mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 59  Następna strona

Na ktorą liste oddasz głos?
Prawo i Sprawiedliwość 23%  23%  [ 21 ]
Platforma Obywatelska 9%  9%  [ 8 ]
Partia Razem 1%  1%  [ 1 ]
KORWiN 28%  28%  [ 26 ]
Polskie Stronnictwo Ludowe 1%  1%  [ 1 ]
Zjednoczona Lewica 1%  1%  [ 1 ]
"Kukiz'15" 8%  8%  [ 7 ]
Nowoczesna 14%  14%  [ 13 ]
Inna lista 2%  2%  [ 2 ]
Pierdole nie głosuje 13%  13%  [ 12 ]
Liczba głosów : 92
Autor Wiadomość
*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 15:53 
 
Tor-Bled-Nam napisał(a):
@Rzeźnik Co do VAT to dalej wyciągasz pochopny wniosek, co próbowałem ci uświadomić. Podwyżka 1% w 2011 nie była według mnie bezpośrednią przyczyną spadku dochodów z VAT obserwowaną w ostatnich latach. W 2014 wpływy z VAT były wyższe niż w 2011, czy to znaczy że podwyżka spowodowała zwiększenie dochodów? Nie wiadomo.

Popełniasz podstawowy błąd, zapominając, ze ekonomia to nauka społeczna, a nie ścisła. Każda sytuacja wymaga rozpatrzenia wielu nieoczywistych czynników. Pokusa wyciągania prostych wniosków, pasujących do tezy jest powszechna wśród ludu, dziennikarzy i domorosłych ekonomistów z blogów. A ty piszesz, że cię uczyli gdzieś tam. Komentarz jest jeden: lokureva. ;)


Zrozumiałem, co chciałeś mi przekazać, po prostu nie uważam żeby była w sytuacji Polski w tym jakaś pochopność :)

Gdy przy w miarę stabilnym otoczeniu i rosnącym z roku na rok PKB widzisz po podwyżce podatku spadek wpływu, to nie jest żaden pochopny wniosek, tylko efekt krzywej Laffera w praktyce.

Gdyby rząd nie ruszył VAT, to w latach 2010-2015 powinniśmy byli widzieć stały wzrost wpływów do budżetu z tytułu podatku VAT. No chyba, że rząd lub otoczenie czym innym, równie ostrym dowaliłby w przedsiębiorców w tym konkretnym roku, ale nic z takich rzeczy nie pamiętam.
A to, że gospodarka w końcu doścignie i prześcignie poprzednie wpływy nie jest niczym dziwnym, w końcu po tej zmianie zwykle dalej się rozwija. Wolniej, niż by mogła, ale dalej do przodu.

Im wyższy ruch na stawce podatku i im spokojniejsze otoczenie tym prostszy do obserwacji jest efekt krzywej. Tutaj ruch był wystarczający i zrobiony w momencie kiedy generalnie świat już się uspokoił po Lehmanie. Jedynie Grecja się paliła, ale do tego już się każdy przyzwyczaił.. Gdyby to robiono w 2008-2009 to zgoda, rzeczywiście można by domniemywać, że inne czynniki miał wpływ na ewentualny spadek dochody z VAT.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 16:29 
 
Ehh powinienem był napisać:

Gdy przy w miarę stabilnym otoczeniu i rosnącym z roku na rok PKB widzisz po podwyżce podatku spadek wpływu, to z bardzo dużym prawdopodobieństwem obserwujesz właśnie efekt krzywej Laffera w praktyce.

Wicie rozumicie, robota, zamknięcie, ciężej o precyzję w wypowiedzi w czasie dostępnym na edyte ;)


A wracając do tematu to z mojej strony podsumowanie wyborów to
1)Plusy
-nie ma ZLEWU
-Jeżeli PIS weźmie znowu wolnościowca na MF, to większość parlamentarna PIS może być plusem
-Paweł w sejmie, bo wprowadził kilku wolnościowców i generalnie chce dobrze dla Polski...wole takiego ideowca niż komunistów z razem czy postkomune ze ZLEWU
2)Minusy
-PSL
-Petru
-PO wciąż 24%
-brak KORWiN
-RAZEM ma subwencje

Sam nie wiem...


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 17:11 
 
No siema, ktoś tu jeszcze uważa, że JOW w Sejmie to dobry pomysł?

PIS - 61 senatorów przy 37% poparcia
PO - 34 senatorów przy 24% poparcia
PSL -1 przy 5% poparcia
4 niezależnych

a ok. 24% wyborców nie ma swojego przedstawicielstwa.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 18:00 
 
Ja tak uważam idea ze wygrany bierze odpowiedzialnosc na nastepne cztery lata bardzo mocno do mnie przemawia, nie potrzeba zadnych koalicjii ktore tylko sa wymowka nicnierobenia (nie zeby jakas partia kiedys miala spelnic swoje obietnice chocby w 20% ;) ) A po 4 latach to wicie rozumicie my bysmy chcieli ale koalicjant nam nie pozwalal. A to ze 24% nie ma reprezentacji to co z tego w ordynacji do sejmu 15% czy ile tam tez nie ma swojej i kogo to obchodzi.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 18:03 
 
