mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1789, 1790, 1791, 1792, 1793, 1794, 1795 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 10:06 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Odejście od kary śmierci w Europie ma oprócz względów humanitarnych także powody czysto prawne. Uważam, że KS jest w wielu przypadkach jak najbardziej sprawiedliwy, ale jako kara nieodwracalna nie może być stosowany w niedoskonałym systemie prawnym. Pomyłki w stosowaniu KS w USA ocenia się na kilka procent.



dożywotnie więzienie jest przede wszystkim duuużo tańsze od kary śmierci

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 10:24 
Cytuj  
Więc to dlatego związek radziecki przegrał zimną wojnę. No popatrz popatrz.
Orzeczenie winy (lub nie :D) i kula w łeb. Raczej tanio wychodzi.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 10:27 
Cytuj  
Profeta napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Odejście od kary śmierci w Europie ma oprócz względów humanitarnych także powody czysto prawne. Uważam, że KS jest w wielu przypadkach jak najbardziej sprawiedliwy, ale jako kara nieodwracalna nie może być stosowany w niedoskonałym systemie prawnym. Pomyłki w stosowaniu KS w USA ocenia się na kilka procent.



dożywotnie więzienie jest przede wszystkim duuużo tańsze od kary śmierci


To chyba tylko w stanach gdzie masz niedorzeczne stawki prawnicze i rownie niedorzeczne koszty procesow sadowych

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 10:35 
Cytuj  
Cytuj:
#dobrazmiana
http://tvn24bis.pl/prawo,82/ostroda-urz ... 36996.html
jak mnie to cieszy kur... !!


Cytuj:


http://tvn24bis.pl/pieniadze,79/rzad-ch ... 38750.html

Przy wadliwym systemie prawnym, niechlujnym tworzeniu przepisów może być ryzykowne ale i tak świetne !


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 10:57 
Cytuj  
Dracos napisał(a):
Profeta napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Odejście od kary śmierci w Europie ma oprócz względów humanitarnych także powody czysto prawne. Uważam, że KS jest w wielu przypadkach jak najbardziej sprawiedliwy, ale jako kara nieodwracalna nie może być stosowany w niedoskonałym systemie prawnym. Pomyłki w stosowaniu KS w USA ocenia się na kilka procent.



dożywotnie więzienie jest przede wszystkim duuużo tańsze od kary śmierci


To chyba tylko w stanach gdzie masz niedorzeczne stawki prawnicze i rownie niedorzeczne koszty procesow sadowych



mówię o stanach, jakie inne cywilizowane państwo stosowało szeroko tą karę w ostatnich 25 latach? tylko usa.


po prostu w cywilizowanym kraju sprawdza się wszystko po 15 razy, żeby nie skazać osoby niewinnej... a to kosztuje :)

http://www.forbes.com/sites/kellyphilli ... de240e17f0

"studies have “uniformly and conservatively shown that a death-penalty trial costs $1 million more than one in which prosecutors seek life without parole.”

And let’s not forget about appeals: in Idaho, the [u]State Appellate Public Defenders office spent about 44 times more time on a typical death penalty appeal than on a life sentence appeal (downloads as a pdf): almost 8,000 hours per capital defendant compared to about 180 hours per non-death penalty defendant.[/u] New York state projected that the death penalty costs the state $1.8 million per case just through trial and initial appeal.

It costs more to house death penalty prisoners, as well. In Kansas, housing prisoners on death row costs more than twice as much per year ($49,380) as for prisoners in the general population ($24,690). In California, incarceration costs for death penalty prisoners totaled more than $1 billion from 1978 to 2011 (total costs outside of incarceration were another $3 billion). By the numbers, the annual cost of the death penalty in the state of California is $137 million compared to the cost of lifetime incarceration of $11.5 million.


In a tough economy, those dollars add up quickly. And who pays for these costs? State and local governments typically bear the burden of paying to pursue death penalty cases and those costs are typically budgeted and paid for through tax dollars. State spending on corrections, including prisons, has nearly quadrupled over the past two decades: it is now the fastest-growing budget item after Medicaid (report downloads as a pdf).

