mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1128, 1129, 1130, 1131, 1132, 1133, 1134 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2015, 11:13 
Cytuj  
Zrobili im tam w Grecji prawdziwą "transformację" przez te parę ostatnich lat, czerpiąc wzory z polskich doświadczeń lat 90tych chyba :lol:
http://www4.rp.pl/article/20150704/PLUSMINUS/307039927

Kryzys w Grecji dla wielu ludzi oznaczał możliwość skorzystania z atrakcyjnych ofert inwestycyjnych. W ostatnich latach sprzedawano tam za bezcen firmy przynoszące budżetowi stabilne przychody, byle tylko wypełnić narzucone krajowi plany prywatyzacyjne. Zdarzało się, że państwowe urzędy pozbywały się nieruchomości, by wkrótce potem wynajmować te same budynki po wyższych cenach od prywatnych właścicieli.

Grecka sieć gazowa DESFEA została przejęta przez Socar, państwowy koncern z Azerbejdżanu, za sumę, która Azerom zwróciła się w ciągu roku. Złoża węgla brunatnego w Vevi sprzedano za 171 mln euro, mimo że wyceniano je na 3 mld euro. – Europejczyków w ogóle nie obchodzi prywatyzacja. W polu ich zainteresowania znajduje się coś innego: średnio- i długoterminowa konfiskata greckich aktywów za symboliczną cenę – tłumaczy Andreas Banoutsos, były prezes Stowarzyszenia Greckich Przemysłowców.

Na kryzysowej wyprzedaży państwowego majątku skorzystali nie tylko europejscy spryciarze, ale również greccy oligarchowie. Jednym z „mających szczęście do przetargów" miliarderów jest Dimitris Melissanidis, właściciel 60 tankowców i około 600 stacji benzynowych, podejrzewany o udział w przekrętach paliwowych na dużą skalę. Dzięki nadzorowanej przez MFW i UE prywatyzacji tanio nabył on jedną trzecią państwowego przedsiębiorstwa loteryjnego. W 2013 r. zabrał prywatnym odrzutowcem na wakacje Steliosa Stavridisa, szefa greckiego urzędu prywatyzacyjnego HRADF.


A to mi jakoś się tak z PL skojarzyło

Grecka korupcja i system oligarchiczny są również wygodne dla europejskich możnych z innego powodu: łatwiej im przepychać ich interesy w Grecji. Widać to choćby na przykładzie kontraktów zbrojeniowych. W 2013 r. MFW i UE nakazały Grecji zlikwidować jej mały, ale rentowny i nowoczesny, przemysł zbrojeniowy. Zwolniono z pracy 2,2 tys. ludzi.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 6 lip 2015, 11:38 
Cytuj  
embe napisał(a):
3. Po wejściu do EU do dnia dzisiejszego jedyne nasze domyślne rynki zbytu są nadal pod butem putina co ogranicza nasz rozwój.
.


ale ty wiesz , że 3/4 naszego exportu to Unia, z czego najwięcej exportujemy do Niemiec?

embe, z Ciebie inteligentny gość a ostatnio piszesz teksty w stylu marka- nie idz tą droga pls


Ostatnio edytowano 6 lip 2015, 11:46 przez lordyp, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 6 lip 2015, 11:44 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
W Grecji się nie zaciska pasa aby w coś zainwestować - takie moje odczucia.


Oczywiście, że nie. W Grecji zaciska się pas, żeby spłacić wierzycieli. Na to idą transze pomocy z MFW, EBC itd. Można bronić Grecji, że wpadli w szpony bankowców itd., ale nikt im nie kazał się zadłużać. Robił to grecki rząd za przyzwoleniem wyborców przy urnach. Można im odpuścić dług, bo tylko dusi się ich gospodarkę, ale zaraz pojawi się w kolejce Hiszpania do takiego zabiegu. Euro im wyszło bokiem, bo nie są w stanie konkurować z silniejszymi, wysokowydajnymi gospodarkami np. jak niemiecka. Ci ostatni chyba najwięcej zyskali na wprowadzeniu euro.


