mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 223 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 mar 2013, 12:16 
Cytuj  
A mam mowic nazwiskami? Jakbym sie postaral to bym sie dowiedzial, info z pierwszej ręki, ale nie zamierzam nikogo wskazywac na forum, kapewu?


_________________
.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 22 mar 2013, 12:20 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
sam jestes zenujacy, na tyle, ze sam chetnie zabawilbym sie w fidiasza i postawil ci klocka na wycieraczce.


powiedział koleś który chce postawić klocka

Highlander napisał(a):
Nie, nie lubie jak ludzie traca bezsensownie pieniadze w dobie "kryzysu".


twoje posty to strata czasu który mógłbyś przeznaczyć na coś pożytecznego np pracę

Highlander napisał(a):
A mam mowic nazwiskami? Jakbym sie postaral to bym sie dowiedzial, info z pierwszej ręki, ale nie zamierzam nikogo wskazywac na forum, kapewu?


O odnalazł się trzeci brat bliźniak jarosława


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 mar 2013, 12:31 
Cytuj  
Spokojnie, mam plany, ktore z pewnoscia zajma mi moj czas w przyszlosci, wiec sie mnie pozbedziecie. Ale nie moge sie spinac caly czas, jak w ostatnich 2 latach.


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 22 mar 2013, 12:54 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Odnosnie domow dziecka to mi w glowie sie nie miesci co ostatnio uslyszalem, co bylo powiedziane przez ludzi odbywajacych praktyki w takich miejscach... ze nagminne w takich przybytkach jest to, ze pracownicy przebieraja wszystkie dary, zaopatrzenie i biora najlepsze dla siebie. A dzieci dostaja reszte.

Najlepiej po prostu kasę dawać, teoretycznie pracownicy na szmal bardziej łasi niż jakieś tam paczki, ale łatwiej udokumentować, że na przelewie jest 5 tysięcy od darczyńcy a dzieciaki ubrało się i dożywiło za tysiąc czy dwa (bo muszą się rozliczać z rachunków i tego co sami zakupują) niż że w paczce, którą wysłano było rzeczywiście coś o wartości 5 tysi. Tym bardziej, że w przypadku darowizn pieniężnych placówka nie ma narzuconych terminów w których musi się z tego rozliczyć, więc mogę se taką kaskę trzymać dłuższy okres i zbierać na remont/rozbudowę/inne cele statutowe. Problem ze schroniskami dla samotnych matek czy domami dziecka jest taki, że to raczej wolna amerykanka i wszystko zależy od osób rządzących w danej placówce, jest strasznie dużo luk i nieścisłości prawnych, które można wykorzystywać. Sytuacja przypomina trochę to co było niedawno z przedszkolami (hi Alda).
Moja kobita jest pojebana na tym punkcie, jest wolontariuszką w domu dziecka od x lat i jak raz się z nią wybrałem, to widziałem coś wręcz odwrotnego - strasznie restrykcyjnie dary przyjmowali. Myślałem, że biorą wszystko jak leci a tutaj zabawki muszą być nowe/w pudełkach, ubrania nieznoszone, żarcie tylko w opakowaniach zbiorczych i z długim terminem ważności. Nie wiem czy to wewnętrzne ustalenia, jakiś odgórny regulamin, ale trochę pojebana sprawa. Nie raz przynosi pojedynczo batoniki czy jakieś popierdółki i szkoda wywalać, bo zwykle ludzie przynoszą paczki "od serca": jakieś zabawki po odchowanych dzieciakach i dokupią do tego trochę słodyczy, co akurat w tej placówce mija się z celem. Chociaż mimo przyjmowania tylko wartościowych rzeczy najwięcej kasy trzepią i tak na 1% podatku.


_________________
Duh, winning

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 mar 2013, 13:04 
Cytuj  
W kazdym razie wniosek imo jest jeden i w ogole nie odkrywczy: socjal w polsce to zalosc. O tym restrykcyjnym przyjmowaniu darow tez slyszalem, ale lepsze to niz "kradziez" jak w podanym przeze mnie przykladzie (bo jest to w ogole kradziez, czy wlasnie "luka"?)

