mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 lip 2012, 00:19 
Cytuj  
Dobra, skończyłem drinka idę spać. Podsumowując: nie wiesz jak obliczył zysk twój księgowy, nie znasz angielskiego, nie potrafisz zrozumieć, że w Polsce firma może rozliczać się według liniowej stawki 19%.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 lip 2012, 00:26 
Cytuj  
Nie wiem nie interesuje mnie to - ja korzystam z usług księgowego, który robi to za mnie. Sorry.
Widzę, że ty się za to na tym genialnie znasz, więc pomnóz sobie na poczatek ZUSik x 12, potem odlicz sobie od przychodu 37k zł, wyciągnij kutasa tuska z odbytu i odetchnij z ulgą - podaj kwotę jaka wyszła w twoim przypadku.

Jak dalej nie kumasz, że to nie przypadek, że tak wiele firm przenosi swoją działalność z PL to cóż, szkoda (mojego czasu).

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 lip 2012, 08:28 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Nie bez powodu UK łapie się pod "raj podatkowy" i firmy z PL masowo przenoszą tu swoją działalność :)

Już nie, taka była moda bo więcej "doradców" potrafiło wykorzystać to co oferuje system podatkowy UK niż u nas, zasada jest prosta, firma nie płaci podatków niezależnie gdzie jest zarejestrowana, jedyne obciążenie to pracownik i podatek vat, a tych dwóch rzeczy nie pominiesz nigdzie, sorki ale znowu zachowujesz się jak BETON, gdzieś coś wyczytasz, jakieś opinie w necie, plotki od znajomych i potem tworzysz z tego teorie, które łatwo obalić.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 lip 2012, 08:50 
Cytuj  
nic nie zostało obalone. Po prostu nie znam kompletnie polskiej semantyki bo nigdy nie posiadałem firmy w Polsce i znaczeniowo nie odróżniam "przychodów" od "dochodów". Może powinienem doczytać urzędową definicję jednego i drugiego zanim podjąłem dyskusję i zostałem strollowany.

Udowodniłem natomiast wyraznie, że przenosząc nawet jednoosobową działalność za granicę zaoszczędzisz rocznie kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Nie wiem też czy ty czytasz wybiórczo, czy po prostu jesteś idiotą który nie do końca rozumie słowo pisane - ale zaznaczyłem kilkukrotnie, że byłem w biurze księgowym pytając ile mój brat może zaoszczędzić przenosząc swoją jednoosobową działalność do UK. Dostałem jednoznaczną odpowiedz - ok. 20k rocznie.
Internetem czy plotkami to ty się sugerujesz co udowodniłeś już w innym wątku.

I po raz kolejny napiszę - daruj sobie swoje gówniarskie inwektywy.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 29 lip 2012, 10:07 
Cytuj  
rozumiem mareczku ze do pedzla nie trzeba odrozniac przychodu od dochodu to cie tlumaczy. to juz nie 'twoj ksiegowy" a biuro podatkowe? oj mareczku nikomu nie musisz tu imponowac ;)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 lip 2012, 13:10 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Może skończ pisać bzdury już. Nic nie rozumiesz z tego co czytasz w necie. W UK płaci się CIT od przychodu? Corporate INCOME tax, czyli dochód. Angielskiego się nie nauczyłeś jeszcze?

Może się mylę ale wszędzie płaci się podatek od dochodów więc czego by tam nie napisał to stawka 20% w uk jest wyższa niż 19 w polsce.
W zasadzie interesuje mnie jedna rzecz. Czy w UK tak jak w polsce podatek naliczany jest w momencie wystawienia faktury, bez względu na to czy kontrahent zapłacił czy nie?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 lip 2012, 13:19 
Cytuj  
Zacznijmy od tego że jak masz firmę i płacisz podatek dochodowy to już powinieneś sobie zadać pytanie co jest nie tak, więc tu miejsce rejestracji firmy ma się nijak.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 29 lip 2012, 22:51 
Cytuj  
embe napisał(a):
Zacznijmy od tego że jak masz firmę i płacisz podatek dochodowy to już powinieneś sobie zadać pytanie co jest nie tak, więc tu miejsce rejestracji firmy ma się nijak.