Some taxpayers suggest that the way to address the cost question is to shorten the appeals process. That isn’t likely to happen. The wheels of justice move slowly at the best of times. When a person’s life is at stake, it’s even more important to go slowly and get it right: you don’t want to make a mistake. Even if it would pass constitutional muster (it wouldn’t), eliminating the appeals process would still be more expensive than alternative sentences."



proste, to nieopłacalna kara

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 11:03 
Cytuj  
Chcesz mi powiedzieć, że proces i egzekucja Kajetana P. byłby u nas droższy niż proces i przetrzymywanie go dożywotnio na koszt podatnika?


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 11:05 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Chcesz mi powiedzieć, że proces i egzekucja Kajetana P. byłby u nas droższy niż proces i przetrzymywanie go dożywotnio na koszt podatnika?



yes,

jak pierwszy raz się zetknąłem z wyliczeniami to się uśmiechnąłem, trochę to irracjonalne 'na chłopski rozum' ;)

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 11:07 
Cytuj  
Są "ludzie" których wina jest ewidentna.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 11:25 
Cytuj  
Dokładnie.
Profeta przedstaw te wyliczenia w przypadku tak ewidentnych spraw jak Kajetan czy Trynkiewicz w Polsce (gdzie są inne koszty prawne niż USA).

Poza tym, co z kosztami niepieniężnymi po stronie rodzin ofiar w wypadku kiedy wiedzą, że oprawca ich bliskich siedzi spokojnie w dobrych warunkach i ma czas się samodoskonalić (bo chyba tego chciał Kajetan?)

Co z kosztami ewentualnych kolejnych działań takiego Kajetana w więzieniu? (zabicie/zranienie strażnika/współwięźnia, koszty leczenia przewlekłych chorób/nowotworów które mogą się pojawić w czasie odsiadki).

Dla mnie sprawa jest oczywista. Breivik czy Kajetan nie powinni żyć i tyle.
Jeżeli jest choć cień wątpliwości kara śmierci nie powinna być orzeczona. W takich wypadkach jak tych dwóch, to proces powinien trwać nie więcej jak 24h.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 11:32 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
proces powinien trwać nie więcej jak 24h.

Bo media już dowiodły winy każdego z nich?
No jasne. Jak media i dzicz się rzucą to odpuśćmy proces całkowicie. Po co im dawać możliwość obrony?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 11:41 
Cytuj  
#dobrazmiana w obszrze wolności słowa
"Już dwie osoby to zgromadzenie"

- Nikt nie otrzymał zarzutów. Policja wyjaśnia, czy doszło do nielegalnego zgromadzenia. W świetle znowelizowanych przepisów już dwie osoby to zgromadzenie - informuje Anna Gembala z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. - Ta manifestacja nie była zgłoszona. Policja wyjaśnia, czy nie doszło do zakłócenia zgromadzenia publicznego.

http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/1, ... ly-na.html


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 11:56 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Dokładnie.
Profeta przedstaw te wyliczenia w przypadku tak ewidentnych spraw jak Kajetan czy Trynkiewicz w Polsce (gdzie są inne koszty prawne niż USA).

Poza tym, co z kosztami niepieniężnymi po stronie rodzin ofiar w wypadku kiedy wiedzą, że oprawca ich bliskich siedzi spokojnie w dobrych warunkach i ma czas się samodoskonalić (bo chyba tego chciał Kajetan?)

Co z kosztami ewentualnych kolejnych działań takiego Kajetana w więzieniu? (zabicie/zranienie strażnika/współwięźnia, koszty leczenia przewlekłych chorób/nowotworów które mogą się pojawić w czasie odsiadki).

Dla mnie sprawa jest oczywista. Breivik czy Kajetan nie powinni żyć i tyle.
Jeżeli jest choć cień wątpliwości kara śmierci nie powinna być orzeczona. W takich wypadkach jak tych dwóch, to proces powinien trwać nie więcej jak 24h.




właśnie przedstawiłeś metodę dokonywania linczu, sprawiedliwość sądowa bada, póki nie ma pewności, proces trwa długo i wszyscy zainteresowani mają czas na złożenie odpowiednich wniosków, to jest jedna z rzeczy, która różni cywilizowane państwa od dziczy - trzeba udowodnić winę podejrzanemu w uczciwym procesie

jak mam to Ci wyliczyć? kiedy ostatnio była wykonana kara śmierci w PL...