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 6 lip 2015, 11:48 
Cytuj  
@Rzeznik
to Grecy mają SWOJE postępowanie tłumaczyć , Ty nie musisz :)

fajne te teorie jak to Grecy nic nie chcieli , to zła Unia im wszystko na siłe wpychała, jeszcze trochę a będziemy dobrowolne wpłaty robić na konto rządu Grecji- przecież tak został wykorzystany :)
i oczywiście to Unia kazała KONKRETNE zakłądy prywatyzować za KONKRETNE pięniądze do KONKRETNYCH nowych właścicieli

takie teorie spiskowe zawsze pojawiają się tylko po to by przykryć czyjąś nieudolność, ignorancje i po prostu złą wolę- Grekom po prostu było bardzo wygodnie te kredyty brać i je rozpierdalać bo od początku wyszli z założenia że ich NIGDY nie spłacą

ale UNIA to system , a z każdym systemem trzeba walczyć , bo jest zły

jak pisze Tor- popuszczenie Grecji pokaże innym , że tak można i nikt już nic nie będzie płacił bo po co? :)

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2015, 12:02 
Cytuj  
Nikogo nie muszę bronić, ale lubię podyskutować, a że moim zdaniem nie masz racji to piszę.

To nie są teorie spiskowe, tylko zapis tego co się stało. Może trudno Ci w to uwierzyć, ale nie ma to nic wspólnego ze spiskiem. To po prostu zwykła korupcja, którą biurokratyczna struktura rządząca UE jest przeżarta, bo nie ma tam żadnych mechanizmów kontrolnych takich jak w każdym demokratycznym państwie (wybory - choć i te jak widać średnio działają jako funkcja kontrolna).
Każda taka struktura, niekontrolowana, z czasem się degeneruje i przykład Grecji pięknie pokazuje do jakiego stopnia ta degeneracja zaszła w UE.

UE nie pomagała biednym Grekom jakoś wyjść z zadłużenia, tylko pompowała kolejne środki powiększając to zadłużenie, żeby rząd grecki mógł spłacić banki z aktywami w greckich papierach dłużnych i żeby uspokoić rynki, bo nagle oprocentowanie obli zaczęło rosnąc na obligacjach państwowych, a te banki (głównie chyba niemieckie i francuskie) miały ogromną ekspozycję na derywaty na stopy procentowe zabezpieczonymi głównie obligacjami rządowymi.
Gdyby wtedy Grecja zbankrutowała to by mogła biednym bankom poważnie zaszkodzić.

Jednocześnie UE zmuszała kolejne rządy do jak najszybszej prywatyzacji wszystkiego co możliwe.
Korzystali na tym Ci, którzy mieli kapitał i wysoko postawionych przyjaciół w strukturach UE i/lub greckiego rządu

Podobnie wyglądała prywatyzacja w PL przecież w latach 90.

Zapytaj siebie, po co pompowali kasę w Grecję, jeżeli od początku było wiadomo, że Grecja nie będzie w stanie tego spłacić. I pomyśl, na kogo w takim razie powinieneś pokazywać palcem krzycząc jaki to on jest zły i niedobry.

Trochę umiaru zalecam. W Polsce od 8 lat rządzi PO, mimo że rządzą po prostu źle, mimo że rozwijają Polskę na kredyt wzorem Grecji, wciąż mają 20% w sondażach. Czy coś Ci to w kontekście wyborów greckiego ludu do ichniego rządzenia w poprzednich latach podpowiada?


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 6 lip 2015, 12:23 przez Rzeznik, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 6 lip 2015, 12:22 
Cytuj  
No i mam nadzieję, że Grecy pójdą za ciosem. Wrócą do drachmy, przeżyją chaos i zaczną wychodzić na prostą. Bo jako podatki w UE nie mam ochoty spłacać długów Grecji w zachodnich bankach.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2015, 12:25 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
embe napisał(a):
3. Po wejściu do EU do dnia dzisiejszego jedyne nasze domyślne rynki zbytu są nadal pod butem putina co ogranicza nasz rozwój.
.


ale ty wiesz , że 3/4 naszego exportu to Unia, z czego najwięcej exportujemy do Niemiec?

embe, z Ciebie inteligentny gość a ostatnio piszesz teksty w stylu marka- nie idz tą droga pls


Ale co z tego wynika, ja napisałem że nasze domyślne rynki są zblokowane, przez co ogranicza nam rozwój i zmusza do gigantycznej emigracji, pomyśl zanim napiszesz jakby wyglądała sytuacja gdzie białoruś i ukraina jest kandydatem do członkostwa w EU, nasze firmy mają eldorado jak niemieckie u nas.
To jest gdybanie wiem, jednak trzeba o tym pamiętać że nie mamy szansy na taki rozwój jak miały niemcy czy inne kraje EU.
Grecja natomiast jako miejsce wypoczynku było ok, co do samej gospodarki to nigdy tam nie było wesoło i wydaje mi sie że jakby grecja nie była członkiem EU to nie doszłoby do takiej sytuacji jak teraz.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."


