mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2010, 18:47 
Cytuj  
Napisałem sobie banlnie prosty, kalkulator emerytalny. Niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu:
http://www.ciemnyludtokupi.pl/emerytura.php

Czy może, jednak to państwo socjalistyczno-opiekuńcze nas jebie w dupę bez wazeliny, a nawet najbiedniejszy obywatel by sobie lepszą starość był w stanie zapewnić?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 989
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2010, 20:03 
Cytuj  
Pomijając brak inflacji i kilka innych drobnostek, to w zasadzie tak właśnie wygląda socjalizm.

Sam co roku staram się odłożyć przynajmniej z 10k, żeby mieć fajną emeryturkę gdzieś w wieku 5x lat.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2010, 21:22 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Napisałem sobie banlnie prosty, kalkulator emerytalny. Niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu:
http://www.ciemnyludtokupi.pl/emerytura.php
(...)

Nie licząc kilku drobiazgów jak oprocentowanie 7% (lol) stałe w okresie kilkudziesięciu lat, brak inflacji!! . Ogólnie taki scenariusz jest możliwy przy bardzo optymistycznych założeniach, że nic się nie zmieni w ekonomii co jest nierealne.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2010, 22:15 
Cytuj  
No fakt - oprocentowanie (7%) jest obecnie kurewsko niskie. Niegdyś standardem było 14-15%. Nie brałem również pod uwagę tego, że inflacja zwiększa składkę do ZUSu - upraszczając to do najbardziej PESYMISTYCZNEJ wersji.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2010, 22:38 
Cytuj  
podobało mi sie jak Balcerowicz ostatnio w EKG na TOKFM mówił w stylu

"niech nikomu sie nie wydaje że Szwecja osiągnęła to co ma mając system szwedzki"

ogólnie wszystkim marzą się dodatki i dodatki ... 30 miliardów za obsługę długu to pozwoliłoby np podwojenie wydatków w Polsce na służbę zdrowia.

niech państwo odpierdoli się od moich pieniędzy i przestanie je rozdawać "troskliwie" na prawo i lewo w swoim imieniu jak dobry wujek


i jeszcze ten kaczyński, ogarnąłby sie i zrozumiał ze jest hujowy ale jest naszą polską opozycją a z taką opozycją to mamy przejebane.

PO siedzi i nic nie robi, juz wszystko zgarnęli (premier i prezyd.) to PIS jebie albo o krzyżu albo o samolotach zamiast o ustawy PO cisnąć


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2010, 22:58 
Cytuj  
http://www.ciemnyludtokupi.pl/emerytura ... rutto=3000 - tutaj symulacja jeśli ktoś nie jest z marginesu społecznego i zarabia więcej niż minimalna krajowa. Generalnie oprocentowanie i zarobek brutto możecie sobie dowolnie symulować w pasku adresu.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 01:20 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
podobało mi sie jak Balcerowicz ostatnio w EKG na TOKFM mówił w stylu

"niech nikomu sie nie wydaje że Szwecja osiągnęła to co ma mając system szwedzki"


szwedzi sa zajebiscie oszczedni , tam byla przejebana bieda , chlanie wieksze niz w Polsce za komuny ....ich energetyka w 40% to przerob smieci , ktore sprowadzaja za niesamowite $$$ od Norwegii , tam gdzie byly wioski rybackie teraz sa nowoczesne osiedla na solar power ...gdyby tak polacy mieli choc troche ich mentalnosci ..


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 05:47 
Cytuj  
ja to mam w sumie 1 robote dopiero... i strasznie mnie denerwuja Zusy srusy, przeciez to dawno upadnie albo cos jak dozyje emerytury ;p

a szwedzi są cool ;p


_________________
.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 09:42 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
szwedzi sa zajebiscie oszczedni , tam byla przejebana bieda , chlanie wieksze niz w Polsce za komuny ....ich energetyka w 40% to przerob smieci , ktore sprowadzaja za niesamowite $$$ od Norwegii , tam gdzie byly wioski rybackie teraz sa nowoczesne osiedla na solar power ...gdyby tak polacy mieli choc troche ich mentalnosci ..

