mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1447
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 22:15 
Cytuj  
Hihihi Toll jest u nas konsultantem od OSI - czyli jak to tam wyglada... nie jestem pewien czy ma nawet postac na SC po ostatnich zmianach hihihihihi. Stad zapewne Twoje nieporozumienie, no ale nie jestes z SC - nie mozesz tego wiedziec :wink:

Co do rowerow... to ja tez jak widac wole ukraine, co nie znaczy ze nie moge jej domontowac przerzutki... wygodniejszego siodelka itd... - chyba sie rozumiemy - jednak mam swiadomosc ze zawsze to bedzie Ukraina.


_________________
Niemoralne jest pozostawienie pieniedzy frajerom.
Uzupelnienie: Smith&Wesson bije cztery asy.

***

Posty: 508
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 22:20 
Cytuj  
Cytuj:
2002-01-24 21:45, kali napisał:
Cytuj:
tak? to wytlumacz mi co znaczy 'sprzet markowy' no czekam.


Co ty blondynka jestes? Przeciez napisał! Ale skoro twoje inteligentne oczki tego nie wyłapały to:
1. Koncern X prdukuje uklady. Nastepnie poddaje sie je testom jakosci. Nastepnie dzieli sie na kupki:
a) HQ
b) jakość 1
c) towar "drugiej świeżości"
2. Układy a) kupuje np Hewlett P po dolarze za sztuke. Układy b kupuje powiedzmy Panascanic po 10 centow za 1000 sztuk. Układy c laduja na smietniku, ale i tak sie znajdzie na nie chętny, wiec kupuje po 3 centy za tonę.
3. Faza projektu - czyli rozne firmy z tego samego skladaja zupelnie cos innego: przykladem niech bedzie "rodzina" kart G-Force. No chyba nie zaprzeczysz, ze jednak jest między nimi różnica pomomo, że toeretycznie być jej nie powinno.
4. Faza marketingowa = jakość+ SERWIS +niezawodność + OPROGRAMOWANIE (sterowniki, firmware itd) + opakowanie + dokumentacja.
5. Ostateczny odbiorca
a) zadowolony (bo mu wszystko dziala, a jak sie popsuje to mu to naprawia)
b) wkurwiony, bo wydal kase, wszystko sie jebie i nie wie, so z tym dalej zrobić.

kali zrozumiec?



_________________
Vhailor [The Outcasts]
Siege Perilous
Shadowlords



<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Vhailor dnia 2002-01-24 22:36 ]</font>

***
Avatar użytkownika

Posty: 927
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 22:31 
Cytuj  
LOL ROFL

***

Posty: 834
Dołączył(a): 11.12.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 22:34 
Cytuj  
Heh no wreszcie sie odezwali rozsadni ludzie ktorzy stwierdzili ze dyskusja jest glupia. Az milo poczytac, nawet jak ktos po mnie jedzie :smile:. To ja chcialem na koniec tylko powiedziec, ze ja rozumiem ze nie ma to jak markowy serw, bo serwis, bo wsio dopracowane, dopasowane i stestowane itp. Ale tu chodzi o pieniadze i o to zeby serw dzialal, wszyscy o tym wiecie przeciez. Na swiecie dziala mnostwo serwow ktore nie sa niczym wiecej niz skladakami i nikt nie placze z tego powodu. Sa tansze i tyle.. jesli sie na tym znacie to wiecie ze MOZNA zlozyc kompa z czesci kupionych w sklepie czy na gieldzie [bo to wsio to samo] w taki sposob zeby dzialal i nie sprawial problemow. I nie mowcie ze czesci z hurtowni padna szybciej niz te w "markowych" kompach, bo to glupota.

Pozdrawiam
Fapuse

***

Posty: 508
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 22:35 
Cytuj  
Cytuj:
2002-01-24 21:13, Caldemeyn napisał:
Co do sprzetu to jesli to ma byc 2 procki ok 1.5 ghz., RAID, 2 dyski scasiowe i ok 512-1 ghz. ramu to nie opowiadajmy bzdur, ze to kosztuje 20 tys. bo na gieldzie ( tak tak Fapuse mial racje zajrzyj do swojego firmowego kompa i zobacz co w nim siedzi a nie patrzysz na naklejke DELL Toll) mozna to zlozyc za sporo mniejsza kaske.