Ostatnio edytowano 6 lip 2015, 12:28 przez Teo, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2015, 12:27 
Cytuj  
I ja mam taką nadzieję Tor. Też nie chce na nich płacić i za ich wybory, ale już jest za późno. UE przerzuciła na wszystkich te koszty w momencie jak zamknęli oczy na to co się w Grecji wyprawiało i przyjęli ją do strefy Euro. Program pomocowy tylko dołożył jeszcze tych kosztów raptem drugie tyle.

Także podziękujmy UE i sięgnijmy do portfeli.

Mam nadzieję, że w PL kolejny rząd wyciągnie z lekcji greckiej prawdziwą naukę o istocie UE, rezultatach budowy państwa na kredycie unijnym i pławieniu się w poklepywaniu po plecach przez oficjeli UE.
Oni nie klepią za darmo...


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 6 lip 2015, 12:42 przez Rzeznik, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 6 lip 2015, 12:36 
Cytuj  
W Polsce nic się nie zmieni. PiS zaczął od całej paczki obietnic z bardzo wątpliwym źródłem ich finansowania. Polskie "elity" polityczne tylko powielają modele znane z zachodu, dopasowane do rozwiniętych państw.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2015, 12:39 
Cytuj  
http://forsal.pl/artykuly/881149,biedap ... alizm.html
Krwiopijcy, prywaciarze, wyzyskiwacze.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2015, 12:41 
Cytuj  
Parę pomysłów chwalonych przez np MFW pochodzi z wegier, może takie trzeba rzeczy wprowadzać, które nie podobają się merkel i reszcie EU ?
"Powrót" na Zakaukazie to też dobry pomysł bo daje naszym firmom jakieś szanse na rozwój, a przez osiem lat rządów PO odchodzono od tego robiąc miejsce usa i putinowi.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 6 lip 2015, 12:44 
Cytuj  
Taśmy z Kwaśniewskim i Kaliszem. "Prawda o III RP. Mroczny system, spiski, korupcja"
Cytuj:
Wyraźnie widać, że dla nich obu, a rozmowa toczy się jesienią 2013 roku, sześć lat po objęciu rządów przez PO, Polska to kraj spowity nicią tajnych powiązań i niejasnych, na poły wręcz mafijnych układów. I nawet kiedy momentami słychać ich śmiech i żarty, to są one objawem swoistej niemocy i rezygnacji. Tak - Kwaśniewski nieświadomie i zapewne wbrew swej woli sformułował najcięższe możliwe oskarżenie pod adresem państwa, które w znacznej mierze sam zbudował.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2015, 12:46 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
W Polsce nic się nie zmieni. PiS zaczął od całej paczki obietnic z bardzo wątpliwym źródłem ich finansowania. Polskie "elity" polityczne tylko powielają modele znane z zachodu, dopasowane do rozwiniętych państw.


Ano. Niestety. Jednostki, które mogłyby coś zmienić mają ciężko z przebiciem się gdzieś wyżej.
Replikacja modeli zachodnich państw socjalnych na naszym gruncie, na tym etapie rozwoju, to niestety kierunek grecki.

ShadeKnight napisał(a):
Taśmy z Kwaśniewskim i Kaliszem. "Prawda o III RP. Mroczny system, spiski, korupcja"
Wyraźnie widać, że dla nich obu, a rozmowa toczy się jesienią 2013 roku, sześć lat po objęciu rządów przez PO, Polska to kraj spowity nicią tajnych powiązań i niejasnych, na poły wręcz mafijnych układów. I nawet kiedy momentami słychać ich śmiech i żarty, to są one objawem swoistej niemocy i rezygnacji. Tak - Kwaśniewski nieświadomie i zapewne wbrew swej woli sformułował najcięższe możliwe oskarżenie pod adresem państwa, które w znacznej mierze sam zbudował.