Też czytałem ten artykuł. Robi wrażenie :<
Ale 40% to nie śmieci a atom, 35% to woda. Ze śmieci mają na pewno poniżej 10%, ale za to nie mają w ogóle wysypisk. Noi są samowystarczalni.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 10:05 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
No fakt - oprocentowanie (7%) jest obecnie kurewsko niskie. Niegdyś standardem było 14-15%. Nie brałem również pod uwagę tego, że inflacja zwiększa składkę do ZUSu - upraszczając to do najbardziej PESYMISTYCZNEJ wersji.

Faktycznie niskie, weź człowieku zejdź na ziemie:
"(...) Najlepszą roczną lokatę można założyć w FM Banku (5,1%), Getin Banku (5,02%), Noble Banku (5,02%). Wszystkie te lokaty są lepsze od najlepszej tradycyjnej lokaty rocznej dostępnej w AIG Bank oprocentowanej na 5,8% w skali roku." To o lokatach z września... szukając na szybko najwyższe oprocentowanie lokat jakie znalazłem to ok 5coś

co do samego tematu składek, zusów itp. Pierdolicie jak wam źle ale to wasi liberałowie na czele z buzkiem, tuskie, i balcerowiczem wprowadziła ofe (zarabiające na siebie na zasadzie"czy się stoi czy się leży") zamiast np. systemu gromadzenia funduszy na zasadzie lokat... powoli robi się to nudne.


Ostatnio edytowano 10 wrz 2010, 10:10 przez Havok, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 10:07 
Cytuj  
AIG to chyba stara nazwa Amplico


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 11:26 
Cytuj  
Po pierwsze buzki, tuski i inne balcerowicze to nie liberałowie! To, że mieli sobie w nazwie partii słówko Liberalno, nie definiuje ich jako liberałów. To typowi socjaliści.
Po drugie - tak obecne oprocentowanie jest kurewsko niskie i niższe już raczej nie będzie. 4% to ja mam oprocentowanie na koncie firmowym bez podatku belki... Także wybacz, ale z tymi 5% to pierdolisz jak potłuczony - tak niskie lokaty to tylko wynik kryzysu, a kryzysy są okresowe - można spokojnie założyć, że w ciągu 5 lat wrócą do >8%.
Widać młody jesteś, bo nie pamiętasz czasów gdy wprawdzie "szalała" inflacja, ale oprocentowanie na kontach wynosiło 13-14% w takim mBanku - bez lokat. Po prostu zwykłe konto oszczędnościowe.

Do tego liberalizm sam w sobie zakłada usunięcie ukrytych podatków - takich jak podatki belki, składka od niedołężności, opłaty ekologiczne, opłaty klimatyczne itp. itd.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 11:43 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Po pierwsze buzki, tuski i inne balcerowicze to nie liberałowie! To, że mieli sobie w nazwie partii słówko Liberalno, nie definiuje ich jako liberałów. To typowi socjaliści.

Jesli Balcerowicz dla ciebie to gospodarczy socjalista to udowadniasz to co wiadamo o tobie od dawna: masz zerowe pojecie o gospodarce i pierdolisz bzdury bo ludzie o mentalnosci pudla lubia byc w centrum uwagi. Oczywiscie dla kazdego glupka, jesli ktos nie pasuje do denificji ktora sobie przyswoil to od razu jest na drugim skrajnym koncu skali.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 11:50 
Cytuj  
Bliżej mu do socjalisty niźli liberała...
Liberalizm to odstąpienie w jak największym stopniu od regulacji państwowych w działaniach rynku. Może i dla komuszków Balcerowicz wydawał się liberałem, ale:

Cytuj:
Ustawa o gospodarce finansowej przedsiębiorstw państwowych – usuwała gwarancję istnienia wszystkich przedsiębiorstw państwowych niezależnie od ich wyników finansowych i efektywności produkcji, umożliwiała przeprowadzenie postępowania upadłościowego wobec przedsiębiorstw nierentownych.

