mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 288 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 16:41 
 
http://wiadomosci.onet.pl/2201600,69,kotka_urodzila_szczenie_zaskoczeni_zoolodzy,item.html

WHERE IS YOUR GOD NOW !?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 16:42 
 
Ja znam bardzo religijnego i mocno wierzącego człowieka, ma 33lata teraz, piec lat temu po dwóch diagnozach lekarze oznajmili mu ze ma 1-3 miesiące życia.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 16:47 
 
Ja też znałem, 1,5 roku temu dowiedział się, że ma miesiąc i po miesiącu byłem u niego na pogrzebie.

*

Posty: 159
Dołączył(a): 3.11.2006
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 16:52 
 
Mówiąc szczerze to nie łapię motywu wdzięczności Bogu za długie życie. Przecież im szybciej do nieba, tym lepiej,nie? Wyrwać się z "królestwa szatana". Chyba że ktoś był kawał skurwysyna i czeka go piekło, wtedy fakt,spieszyć się nie trzeba.
IMO katolicyzm i w dużym stopniu inne herezje chrześcijańskie trochę za dużo ściągnęły od pogan by łacniej tych pogan nawracać. Stąd święci,cuda i inne pierdoły.
Za to fundamentaliści ewangeliccy poszli w drugą stronę i trzymają się litery NT zamiast ducha. I wychodzi z tego co wychodzi - świat w 5 dni i ~6tyś lat historii świata.
A, przypomniał mi się cytat z "Charakternika" J.Piekary - Szlachcic zagrodowy rozmawia z Najświętszą Panienką która roztacza przed nim widoki potęgi I Rzeczplitej
Cytuj:
Poznań i Berlin w jednym będą kraju.Kraków i Wiedeń w jednym będą kraju. Warszawa i Moskwa w jednym będą kraju.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 17:59 
 
Hehe, przepowiednia jak z radia erewań :D
embe napisał(a):
Ja znam bardzo religijnego i mocno wierzącego człowieka, ma 33lata teraz, piec lat temu po dwóch diagnozach lekarze oznajmili mu ze ma 1-3 miesiące życia.
I czego to dowodzi? Gdyby ten sam człowiek nie wierzył w boga już by umarł?

***

Posty: 757
Dołączył(a): 19.12.2008
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 18:08 
 
Sargeras napisał(a):

Św. Ojciec Pio - (...) potrafił przebywać w dwóch miejscach równocześnie (...)


Phi, tez mi cuda. Toz to podstawy fizyki kwantowej, hehe.


_________________
Quake Live - best pure skill PvP MMO;)
"Some people say I'm a pussy. I say, you are what you eat. "
"Scissors should be nerfed, but Rock is ok." - Paper

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 18:24 
 
nie ma 100% ateistow , zawsze sie w cos albo kogos wierzy


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*

Posty: 159
Dołączył(a): 3.11.2006
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 19:23 
 
W okopach ponoć nie ma ateistów. Chyba konstrukcja człowieka jest zbyt słaba by znosić stany ekstremalne bez "czegoś".

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 19:38 
 
Havok napisał(a):
Hehe, przepowiednia jak z radia erewań :D
embe napisał(a):
Ja znam bardzo religijnego i mocno wierzącego człowieka, ma 33lata teraz, piec lat temu po dwóch diagnozach lekarze oznajmili mu ze ma 1-3 miesiące życia.
I czego to dowodzi? Gdyby ten sam człowiek nie wierzył w boga już by umarł?

To dowodzi tego:
"Janek nie wysłał łancuszka i nic mu sie nie stało, małgosia nie wysłałałancuszka i nic sie jej nie stało, Jaś nie wysłał łancuszka i zajebał go tramwaj. nie wiadomo jaki to miało związek z łancuszkiem".

Cytuj:
nie ma 100% ateistow , zawsze sie w cos albo kogos wierzy

Najpierw zapoznaj sie z terminem. Ateizm to całkowite odrzucenie możliwści istnienia boga. Moge sobie wierzyc w nauke i dalej być ateista.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 19:42 
 
viewtopic.php?t=28931&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=


Eee, już było~



Generalnie, to boga nie ma. Skąd wiem? A stąd, że potrafię myśleć logicznie, podobnie jak Ty, który uważa, że Zeus, Posejdon, Światowid, Thor czy inne bóstwa nie istnieją. Jak powstał wszechświat? Współczesna nauka nie jest jeszcze w stanie odpowiedzieć na to pytanie, ale spokojnie, prędzej czy później podołamy! Człowiek? Proces ewolucji... kosmicznie długi, ale jednak proces ewolucji. Co jest po śmierci? Nic. Tracisz świadomość, podobnie jak w przypadku omdlenia. Wraz ze śmiercią mózgu, nie oszukujmy się, umiera także twoja "osobowość" czyli tak zwana "dusza". Muszę w coś wierzyć, przecież taka jest moja natura! Wcale nie. Nie ułatwia mi to życia, a wręcz przeciwnie - ogranicza.