Czy wiesz w ogole jak jest zrobiony shard na OSI? Czy wiesz ile serwerów go kontroluje? Czy wiesz. ile kosztuja profesjonalne modemy dostępowe???
Więs przestań wreszcie się upierać, że za 2k PLN zlozysz serwer. Mówię serwer, nie peceta.
Ale widzę, ze dla was to dokladnie to samo. Tak zresztą jak Ultima Online i emulator CLSE. Czy tu k...wa stać jest kogoś na odrobinę obiektywizmu?
Ludzie, ręce opadają :sad:

_________________
Vhailor [The Outcasts]
Siege Perilous
Shadowlords

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Vhailor dnia 2002-01-24 22:39 ]</font>

*

Posty: 106
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 22:39 
Cytuj  
z wypowiedzi tolla mozna tez wnioskowac ze wlasnie ta ich SC stoi na 'markowym sprzecie' :grin:
no nie.. nc :grin:


Posty: 18
Dołączył(a): 3.12.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 22:39 
Cytuj  
Nie zaleznie czy Cl kiedykolwiek wstanie lub nie chciał bym podziękowac GM'om za kawał dobrej roboty jaki odwalili i za wspaniałą choć definitywnie za krótką zabawe na najlepszy darmowym Shradzie do Ultimy Online.
Wiem że zrobiliscie wszystko co było mozliwe zeby postawic serwer i za to wam dziękuje.

Z pełnym powazaniem, szacunkeim inne takie

Tyranthraxus


_________________
Dobry Krasnolod...to pijany i uzbrojony po zeby krasnolod!

***
Avatar użytkownika

Posty: 927
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 22:40 
Cytuj  
Hmmm chyba mogę sie wypowiedzieć w tej sprawie bo mam o tym wiedze . oczywiscie nie wchodząc w szczegóły bo mi nie wolno wyglada to m/w tak:

1 serwer OSI = login serwer (2 kompy) + database + 1 komp (game serwer) na kazde 500 userów :smile:). Do tego dochodzi jeszcze web serwer. No serio ja nie widze by sie na 1 kompie dało upchać to wszystko. Teraz już wie każdy dlaczego OSI=stabilnośc? Nawet jak 1 gameserwer wyleci to nadal działa 15 innych:))


_________________
Peace is a lie. There is only passion.


Posty: 26
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 22:44 
Cytuj  
No to LOL, bo myślałem że markowy sprzęt rozpoznaje się po ilości kolorów użytych do zrobienia dla niego pudełka :grin: :grin: :grin:

***

Posty: 834
Dołączył(a): 11.12.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 22:48 
Cytuj  
Vhailor :smile:)). Dobra, ok.. zlozymy mocnego peceta i na nim serw postawimy, ok? Lepiej ci? Zdefiniuj mi kurna pojecie serwer, bo ja czegos chyba nie rozumiem. Tzn to p166 32mb ram + linux, apache, mysql i takie tam co stoi w piwnicy w 3/4 sieci osiedlowych to nie sa serwery tak? Ha ha.. nie no jasne.. nie no teraz to juz normalnie leze i kwicze.. a mialem tak silne postanowienie ze juz sie wiecej nie odezwe.. buhahahaha.. uhehehe.. ale jaja.. o rany..

***

Posty: 508
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 22:50 
Cytuj  
IcE,
zapomniałeś jeszcze dodać, że sam game serwer to 8 kompów (widoczne przełącznia między nimi w trakcie gry to server lines - zaznaczone na UOAM) :smile:


_________________
Vhailor

*

Posty: 126
Dołączył(a): 25.12.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 22:50 
Cytuj  
Ktos mowil ze ma to byc OSI?Przeciez SC stoi na kiepskim *ekhm* zlomie,ktory z tym o czym mowicie ma niewiele wspolnego...


Posty: 26
Dołączył(a): 28.12.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 22:52 
Cytuj  
te Toll i Szerszen wasz server to poprostu odpad niema w nim nic z rpg nikt niezachowoje klimatu i nieodgrywa postaci ciagle jakies usamieszki [:)] kazdy mowi co chce z kazdy mowi jakie ma skille statyt wiec wez nawet nieporownoj nic do CL na waszym serverze graja tacy ktorzy lubia diablo czyli cos gdzie wszystko szybko leci i wolno im wszystko poprostu syff odpad wysypisko odpadkow

*

Posty: 126
Dołączył(a): 25.12.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 22:54 
Cytuj  
Warunki na serwerze nie maja nic wspolnego z tym o czym mowa...Poza tym proponuje zakonczyc juz ta do niczego nie prowadzaca dyskusje.