Punkcik liberalny.

Cytuj:
Ustawa o podatku od wzrostu wynagrodzeń – wykorzystywała wprowadzony już pięć lat wcześniej popiwek jako drastyczne narzędzie ograniczania wzrostu nominalnych płac w przedsiębiorstwach w stosunku do rzeczywistego wzrostu cen.

Socjalizm w czystej formie.

Cytuj:
Ustawa o działalności gospodarczej prowadzonej przez inwestorów zagranicznych – nakładała na zagraniczne przedsiębiorstwa zobowiązanie do odsprzedania państwu dewiz po ustalonym przez bank centralny kursie, zwalniała przedsiębiorstwa z kapitałem zagranicznym z płacenia popiwku, zapowiadała możliwość wywozu zysków za granicę.

A cóż to jeśli nie socjalizm?

Cytuj:
Ustawa o prawie dewizowym – wprowadzała wymienialność wewnętrzną złotego, likwidowała państwowy monopol w handlu zagranicznym i zobowiązywała przedsiębiorstwa do odsprzedawania zarobionych dewiz państwu.

Norma, ale komuszkom wydaje się to liberalne.

Cytuj:
Ustawa o szczególnych warunkach zwalniania pracowników – zapewniała ochronę zwalnianych z pracy (zwłaszcza w przypadku zwolnień grupowych), gwarantowała odprawę finansową i wprowadzała okresowe zasiłki dla bezrobotnych.

A oto kwintesencja socjalizmu. Kuroniówki, głaskanie po dupie pracowników, ograniczanie praw przedsiębiorców. Ja wohl!


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania


Ostatnio edytowano 10 wrz 2010, 12:02 przez kamilus, łącznie edytowano 2 razy
******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 11:54 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Po pierwsze buzki, tuski i inne balcerowicze to nie liberałowie! To, że mieli sobie w nazwie partii słówko Liberalno, nie definiuje ich jako liberałów. To typowi socjaliści.
Po drugie - tak obecne oprocentowanie jest kurewsko niskie i niższe już raczej nie będzie. 4% to ja mam oprocentowanie na koncie firmowym bez podatku belki... Także wybacz, ale z tymi 5% to pierdolisz jak potłuczony - tak niskie lokaty to tylko wynik kryzysu, a kryzysy są okresowe - można spokojnie założyć, że w ciągu 5 lat wrócą do >8%.
Widać młody jesteś, bo nie pamiętasz czasów gdy wprawdzie "szalała" inflacja, ale oprocentowanie na kontach wynosiło 13-14% w takim mBanku - bez lokat. Po prostu zwykłe konto oszczędnościowe.

Do tego liberalizm sam w sobie zakłada usunięcie ukrytych podatków - takich jak podatki belki, składka od niedołężności, opłaty ekologiczne, opłaty klimatyczne itp. itd.

nie pierdolę, podałem ci przykład obecnego oprocentowania lokat chociaż do ciebie i tak nic nie dociera. Z mojej znajomości ekonomii jeśli sytuacja w gospodarce jest stabilna i inflacja jest mała oprocentowanie lokat jest niskie, 14-15% lokaty były ale przy jakim poziomie inflacji. Założyć jakie będzie oprocentowanie w przyszłości sobie możesz, co jeszcze nie znaczy że tak jeszcze będzie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 12:00 
Cytuj  
OK trzymaj biedaka z chujową lokatą:
http://www.ciemnyludtokupi.pl/emerytura ... &procent=5

Nadal lepiej niż w ZUS.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 12:10 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Bliżej mu do socjalisty niźli liberała...
Liberalizm to odstąpienie w jak największym stopniu od regulacji państwowych w działaniach rynku. Może i dla komuszków Balcerowicz wydawał się liberałem, ale:

Cytuj:
Ustawa o gospodarce finansowej przedsiębiorstw państwowych – usuwała gwarancję istnienia wszystkich przedsiębiorstw państwowych niezależnie od ich wyników finansowych i efektywności produkcji, umożliwiała przeprowadzenie postępowania upadłościowego wobec przedsiębiorstw nierentownych.