Hehehe, mi się podobał komentarz Kalisza: " Nie będę komentował nielegalnych nagrań"
O...i co mi zrobicie? :lol: :lol:

Ja nie wiem o czym ten Kwach i Kalisz mówili...Że niby jakaś mafia rządzi, jakieś służby? Przecież wszyscy wiemy, że to nie prawda i to są jakieś teorie spiskowe, a lord nam zaraz to potwierdzi. ;)


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2015, 13:03 
Cytuj  
ShadeKnight napisał(a):
Taśmy z Kwaśniewskim i Kaliszem. "Prawda o III RP. Mroczny system, spiski, korupcja"
Cytuj:
Wyraźnie widać, że dla nich obu, a rozmowa toczy się jesienią 2013 roku, sześć lat po objęciu rządów przez PO, Polska to kraj spowity nicią tajnych powiązań i niejasnych, na poły wręcz mafijnych układów. I nawet kiedy momentami słychać ich śmiech i żarty, to są one objawem swoistej niemocy i rezygnacji. Tak - Kwaśniewski nieświadomie i zapewne wbrew swej woli sformułował najcięższe możliwe oskarżenie pod adresem państwa, które w znacznej mierze sam zbudował.

Ocieplanie wizerunku czerwonej zarazy.
Mam wrażenie, że kwachu mógł wiedzieć o podsłuchach i sobie z kaliszem zaaranżowali wyreżyserowaną rozmowę. Ogólnie całe te podsłuchy podpadają mi przy kilku rozmowach na sprytnie wypuszczone informacje dla ciemnego ludu.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 6 lip 2015, 13:26 
Cytuj  
Rodzimy House of Cards. :lol: Smutne, ze przez ostanie naście lat, nie było w tym kraju prawie żadnych pozytywnych zmian w prawodawstwie, transparentności, efektywności zarządzania. Jazda bez trzymanki na plecach wyborców.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2015, 13:40 
Cytuj  
Ciekawa analiza konferencji programowej PIS
http://wei.org.pl/blogi-wpis/run,czego- ... ,1718.html


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 6 lip 2015, 16:35 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Grecja, Italy, Portugalia - obstawiam taka kolejnosc "pekania".

Włochy są zbyt dużą gospodarką+ mają silny przemysł na północy Włoch.

Jak bawisz się w wieszcza to prędzej podstaw Hiszpanię za Włochy.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2015, 16:49 
Cytuj  
Lokureva, a tym NOPowcom co odjebało? Posrało ich dokumentnie...
http://pikio.pl/antyzydowska-demonstrac ... ch-polacy/

Rozumiem, że Polska dla Polaków, ale żeby w Londku? :wtf:

Ojj a tu gruby temat
http://pikio.pl/lis-grozi-internautom-c ... ie-zabawa/
Czuję, że tu: Będzie...będzie zabawa...będzie się działo, że aż wykopu będzie mało :lol:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2015, 17:21 
Cytuj  
Będzie radośnie!

Lmao Lis.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 lip 2015, 18:01 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Nie Grecy się zadłużyli, tylko zrobili to w ich imieniu politycy poklepywani przez UE po plecach.
Macie kryzys, to weźcie troch naszej pieniężnej koki i wszystko się ułoży. Nie macie czym zapłacić, nie szkodzi. Pierwsza działka prawie free...o przyszliście po więcej? No to wyniesiecie z domu parę wysp, podkradnijcie trochę z konta mamy i bo nic za darmo :lol:

Tylko broń Boże nie idźcie na odwyk.

Prawda jest taka, że obie strony dobrze wiedziały co się dzieje, a opowiadanie bajek o tym, że Grecja taka sprytna oszukiwała przez dekady biednych, wierzących w uczciwość i honor władców UE, to można między bajki włożyć.
A że teraz zapłacimy wszyscy? No zapłacimy, żeby się biedne banki nie wyzerowały na Grecji, bo cóż to by była za strata :lol:


Dokładnie. Wina leży równo po obu stronach.
Szkoda, że ci z klapkami na oczach jedynie co potrafią to powtarzać kretyńskie ale trendy artykuły.
Cóż za 15-20 lat sami będziemy w identycznej sytuacji. Nie ma bata by dopiąć jakikolwiek budżet w tak ładnie wydrenowanym kraju. I z tym naszym przemysłem to ja bym tak Pieszczoch nie przesadzał. Przemysł mieliśmy.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1128, 1129, 1130, 1131, 1132, 1133, 1134 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.