mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1852, 1853, 1854, 1855, 1856, 1857, 1858 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 9 cze 2016, 14:16 
Cytuj  
Możesz konkretniej?


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 cze 2016, 15:12 
Cytuj  
Profeta, problem wieku personelu takim jak pielęgniarki szybko się nie zmieni, to co wprowadziło PO-PSL było błędem ale nie zwalałbym na nich tego problemu ponieważ młode pielęgniarki mają alternatywę czyli emigracje.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 cze 2016, 15:16 
Cytuj  
Vegański sklep mięsny ahahahaahahhaha ja pierdolę spalić ich.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 cze 2016, 15:18 
Cytuj  
Ale czereśnie często są mięsne.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 9 cze 2016, 15:25 
Cytuj  
embe napisał(a):
Profeta, problem wieku personelu takim jak pielęgniarki szybko się nie zmieni, to co wprowadziło PO-PSL było błędem ale nie zwalałbym na nich tego problemu ponieważ młode pielęgniarki mają alternatywę czyli emigracje.


mówienie, że chodzi wyłącznie o pieniądze to uproszczenie, w tej profesji brak personelu, personalu wspierającego i wyposażenia, nie da się działać jak za czasów prl ze współczesnymi wymogami co do profesjonalizmu i minimalizowania ryzyka z większą odpowiedzialnością i oczekiwaniami ludzi

lekarze mają lepszą sytuację, bo potrafili twardo o nią powalczyć nie patrząc na pacjentów i to oni rządzą szpitalami + prywata na państwowym (i PiS tutaj nic nie zmieni, poza częściową zmianą ludzi, którzy skorzystają), śmieszy mnie przedstawianie sytuacji tak jakby wszystko było w porządku i uczciwie przez grupę, która określiła zasady gry, a zarabia za dodatkowy dyżur (2-9 w miesiącu zależy od 'umiejętności' tyle co reszta personelu średnio za miesiąc

ja bym widział pielęgniarki w strajku ogólnokrajowym i dziwię się, że tego nie zrobiły 5/10 lat temu - konsekwentnie aż do uzyskania lepszej sytuacji,
a Ty już się zabezpieczyłeś na taką okoliczność wiążąc to z tzw. 'kodziarnią', mózg wyprany ;)

przypominam, że jak lekarze protestowali, to zazwyczaj pielęgniarki były przy łóżkach, niektóre grupy lekarzy (np. początkujący) zarabiają również psie pieniądze, ale przynajmniej mają perspektywy ;)


ps. problem się powiększy jak kolejne lata będą odchodzić na emeryturę, braki już są łatane przez 'pracowników kontraktowych', więc to dobry moment na protesty i negocjacje.
śmieszne, ale Kopaczowa jako jedyna zrobiła coś dla tego środowiska.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 9 cze 2016, 15:30 
Cytuj  
reklama dźwignią handlu ;)


https://www.youtube.com/watch?v=z0O_VYcsIk8

weganie mają tendencje ciągnące ich do sekciarstwa ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 9 cze 2016, 15:39 
Cytuj  
No czasem...

Obrazek


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 cze 2016, 15:45 
Cytuj  
Kodziarnia chciała coś tam ugrać na tym ale nie wyszło bo event się zakończył, kasę dostały, takie są fakty.
Problem jest podobny w wielu innych grupach zawodowych ale nie są w stanie protestować szantażem w postaci odchodzenia od łóżek chorych.
Czy zatrudnianie przez szpitale firm sprzątających gdzie pracownikowi płaci się 900zł na rękę jest ok?
Czy spekulacja na rynku lekarstw refundowanych jest ok?
Czy zawyżane astronomicznie koszty poboczne zabiegów specjalistycznych do cen wyższych jak w zachodnich placówkach jest ok?

Ja tam się nie czepiam lekarza, który całe życie poświecą na naukę i śmiga najnowszym merolem, niech ma ale szpitale musza brać pod uwagę alternatywy inne niż lekką ręką płacić stawki, które są brane z kosmosu.
Dla mnie pielęgniarka ma mniejszą odpowiedzialność niż kierowca tramwaju, bez przesady z tymi wysokimi kwalifikacjami jakie mają pielęgniarki.

