mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1514
Dołączył(a): 5.10.2009
Offline
PostNapisane: 9 lis 2012, 16:49 
Cytuj  
A w czym nie dalyby sobie rady? Ze skonczeniem studiow czy znalezieniem zatrudnienia? Egzaminy kosztuja kilkaset zlotych i odbywaja sie raz w roku, jak w prawie kazdym wolnym zawodzie a pozniej to jak juz napisalem.
Na aplikacji panstwowej dostaje sie stypendium od panstwa ~2,6 tys na tzw. ręke.

I z tego co wiem to na notariusza dostac sie bez plecow nie da, strasznie hermetyczne srodowisko ale nie ma co sie dziwic. Jeden z najlatwiejszych prawniczych zawodow a zarobki marzenie. Radce zatrudnia urzedy, przedsiebiorstwa itd. i w ustawie regulujacej ten zawod jest zapis o przymusowym przydzieleniu patrona. Adwokaci tez biora ludzi z ulicy, ale placa tyle co murzynowi, nie ucza zawodu i zmuszaja do odwalania najnudniejszej roboty, czyli tak jak napisales.

A temat ciekawy bo wiele szczerych postow sie tutaj pojawilo, przynajmniej tak je oceniam. Nie zabralko tez internetowej napinki ale w granicach rozsadku ;)


_________________
PSN_id: Adhoc8810

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 lis 2012, 17:04 
Cytuj  
Ze znalezieniem zatrudnienia. W moim odczuciu są bardzo słabe. I pewnie zabiora miejsca byc moze bardziej zdolnym.

Jedna ostatecznie jako kurator. Choc jest cos slabszego od tego dla prawnikow?
Druga aspiruje na sedziego :S hermetyczne srodowisko powiadasz? ;p bez pomocy nie moglaby nawet aspirowac.

Bez urazy, ale tak samo jak wszedzie wielu skonczy te studia i pojedzie na zmywak. Ta, mialem jakis znajomych co im w kancelarii chcieli zatrzymac na dluzej, za free i za prace na ksero i w sekretariacie ;d

Dla mnie samo srodowisko jest nieciekawe, studiowanie, chyba cale szczescie tam nie trzeba duzo chodzic do szkoly, bo chyba bardziej zjebanych, malo pomocnych ludzi nie ma nigdzie indziej. I te opowiesci z chodzeniem do szkoly w garniturze ;d a w pracy w kancelariach jeden drugiemu skurwysynem. Przynajmniej ja tak to widze. A pozniej "sluza" spoleczenstwu ;]

ps. ja sie nie napinam. tak naprawde nie podoba mi sie to jak to wyglada.


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1514
Dołączył(a): 5.10.2009
Offline
PostNapisane: 9 lis 2012, 21:12 
Cytuj  
Nie pisze o tobie tylko o calym temacie ogolnie.
Co do ludzi na prawie to zgadzam sie calkowicie, paranoja ;)
Bede najwyzej frustratem strajkujacym w Warszawie jak sie nie uda nic znalesc po tych studiach.
Pozdrawiam :)


_________________
PSN_id: Adhoc8810

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 10 lis 2012, 12:05 
Cytuj  
sranie w banie
jesteś dobry, robiłeś coś przez studia, masz praktyki w CV to prace w kancelarii znajdziesz
inna sprawa, że poza Warszawą możesz się cieszyć jak Ci zapłacą 1200 zł na rękę na umowie zlecenia
tutaj to o czym pisaliście parę stron wcześniej - zaniżanie standardów płacowych przez samych pracowników jest zajebiście widoczne. Człowiek po studiach który zaczyna aplikację (radcowską albo adwokacką, z sędziowską i prokuratorską jest trochę inaczej) gówno umie bo studia prawnicze to pic na wodę i musi zdobyć doświadczenie, bo aplikacja to jeszcze większy pic na wodę. I jest gotowy robić za darmo 12 godzin dziennie przez cały tydzień byle nauczyć się czegoś praktycznego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 lis 2012, 13:21 
Cytuj  
ale jak wszedzie na 1 rzut leca Ci co maja znajomosci.

http://forsal.pl/artykuly/660013,bezrob ... rosze.html
Cytuj:
To jest najlepsza metoda pozyskiwania dobrych pracowników. Ten, kto kogoś poleca, wystawia mu odpowiednie referencje i jednocześnie bierze za niego odpowiedzialność. To się sprawdza w praktyce – podkreśla prof. Zenon Wiśniewski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu


No nie wiem, mam znam sporo zatrudnionych po znajomosci i nie moge sie o nich za dobrze wypowiedziec.

