mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 mar 2014, 14:13 
Cytuj  
Doktoryzowanie się to właśnie przeprowadzanie eksperymentów i ogromne ilości praktyki. Przy okazji obowiązkowe nauczanie studentów.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 mar 2014, 14:18 
Cytuj  
Zalezy kto i gdzie. Musza być ku temu warunki. W IT pewnie może być to spełnione.

Ale doktorzy od wszelkiej masci zarządzania i innych mniej konkretnych kierunkow to imo teoria.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 mar 2014, 14:20 
Cytuj  
Przecież dej fabryki pracowników mcdonalda już nikt nie traktuje poważnie.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 mar 2014, 14:23 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Doktoryzowanie się to właśnie przeprowadzanie eksperymentów i ogromne ilości praktyki.


lol


_________________
Χ Ξ Σ

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 10 mar 2014, 14:54 
Cytuj  
Doktorat obecnie poza kierunkami inżynierskimi gówno znaczy nastąpiła kompletna dewaluacja, każdy debil może sobie zrobić. Można poczytać na necie, normalnie włosy stają dęba z czego ludzie robią doktoraty i w jaki sposób, jakieś wykłady gdzie rozdają swoje bryki, zbierają podpisy do protokołu i traktuje się to jako publikacje itd. Zresztą rydzyk też sobie doktorat zrobił, co nie?

Poziom nauczania aż tak bardzo się nie zmienił ot mamy fale ludzi, którzy koniecznie chcą studiować i zalewają wszystkie kierunki studiów w tym inżynierskie, a nie koniecznie powinni studiować. Ilościowo mamy tyle samo dobrych studentów co przed 20 laty,doszło do tego sporo innych ludzi, przez których hr musi zapierdalać na pełnych obrotach i odsiać.

**

Posty: 265
Dołączył(a): 4.11.2006
Offline
PostNapisane: 10 mar 2014, 16:05 
Cytuj  
nie wiem czemu się tu dziwić, edukacja ma na celu zabić wyobraźnie dziecka, a przede wszystkim wyprodukować osobnika posłusznego, który za dużo nie myśli, nie zadaje pytań, nie kwestionuje tzw. autorytetów reszty dopełnia tv i mamy obywatela idealnego

dawniej ludzie po studiach prezentowali pewien poziom, jeśli nie wiedzy to przynajmniej kultury osobistej czy kultury języka,

wyższa edukacja jest na tragicznym poziomie, nie ma nic wspólnego z potrzebami rynku czy co tam z niego zostało, co ciekawe niektóre kierunki wcale nie tak łatwo ukończyć, trzeba się czasem nieźle namęczyć żeby niczego się nie nauczyć
ale przecież to wszystko nie ważne, najważniejsze że jesteśmy wolni, mamy paszporty i możemy zmywać naczynia gdzie tylko chcemy

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 mar 2014, 16:08 
Cytuj  
Co się dziwisz w świecie rządzonym środkami masowego przekazu, wszystkim podanym na tacy bez najmniejszego wysiłku :)
Przecież to logiczne, że sami tworzymy sobie debili skoro rozwiązanie wybranego problemu polega na odpowiednio spreparowanym zapytaniu w Google.
W sumie sam z tego korzystam jak dostaje z dupy access violation i nie wiem co zrobić :E
Takie czasy.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 10 mar 2014, 16:10 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Przecież to logiczne, że sami tworzymy sobie debili skoro rozwiązanie wybranego problemu polega na odpowiednio spreparowanym zapytaniu w Google.


Żeby tak było to jeszcze pół biedy, aktualnie studenty zamiast spróbować znaleźć odpowiedź w guglach wolą przyjść i powiedzieć, że nie potrafią i żeby zrobić to za nich. I nie mówię o rocket science :/


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 mar 2014, 16:12 
Cytuj  
Chłopie ja osobie, którą chciałem zatrudnić oprócz kilku pytań dałem notka z dostępem do netu żeby w razie czego mógł sobie poszukać.
Nic nie zrobił.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 mar 2014, 16:36 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Chłopie ja osobie, którą chciałem zatrudnić oprócz kilku pytań dałem notka z dostępem do netu żeby w razie czego mógł sobie poszukać.
Nic nie zrobił.

A ile płaciłeś?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 mar 2014, 16:45 
Cytuj  
To nie był etap rozmowy o kasie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 10 mar 2014, 16:51 
Cytuj  
Wchodzimy w czasy kiedy wiedza przestaje byc wartoscia. Do wiedzy teraz ma sie dostep z komorki, zawsze i wszedzie.
Sa jeszcze zawody gdzie wiedza jest potrzebna do podejmowania szybkich decyzji, ale takich zawodow z czasem tez bedzie coraz mniej.

