mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 286 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 28 sty 2014, 10:47 
Cytuj  
deadrel no mimo wszystko nie mozna miec tylko bol dupy :)

mnie zawsze dziwilo bo mam znajomych w londynie maja wlasne chate wyciagaja cos 5-7k funtow na miech i kokosow nie ma, nawet jak do polski przyjedzaja narzekaja na kryzys itd. dom kupili za 90k funtow na kredyt (to tyle co w wawie kawalerka chyba) . zreszta czasem tez mozna na bbc jakies programy poogladac . dlatego czytajac marka i ochy i achy w porownaniu z polska zawsze wyobrazalem sobie ze zarabia przynajmniej 10k funtow na miech albo i lepiej no i wogole bogactwo :) i nawet gratulowalem ze sie udalo mu cos takiego osiagnac.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 28 sty 2014, 10:50 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Co do nepotyzmu, to w sektorze publicznym to jednak patologia. W prywatnym tez się zdarza, ale nie prowadzi to kuriozalnych nominacji na stanowiska.


jest tak jak mowisz, ale jak sobie wizualizuje sytuacje: "mam ojca/wujka w kghm i moze mi zalatwic na start posadke za 12k + wszystkie dodatki gornicze", to jednak w mojej glowie nie zrodzilaby sie mysl "nie, lepiej zaczne od 2k i sam do tego dojde, nie bede popieral patologii", tylko "GIEEEF".

nie ma i nie bedzie rownosci. uwazam, ze czlowiek, ktory zapierdala od 20 lat na swoim po 12-14h dziennie, ma leb na karku, zarabia w miare ok pieniadze, MUSI miec minimum te 8x wiecej, niz osoba z podejsciem "odjebac 8h i do domku", to czyni mnie od razu obrzydliwym kapitalista? wdg wiekszosci owszem.

piszpan - marek ma jakies ciezkie przezycia z dziecinstwa, bo to naprawde nie jest normalne co on soba reprezentuje. niektorzy trolluja, ale on pala nienawiscia.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 28 sty 2014, 11:07 
Cytuj  
raz sie z kumplem przy wodeczce ostro poklocilem bo on pracuje w sektorze publicznym i ma wlasnie prace odjebac 8h i do domq 13 srastki itp. a pracujac u siebie niestety ma sie prace w domu czasem nawet i na wakacjach zjeby potrafia dzwonic. no i zawsze jest sie chujem ile bys nie placil co bys nie robil. w polsce prywaciarz to wrecz jak obelga.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 28 sty 2014, 11:13 
Cytuj  
To wynika w prostej mierze, z realnych dochodów społeczeństwa i jego relacji do kosztów życia. Pamiętajmy, że mediana zarobków jest bardzo odległa od śmiesznej średniej podawanej przez GUS. Rosnące koszty życia i rozwarstwienie społeczne nie zwiastują, żeby to się miało zmienić i raczej imho nikt nie powinien tego nastawienia większości społeczeństwa uważać to za coś dziwnego.

Nastawienie Polaków pracujących w zachodniej Europie do sektora prywatnego (oraz do państwa w sumie też) nie jest aż tak krytyczne.


Ostatnio edytowano 28 sty 2014, 11:15 przez sula, łącznie edytowano 2 razy
**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 28 sty 2014, 11:14 
Cytuj  
"Highlander już nie musisz prosić o własny temat"
Chyba jednak musisz :-?


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 28 sty 2014, 11:16 
Cytuj  
Dal Marka w Polsce bogactwo to byly "krysztaly na szafce", a UK to iphone i playstation i kazdy odmienny poglad jest prawdopodobnie bolesnym zburzeniem jego swiatopogladu, stad jak islamista broni tego w co wierzy i co jest sensem jego zycia.

Prawda jest taka, ze bogactwo to bardzo wzgledna sprawa i niezaleznie ile by sie posiadalo mozna czuc sie bogatym (porownujac sie z tymi ktorym sie gorzej powodzi), albo biednym (porownujac sie z bogatszymi).

