mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

ile zarabiasz ?
ponad 3400zł 40%  40%  [ 41 ]
~ 3400zł 5%  5%  [ 5 ]
poniżej 3400zł 24%  24%  [ 25 ]
minimum krajowe ~1500zł 15%  15%  [ 15 ]
nie zarabiam 17%  17%  [ 17 ]
Liczba głosów : 103
Autor Wiadomość
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 22 lut 2012, 17:52 
Cytuj  
Mozna się imo przejechać i to nie dlatego ,że nie będą chciały - po prostu zmiennych jest tyle ,że przewidywanie sytuacji na tylę lat do przodu jest hmm.

Imo jak kogoś stać to niech odkłada.

Problem jest taki ,że dużo osób żyje od 1 do 1 i nie bardzo może nawet małe kwoty odkładać ,a nawet jak może to życie zaskakuje i często się okazuje ,że trzeba na tamto albo sramto ektra kasę wydać...

Dlatego też był wymyślony powszechny system emerytalny ,bo ludzie bez obowiązkowego zabezpieczenie i tak spadają na barki państwa na starość (no przyjaniej spora część) , a opcja - niech się pierdolą i zdychają z głodu - już w tych czasach i tej częśći świata nie przejdzie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 lut 2012, 17:57 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Aldatha napisał(a):
naprawde sadzisz ze dzieci Cie beda utrzymywac na starosc?


Nie tyle utrzymywac co pomagac, jak mi na wiagre kasy nie starczy albo na najnowszego mmorpg.

A jak nie beda chcialy to wystapisz o alimenty. :>


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 lut 2012, 18:03 
Cytuj  
sula napisał(a):
Mozna się imo przejechać i to nie dlatego ,że nie będą chciały - po prostu zmiennych jest tyle ,że przewidywanie sytuacji na tylę lat do przodu jest hmm.

Imo jak kogoś stać to niech odkłada.



Odkladanie nie jest zgodne z moja filozofia zyciowa przepierdalania wszystkiego co zarobie.
Wole sie teraz bawic, bo jak zgine w wypadku albo sie dowiem ze mam raka to taka odlozona kasa to czysta strata. :)

Dzieci tez nie beda mi zyczyc szybkiej smierci, bo wiedza ze moga najwyzej jakies dlugi odziedziczyc. ;)

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 22 lut 2012, 18:10 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
sula napisał(a):
Mozna się imo przejechać i to nie dlatego ,że nie będą chciały - po prostu zmiennych jest tyle ,że przewidywanie sytuacji na tylę lat do przodu jest hmm.

Imo jak kogoś stać to niech odkłada.



Odkladanie nie jest zgodne z moja filozofia zyciowa przepierdalania wszystkiego co zarobie.
Wole sie teraz bawic, bo jak zgine w wypadku albo sie dowiem ze mam raka to taka odlozona kasa to czysta strata. :)

Dzieci tez nie beda mi zyczyc szybkiej smierci, bo wiedza ze moga najwyzej jakies dlugi odziedziczyc. ;)

No i spoko - dlatego też musi być imo obowiązkowy zus, bo w przeciwnym wypadku pracujący musieliby płacić np. z Vat-u czy dochodówki czy innych na utrzymanie ludzii ,którzy 'przepierdalają wszystko co zarobią'.

Zresztą ja mam podobnie i staram się to usilnie zmienić - jak miałem naście lat to potrafiłem odłożyć ,a teraz rozpierdalam kasę na lewo i prawo ,a w zasadzie rozpierdalałem jeszcze do niedawna ;p

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2012, 18:34 
Cytuj  
Polska miała wielką szanse na początku lat 90-tych by stworzyć własny system, można było śmiało przy każdej prywatyzacji brać 1-2% akcji spółek dla ZUS, pomocy społecznej i służby zdrowia, zapewniam was że była by to kasa gigantyczna.
Jednak pacany przy okrągłym stole ustalili inne rzeczy, a rządy po obaleniu Olszewskiego miały inne cele i priorytety, do tego dochodzi "co powie UE" itp.

Można było zrobić wielkie zmiany na własne potrzeby, a nie pozwalać na to że w 2012 roku mamy coś takiego jak ZUS czy nawet NFZ, które są studniami bez dna dla każdej kasy, są to instytucje zwłaszcza ZUS gdzie zamiast generować zysk jest strata i to olbrzymia, ocenia się że nawet jest to 30-40%.

Kolejna bzdura to prywatyzacja szpitali i służby zdrowia w momencie jak mamy obowiązkowy ZUS, nie ma alternatywy prywatnej, a wydawaniem naszych pieniędzy zajmuje się kolejny moloch o nazwie NFZ, bzdura i utopijny pomysł przepychany ostatnio mocno przez obecny rząd.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 lut 2012, 18:47 
Cytuj  
embe napisał(a):
Polska miała wielką szanse na początku lat 90-tych by stworzyć własny system, można było śmiało przy każdej prywatyzacji brać 1-2% akcji spółek dla ZUS, pomocy społecznej i służby zdrowia, zapewniam was że była by to kasa gigantyczna.
Jednak pacany przy okrągłym stole ustalili inne.

Nie kwstionuje, ze prywatyzacja byla w polsce slabo przeprowadzona ale troche glupstwa pleciesz. Wartosc sprywatyzowanego majatku po 90 to ok 120 miliardow zlotych. Twoje 1-3% to kropla w morzu potrzeb samego systemu emerytalnego.