Znajoma byla wolontariuszka w jakims przybytku dla uzaleznionych i chciala przeprowadzic jakies "ciekawe warsztaty" dla tych ludzi, za free. nie bylo zgody, wszystko musialo byc zgodne z regulaminem. (a odnosnie tego to we wspomnianym domu dziecka, dzieci mogly dostac jedzenie tylko i wylacznie o okreslonych godzinach, niewazne, ze jedne sa glodne wczesniej czy pozniej, chociaz to pewnie jest to uwazane za normalne i moze byc w tym jakas logika, ze nie da sie nimi zajac indywidualnie)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 mar 2013, 14:04 
Cytuj  
Może i nie za moje pieniądze, ale nie chcę oglądać kolejnego syfu w przestrzeni publicznej. Polska już jest wystarczająco szpetna z zabudową rodem z PRL, domkami z kolumnami w stylu dworkowym i zalewem reklam. Teraz gigantyczne Jezusy i JP2.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 22 mar 2013, 14:19 
Cytuj  
naucz się czytać "Ujawniono wreszcie wygląd gigantycznego pomnika Jana Pawła II, który niebawem stanie w częstochowskim parku rzeźby sakralnej w Częstochowie."


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 mar 2013, 14:27 
Cytuj  
Ok, czyli powinni wypierdalać z parkiem rzeźby sakralnej w ogólności, a pomnikiem JP2 w szczególności. Przeczytałem co to jest z ciekawości. Miniatury świątyń w skali 1:25. Katolicki disneyland. :lol:


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 mar 2013, 14:31 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Może i nie za moje pieniądze, ale nie chcę oglądać kolejnego syfu w przestrzeni publicznej. Polska już jest wystarczająco szpetna z zabudową rodem z PRL, domkami z kolumnami w stylu dworkowym i zalewem reklam. Teraz gigantyczne Jezusy i JP2.

chuj ci do tego kto co na swoim terenie stawia.
Pierdolone komuszki co chcą uszczęśliwiać ludzi na siłę. U siebie powinienem móc postawić rzeźbę wielkiego kutanga czy księdza walącego w dupę jakiegoś małego chłopca, a na budynku wywiesić wielki billboard z okładką newsweeka. I jeśli przez to stracę klientów/przyjaciół/kolegów to tylko i wyłącznie moja sprawa, a jak ktoś czuje się zgorszony to nie musi patrzeć na MÓJ TEREN.
Tak samo blendamenda może się stukać z kaliszem i biedroniem u siebie - byleby nie robili tego na ulicach.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 mar 2013, 14:34 
Cytuj  
jaki ich teren? nie lepiej na tym terenie zrobic zoo dla dzieci i plac zabaw? biorac pod uwage, ze coraz mniej katolikow w ogole chodzi do kosciola?
kosciol nie mial zahamowan zeby brac ile wlezie. i w krakowie np. dopierdala kosmiczne ceny za wynajem?
to nie jest ICH teren tczewiak bo sobie go nie kupili, tylko dostali.
i zamiast sluzyc bogu i ludziom to odpierdalaja jakies szopki, stawiajac np. kosciol w srodku parku w miescie.
bo przeciez koscioly musza byc co 500m.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 mar 2013, 14:37 
Cytuj  
Tereny zostały im już niestety przekazane przez zbrodniczy aparat państwowy. Na to nic nie poradzimy.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 mar 2013, 14:40 
Cytuj  
co nie zmienia faktu, ze moze nas wkurwiac sposob w jaki je wykorzystuja.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1514
Dołączył(a): 5.10.2009
Offline
PostNapisane: 22 mar 2013, 14:40 
Cytuj  
No i tak w zasadzie jest i dlatego w Polsce osiedla domków wyglądają jak targi mieszkaniowe dla cyganów. Każdy stawia sobie co chce, jak chce i najczesniej jak najbardziej odmienie od sąsiada.

Jednolita architektura to pojecie nieznane. Jak sąsiad postawi obok ciebie rzeźbe stolca na 3 metry to wartosc twojej działki również spada.

Jeśli będzie się w Polsce stawiało co chwila jakieś wielkoludy chrzesczijanskie straszace pryjezdnych z daleka to co maja o nas myslec za granica. Meksyk Europy?

Juz nie mowie, ze ZUS i kościoły to najwieksze cuda architektury. Polecam szczególnie Licheń.