Tak to jest jak nie ma prywatnych ubezpieczeń podstawowych, a szpitale chcą być samodzielne i ssać kasę z NFZ, o prywatnych nie wspominam bo to inna bajka.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 cze 2016, 17:09 
Cytuj  
I nastepny super news z naszego socjalistycznego kolchozu:

http://www.bloomberg.com/news/articles/ ... -in-europe

/clap clap clap

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 9 cze 2016, 18:19 
Cytuj  
http://polskaracja.com/szykuja-sie-ogro ... udzetowce/

nie uwierzę dopóki nie zobaczę, ale jak zobaczę, to... :o


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 9 cze 2016, 18:32 
Cytuj  
Dobre rzeczy czytasz. Hehe


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 cze 2016, 18:50 
Cytuj  
Myślicie że stać PiS na wzmacnianie szeregów kodziarstwa ?
Najlepsze redukcje robiono za czasów PO, przed całą procedurą zwiększano zatrudnienie tak by przy redukcji wyszło i tak na plus :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 cze 2016, 18:54 
Cytuj  
embe napisał(a):
Myślicie że stać PiS na wzmacnianie szeregów kodziarstwa ?


mogliby trochę dobrego zrobić. Władzy im nie zabiorą przez następne 3 lata.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 9 cze 2016, 20:18 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
mrynar napisał(a):
Oyci3C napisał(a):
Bardzo proste - do kosza jak nie jest poleconym.
Ja nawet faktury od dostawców wypierdalałem do śmieci jak nie były poleconym. Ich problem, nie mój.


Ja zawsze zwyklym wysylam faktury. Jak nie placa w terminie to naliczam odsetki. NIeodebranie faktury nie zwalnia od obowiazku platnosci.

Jeśli w umowie jest wskazany termin zapłaty to tak. Jeśli umówiłeś się, że zapłata ma być w ciągu x dni od otrzymania faktury to życzę powodzenia.


W umowie mam zawsze oznaczony termin platnosci, 7/14 dni od daty wykonania uslugi.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 cze 2016, 09:00 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Bardzo proste - do kosza jak nie jest poleconym.
Ja nawet faktury od dostawców wypierdalałem do śmieci jak nie były poleconym. Ich problem, nie mój.


fajnie tylko jak masz dobrego dostawce u ktorego sobie wypracowales ceny, obsluge itd. to mysle ze nastepnym razem jak wyslesz im zamowienie to ci napisza zebys wyslal im polecynym a jak dostawy nie bedzie na czas do twoj problem nie ich. serio kurwa wiesz ze masz za cos zaplacic ja z takim typem jak ty 2 raz juz bym zadnego biznesu nie robil bo faktura nie przyszla poleconym.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 10 cze 2016, 09:15 
Cytuj  
Przecież tu chodzi o zabezpieczenie się na wypadek postępowania sądowego i posiadania odpowiednich dowodów. Jak masz zaufanego gościa z którym trwale współpracujesz, to jak chcecie możecie sobie obaj wszystko załatwiać na gębę. Tylko jak się popsuje i będziesz chciał dochodzić kasy przed sądem zostaniesz z wackiem w ręku. Oświadczenia woli typu wypowiedzenie/odstąpienie od umowy powinno się dodatkowo wysyłać za potwierdzeniem odbioru, bo bez tego druga strona zakwestionuje, że oświadczenie do niej w ogóle doszło.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 10 cze 2016, 10:16 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Dobre rzeczy czytasz. Hehe


W sensie, że coś nie tak z
http://www.rp.pl/RZECZoBIZNESIE/1606091 ... towej.html
?

Tamto akurat na fejsie się pojawiło to użyłem.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 cze 2016, 10:20 
Cytuj  
Chodziło mi o tamten portal, typowa pralnia mózgu dla lemingów. A co do cięć to też nie wierzę w taki ruch.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 cze 2016, 10:44 
Cytuj  
ja pisze o fakturach a ty poswiadczeniach odbioru... zawsze faktury dostaje zwyklym i zawsze place. jak robie dla wiekszych firm to zwykle i tak prezio podpisuje fakture. to co ty piszesz to oczywista oczywistosc ale to juz zwykle gdy wiesz ze sprawa skonczy sie sadem. jakakolwiek.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 cze 2016, 10:46 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Dobre rzeczy czytasz. Hehe


a moze byc cos bardziej plotkarskiego/przeklamanego/naciaganego niz wyborcza? te pozostale portale to jak zlobek w porownaniu do gw.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1852, 1853, 1854, 1855, 1856, 1857, 1858 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.