***

Posty: 508
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 22:55 
Cytuj  
Fapuse,
Tak, owszem, to sa serwery. Pojęcie jego wszak nieco sie modyfikuje, gdy postawimy sobie pytanie:
Do czego to ma służyć
Jeszcze jedna kwestia: chyba nie probujesz mnie przekonac, ze CLSE gra na LANie, hę? A łącze? Chlopie, nie badz hyppokryta :sad:


_________________
Vhailor


Posty: 26
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 23:00 
Cytuj  
No to może podam definicje pojęcia Server

Server
Serwer jest dowolnym komputerem przyłączonym do sieci LAN (w tym wypadku do i-netu), który jest hostem dla zasobów udostępnianych innym urządzeniom przyłączonym do sieci LAN (sieci).*

* Mark Sportack, Sieci komputerowe, Helion 1999, s. 600

Książka ta traktuje przede wszystkim o sieciach lokalnych, dlatego w definicji pojawia się słowo LAN. Serwer może być dowolną maszyną, lecz musi ona spełniać określone warunki narzucone przez udostępniane zasoby.

Robi się mały off topic :grin:


_________________
Ta wiadomość zostala wysłana przez członków Arabskiego Frontu Wyzwolenia Islamu. Zaszyfrowano w nim bakterie waglika. Prosimy zbliz ryj do monitora i obliz go dokladnie.


<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Salim dnia 2002-01-24 23:14 ]</font>

***

Posty: 834
Dołączył(a): 11.12.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 23:00 
Cytuj  
Vhailor, po pierwsze nie rozumiesz slowa hipokryzja, po 2 serw ma sluzyc do zabawy ZA DARMO, po 3 ladnie napisales o tym czym sie rozni sprzet markowy od calej reszty, ale jesli naprawde sadzisz ze tak jest to jestes tak naiwny ze az milo..
Fapuse


Posty: 10
Dołączył(a): 23.01.2002
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 23:08 
Cytuj  
Popioly juz ostygly i otwieramy stara ksiege. Na jej zatluszczonych stronicach chlodne slowa mowia nam o poleglych, o imperium w rozkladzie. Ogien przygasl, jego blask i iskierki zycia sa juz tylko wspomnieniem. Wzrok mi slabnie. Jaki jest kolor mych mysli, gdy otwieram "Ksiege poleglych" i wciagam gleboko w pluca won historii?
Posluchajcie przeto slow, ktore przyszly z tym oddechem.
Te wciaz powracajace opowiesci mowia o nas wszystkich.
Jestesmy powtorka historii, niczym wiecej, a ona trwa bez konca, ktory jest wszystkim.

***
Avatar użytkownika

Posty: 922
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 23:15 
Cytuj  
Cytuj:
2002-01-24 22:48, Fapuse napisał:
Zdefiniuj mi kurna pojecie serwer, bo ja czegos chyba nie rozumiem. Tzn to p166 32mb ram + linux, apache, mysql i takie tam co stoi w piwnicy w 3/4 sieci osiedlowych to nie sa serwery tak? Ha ha.. nie no jasne.. nie no teraz to juz normalnie leze i kwicze.. a mialem tak silne postanowienie ze juz sie wiecej nie odezwe.. buhahahaha.. uhehehe.. ale jaja.. o rany..


OMFG
Zapomniales, ze:
-Sprzet dobiera sie do obciazenia/zastosowania
-Sprzet dobiera sie do posiadanych srodkow

Po chuj w sieci osiedlowej mainframe 40-to procesorowy?

..a co do serwera dla CL
Jak juz ktos wczesniej pisal. Najpierw dowiedzcie sie na czym stal CL, jakie bylo obciazenie, potem gadjacie o wyzszosci P200 z 32ram nad najnowszym HP Netserwer. Potem "zezwalam" przedstawic ladne propozycje, ze za xxx zl bedzie taki sprzet skladany "po kosztach", a za yyy zl taki i taki "markowy".

Co moze niektorych zadziwie, ale czasami "markowy" profesjonalny serwer (profesjonalny serwer > PCet) jest tanszy od samemu skladanego profesjonalnego serwera. Przyklady? IBM xServers.


_________________
I wish to place a trash barrel~


Posty: 26
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2002, 23:19 
Cytuj  
Przeglądając ten temat dochodzę do wniosku że sami Admini grają w UO :grin:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.