mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2339 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 117  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 24 maja 2015, 22:51 
Cytuj  
Pomoc frankowiczom to byłby upadek polskiego systemu bankowego i kryzys na następne lata.
Pomoc frankowiczom można włożyć między bajki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2015, 22:53 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
Niah ty na prawdę uważasz że cwaniakom , którzy brali kredyt we frankach bo oprocentowanie było niższe i przez kilkanaście lat płacili niższe raty teraz trzeba pomóc z NASZYCH pieniędzy?- ciekawe

Ja odpowiem, ja odpowiem. Nie należy się im NIC. Widziały gały co brały, a jak nie czytały to niech wypierdalają. Ale wiesz co? Prezydent nic nie może w tej kwestii zrobić hehe.

Cytuj:
co do nauczycieli - mam w rodzinie 6 , wśród znajomych drugie tyle- uwierz mi znam temat dość dobrze i zarabiają dośc dobrze

Nauczyciele głosują na PO. Chuj im w dupę hehe.

Cytuj:
ale po prostu zaznaczyłem tak ogólnie- na zasadzie kto zastrajkuje -= to dostanie :)

Prezydent ma reprezentować kraj. Komorowski to magistra wyciągnął z paczki po czipsach teścia. Przecież to jest głąb do potęgi. Nie mam wątpliwości, że reprezentacyjnie Duda wypadnie lepiej. To w sumie żaden wyczyn.
Przy okazji może wetować zapędy debilnego parlamentu. I tutaj nadzieja.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 24 maja 2015, 22:58 
Cytuj  
po i psl moga przeglosowac veto?


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2015, 23:00 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
po i psl moga przeglosowac veto?

Nie. Potrzeba 60%.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 24 maja 2015, 23:06 
Cytuj  
@lordyp
Jeśli zawiodło Państwo to tak. Na pewno zawiodły banki swoją chciwością.
Sytuacja trochę podobna jak z kryzysem mieszkaniowym w usa. Ludzie wzięli kredyty chociaż nie powinni dostać.

Dream Team na TVR
Edit: Aa Terlikowski, sądziłem, że to Janecki :) No to prawie Dream Team.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.


Ostatnio edytowano 24 maja 2015, 23:12 przez Niah, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2015, 23:11 
Cytuj  
Lokken napisał(a):
Aldatha napisał(a):
kurwa malo to skurwysynow ktorym mozna zabrac?! , jebane markety , ubeckie emerytury , urzedasy , banki


Jak na razie to żadna władza się u nas za urzędników nie wzięła, więc nawet jak PIS wygra wybory to nie obetną im pensji.


Dlatego wygrać ma Antysytemowa partia Kukiza i Wiplera i uj :wink:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2015, 23:13 
Cytuj  
Najpierw Korwin musi wypierdalać.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 24 maja 2015, 23:13 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Najpierw Korwin musi wypierdalać.


+1

Obrazek

Obrazek


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2015, 23:20 
Cytuj  
Nefa o co biega z Kukizem i Petru? To tak na serio?

19go Przemek Wipler dał wywiad temu kolesiowi od Super Ekspresu i powiedział, że JKM może nawet nie kandydować, jeżeli byłby to warunek wspólnego startu szerokiego frontu antysystemowców.
Dla mnie dobra wiadomość, bo wolałbym, żeby partię kojarzyli z Wiplerem i JKM gdzieś z tyłu, jako europoseł, publicysta raczej niż polityk.
Łatwiej to lemingom się sprzedaje. Wiem, bo mam team w W-wie, 5tke lemingów i JKM tylko jednej dałem radę wcisnąć, a Wiplera 3ce :wink:

Jednak jeżeli Kukiz będzie kręcił z ludźmi jak Petru i ludźmi jak ten skazany chyba z SLD to kurwa...sorry gregory, niech spierdala.

tczewiak napisał(a):
lordyp napisał(a):
Niah ty na prawdę uważasz że cwaniakom , którzy brali kredyt we frankach bo oprocentowanie było niższe i przez kilkanaście lat płacili niższe raty teraz trzeba pomóc z NASZYCH pieniędzy?- ciekawe

Ja odpowiem, ja odpowiem. Nie należy się im NIC. Widziały gały co brały, a jak nie czytały to niech wypierdalają. Ale wiesz co? Prezydent nic nie może w tej kwestii zrobić hehe.