_________________
PSN_id: Adhoc8810

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 mar 2013, 14:43 
Cytuj  
No właśnie. Każdy by chyba chciał mieszkać w estetycznym otoczeniu. Ale polska jest pełna takich tczewiaków. Pierdolnie sobie billboard w ogródku i robi "pieniądz". Kurwa sarmacja bez gustu z gołą dupą i domem na kredyt. Kolumienki, kostka brukowa, krasnal w ogrodzie. Wystarczy wyjechać na zachód na trochę, żeby zobaczyć ten syf przestrzeni publicznej u nas. Jebany plebs.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 22 mar 2013, 14:54 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
jaki ich teren?


ich czyli właściciela, przecież nie ducha świętego

Mendol napisał(a):
nie lepiej na tym terenie zrobic zoo dla dzieci i plac zabaw?


jak będą chcieli to zrobią meczet i chuj ci do tego, jakbyś poszukał informacji to byś zobaczył, że jest plac zabaw dla dzieci, ale po chuj jak można kogoś skrytykować

Mendol napisał(a):
biorac pod uwage, ze coraz mniej katolikow w ogole chodzi do kosciola?


coraz mniej polaków pije wódkę, czy już możemy zdelegalizować to gówno?


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 mar 2013, 14:58 
Cytuj  
marnujesz sie niahu grajac w te karty.
moze jeszcze zdazysz pozapierdalac na ambonie.

nie mam zamiaru szukac zadnych informacji, zeby sie dowiedziec, ze na 100 kosciolow przypada jeden plac zabaw dla dzieci.
mozna krytykowac rozgladajac sie dookola. ale w tym celu trzeba wychodzic z domu.

kosciol chce coraz wiecej kasy, coraz wiecej ziemi, pomimo faktu, ze nie oferuja nic w zamian. i zamiast skupic sie na poprawie wlasnego wizerunku,
zachecenia ludzi do odnowienia wiary wola sie zajmowac biznesem.

jeszcze mi tylko napisz, ze jestes za nauka religii w szkolach, za ktora powinno placic panstwo.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 22 mar 2013, 15:18 
Cytuj  
Religia - największa strata czasu w szkole ever. :)


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 22 mar 2013, 15:19 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
marnujesz sie niahu grajac w te karty.


Zmarnowałem prawie 30 lat, parę dodatkowych na granie w karty nie robi mi większej różnicy. Mówiąc trochę bardziej serio, poprzedni pracodawca zbankrutował, co mnie cieszy gdyż dzięki temu zmieniłem miejsce pracy (mniej godzin, więcej pracy, taka sama kasa, znacznie lepsze perspektywy na później jak się uda).

Cytuj:
moze jeszcze zdazysz pozapierdalac na ambonie.


Ideologia kościoła jest inna od mojej (brak kary śmierci, nadstawianie drugiego policzka), a Kościół to dla mnie wielka prl korporacja.

Cytuj:
ale w tym celu trzeba wychodzic z domu.


już drugi raz w tym roku jestem przeziębiony, w chuj bardzo chciałbym pospacerować po Malcie czy iść na Pyrkon etc, ale nie :<<<<<<<

Cytuj:
kosciol chce coraz wiecej kasy, coraz wiecej ziemi, pomimo faktu, ze nie oferuja nic w zamian. i zamiast skupic sie na poprawie wlasnego wizerunku, zachecenia ludzi do odnowienia wiary wola sie zajmowac biznesem.


Zgadzam się, ale nie widzę związku z tym parkiem, co do kasy na pomnik, wiesz za czyje pieniądze to jest? Ja nie. Wiem tylko, że jakiś inwestor.

Cytuj:
jeszcze mi tylko napisz, ze jestes za nauka religii w szkolach, za ktora powinno placic panstwo.


Napisałem już na temat, ale chętnie napiszę raz jeszcze. Jestem za nauką o wszystkich pięciu religiach na lekcjach Historii.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 mar 2013, 17:03 
Cytuj  
niahu czy ja napisalem cos o pomniku? nie.
pisze o terenie, na ktorym chca go postawic.
a dlaczego mnie to wkurwia? bo w ladnym parku, zaraz kolo mojej podstawowki, nie wiem w jaki sposob i dlaczego - postawiono sobie kurwa kosciol.
biorac pod uwage, ze 500m na polnoc jest jedna parafia z kosiolem i kaplica, jakies 800m na poludnie jest kosciol-bunkier na 5000 osob nie musze chyba tlumaczyc, ze kogos jebie w czajnik w tym kraju.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 22 mar 2013, 17:52 
Cytuj  
Spoko za 30 lat przerobią na meczet :wink:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 223 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.