Tzn wg ciebie firmy nie powinny płacić podatków ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 lip 2012, 08:08 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
znaczeniowo nie odróżniam "przychodów" od "dochodów"

Jak mozna nie odrozniac wplywu bez odjecia kosztow od wplywu po odjeciu kosztow? Serio prowadzisz jakis biznes?

X.

PS. BTW, go to flames.


_________________
http://zaginiony.net

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 30 lip 2012, 08:32 
Cytuj  
Do 140 tys zl w Polsce placi sie 8,5% dochodowego. Trzeba poprostu wybrac ryczalt i nie przekroczyc tej kwoty w roku. Wsio na temat.


_________________
OrleOko czuwa...

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 30 lip 2012, 08:38 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Mark24 napisał(a):
znaczeniowo nie odróżniam "przychodów" od "dochodów"

Jak mozna nie odrozniac wplywu bez odjecia kosztow od wplywu po odjeciu kosztow? Serio prowadzisz jakis biznes?

X.

PS. BTW, go to flames.


za skomplikowane, nawet prosciej jak mozna nie odrozniac obrotow firmy od dochodow (zyskow) firmy. inaczej czyzbys mareczku nie wiedzial ile zarabiasz? ;)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 30 lip 2012, 09:37 
Cytuj  
eagleeyes napisał(a):
Do 140 tys zl w Polsce placi sie 8,5% dochodowego. Trzeba poprostu wybrac ryczalt i nie przekroczyc tej kwoty w roku. Wsio na temat.


To już zależy od rodzaju działalności, a lista ta jest dosyć krótka.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 lip 2012, 10:16 
Cytuj  
eagleeyes napisał(a):
Do 140 tys zl w Polsce placi sie 8,5% dochodowego. Trzeba poprostu wybrac ryczalt i nie przekroczyc tej kwoty w roku. Wsio na temat.

Można też prowadzić działalność nieopodatkowaną. Tylko, że lista takich działalności jest jeszcze krótsza.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 lip 2012, 17:47 
Cytuj  
Punkty ksero tak kasę napierdzielają ;). A Marek dał popis jak ta lala :D.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 30 lip 2012, 21:59 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
Xanth napisał(a):
Mark24 napisał(a):
znaczeniowo nie odróżniam "przychodów" od "dochodów"

Jak mozna nie odrozniac wplywu bez odjecia kosztow od wplywu po odjeciu kosztow? Serio prowadzisz jakis biznes?

X.

PS. BTW, go to flames.


za skomplikowane, nawet prosciej jak mozna nie odrozniac obrotow firmy od dochodow (zyskow) firmy. inaczej czyzbys mareczku nie wiedzial ile zarabiasz? ;)


A jak mozna nie rozrozniac zysku od dochodu ?


_________________
OrleOko czuwa...

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 31 lip 2012, 08:33 
Cytuj  
ale ty zalisz sie czy chwalisz? idz lepiej ryczalt zaplac.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 lip 2012, 15:13 
Cytuj  
Lokken napisał(a):
embe napisał(a):
Zacznijmy od tego że jak masz firmę i płacisz podatek dochodowy to już powinieneś sobie zadać pytanie co jest nie tak, więc tu miejsce rejestracji firmy ma się nijak.


Tzn wg ciebie firmy nie powinny płacić podatków ?


Oczywiscie ze nie powinny i co lepsze firmy nie placa podatkow. Lepiej inwestowac w firme i ja rozwijac niz oddawac kase Panstwu. Podatki placi biedota i ciemnota, ktora nie potrafi inwestowac (robisz kosztow).

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 31 lip 2012, 16:44 
Cytuj  
pokaz swoje zeznanie podatkowe za zeszly rok, Huragan:P


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 lip 2012, 17:15 
Cytuj  
Anglia nie jest rajem podatkowym. Prędzej Czechy.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 lip 2012, 23:25 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
pokaz swoje zeznanie podatkowe za zeszly rok, Huragan:P


wyszedlem na zero, czyli Panstwo mi nic nie oddaje i ja tez nie musze nic placic podatku :)

tczewiak napisał(a):
Anglia nie jest rajem podatkowym. Prędzej Czechy.


ale jest rajem jesli chodzi o wysokosc skladki ZUS :) 2.5 funta na tydzien na ichniejszy ZUS to grosze.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.