Ja wam odpowiem: widziały co brały, tylko że potem się zaczęło okazywać, że w umowach są klauzule niedozwolone.
I tyle. Banki powinny partycypować w kosztach dokładnie w takim samym stopniu jak kredytobiorcy, po 50%.

Rząd nic z tym nie powinien robić, poza udostępnieniem specjalnego przyśpieszonego trybu w sądach, tak by w max 6 miesięcy mieć wiążące wyroki.

Kuźwa...Michnik się najebał?
http://wyborcza.pl/10,82983,17976897,Wy ... yniki.html
:lol:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 24 maja 2015, 23:34 przez Rzeznik, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2015, 23:34 
Cytuj  
Obrazek


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2015, 23:38 
Cytuj  
Stano dobrze napisał:

Przed nowym prezydentem wyzwanie – scementować ten kraj. Pokazać, że nie musi być agresywnym „pisiorem”, tylko normalnym człowiekiem, który nie bazuje tylko na bajce o złym wilku. Dostał ogromny kredyt zaufania także od ludzi, którzy PiS-u nie znoszą, a w przeszłości byli wyborcami PO. Ci ludzie nie chcą ciągłych partyjnych utarczek, tylko sumiennej pracy… Chcą prezydentury godnej i inspirującej.

Jak się Dudzie uda odstawić sprawy wiary czy ideologii na drugi plan i się skupi na odbudowie obywatelskości w Polakach, zmianie konstytucji, to może coś się zacznie zmieniać.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 24 maja 2015, 23:41 
Cytuj  
odnośnie frankowiczów- podstawowe pytanie:
czy wobec przewalutowania zgodza się WYRÓWNAĆ kwoty POMNIEJSZONE o % marze we frankach, które płacili przez kilkanaście lat?- jakoś o tym się nie mówi- nie oni chcą żeby TERAZ zmienić bo TERAZ im raty nie pasują

bo ja to rozumiem tak:

jak płacili 2/3 a nawet połowe w ratach tego co płacili ci od złotówek to było ok ( o qrwa ale jesteśmy cwani :) ) , ale jak okazało się ,że teraz oni muszą płacić więcej od tych co płacili w złotówkach to nagle nie wiedzieli co podpisują
oni widzieli tylko te % i to , że są niższe - chytry 2x traci i już zrozumcie- banki te straty ( w razie czego ) przeleją na innych klientów,. czy na nas - kto tego nie kapuje to chyba ograniczony jakiś :)

ogólnie Duda będzie rządził od sierpnia to w sumie nic nie pokaże do wyborów parlamentarnych , a potem poznamy jego prawdziwe oblicze :)

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2015, 23:51 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
odnośnie frankowiczów- podstawowe pytanie:
czy wobec przewalutowania zgodza się WYRÓWNAĆ kwoty POMNIEJSZONE o % marze we frankach, które płacili przez kilkanaście lat?- jakoś o tym się nie mówi- nie oni chcą żeby TERAZ zmienić bo TERAZ im raty nie pasują

bo ja to rozumiem tak:

jak płacili 2/3 a nawet połowe w ratach tego co płacili ci od złotówek to było ok ( o qrwa ale jesteśmy cwani :) ) , ale jak okazało się ,że teraz oni muszą płacić więcej od tych co płacili w złotówkach to nagle nie wiedzieli co podpisują
oni widzieli tylko te % i to , że są niższe - chytry 2x traci i już zrozumcie- banki te straty ( w razie czego ) przeleją na innych klientów,. czy na nas - kto tego nie kapuje to chyba ograniczony jakiś :)

ogólnie Duda będzie rządził od sierpnia to w sumie nic nie pokaże do wyborów parlamentarnych , a potem poznamy jego prawdziwe oblicze :)


Zależy kiedy kto brał, ale raczej 2/3, a częściej 3/4 doliczając spread.
I tak, powinni to wliczyć jako zysk i zestawić z kosztem w postaci wzrostu kursu. Potem podzielić wynik na połowę i zgodnie tym kosztem obdzielić bank i frankowca w postaci przewalutowania po odpowiednim kursie.
Wszystko dla chętnych.