Tak naprawde szkoly w dzisiejszej postaci sa zbyteczne. Nauka powinna sie konczyc dla wiekszosci na 4 klasach podstawowki. Reszta w pszyszlosci im sie do niczego nie przyda.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 mar 2014, 16:59 
Cytuj  
Bullshit, szkoły dzisiaj są jeszcze bardziej potrzebne niż kiedyś, ale te które uczą myśleć. Jest masa studentów to i debili na studiach więcej. Proste. Jak w Polsce 44% osób w wieku 25-34 mieszka z rodzicami to coś mocno poszło nie tak z wychowaniem pokolenia, bo tylko na warunki ekonomiczne tego zrzucić się nie da.


_________________
Χ Ξ Σ

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 mar 2014, 17:00 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Tak naprawde szkoly w dzisiejszej postaci sa zbyteczne. Nauka powinna sie konczyc dla wiekszosci na 4 klasach podstawowki. Reszta w pszyszlosci im sie do niczego nie przyda.

Co prawda coraz bardziej jesteśmy uzależnieni od techniki ale to co proponujesz doprowadziłoby do takiego zidiocenia społeczeństwa, że mielibyśmy kościoły wyznawców ajfona etc.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 mar 2014, 17:03 
Cytuj  
Przecież już to jest ;)

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 mar 2014, 17:05 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Jak w Polsce 44% osób w wieku 25-34 mieszka z rodzicami to coś mocno poszło nie tak z wychowaniem pokolenia, bo tylko na warunki ekonomiczne tego zrzucić się nie da.

Ja bym jednak obstawiał ekonomię, ewentualnie zdrowy rozsądek. Imo w obecnych realiach wyprowadzenie się z domu tylko po to by zaciągnąć kredyt na 30 lat to głupota. Co innego jeśli kogoś stać na usamodzielnienie się.

@Oyci3C ale jeszcze nie w takiej skali ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 10 mar 2014, 17:23 
Cytuj  
Wydluzanie edukacji nie wplywa na zmniejszenie debilizmu i braku podstawowej wiedzy. No i szkola nie uczy myslenia. Dzieciaki w II klasie podstawowki szukaja odpowiedzi na prace domowe w necie, bo nie chce im sie myslec.

Pamietam jak w 8 klasie podstawowki jakas dziewczyna nie wiedziala gdzie na mapie jest Szczecin to sie cala klasa smiala. Teraz ludzie na ostatnim roku studiow maja problemy z odpowiedzia na najprostsze pytania.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 mar 2014, 17:28 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Jak w Polsce 44% osób w wieku 25-34 mieszka z rodzicami to coś mocno poszło nie tak z wychowaniem pokolenia, bo tylko na warunki ekonomiczne tego zrzucić się nie da.

w pewnym sensie zgoda... ale imo tez jest finansowo gorzej, o ile mi sporo rodzice potrafili pomoc, to mysle, ze ja np. moim dzieciom to juz bedzie mi trudniej imo. Ale sam nie zaakceptowalbym mieszkania z rodzicami. Ale juz ok jak ktos czuje sie zmuszony finansowo ale gorzej jak ktos twierdzi, ze to normalne ;)


_________________
.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 mar 2014, 17:50 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Wydluzanie edukacji nie wplywa na zmniejszenie debilizmu i braku podstawowej wiedzy. No i szkola nie uczy myslenia. Dzieciaki w II klasie podstawowki szukaja odpowiedzi na prace domowe w necie, bo nie chce im sie myslec.
(...)

Masz rację ale to wina programów kształcenia a a nie wydłużania czasu edukacji.

@High Ja bym tam wolał np. pojechać gdzieś kilka razy w roku kosztem mieszkania u rodziców niż pracować od 1 do pierwszego tylko po to by opłacić wynajęcie chaty (czy jeszcze lepiej kredyt) a resztę wydać na jedzenie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 mar 2014, 18:07 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Pamietam jak w 8 klasie podstawowki jakas dziewczyna nie wiedziala gdzie na mapie jest Szczecin to sie cala klasa smiala. Teraz ludzie na ostatnim roku studiow maja problemy z odpowiedzia na najprostsze pytania.


U mnie jedna w 4 klasie nie potrafila czytać mapy polski i ogarniac to zwyczajnie została sobie rok dłuzej. Skonczyla 8 klase rok pozniej ale przynajmniej nie meczyla sie, a z nią cala klasa (jak teraz ma to miejsce).


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.