Panstwo powinno zapewniac jakas minimalna emeryture chocby z podatkow. Na przezycie. Zeby nie bylo armii bezrobotnych i bezdomnych na starosc. A reszta co sam sobie zarobisz i odlozysz.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2012, 19:06 
Cytuj  
1-3% akcji, a nie zysk z prywatyzacji, a to zmienia bardzo ilość zer :)
Oczywiście oparcie się na samych akcjach nie wchodzi w grę, jednak pomyśl ile by było kasy, nawet bezczelne zwiększanie miejsc pracy w ZUS i trwonienie pieniędzy było by możliwe bez zadłużania się i nie doszłoby do okradania nas z II filaru.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2012, 23:44 
Cytuj  
Ano jak popatrzec na wykres

http://stooq.pl/c/?s=kgh&c=30y&t=l&a=lg

tpo pare zlotych by zus mial z samego kagiehu
:wink:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 23 lut 2012, 10:18 
Cytuj  
Obrazek

**

Posty: 483
Dołączył(a): 22.02.2005
Offline
PostNapisane: 23 lut 2012, 14:52 
Cytuj  
Wicepremier i minister gospodarki się wypowiedział na ten temat:
http://www.youtube.com/watch?v=Ps5GrpJnPzA
więc pytanie powinno być raczej jak odkładać, żeby mieć z tego najwięcej ew. jak uniknąć tego wyrzucania kasy w błoto.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 23 lut 2012, 15:42 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Aldatha napisał(a):
naprawde sadzisz ze dzieci Cie beda utrzymywac na starosc?


Nie tyle utrzymywac co pomagac, jak mi na wiagre kasy nie starczy albo na najnowszego mmorpg.

Rok 2078:
- Dziadziuś co chcesz na urodziny?
- Diablo 3 ma wyjść w tym kwartale...


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 lut 2012, 12:38 
Cytuj  
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... ynj64_AHIY


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2012, 14:45 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qynj64_AHIY


No zajebiste wyliczenia, glownie pije do tego, ze "statystycznie zyjemy 4 lata na emeryturze"


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 lut 2012, 15:16 
Cytuj  
tam bylo, ze wszyscy zyjemy po 4 lata. Z tego co kiedys czytalem, to mezczyzni _srednio_ zyja 4 lata na emeryturze ;p


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 lut 2012, 15:23 
Cytuj  
Dlaczego naciagane:
Srednia dlugosc zycia mezczyzn: 71.18 lat
Kobiet: 79.44 lat.

Wiek emerytalny ma byc stopniowo rozszerzony do 67 lat? Wiec srednia zycia na emeryturze wynosic bedzie 4.18 lat dla mezczyzn, za to ponad 12 lat dla kobiet.

Srednia dlugosc zycia oczywiscie caly czas jeszcze bedzie rosla. W ciagu ostatnich 50 lat wzrosla o 15 lat dla mezczyzn i 18 dla kobiet. Wiec osobiscie nie mam co sie ludzic, ze odejde na emeryture w wieku 67 lat ;) Pewnie zalapie sie jeszcze na kilka takich "podwyzek" wieku emerytalnego.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 25 lut 2012, 15:31 
Cytuj  
Chciałbym zauważyć że userzy mmorpg.pl są ponadprzeciętnie zarabiającą społecznością :P


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 lut 2012, 15:41 
Cytuj  
bogactwo!


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 lut 2012, 16:06 
Cytuj  
No to wiadomo - sama elita. Srednia zarobkow polowy forum jest porywnywalna z ksiazetami Monako, druga polowa juz w ogole nie pracuje, dywidenta i inne profity wystarczaja im na beztroskie zycie we wszelkich luksusach. Od czasu do czasu przewinie sie przez forum ktos normal.. jakis met.
W kazdym badz razie na starosc wszystko sie wyrowna - kazdy dostanie identyczna emeryture 0zl.

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 25 lut 2012, 16:13 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qynj64_AHIY


Mark24 napisał(a):
Dlaczego naciagane:
Srednia dlugosc zycia mezczyzn: 71.18 lat
Kobiet: 79.44 lat.

Wiek emerytalny ma byc stopniowo rozszerzony do 67 lat? Wiec srednia zycia na emeryturze wynosic bedzie 4.18 lat dla mezczyzn, za to ponad 12 lat dla kobiet.

Srednia dlugosc zycia oczywiscie caly czas jeszcze bedzie rosla. W ciagu ostatnich 50 lat wzrosla o 15 lat dla mezczyzn i 18 dla kobiet. Wiec osobiscie nie mam co sie ludzic, ze odejde na emeryture w wieku 67 lat ;) Pewnie zalapie sie jeszcze na kilka takich "podwyzek" wieku emerytalnego.


Tak to jest gdy niedouczeni dziennikarze robią jakieś wyliczenia z dupy.

Co prawda matematykę ubezpieczeniową miałem jakieś 7 lat temu, ale trochę jeszcze pamiętam.

Do średniej długości życia bierze się również dane osób które zmarły przed 67 rokiem zycia.

To na co należy patrzeć to "Przeciętne dalsze trwanie życia" (Life expectancy) dla konkretnego wieku. Dla mężczyzn w wieku 67 lat wskaźnik ten wynosi 13,86 lat a dla kobiet 17,67 lat.

Źródło: http://www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/gus ... a_2010.pdf


Ostatnio edytowano 25 lut 2012, 16:23 przez Lokken, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 25 lut 2012, 16:15 
Cytuj  
I jeszcze mają czas na bycie na bieżąco z grami, filmami, książkami i serialami.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.