mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1790, 1791, 1792, 1793, 1794, 1795, 1796 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 12:36 
Cytuj  
No ale w kontekście tego co napisałeś, to co media mają do tego? Bo już mnie zgubiłeś.
Przecież to nie media wydają wyrok tylko sędzia. To nie hameryka...jeszcze.

O sprawie, o której piszesz, nie mam żadnych informacji, to ciężko cokolwiek mi napisać czy odnieść.

Cytuj:
nie mam powodu, żeby nie przyjąć, że u nas byłoby podobnie, szczególnie kiedy uświadomisz sobie, że 'zabieg' uśmiercenia sam w sobie jest drogi - koszty utrzymania odrębnych budynków, infrastruktury, pracowników, komisje lekarskie, całe widowisko etc...


Profeta, no jak nie masz powodu? Porównaj koszty procesów w USA i w PL to może znajdziesz taki powód...

Tą samą infrastrukturę musisz utrzymywać dla więźniów typu Breivik, a może nawet większą, bo muszą być specjalnie izolowani całe życie.

Zresztą nawet jeśli byłby to większy koszt (choć moim zdaniem nie w naszym kraju nie byłby), to samo pozbycie się takiego polskiego Breivika ze społeczeństwa, beż możliwości jego powrotu w żadnej formie, jest warte wydania tej ekstra kasy.

I wyjaśniłem już chyba ten "skrót myślowy" - 24h


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 26 kwi 2016, 12:40 przez Rzeznik, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 12:40 
Cytuj  
Szybka sciezka prawna to jakas bzdura powinna byc normalna z mozliwosciami apelacji i wyczerpania wszystkich krokow prawnych. Ja cos czuje ze Profeta to nawet jakby mial gwalt ze szczegolnym okrucienstwem na tasmie monitoringu to tez by mowil ze nie mozna byc pewnym na 100% bo nie ma zapisu audio.

To piszac ogolnie nie jestem fanem kary smierci bo osobiscie uwazam ze to jest chuj nie kara, takim pedofilom, gwalicicielom, terrorystom czy seryjnym mordercom powinno sie zorganizowac cos o wiele bardziej dotkliwego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 12:44 
Cytuj  
Profeta napisał(a):
Rzeznik napisał(a):
Chcesz mi powiedzieć, że proces i egzekucja Kajetana P. byłby u nas droższy niż proces i przetrzymywanie go dożywotnio na koszt podatnika?



yes,

jak pierwszy raz się zetknąłem z wyliczeniami to się uśmiechnąłem, trochę to irracjonalne 'na chłopski rozum' ;)


powinno byc jak w chinach, kula w leb i po sprawie

za kule musisz zaplacic z wlasnej kieszeni


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 12:45 
Cytuj  
Dracos napisał(a):
Szybka sciezka prawna to jakas bzdura powinna byc normalna z mozliwosciami apelacji i wyczerpania wszystkich krokow prawnych. Ja cos czuje ze Profeta to nawet jakby mial gwalt ze szczegolnym okrucienstwem na tasmie monitoringu to tez by mowil ze nie mozna byc pewnym na 100% bo nie ma zapisu audio.


A tam, zwierząt się nie sądzi :lol: :wink:

Dracos napisał(a):
takim pedofilom, gwalicicielom, terrorystom czy seryjnym mordercom powinno sie zorganizowac cos o wiele bardziej dotkliwego.


Jestem fanem tego rozwiązania! Jakieś parę miesięcy tortur i dopiero kula w łeb.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 14:11 
Cytuj  
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sedziowi ... tucyjnosci

Nieopublikowany wyrok Trybunału Konstytucyjnego o niekonstytucyjności jakiegoś przepisu uchyla domniemanie jego zgodności z konstytucją już z chwilą ogłoszenia wyroku – głosi uchwała Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego.


tymczasem PiS

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pis-zapo ... t-anarchia


trudno określić te działania innymi słowami niż debilne - skoro coś nie działa to trzeba zmienić taktykę, jak PiS chce złamać niezależność sądownictwa i praworządność w Polsce, to powinni stworzyć jakiś konstrukt, który umożliwiłby im uwięzienie Sędziów TK i wszystkich innych, którzy chcą stosować prawo zgodnie z przepisami.
Zgodnie z prawem nie mogą ich złożyć z urzędów, ale jakby pognili w jakichś lochach z aktywnymi seksualnie współwięźniami to może dali by sobie spokój z tym całym niepotrzebnym trzymaniem się litery prawa, zamiast trzymaniem się myśli (wypowiedzianej i niewypowiedzianej) Prezesa.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 14:16 
Cytuj  
Nudy. Zaorać trybunał, zmienić konstytucje, wybrać nowy większością 2/3głosów.
Sounds like a plan :lol:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 14:21 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Nudy. Zaorać trybunał, zmienić konstytucje, wybrać nowy większością 2/3głosów.
Sounds like a plan :lol:


niby jak zmienić konstytucję?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 14:26 
Cytuj  
spoko spoko, jeszcze 3,5 roku dobrych zmian przed nami i będzie PiS miał 3/4 :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 14:29 
Cytuj  
Profeta napisał(a):
niby jak zmienić konstytucję?