Spoko. Będzie śpiewka, że winne PO bo trybunał nie pozwoli. :lol: Potrzebna "reakcja". Chyba autoeutanazja.
Obrazek


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 18:09 
 
No wiadomo że czyjas wina być musi ;) Np co do obnizki wieku emerytalnego to juz powiedzieli ze musza zobaczyc na co panstwo polskie stac, a ze nie stac to 67 albo i dluzej pracujemy :)

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 18:10 
 
Co do recenzji samego tk to ma rację.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 18:14 
 
Funkcjonariusze medialni PO mają teraz nowe zadanie, może i dobrze ale przecież przez cztery lata zanudzą nas w kółko i tym samym, a wygląda to mniej więcej tak: "kiedy to 500zł na dziecko, dlaczego nie już?", "dlaczego nie 499zł żeby nie pogrążyć budżetu", "dlaczego nie 501zł by ludzie zyskali więcej".

No i z drugiej strony, dziennikarzom "prawicowym" :lol: mózgi się zlasowały i nie przestają jak nakręceni w kółko jedno i to samo, w większej euforii niż w 1989 roku.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 18:16 
 
PO mianowało swoich, nie są źli, poza Sitkiem. Pamiętam jak PiS nominowało w swoim okresie Kotlinowskiego...

Już padło, że 500 na dziecko to od połowy przyszłego roku. Znaczy się jest szansa, ale może się okazać, że PO w kasie nic nie zostawiło. hehe


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 18:20 
 
To akurat nie jest dziwne bo przeciez budzet na przyszly rok juz przeglosowany mozna jakies poprawki naniesc, ale chyba nie tak duze zeby te 500 stowek wyplacac od stycznia.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 18:25 
 
Dracos napisał(a):
Ja tak uważam idea ze wygrany bierze odpowiedzialnosc na nastepne cztery lata bardzo mocno do mnie przemawia, nie potrzeba zadnych koalicjii ktore tylko sa wymowka nicnierobenia (nie zeby jakas partia kiedys miala spelnic swoje obietnice chocby w 20% ;) )

Legitymacją do sprawowania władzy powinny być głosy wyborców, a nie zjebany system rozdawania mandatów. Jak wygrywająca partia nie może rządzić samodzielnie, to najwyraźniej naród sobie tego nie życzy. Sytuacja kiedy ugrupowaniu z 37% poparciem niewiele by brakowało do możliwości samodzielnego rozmontowywania konstytucji to zjawisko dość niebezpieczne dla demokracji.
Cytuj:
A to ze 24% nie ma reprezentacji to co z tego w ordynacji do sejmu 15% czy ile tam tez nie ma swojej i kogo to obchodzi.

Czyli złą ordynację zastępujemy jeszcze gorszą?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 18:30 
 
No ok rozumiem ze dla Ciebie koalicyjnosc czy tez kompromisowosc jest zaleta i spoko, ja w akurat w tej kwestii kto powinien rzadzic i brac na siebie odpowiedzialnosc mam inna i tylko tyle :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 18:32 
 
Problem jest z metodą D'Hondta, ale promuje silne partie, więc tego nie zmienią. Z puntu widzenia reprezentacji różnorodności poglądów społeczeństwa, system proporcjonalny jest dobry. Na trudne czasy lepsze są systemy dające samodzielną większość na podstawie słabszego mandatu wyborców, służą stabilności państwa i ułatwiają podejmowanie decyzji.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 18:58 
 
Przecież ten system powstał w czasach jak w sejmie było chyba 12 partii ?
Bez tego mamy blokadę prac sejmu i tworzenia koalicji co miesiąc, wcześniejsze wybory itp.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 19:03 
 
A jakie to ma znaczenie? Mówię dla kogo jest korzystna ta metoda. AWS kiedyś załatwił SLD, zmieniając metodę przed wyborami w 2001, przy obecnej sojusz miałby samodzielną większość wtedy.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 19:21 
 
Historycznie patrząc, to dwupartyjność jest naturalnym sposobem funkcjonowania polityki w Polsce i co więcej niekoniecznie oznacza to wykluczenie dużych grup społecznych. Więcej frakcji, mniej samowładztwa.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 19:22 
 
Obrazek

:P


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 20:18 
 
ech u mnie na wsi ludzie sa glupi:

http://www.poranny.pl/wybory-parlamentarne/art/9033770,wyniki-wyborow-do-sejmu-2015-pkw-podlaskie-hajnowka,id,t.html


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 20:35 
 
Znam głupszych
http://wpolityce.pl/polityka/269886-nas ... wladze-pis


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 27 paź 2015, 20:46 
 
Isengrim napisał(a):
Historycznie patrząc, to dwupartyjność jest naturalnym sposobem funkcjonowania polityki w Polsce i co więcej niekoniecznie oznacza to wykluczenie dużych grup społecznych. Więcej frakcji, mniej samowładztwa.

Przecież przeze mnie przemawia właśnie duch dawnych Polaków Szlachta bała się absolutum dominium króla, ja partii posiadającej większość w sejmie.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 59  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.