A Duda nie będzie rządził, bo rządzi rząd. Dlatego nic nie zrobi bez większości sejmowej. A tej nie będzie, jak ludzie zamiast przeciw PIS zagłosują na partię Wiplera.
Proste.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2015, 23:52 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
banki te straty ( w razie czego ) przeleją na innych klientów,. czy na nas

Nie nas, a frajerów co mają kredyty. Nie wszyscy muszą żyć na kredyt.
No i powtórzę - chuj w dupę frankowiczom. Widziały gały co brały.

Cytuj:
ogólnie Duda będzie rządził od sierpnia to w sumie nic nie pokaże do wyborów parlamentarnych , a potem poznamy jego prawdziwe oblicze :)

Że 5 lat temu nie byłeś zbyt bystry to zrozumiałe, ale w końcu zrozum. Prezydent to funkcja reprezentatywna. Duda przezentuje się znacznie lepiej niż komorowski. Zdecydowanie. Bardzo. Definitywnie. Komorowski to niby magister, ale o poziomie niższym niż większość maturzystów. Matury to by nawet 10 lat temu nie zdał ze względu na swoją ortografię. Duda to jednak doktor prawa. Nieco inny poziom.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2015, 23:55 
Cytuj  
Przecież o frankowiczów nie chodzi by państwo dawało z naszej kieszeni kasę dla nich bo nie bardzo jest to jak ulokować prawnie, tu chodzi o to by banki zarabiające na nich rozważyły możliwość zmniejszenia zysków do średniej jaka jest w złotówkach, dla banku nie będzie to strata ponieważ u nas banki zarabiają i tak ponadprzeciętnie do reszty UE, inni klienci na tym nie stracą bo mimo wszystko jest konkurencja, a wysokie oprocentowania i zyski naszych banków już większe raczej nie mogą być bo stracą klientów na rzecz banków nie umoczonych w spekulacje kredytami w walutach.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2015, 23:55 
Cytuj  
Nie widziały gały co brały tczewiak...chyba, że nie jesteś za państwem prawa.

Może on będzie lepszy niż się spodziewamy?
http://www.koliber.org/andrzej-duda-prz ... z-program/

Tu pdf z programem
http://www.koliber.org/files/Wizja-dla- ... -FINAL.pdf
Jestem na tak ;)


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 25 maja 2015, 00:11 przez Rzeznik, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2015, 23:59 
Cytuj  
https://twitter.com/pafelwoo/status/602599879827939331

@Rzeznik: osobiście wyznaję zasadę, że sprawy prywatne > sprawy regulowane przez państwo. Zgadnij, które należności spłacam w pierwszej kolejności ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 25 maja 2015, 00:04 
Cytuj  
@trzewiak
będzię rządził JAKO PREZYDENT , nie konkretnie rządził, bo od tego jest rząd, to chyba każdy wie

@embe
jeśłi ty wierzysz , że banki cos oddadza ze swoich zysków, bo konkurencja ich zniszczy to dalej oglądaj bajki- ty wiesz , że w okresie prosperity kredytów we frankach , banki sobie nawzajem pożyczały jak nie wyrabiały z walutą? :)


a 2 sprawa- wiara ,że przerzucą ( ewentualnie ) te koszta tylko na tych co mają kredyty też jest dla mnie zdumiewająca

qwa sami optymiści w tym kraju :)

a Duda to podpisywał przecież wszystko- i z solidarnością , i OPZZ i studenci- każdemu co chciał


Ostatnio edytowano 25 maja 2015, 00:07 przez lordyp, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 maja 2015, 00:05 
Cytuj  
No o tym mówię tczewiak. Państwo nie ma tu nic regulować, tylko dać szybką i tanią ścieżkę sądową, ewentualnie pomoc prawną zapewnić, a obywatele sobie się z bankami posądzą.

Lord...mój optymizm nie jest związany z prezydenturą Dudy, tylko z rozszczelnieniem systemu. Jesień zadecyduje.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 25 maja 2015, 00:21 
Cytuj  
@Rzeźnik
to o optymizmie dotyczyło wiary że banki dadzą sobie zabrać zyski i będą sie dzielić :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2339 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 117  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.