Polecam także Dawkinsa, pewnie znanego już, ale co tam, liknę jeszcze raz.

http://www.youtube.com/watch?v=z5qYfJ5cuIY - krótki wstęp, który mniej wiecej określi charakter i poglądy tego gościa.

http://www.google.pl/search?hl=pl&tbo=s ... +&gs_rfai= - chyba najbardziej znany dokument "ateistyczny"

http://video.google.com/videoplay?docid ... 750213494# - A to wykład na uczelni, co zresztą sami widzicie.



Tyle z mojej strony, na razie nie chciało mi się czytać całego wątku, jeżeli coś powtórzyłem, to przepraszam.


_________________
Zdarzają się takie dni, kiedy dostaję gęsiej skórki na myśl, że co człowiek to wszechświat.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 20:46 
 
Karghoul napisał(a):
W okopach ponoć nie ma ateistów. Chyba konstrukcja człowieka jest zbyt słaba by znosić stany ekstremalne bez "czegoś".

Z drugiej strony w obozach zagłady wiarę tracili najbardziej pobożni rabini.

*

Posty: 159
Dołączył(a): 3.11.2006
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 21:10 
 
Przykład Kolbego świadczy że chrześcijanie > hebrajczycy.
Czytam ostatnio książkę "Einsatzgruppen w Polsce". I kurwa jestem za natychmiastowym rozstrzelaniem prawników, bo to wykonawcy bestialstwa na skale ludzkości niespotykaną.
Właściwie to ateiści wojujący mają na koncie 100-200mln ofiar. Chyba jednak wolę babcie moherową z parasolką niż nowego człowieka z automatem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 21:27 
 
Tylko że "wojujący ateiści" nie mają nic wspólnego z tym o czym mówisz.

Ba, jestem pewien że wszystkie pojazdy Einsatzkommando były chrzczone przez kapelanów, a każdy naziol miał wygrawerowane na nożu czy sprzączce pasa "got mit uns". Na wschód przecież szli bić bezbożnych bolszewików.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 21:50 
 
Największe pogromy na wschodzie były za czasów głęboko prawosławnej Carskiej Rasyji :)

Zresztą, zarówno u nazistów i komunistów naród był wierzący.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 21:53 
 
co do "duszy" i "osobowosci" to ostatnio czytalem, ze nauka calkowicie odrzuca istnienie takiego czegos na rzecz podswiadomosci lub na częśc mozgu ktorej nie wykorzystujemy, sporej czesci ;p (nie pamietam dokladnie)

a "biale swiatlo" na koncu to jakas reakcja chemiczna...

pewnie wszystko mozna wytlumaczyc (na sile tez) ale czlowiek tez jest mocno ograniczony, bo ponad swoje rozumowanie nie wyjdzie. (i nie zrozumie xel naga). Ludzkosc bada kosmos, a jeszcze wiele do odkrycia na ziemi.

ryscy to zlo.


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 22:10 
 
Dana napisał(a):
Największe pogromy na wschodzie były za czasów głęboko prawosławnej Carskiej Rasyji :)

Zresztą, zarówno u nazistów i komunistów naród był wierzący.



Ale ideologia skłaniająca do mordowania u komunistów ateistyczna.

Religijni jak i ateistyczni potrafią mordować, wychodzi na to, że to jest nasza immanentna cecha. Wszak zamiast 'chrystianizacja' można wstawić zawsze 'wydobycie ropy', zysk i w 1 i w 2 przypadku jest dla danej grupy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 22:13 
 
wiem co znaczy termin ateista , jak nie wierzysz w Boga to spostrzegasz ze twoje zycie jest jedno , umierasz- nie ma nic poza smiercia , wtedy wszystko nabiera zupelnie innego znaczenia , kazdy wybor wydaje sie miec inny wymiar , wszystko ...


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 22:16 
 
Cytuj:
Ale ideologia skłaniająca do mordowania u komunistów ateistyczna.


W którym miejscu ideologia komunistów skłaniała do mordowania osób religijnych ?

Wręcz przeciwnie, osoby wierzące to osoby uciśnione i omamione które trzeba ratować z rąk oprawców wykorzystujących wiarę do sterowania ich zachowaniem.

Tak Marx pisał :)

~h3h3h4h4

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 22:36 
 
Aldatha napisał(a):
wiem co znaczy termin ateista , jak nie wierzysz w Boga to spostrzegasz ze twoje zycie jest jedno , umierasz- nie ma nic poza smiercia , wtedy wszystko nabiera zupelnie innego znaczenia , kazdy wybor wydaje sie miec inny wymiar , wszystko ...


Zycie po smierci wymyslono po to, zeby latwiej manipulowac tepymi masami. Twoje zycie jest chujowe, ale jak bedziesz grzeczny i bedziesz sluchal kaplanow to po smierci bedzie zajebiscie.

Ludzie ktorzy nie wierza w zycie po smierci wieksza wage przywiazuja do tego co dzieje sie tu i teraz. Zycie staje sie cenniejsze.


Ostatnio edytowano 24 lip 2010, 09:57 przez mrynar, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 989
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 22:45 
 
mrynar napisał(a):
Zycie po smierci wymyslono po to, zeby latwiej manipulowac tepymi masami.


Zapewne ten niecny spisek uknuli Masoni?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 288 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.