Cytuj:
Dodaje, że nieetyczne, naganne i karalne jest jednak zatrudnianie w firmach państwowych i publicznych kogoś z polecenia tylko dlatego, że jest on znajomym lub członkiem rodziny.

Ta, znam taki przypadek, glupia jak but pizda po pedagogice, zaraz po studiach, matka pracuje w urzedzie pracy, zalatwila jej prowadzenie szkolen dla bezrobonych, napisanie paru stron + zrobienie prezentacji. Na pewno bylo strasznie gowniane, ale zalatwila jej 3 takie projekty i zarobila 15k z dupy w 2 miesiace. Szanuje sie te pieniadze z unii ;p
A wiekszej idiotki w zyciu nie spotkalem.


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 10 lis 2012, 13:30 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
ale jak wszedzie na 1 rzut leca Ci co maja znajomosci.

tru, ale nie jest też tak, że krzyżyk na drogę jeśli tych znajomości nie masz
przynajmniej u adwokatów i radców, o notariacie różne rzeczy słyszałem

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 lis 2012, 14:23 
Cytuj  
No ta, tylko trzeba byc serio dobrym i duzo wiecejogarniac niz Ci po znajomosci. Ale troche to potwierdza regule. Ale jak pisalem ja nie znam sie, nie moja dzialka. Ale mysle, ze wszedzie jest podobnie.


_________________
.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 lis 2012, 17:46 
Cytuj  
Poziom wymiaru sprawiedliwości w polsce potwierdza, że do pracy wybierani są najlepsi :lol:

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 10 lis 2012, 18:18 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
sranie w banie
jesteś dobry, robiłeś coś przez studia, masz praktyki w CV to prace w kancelarii znajdziesz
inna sprawa, że poza Warszawą możesz się cieszyć jak Ci zapłacą 1200 zł na rękę na umowie zlecenia
tutaj to o czym pisaliście parę stron wcześniej - zaniżanie standardów płacowych przez samych pracowników jest zajebiście widoczne. Człowiek po studiach który zaczyna aplikację (radcowską albo adwokacką, z sędziowską i prokuratorską jest trochę inaczej) gówno umie bo studia prawnicze to pic na wodę i musi zdobyć doświadczenie, bo aplikacja to jeszcze większy pic na wodę. I jest gotowy robić za darmo 12 godzin dziennie przez cały tydzień byle nauczyć się czegoś praktycznego.

czyli podsumowujac
generalnie nie ma problemu z praca jak chcesz pracowac za mniej niz najnizsza krajowa i koszty przezycia (i to dla tych dobrych !! co cos robili na studiach)
a jak chcesz normalnie funkcjonowac to juz problem z praca jest ...

jak bys chcial troche pozapierdalac za darmo(nabrac doswiadczenia i miec co do cv wpisac) to pm do mnie, cos wykombinujemy


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 lis 2012, 18:32 
Cytuj  
Szukasz czarnucha co na kurtkę zarobi? ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 10 lis 2012, 20:18 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
czyli podsumowujac
generalnie nie ma problemu z praca jak chcesz pracowac za mniej niz najnizsza krajowa i koszty przezycia (i to dla tych dobrych !! co cos robili na studiach)

ale co się dziwisz, jak na samym UJ co roku prawo kończy ok. 1000 osób a jest wykładane jeszcze przynajmniej na jednej uczelni?
dla większości tak to zapewne wygląda
oczywiście są kancelarie gdzie od startu płacą godziwe pieniądze, w Warszawie na dzień dobry można zarabiać parę tysięcy
na tym forum sami zajebiści ludzie siedzą, więc pewnie wszyscy by w takich wylądowali

Cytuj:
jak bys chcial troche pozapierdalac za darmo(nabrac doswiadczenia i miec co do cv wpisac) to pm do mnie, cos wykombinujemy

Daj linka do profilu na goldenline to pogadamy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 10 lis 2012, 20:27 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
ale co się dziwisz, jak na samym UJ co roku prawo kończy ok. 1000 osób a jest wykładane jeszcze przynajmniej na jednej uczelni?


