mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 gru 2004, 17:36 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
O kazdej niestandardowej usludze, z ktorej masz zamiar korzystac powinienes poinformowac admina, a nie liczyc, ze jakims cudem sie on tego sam domysli.
X.


Dobra ale wlasnie to jest najwiekszy minus takich sieci, musisz mowic
(lub sie prosic jak admin jest ch***) co masz zamiar robic a co komu do tego ??? chyba ze tak jest w umowie. Tak jest na przyklad u mnie w miescie (w umowie sieci radiowej zakaz P2P od 6-22 )

W sumie sam mam NEO i mnie wszystko wali i to jest wg mnie najbardziej komfortowe rozwiazanie.

P.S wiem ze nie kazdego stac nie jezdzijce po mnie :D


_________________
Obrazek

*

Posty: 61
Dołączył(a): 21.05.2004
Offline
PostNapisane: 11 gru 2004, 20:09 
Cytuj  
co to jest ISP ??
i jak to zmienić ??
a może mi powiedzieć jak mogę sprawdzić że gra XXX masz port YYY ?

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 gru 2004, 20:33 
Cytuj  
ludzir napisał(a):
co to jest ISP ??
i jak to zmienić ??


ISP to dostawca uslug internetowych (czyli firma ktora cie laczy z Internetem (np. TPSA, DIALOG,ITP.) TELEKOMUNA sUUXXXXS !! :D

ludzir napisał(a):
a może mi powiedzieć jak mogę sprawdzić że gra XXX masz port YYY ?


Instrukcja/pliki "readme" do danej gry na przyklad ??
i na pewno sa programy co to sprawdzaja (zreszta chyba firewall to podaje?? - nie jestem pewny)


_________________
Obrazek

****

Posty: 1490
Dołączył(a): 19.08.2004
Offline
PostNapisane: 11 gru 2004, 23:13 
Cytuj  
...i czasami na str. internetowych


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 gru 2004, 01:42 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Dobra ale wlasnie to jest najwiekszy minus takich sieci, musisz mowic (lub sie prosic jak admin jest ch***) co masz zamiar robic a co komu do tego ???

To zaloz sobie samodzielne lacze, albo zmien admina. Ale nie wymagaj od niego jasnowidztwa.
Jeszcze raz: kazdy jeden firewall dziala tak, ze blokuje wszystko na starcie, zeby korzystac z uslug, trzeba je wpierw odblokowac. A to moze zrobic zarzadzajacy firewallem, pod warunkiem, ze wie z jakiej niestandardowej uslugi masz zamiar korzystac. Chyba, ze wymagasz od niego telepatii albo wrozki na etacie. Nigdy nie ma tak, ze wszystko jest otwarte, a potem sie blokuje, bo to przeczy idei firewalla. A jesli mialoby byc wszystko otwarte, to na grzyba jakikolwiek firewall? Tak trudno to pojac?

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 666
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 12 gru 2004, 02:54 
Cytuj  
Mi też sieć działa beznadziejnie od jakiegoś miesiąca :(.. Mam do was pytanie.. Co będzie w z tym VATEM.. podskoczy do 22% od nowego roku??


_________________
Forum savoir-vivre. Poznaj dobre maniery.
Zainwestuj w korektę

**

Posty: 318
Dołączył(a): 1.10.2004
Offline
PostNapisane: 12 gru 2004, 04:57 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
[...]
Ogolnie to IMO male sieci maja MALYCH adminow. Najlepiej to CHANGE ISP i /ignore.
[...]

Admin jedynej sieci w mojej miejscowosci jest jeszcze gorszy, ale ma w swoim "stowarzyszeniu" szychy miasta, wiec i plecy w monopolu. Chyba wystarczy jak powiem, ze pomimo wielokrotnego informowania prywatnie jak i na lokalnej grupie dyskusyjnej przez jednego ze specow o fakcie zawiruszenia ich serwera musialy minac miesiace zanim wzieli sie do roboty. Po drodze zwalili wine na uzytkownikow, ktorzy korzystaja z IE. Tak czy owak wszystko idzie w miare dobra strone (po bodaj trzech latach), wiec postanowilem porzucic dwa razy wiekszy abonament za SDI i skorzystac z ich uslug. Od trzech tygodni czekam na to, zeby przyjechali i zainstalowali mi sprzet.

OPRAVCA:
    Podkomisja finansów obradująca nad rządowym projektem ustawy o VAT, w której oprócz posłów uczestniczy Jarosław Neneman, wiceminister finansów, podjęła decyzję, że 22-proc. stawka VAT na Internet będzie obowiązywała od 1 marca 2005.
    zrodlo: pap


_________________
What's so funny 'bout peace, love and understanding?

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 12 gru 2004, 10:37 
Cytuj  
truetly napisał(a):
    Podkomisja finansów obradująca nad rządowym projektem ustawy o VAT, w której oprócz posłów uczestniczy Jarosław Neneman, wiceminister finansów, podjęła decyzję, że 22-proc. stawka VAT na Internet będzie obowiązywała od 1 marca 2005.
    zrodlo: pap



Pierdo**** kraj nie dosc ze jakosc lacz gorsza niz w afryce :D , ceny jedne z najwyzszych na swiecie, to jeszcze nam dopied**** VATEM !!
(wiem ze to wymog unii ale w takim przypadku powinni zrobic cos np. z infrastruktura, albo czym innym zeby uprzyjemnic internautom zycie) :D