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 sty 2014, 11:34 
Cytuj  
ja się już spotkałem z opinia kogos co siedzi na wyspach od roku że w Polsce bieda i ludzie wpierdalają pierogi, a oni tam na co dzień w macu jedzą, każdy ma inną miarę bogactwa i luksusu


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 28 sty 2014, 11:38 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
"Highlander już nie musisz prosić o własny temat"
Chyba jednak musisz :-?

Przecież to standard na tej tablicy, 99% tematów przeistacza się w to samo pierdolenie o zarobkach, etatach, podatkach i jak jest w UK.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 sty 2014, 11:58 
Cytuj  
malek69 napisał(a):
Highlander napisał(a):
kurwa. zawiodlem sie na Was. 0 serca

100% serca bo Ciebie trolować to jak kopać szczeniaczka.

cho na solówe.

sliczny temat.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 28 sty 2014, 12:09 
Cytuj  
sula napisał(a):
To wynika w prostej mierze, z realnych dochodów społeczeństwa i jego relacji do kosztów życia. Pamiętajmy, że mediana zarobków jest bardzo odległa od śmiesznej średniej podawanej przez GUS. Rosnące koszty życia i rozwarstwienie społeczne nie zwiastują, żeby to się miało zmienić i raczej imho nikt nie powinien tego nastawienia większości społeczeństwa uważać to za coś dziwnego.

Nastawienie Polaków pracujących w zachodniej Europie do sektora prywatnego (oraz do państwa w sumie też) nie jest aż tak krytyczne.


inna sprawa ze za te srednia krajowa (okolo 2600-2700 na lape ) to gowno zrobisz


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 28 sty 2014, 12:15 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
sula napisał(a):
To wynika w prostej mierze, z realnych dochodów społeczeństwa i jego relacji do kosztów życia. Pamiętajmy, że mediana zarobków jest bardzo odległa od śmiesznej średniej podawanej przez GUS. Rosnące koszty życia i rozwarstwienie społeczne nie zwiastują, żeby to się miało zmienić i raczej imho nikt nie powinien tego nastawienia większości społeczeństwa uważać to za coś dziwnego.

Nastawienie Polaków pracujących w zachodniej Europie do sektora prywatnego (oraz do państwa w sumie też) nie jest aż tak krytyczne.


inna sprawa ze za te srednia krajowa (okolo 2600-2700 na lape ) to gowno zrobisz

Wiem. Co tylko dodatkowo wyjasnia wkurwienie i postawę większości społeczeństwa, która zarabia mniej (często znacznie mniej) niż ta średnia.


No, ale fakt miało być o Highlanderze :(


Ostatnio edytowano 28 sty 2014, 12:16 przez sula, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 sty 2014, 12:16 
Cytuj  
widocznie nie ma co o nim pisac ;p

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 sty 2014, 12:18 
Cytuj  
To znaczy, ze nie ma co mi zarzucić. Jestem zajebisty. Dlatego musze sobie zasluzyc. Może jakiś spoiler albo cos? Ale to już niemodne.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 28 sty 2014, 12:22 
Cytuj  
sula napisał(a):
Aldatha napisał(a):
sula napisał(a):
To wynika w prostej mierze, z realnych dochodów społeczeństwa i jego relacji do kosztów życia. Pamiętajmy, że mediana zarobków jest bardzo odległa od śmiesznej średniej podawanej przez GUS. Rosnące koszty życia i rozwarstwienie społeczne nie zwiastują, żeby to się miało zmienić i raczej imho nikt nie powinien tego nastawienia większości społeczeństwa uważać to za coś dziwnego.

Nastawienie Polaków pracujących w zachodniej Europie do sektora prywatnego (oraz do państwa w sumie też) nie jest aż tak krytyczne.


inna sprawa ze za te srednia krajowa (okolo 2600-2700 na lape ) to gowno zrobisz

Wiem. Co tylko dodatkowo wyjasnia wkurwienie i postawę większości społeczeństwa, która zarabia mniej (często znacznie mniej) niż ta średnia.


