mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 277
Dołączył(a): 20.08.2011
Offline
PostNapisane: 11 mar 2012, 10:29 
Cytuj  
100km od Warszawy raczej ciężko jest kupić nawet działkę po taniości. W cenie samej działki możesz kupić mieszkanie w Warszawie. A wybudowanie domu to już oddzielne story.
Co kto lubi - jeden lubi mieszkać w bloku na 60m/2 i użerać się z różnej maści sąsiadami, którzy nie zawsze nam odpowiadają. Drugi woli dojechać do pracy te 50km, ale mieć chatę 100m/2 większą, a do najbliższego sąsiada 20-30m..
No i fundusze - nie każdego stać na wybudowanie własnego domu pod Warszawą. Oczywiście jeżeli przeliczysz cenę za 1m/2 to wychodzi taniej niż mieszkanie, ale nikt nie buduje domu o powierzchni 60-70m/2.


_________________
mark24 - inactive.

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 11 mar 2012, 10:32 
Cytuj  
mark24bis napisał(a):
100km od Warszawy raczej ciężko jest kupić nawet działkę po taniości. W cenie samej działki możesz kupić mieszkanie w Warszawie. A wybudowanie domu to już oddzielne story.
Co kto lubi - jeden lubi mieszkać w bloku na 60m/2 i użerać się z różnej maści sąsiadami, którzy nie zawsze nam odpowiadają. Drugi woli dojechać do pracy te 50km, ale mieć chatę 100m/2 większą, a do najbliższego sąsiada 20-30m..
No i fundusze - nie każdego stać na wybudowanie własnego domu pod Warszawą.

No właśnie każdy ma co chce, ja jak wrócę do Polski to sobie kupię za 12-15k za metr mieszkanie i będę spłacał za nie kredyt. Nawet Wam zajebie wątek żebyście mogli mi napisać jak fajnie się mieszka na wsi i jak cudownie jest rano wstać wyjść na taras i zobaczyć bażanty na polu ;)

**

Posty: 277
Dołączył(a): 20.08.2011
Offline
PostNapisane: 11 mar 2012, 10:39 
Cytuj  
No i co ważne i czego mi brakuje teraz to kurwa własny wielki "garden". Gdzie możesz zrobić grill-a, mozesz walnąć latem 10x10m basen dla dziecka, możesz mieć psa (takiego prawdziwego, a nie jakiegoś kurdupelka katowanego go w bloku), czy możesz wynieść rzutnik wieczorem przy dobrej pogodzie na zewnątrz i zrobić sobie kino na wolnym powietrzu :)

Ale to minimum bańka, a najlepiej dwie by w ogóle do tego podchodzić.


_________________
mark24 - inactive.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 11 mar 2012, 11:08 
Cytuj  
Poza tym mieszkanie vs dom to zupelnie inne koszty utrzymania.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2012, 13:37 
Cytuj  
Cytuj:
Sprawa jest bardzo prosta. Kwestia stylu życia i priorytetów. Jak ktoś lubi codziennie tracić 2-3 na dojazdy do pracy to jego sprawa, niech buduje się pod miastem.

this.

Wszystko rozbija się o czas. Mamy tak ch... drogi, że ludzie wolą kupić klitkę w centrum wawy koło metra z płyty za grubą kasę, niż nowe budownictwo +1,5/2 x większy metraż na przedmieściach. Z tego samego powodu kupuje się pralkę i zmywarkę. Jakby się dało po ludzku jeździć to ceny w centrum wawy spadłyby łeb na szyje.

Chociaż wciąż zostają takie problemy jak powrót z imprezy itd itp.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2012, 14:00 
Cytuj  
ja dojedzam 10 min, mieszkam w jednym miescie dojedzam do 2. Korki? Jak stoi przedemna na swiatlach 1 samochod to juz jest korek :D uroki prowincji.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2012, 14:34 
Cytuj  
Uroki to mam na dzialce. Las.60km od domu, 2500 m2 do zabawy i domek z bala.

Jak rano wstaje do pracy to jade 15min i mam w dupie las i uroki prowincji.

Aha i nie mylcie nowoczesnego bloku z ochrona, garazem i wewnetrznym placem zabaw z chamskim blokiem z plyty. Mam nawet staw z rybami na patio plus nie wyjdzie nikt na ten plac ze srajacym psem

Mam miejsce na dom 20km od wawy. Przyjdzie emerytura bedzie czas na dom.

edit
żeby było jasne. nie mam nic do ludzi którzy budują na prowincji domy bo to tania metoda na duży metraż ale proszę nie próbujcie mi wmówić że posiadanie mieszkania w centrum miasta jest głupie bo można taki dom zbudować


_________________
psn

**

Posty: 277
Dołączył(a): 20.08.2011
Offline
PostNapisane: 11 mar 2012, 15:25 
Cytuj  
Taki blok to żadna nowość - zamknięte osiedla powstają od ponad 20 lat w PL.
I nikt Ci tego nie wmawia, to Ty próbujesz wmawiać, że mieszkanie w centrum to jedyne słuszne rozwiązanie. Dlatego zostałeś sprowadzony na glebę :)

Jedni wolą domy na obrzeżach, drudzy mieszkania w centrum. I statystycznie tych jednych jest więcej niż drugich.