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 12 gru 2004, 11:25 
Cytuj  
roball napisał(a):
Skoro wiesz ze to wymog Unii to po co jedziesz po kraju?
Opor je daremny



Zeby sie odstresowac czakajac na WoW :-)


_________________
Obrazek

***

Posty: 503
Dołączył(a): 7.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 gru 2004, 12:38 
Cytuj  
roball napisał(a):
Skoro wiesz ze to wymog Unii to po co jedziesz po kraju?
Opor je daremny


Unia wymaga tylko, zeby stawki VAT byly rowne i bylo niewiele wyjatkow. Nie mowi nic o wysokosci podatku, rownie dobrze moglo by byc to 10% jak i 40...
Moze sie nie bede dalej rozpisywal, bo wyjdzie nam dyskusja polityczna...


Muminus

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 12 gru 2004, 12:59 
Cytuj  
Jest to obojętne czy VAT wynosi 40% (tak jak w Norwegi i [chyba] Szwecji), 22% czy też 0% wszystko zależy od dostawcy internetowego, z którego usług korzystamy. jeślo dostawca jest OK to net mamy za grosze nie obchodzi nas VAT a net chodzi jak marzenie jeśli zaś trafiamy np. na taką TP to ^$)@(&*!!!!!! Bodajże w TP widziałem wywiad z rzecznikiem prasowym TP i na pytanie: " czy w związku z obniżeniem stawki VAT do 0% na internet, TP zamierza oniżyć ceny usług internetowych?" rzecznik odpowiedział wymijająco, że to jeszcze nie zostało ustalone itd. jednak każdy kto wszedł na stronę TP już wiedział, że nic się nie zmieni.


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 12 gru 2004, 13:36 
Cytuj  
Dhoro, VAT 22% na dostep do internetu dotyczy tylko 'firm'. Uzytkownik prywatny nic na tym nie traci a to wyraznie jest napisane w na stronie TPSA, wiec nie wiem z czym problem... :|


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

*

Posty: 61
Dołączył(a): 21.05.2004
Offline
PostNapisane: 12 gru 2004, 13:57 
Cytuj  
Pomocy mam jakiegos buga :/
jestem w misji po kopalni (takie tunele z pociagami), wchodze do hangaru i strzelają sie tam zolnierze z rebeliantami bo załatwieniu tych pierwszych taki czarny mnie wola podhcodze pod drzwi jest krotki dialog z lekarką po czym mowi zebym wszedl ale niestety niemoge gdyz stoi w drzwiach i blokuje mi przejscie :/
POMOCY!!!!!!!

*

Posty: 50
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 12 gru 2004, 14:05 
Cytuj  
Jest do tego specjalna komenda w grze wciśniej tyldę ("~") i wpisz:

\nastepnym_razem_powiem_o_jaka_gre_mi_chodzi=1

poczekaj 10 sekund, weź głęboki wdech i wpisz:

\juz_nie_bede_pisal_off_topic'ow=1

poczekaj ze 30 sekund i wypuść powietrze, pojawi się komunikat "WTF!" i lekarka powinna się wteleportować w ścianę. I jak działa?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 gru 2004, 14:13 
Cytuj  
Nie wymagaj myslenia od dziesieciolatka.

X.


_________________
http://zaginiony.net

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 12 gru 2004, 15:20 
Cytuj  
Tymek napisał(a):
i wpisz:

\nastepnym_razem_powiem_o_jaka_gre_mi_chodzi=1




Tytuł gierki jest w temacie postu :D

Kuracja dla Tymka:

\bede_czytal_ze_zrozumieniem_i_uwaznie_a_dopiero_potem_jechal_na_ludzi=65556 :D


_________________
Obrazek

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 12 gru 2004, 15:25 
Cytuj  
eeee... wracając do tematu to możliwe, że coś mi sie pomieszało :P


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

**

Posty: 318
Dołączył(a): 1.10.2004
Offline
PostNapisane: 12 gru 2004, 20:23 
Cytuj  
roball napisał(a):
Kabraxis napisał(a):
\bede_czytal_ze_zrozumieniem_i_uwaznie_a_dopiero_potem_jechal_na_ludzi=65556 :D


A teraz popatrz na tytul threadu i przepros kolege T_T

A ty popatrz na temat postu ludzira i podwojnie przepros kolege :) W temacie topika jest "Wielki Problem !!??", wiec nie widze rozbieznosci.

PS
Wiadomo, ze ludzir przesadzil, ale takie uwagi do niego nie dotra... Bana mu... :wink:


_________________
What's so funny 'bout peace, love and understanding?

**

Posty: 399
Dołączył(a): 22.10.2004
Offline
PostNapisane: 12 gru 2004, 23:23 
Cytuj  
ludzir napisał(a):
(...) po czym mowi zebym wszedl ale niestety niemoge gdyz stoi w drzwiach i blokuje mi przejscie :/
POMOCY!!!!!!!


kilim, KILIM!


_________________
Here I am broken hearted
came to poo but only farted

****

Posty: 1367
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 gru 2004, 23:50 
Cytuj  
nvm


_________________
retired...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.