Punkcik liberalny.

Cytuj:
Ustawa o podatku od wzrostu wynagrodzeń – wykorzystywała wprowadzony już pięć lat wcześniej popiwek jako drastyczne narzędzie ograniczania wzrostu nominalnych płac w przedsiębiorstwach w stosunku do rzeczywistego wzrostu cen.

Socjalizm w czystej formie.

Cytuj:
Ustawa o działalności gospodarczej prowadzonej przez inwestorów zagranicznych – nakładała na zagraniczne przedsiębiorstwa zobowiązanie do odsprzedania państwu dewiz po ustalonym przez bank centralny kursie, zwalniała przedsiębiorstwa z kapitałem zagranicznym z płacenia popiwku, zapowiadała możliwość wywozu zysków za granicę.

A cóż to jeśli nie socjalizm?

Cytuj:
Ustawa o prawie dewizowym – wprowadzała wymienialność wewnętrzną złotego, likwidowała państwowy monopol w handlu zagranicznym i zobowiązywała przedsiębiorstwa do odsprzedawania zarobionych dewiz państwu.

Norma, ale komuszkom wydaje się to liberalne.

Cytuj:
Ustawa o szczególnych warunkach zwalniania pracowników – zapewniała ochronę zwalnianych z pracy (zwłaszcza w przypadku zwolnień grupowych), gwarantowała odprawę finansową i wprowadzała okresowe zasiłki dla bezrobotnych.

A oto kwintesencja socjalizmu. Kuroniówki, głaskanie po dupie pracowników, ograniczanie praw przedsiębiorców. Ja wohl!

Rozumiem, ze to fragmenty planu Balcerowicza z okresu transformacji? Jezeli wydawalo ci sie, ze mozna przejsc z gospodarki w modelu komunistycznym do liberalizmu od tak to tylko pokazuje, ze potrafisz myslec na najbardziej powierzchownej warstwie ekonomii. Poczytaj sobie historie transformacji ZZSRR i tego co wymusil MFW na politykach rosyjskich. Liberalne ustawy spowodowaly zalamanie gospodarki, wzrost bezrobocia, skurczenie sie PKB ( w 99 roku bylo znacznie mniejsze niz w w 89), spadek plac etc. Dzieki stopniowej transformacji uniknelismy tego losu. Dzis Balcerowicz psotuluje dalsza liberalizacji gospodarki, a ze Tusk robi inaczej to inna sprawa.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 12:12 
Cytuj  
Ok proszę o źródełko gdzie Balcerowicz postuluje o liberalizację to przeproszę z pochyloną głową.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 14:11 
Cytuj  
Poczytaj chociazby o FOR.


_________________
Χ Ξ Σ

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 14:40 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
OK trzymaj biedaka z chujową lokatą:
http://www.ciemnyludtokupi.pl/emerytura ... &procent=5

Nadal lepiej niż w ZUS.

omg ja nie twierdze ze sam pomysł tego rodzaju oszczędzania na emeryturę jest zły. Musiałby być tylko wprowadzany stopniowo, bo zusu nie da się ot tak zlikwidować, a dwa o czym pewnie nie pomyślałeś instytucje w których trzymałbyś kasę musiałyby mieć gwarancję państwa (bank jednak może paść). Natomiast powiedzmy sobie szczerze, taki system który poza oszczędzającym nie przynosi nikomu zysku, nie ma szans na wejście w życie w polsce. Dla tego też zamiast czegoś podobnego mamy ofe :).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.