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 12:03 
Cytuj  
Jeżeli tczewiak pisze jedne z najmądrzejszych postów w dyskusji to wiedz, że coś się dzieje.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 12:10 
Cytuj  
tczewiak akurat logiki nie kurwi zbyt często, jest tylko twardym matkojebcą.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 12:12 
Cytuj  
Wiedziałem, że będziecie się czepiać szczegółów (szczególnie Profeta) ;)
Podpowiem, że 24h wzięliście zbyt dosłownie...

tczewiak napisał(a):
Rzeznik napisał(a):
proces powinien trwać nie więcej jak 24h.

Bo media już dowiodły winy każdego z nich?
No jasne. Jak media i dzicz się rzucą to odpuśćmy proces całkowicie. Po co im dawać możliwość obrony?


Nie rozumiem co media mają do tego...i Kajetan P i Breivik przyznali się do winy.

Cytuj:
jak mam to Ci wyliczyć? kiedy ostatnio była wykonana kara śmierci w PL...


To czemu dyskusje o karze śmierci w Polsce opierasz na kosztach systemu prawnego w USA, o którym wiadomo, że jest kosmicznie rozdmuchany?


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 12:15 
Cytuj  
Breivik to dość specyficzna sytuacja, ale zdajesz sobie sprawę, że sa osoby niepoczytalne, które przyznają się do niepopełnionych przestępstw? Jak zdefiniujesz prawnie "cień wątpliwości"? Nie wykluczysz systemowo możliwości popełnienia błędu.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 12:25 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Breivik to dość specyficzna sytuacja, ale zdajesz sobie sprawę, że sa osoby niepoczytalne, które przyznają się do niepopełnionych przestępstw? Jak zdefiniujesz prawnie "cień wątpliwości"? Nie wykluczysz systemowo możliwości popełnienia błędu.


Oczywiście Tor. Badanie poczytalności to podstawa.
A takie osoby policja ma pewnie przy każdej głośniejszej sprawie i potrafi je eliminować (choćby pytaniami, na które odpowiedz znałby tylko sprawca).

No i to właśnie o takich Breivików, przynajmniej mi, chodzi. Sprawy bez żadnych wątpliwości.
Dla nich powinny być "szybkie ścieżki" i kara śmierci.

Z Kajetanem P. trochę przeszarżowałem zestawiając go z Breivikiem :wink:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 26 kwi 2016, 12:27 przez Rzeznik, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 12:26 
Cytuj  
Wiesz u mnie w rodzinnym mieści - brat kolegi z podstawówki - Piotr Trojak zajebał i zgwałcił dwoje dzieci. Do pierwszego morderstwa przyznał się jakiś ułom, któremu policjanci obiecali przejechanie się samochodem wojskowym czy coś w ten deseń (teraz nie pamiętam). To było w 2002. W 2012 okazało się, że był niewinny.
Zajebiście co nie?
Przyznał się.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 12:29 
Cytuj  
nie mam powodu, żeby nie przyjąć, że u nas byłoby podobnie, szczególnie kiedy uświadomisz sobie, że 'zabieg' uśmiercenia sam w sobie jest drogi - koszty utrzymania odrębnych budynków, infrastruktury, pracowników, komisje lekarskie, całe widowisko etc...


tak czułem, że Tczewiak miał osobisty kontakt ze zdarzeniem tego typu



przyznanie się, czy 'oczywistość sprawy' to za mało... nawet w przypadku breivika, bo jak breivik w 24 h, to gdzie postawisz granicę? przy przypadku przytoczonym przez tczewiaka, a moze krok dalej...?

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 12:34 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
No i to właśnie o takich Breivików, przynajmniej mi, chodzi. Sprawy bez żadnych wątpliwości.

Jak są wątpliwości to się uniewinnia, a nie skazuje na niższą karę.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1789, 1790, 1791, 1792, 1793, 1794, 1795 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.