Prawo jest wykładane na 39 uczelniach z tego co widzę:

http://kierunkistudiow.pl/component/opt ... /search,*/

:)

Z tego co sam osobiście słyszałem, to nie ma bardziej zawistnego wyścigu szczurów w tym kraju niż studia prawnicze. Także powodzenia dla tych, co nie mają znajomości w ciepłym kurwidołku zwanym wymiarem sprawiedliwości w naszym kraju.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.


Ostatnio edytowano 10 lis 2012, 20:31 przez Razoth, łącznie edytowano 2 razy
*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 10 lis 2012, 20:29 
Cytuj  
Cytuj:
ale co się dziwisz, jak w Krakowie na samym UJ co roku prawo kończy ok. 1000 osób a jest wykładane jeszcze przynajmniej na jednej uczelni?

tadam

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 lis 2012, 20:36 
Cytuj  
z 'prawem' zawsze bylo i bedzie tak samo.
jak nie masz w rodzinie to bedziesz robil za grosze zanim sie wybijesz.
kariere zrobisz jak masz plecy.
prestiz i kasa sa warte tych lat wkuwania po nocach.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 11 lis 2012, 13:58 
Cytuj  
Moj znajomy jest po prawie ,skonczyl je w Lublinie na KUL , aplikacji nie ma, bezrobotny,multum szkolen,kursow,stazow.
Jego znajomy robi chyba drugie czy trzecie podejscie do aplikacji notarialnej,tyle co mu klod pod nogi rzucaja
zeby tylko egzaminu nie zdal to sie w glowie nie miesci. Zarobki notariusza sa rzeczywiscie spore ,ale to wybitnie
hermetyczne srodowisko

Zawsze tak bylo, z ta roznica ze wczesniej nie kazdy mogl prawo studiowac, obecnie mozesz je ukonczyc nawet w trybie zaocznym.

Moim zdaniem jesli nie masz prawnikow w rodzinie i to takich ktorzy realnie moga Ci pomoc to studiowanie prawa jest zwykla strata czasu , nawet na medycynie warto sie zastanowic ile lekarzy nosi twoje nazwisko bo inaczej mozna sie zdziwic przy zdobyciu specjalizacji .


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 lis 2012, 14:09 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
...KUL ...


Wszystko jasne.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 11 lis 2012, 14:17 
Cytuj  
Wystarczy dac mu troche alkoholu i masz porady prawnicze za free ;)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 lis 2012, 16:18 
Cytuj  
Dla mnie przejebka, wkuwanie na pamiec, zjebani ludzie w srodowisku, da sie pewnie przejsc to wszystko, ale bez znajomosci bedzie duzo trudniej i nie wierze, ze taka osoba nie stanie sie taka sama jak wieksosc w tej branzy.

Osoby o ktorych pisalem praktycznie cale studia (zaoczne) niby chodzily z dziennymi, a tak naprawde tylko siedzialy w domu i uczyly sie z ksiazek. Mam znajomego z ktorym nie mialem kontaktu. Tez zaoczne prawo, juz od 1 roku byl na platnych praktykach. W sumie ciekaw jestem jak mu sie powiodlo, bo nie mial "znajomosci", ale byl o wiele bardziej zdolny.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 lis 2012, 16:45 
Cytuj  
W sumie bardzo podobnie jest u psychologów i z tymi ich superwizjami / płatnymi praktykami.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 lis 2012, 17:04 
Cytuj  
generalnie dla humanistow to oni zanim zaczna cokolwiek robic to musza skonczyc 3 studia podyplomowe i 10 kursow ;p


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.