierunek, w którym idzie mocniejsza muzyka.
Btw, polecam obczaić band z Poznania:
http://www.myspace.com/finalsacrifice


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 maja 2010, 09:38 
Cytuj  
Kal Vas Xen Bali

On to Wam zaraz pokaże HC.

***

Posty: 757
Dołączył(a): 19.12.2008
Offline
PostNapisane: 7 maja 2010, 09:44 
Cytuj  
loth napisał(a):
Wydaje mi się, że cięższa muzyką idzie coraz bardziej w kierunku post-hardcore'owym, co mnie bardzo cieszy. (...) Na zachodzie coraz bardziej popularne stają się kapele grające metalcore, deathcore czy ogólnie szeroko pojęty post-hardcore (..)


Mam nadzieje, ze sie mylisz. Dla mnie metalcore i podobne sa kompletnie niestrawne. Muza jeszcze jest ok.... do momentu, az wokalista sie rozedrze i bedzie sie tak darl na jedna nute, az do konca utworu. A w nastepnym to samo. Meczy mnie strasznie ten wokal. Dla mnie to taka agresja na sile.


_________________
Quake Live - best pure skill PvP MMO;)
"Some people say I'm a pussy. I say, you are what you eat. "
"Scissors should be nerfed, but Rock is ok." - Paper

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 7 maja 2010, 10:47 
Cytuj  
ubeck napisał(a):
wokalista sie rozedrze i bedzie sie tak darl na jedna nute, az do konca utworu. A w nastepnym to samo. Meczy mnie strasznie ten wokal. Dla mnie to taka agresja na sile.


Można tak określić cały heavy metal, muzyka sporo głośniej niż wokal i kolo plujący się do mikrofonu.


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.