No, ale fakt miało być o Highlanderze :(


jak musisz to zyjesz za mniej , ale dla mnie to wegetacja , idziesz do sklepu i wyliczasz , tego nie bo 1 zl drozej , tamtego nie bo sie nie zje
prawda jest to ze jak nie kontrolujesz wydatkow to wydajesz na bzdury

rodziny za 1200 zl nie kupuja chleba za 3,80 zl tylko pieka sami za polowe ceny skladnikow
nie kupuja dziecku slodyczy tylko robia z dżemu ..itd , wystarczy poczytac


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 sty 2014, 12:22 
Cytuj  
to raczej oznacza, ze juz tak wszystkich zanudziles, ze wola pisac po raz kolejny o mareczku, niz ciebie prowokowac do jakiejkolwiek wypowiedzi :)

no to prawda aldzia.
moze nie tyle pieka, co chodza dalej i kupuja po 1.60 chleb, a dzem kupuja w biedronce.
i co wiecej wlasnie na maksa wkurwia to o czym pisal marek czy rzeznik.
zarabiajac w uk te 1200-1500, nie ma szalu, ale czlowiek zyje na przyzwoitym poziomie, kupuje to na co ma ochote i ogolnie jest wesoly.
u nas wszyscy wpierdalaja marze po 400%, bo przeciez lepiej sprzedac w chuj mniej ale drozej (i narzekac jak to polacy nie chca eko wedlinek),
niz zrobic niska marze i sprzedawac tonami.

swoja droga nie jestem w stanie sobie wyobrazic rodziny, ktora miesiecznie ma 1200-2000pln i musi za to przezyc.


Ostatnio edytowano 28 sty 2014, 12:25 przez Mendol, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 sty 2014, 12:24 
Cytuj  
Daedrael napisał(a):
nie ma i nie bedzie rownosci. uwazam, ze czlowiek, ktory zapierdala od 20 lat na swoim po 12-14h dziennie, ma leb na karku, zarabia w miare ok pieniadze, MUSI miec minimum te 8x wiecej, niz osoba z podejsciem "odjebac 8h i do domku", to czyni mnie od razu obrzydliwym kapitalista? wdg wiekszosci owszem.


Pracowitość jako cecha charakteru na pewno. Jednak geny już nas ustawiają na starcie, nikt nie wątpi chyba że inteligentni czy choćby atrakcyjni fizycznie i "przebojowi" mają łatwiej. Nie mówiąc o rodzicach i ich kręgach znajomych, wychowaniu i wykształceniu jakie otrzymasz. Problem gdy miarą sukcesu jest tylko zasobność portfela.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 sty 2014, 12:26 
Cytuj  
a co u nas w kraju jest jeszcze miara sukcesu?

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 28 sty 2014, 12:27 
Cytuj  
mendol i high wy czasem pracujecie?


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 sty 2014, 12:27 
Cytuj  
a ty?

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 sty 2014, 12:31 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
i bulki z kawiorem i truflami do pracy :)

Masz na myśli kebaba? :lol:

Jak najbardziej rozumiem wyjazd na zachód, ale tak jak Piszpan odniosłem wrażenie, że Mark tam jest człowiekiem sukcesu. A byle kelnerka z PL żyje tam lepiej lol. Przynajmniej stać ją na obiad, a nie wpierdalanie kebabów. Też sądziłem, że Mark minimum te 8k (funtów) miesięcznie wyciąga, a tyle to On ciągnął w złotówkach. I On chciał pouczać (chyba) Daedraela, który jechał programować w rubym, jak nie ma pojęcia o prawdziwym życiu w UK. On coś chciał pisać o zarobkach lol.

Mark24 napisał(a):
Ja juz tam od dawna nie mieszkam. Aktualny adres: 189 Northborough Road , SW16 4BB.


To Twoje maseratti?
Obrazek

No, ale w końcu mieszkasz w normalniejszych warunkach. Tyle, że w takich to mieszkali moi znajomi na dorobku po pierwszym roku w UK. I to bez spinania się jak to jest im tam zajebiście - po prostu zaczynali nowe życie, bo tu perspektyw nie mieli ze względu na swój zawód.

@roball: ten cytat - Mark ragequitnął teraz czy to wspominki z jego poprzedniego ragequita? :lol:


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania


Ostatnio edytowano 28 sty 2014, 12:41 przez kamilus, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 286 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.