_________________
mark24 - inactive.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 11 mar 2012, 15:34 
Cytuj  
Są też otwarte osiedla :/

Zamknięte to pomyłka wd. mnie ,ale co ja tam wiem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2012, 15:36 
Cytuj  
Zamknięte osiedla to fail. Do tego kupa bloków jak np. Ursynów wygląda paskudnie. Lepsze są pojedyncze budynki, niskie, wpasowane w otoczenie.

A jak bym srał kasą to i tak wolałbym jakiś penthouse w apartamentowcu w centrum jak na Złotej w Wawie. Do lasu to moge w weeked na rowerze wyskoczyć albo do znajomych na grila.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 277
Dołączył(a): 20.08.2011
Offline
PostNapisane: 11 mar 2012, 15:39 
Cytuj  
dlaczego fail to nie mam pojęcia.
Mieszkałem w Wwie w takich i takich i zdecydowanie preferuję zamknięte osiedla z ochroną.


_________________
mark24 - inactive.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 11 mar 2012, 15:52 
Cytuj  
Miastowi pozdrawiaja wiesniakow;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2012, 15:54 
Cytuj  
Bo psuje przestrzeń publiczną. Kiedyś miało praktyczny aspekt, z uwagi na wysoką przestępczość. Dziś na szczęście to znika.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2012, 16:58 
Cytuj  
D
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Bo psuje przestrzeń publiczną. Kiedyś miało praktyczny aspekt, z uwagi na wysoką przestępczość. Dziś na szczęście to znika.
nie pisalem o zamknietym osiedlu tylko bloku. Dwadziescia lat temu robiono zamkniete osiedla - duzo nowych blokow robi sie tak ze maja wewnatrz patio, czesto jest to plac zabaw. Wychodzic mozna przez patio, garaz lub bezposrednio na zewnatrz
Dla mnie plus to to ze nie sraja psy tam gdzie bawia sie dzieci


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2012, 17:05 
Cytuj  
Ja odpisywałem na post Marka. Zamknięte bloki to norma. Zwykle odgradza się od ulicy.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 11 mar 2012, 17:09 
Cytuj  
Z psami to jest też tak ,że w większości miast nie ma przepisów lub nie są egzekwowane nt . sprzątania po psie.

W kórymś mieście (Szczecinie?) to załatwili , dojebali mandatami po 500 zł , strażnicy miejscy akurat dostali akcje - "chodzimy po osiedlach i karzemy za srające psy" i sprawa załatwiona.

W większości nie ma woli politycznej żeby to załatwić.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2012, 17:15 
Cytuj  
Przepisy sa. Egzekwowania w wawie nie ma.

Kary sa za niskie 5000 zalatwiloby sprawe imo, 500 za malo.


_________________
psn

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 11 mar 2012, 17:32 
Cytuj  
Najlepiej w zależności od zarobków tak jak w Szwecji. Wszystkich boli równo.

Wiadomo ,że jak ktoś mega dobrze zarabia , to jakiś tam mandat od kupy który dostanie z raz w roku jak go złapią ,to mu wisi koło dupy właśnie.

Zresztą jak by nie było to najgorszy jest właśnie brak ezgekucji.
Zrobili by pacyfikacje przez parę miechów , ludzie by zaczeli dostawać mandaty / ich znajomi by im mówili ,że dostali ,etc - to by się zaczeło zmieniać.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2012, 17:34 
Cytuj  
Tak jak napisałeś. Podobnie jest z wyrzucaniem worków śmieci w lesie.
Dodatkowo łapiacy ma motywacje większą.


_________________
psn

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 mar 2012, 18:31 
Cytuj  
mark24bis napisał(a):
dlaczego fail to nie mam pojęcia.
Mieszkałem w Wwie w takich i takich i zdecydowanie preferuję zamknięte osiedla z ochroną.

Bo to fail. Mieszkałem na normalnym osiedlu jako dzieciak i nikomu do głowy nie przychodziło że osiedla trzeba grodzić. Potem przyszła taka moda i tak już zostało. Jeśli w twojej okolicy faktycznie jest taka przestępczość, że trzeba się grodzić, to znaczy że policja sobie nie radzi. Widać kiedyś sobie lepiej dawali radę. Ogólnie to grodzone osiedla uważam za objaw snobizmu i nic więcej. Przynajmniej w polskich realiach.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.