Ja bym na przykład wystrzelał PSL, PO i Nowoczesną i zrobił wybory na wakaty. Oczywiście ustawione.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 14:30 
Cytuj  
embe napisał(a):
spoko spoko, jeszcze 3,5 roku dobrych zmian przed nami i będzie PiS miał 3/4 :)


rządu przed Trybunałem Stanu ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 14:31 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Nudy. Zaorać trybunał, zmienić konstytucje, wybrać nowy większością 2/3głosów.
Sounds like a plan :lol:


Świetny plan. Jakby coś nie wyszło to zawsze można wybrać kolejny, potem kolejny. Sąd najwyższy tez można wybrać na nowo. W ogóle to skończmy z fikcją trójpodziału, niech minister będzie sędzią najwyższym.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 14:31 
Cytuj  
embe napisał(a):
spoko spoko, jeszcze 3,5 roku dobrych zmian przed nami i będzie PiS miał 3/4 :)


Spierdalaj.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 14:32 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Rzeznik napisał(a):
Nudy. Zaorać trybunał, zmienić konstytucje, wybrać nowy większością 2/3głosów.
Sounds like a plan :lol:


Świetny plan. Jakby coś nie wyszło to zawsze można wybrać kolejny, potem kolejny. Sąd najwyższy tez można wybrać na nowo. W ogóle to skończmy z fikcją trójpodziału, niech minister będzie sędzią najwyższym.



trzeba uważać, w końcu Z. może czytać nasze forum i jeszcze stwierdzi, że to świetny pomysł, przecież zawsze chciał sądzić ludzi według własnego uznania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 14:34 
Cytuj  
Przeca suweren zagłosował za dobrą zmianą? A jak mówił Kornel, nad prawem jest dobro narodu! A Terlik dodał: i Jezus Chrystus Król Polski.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 14:34 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
O sprawie, o której piszesz, nie mam żadnych informacji, to ciężko cokolwiek mi napisać czy odnieść.

Dostałeś nazwisko, miejscowość, wszystko na tacy, ale proszę bardzo:
http://www.tvn24.pl/pomorze,42/bedzie-a ... 05382.html
http://nasygnale.pl/kat,1025341,title,S ... aid=516e6f

Także o ile sam jestem zwolennikiem kary śmierci i tortur dla zwyrodnialców to nigdy nie powinno to być robione pod wpływem impulsu czy pobieżnie "bo wygląda na oczywiste".


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 15:00 
Cytuj  
Profeta napisał(a):
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sedziowie-sn-wyroki-tk-nawet-nieopublikowane-obalaja-domniemanie-konstytucyjnosci

Nieopublikowany wyrok Trybunału Konstytucyjnego o niekonstytucyjności jakiegoś przepisu uchyla domniemanie jego zgodności z konstytucją już z chwilą ogłoszenia wyroku – głosi uchwała Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego.

Warto dodać, że na co dzień SN i TK za sobą nie przepadają, bo od lat trwa między nimi konflikt kompetencyjny.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 15:10 
Cytuj  
Jeżeli NSA zachowa się tak samo, to PiS jest dupie, oględnie mówiąc.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 15:23 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Także o ile sam jestem zwolennikiem kary śmierci i tortur dla zwyrodnialców to nigdy nie powinno to być robione pod wpływem impulsu czy pobieżnie "bo wygląda na oczywiste".


No zgadzam się.

Cytuj:
Świetny plan. Jakby coś nie wyszło to zawsze można wybrać kolejny, potem kolejny. Sąd najwyższy tez można wybrać na nowo. W ogóle to skończmy z fikcją trójpodziału, niech minister będzie sędzią najwyższym.


Ja bym połączył funkcje ministra sprawiedliwości z funkcją sędziego sądu najwyższego, prokuratora generalnego i przewodniczącego trybunału konstytucyjnego.

To by znacznie usprawniło nasz niewydolny wymiar sprawiedliwości.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 15:25 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Cytuj:
Świetny plan. Jakby coś nie wyszło to zawsze można wybrać kolejny, potem kolejny. Sąd najwyższy tez można wybrać na nowo. W ogóle to skończmy z fikcją trójpodziału, niech minister będzie sędzią najwyższym.


Ja bym połączył funkcje ministra sprawiedliwości z funkcją sędziego sądu najwyższego, prokuratora generalnego i przewodniczącego trybunału konstytucyjnego.

To by znacznie usprawniło nasz niewydolny wymiar sprawiedliwości.



plz troll harder

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2016, 15:27 
Cytuj  
Kurna na poprzedni się złapaliście, tu jednak za bardzo przegiąłem...mogłem nie dodawać przewodniczącego, może by przeszło :lol:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1790, 1791, 1792, 1793, 1794, 1795, 1796 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.