mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 274 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 15:04 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Reszte mam w inwestycjach (kwota 6-cyfrowa w zl) z ktorej i tak mam staly zwrot na poziomie ~20k zl miesiecznie (ale to wszystko reinwrstuje).
.


i to z pensji elektryka?
jeszcze z kilka lat i do Polski wrócisz jako milioner, wtedy Zbynio sprawdzi skad masz taką kase i pójdziesz siedzieć, bo elektrycy tyle nie mogą zarobić :)
ogólnie sporo bełkotu w tych postach a jest jak pisze Piszpan- pit nie jest żadnym wykładnikiem
no chyba ,że urzędnika na posadce :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 15:21 
Cytuj  
nudzi mnie to cale it juz
najchetniej to kupil bym jakas dzialke nad jeziorem i podnajmowal domki letniskowe, ale nie mam hajsu zeby to rozkrecic :((
a taka dzialka na zadupiu to min 300k , kilka domkow to kolejne 200k :(( , jak zyc ?


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 15:37 
Cytuj  
Pierwszy milion trzeba ukraść, jak pokazuje doświadczenie, najlepiej w spółkach Skarbu Państwa.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 15:40 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
otworz kebab :)

a w angli juz sie nie oplaca kupowac jakichs dojechanych nieruchomosci remontowac i sprzedawac?



odkad garaz na Putney poszedl za kilkaset tys. GBP to nie. Rynek nieruchomosci w Londynie to chyba odwrotnosc rynku nieruchomosci w PL. Tu najczesciej dochodzi do licytacji nieruchomosci, ktora finalnie zostaje sprzedana za 10-15% wiecej niz cena za jaka zostala wystawiona na sprzedaz. Przynajmniej jak na rynku jest hossa i ceny rosna. Srednia wartosc domu w londynie to +50k rocznie - to sporo wiecej niz srednie zarobki.
Oplaca sie kupowac domy i dzielic na mieszkania pod wynajem. Super biznes - ale z pozwoleniem jest ciezko ostatnio. No i trzeba miec ten 1mln GBP na start.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 15:49 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Reszte mam w inwestycjach (kwota 6-cyfrowa w zl) z ktorej i tak mam staly zwrot na poziomie ~20k zl miesiecznie (ale to wszystko reinwrstuje).
.


i to z pensji elektryka?
jeszcze z kilka lat i do Polski wrócisz jako milioner, wtedy Zbynio sprawdzi skad masz taką kase i pójdziesz siedzieć, bo elektrycy tyle nie mogą zarobić :)
ogólnie sporo bełkotu w tych postach a jest jak pisze Piszpan- pit nie jest żadnym wykładnikiem
no chyba ,że urzędnika na posadce :)


mianuje sie dzisiaj wieczorem Financial Directorem w moim Partnership. Zaraz zapytam kolege czy sie zgadza. On zostanie w zamian Executive Directorem. Bo widze ze ludziska tu nie potrafia ogarnac nic wiecej poza etatem i lizaniem dupy szefa o podwyzke.
rurki sobie jeszcze kupie - by dopelnic imagu czlowieka sukcesu i zobaczyc jak wyglada swiat jak przez caly dzien uciska w kroku ;)
Dyrektor > jakis tam manager czy magazynier (help torbis - albo zreszra co za roznica...)
Do Polski jak wroce to na emeryture. Chyba, ze hacjende w Garwolinie wystawie pod mlotek, kupie sobie dom na canarach, lodke i wedke :p

Rzeznik - nie orientuje sie tak szczerze mowiac. Wiem jedynie ze na te kursy poszlo lacznie 8k GBP. 1 rok - 1lvl (2dni w tygodniu wieczorami) - 2k rok.
Ale dzieki ze rozwiales moje obawy. Bo po tym jak moja zaczela szukac pracy to bylem przekonany, ze te cale AAT to jakis scam dla "mamusiek" siedzach w domy, by sie wyrwaly do ludzi od dzieci i meza i poczuly ze jednak cos ze soba robia ;)

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 16:21 
Cytuj  
ShadeKnight napisał(a):
Pierwszy milion trzeba ukraść, jak pokazuje doświadczenie, najlepiej w spółkach Skarbu Państwa.

No widzisz, a ludzie się śmieją z tych wszystkich typów co od 15 roku życia zapieoprzają w młodzeżówkach, noszą teczki za politykami i wypracowują mozolnie sobie posady na przyszłość.

Rzeznik napisał(a):

Tia, 10 lat temu kosmosy się odstawiały. Znajomi 4 lata temu kupili dom w Dublinie za 175k. Obecnie jest wart 275k, a w boomie sprzedawali takie za 500k+ :o :lol:
Szalone lata, szalone ceny. Teraz za to wynajem tu szaleje, bo sektor upadł na parę lat i nic się nie budowało, a ludzi wciąż przybywało. Za klitę w centrum liczą sobie teraz tysiące euro. Masakra ;)

Apropo kosztów wynajmu - to poznałem jakieś 8 lat temu grupę studentów z Francji. Środek-koniec studiów z finansów, bankowości, itp uczelnie często z tych lepszych. To mówili, że w takim Paryżu to nawet pracując w jakimś korpo typu PwC, itp jest słabo bo koszta życia, a szczególnie najmu są tak z dupy, że poziom życia za fajny nie jest. Jak nie masz bogatych rodziców co zasponsorują mieszkanie, nie mieszkasz dalej z nimi, posiadasz mieszkanie po babci, itp to słabo i 1,5 h dojazdu do pracy w jedną stronę, żeby coś ceną nie zabijało.

Teraz jak ceny kupna nieruchomości trochę padły na twarz, to pewnie ceny wynajmu podskoczyły jeszcze bardziej. Niestety kontaktu już nie utrzymujemy, bo bym się zapytał jak to dzisiaj wygląda.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 16:24 
Cytuj  
Podobno w calais tanie domy i mieszkania mają, a i okolica mocno wzbogacona kulturowo, do UK blisko i za free na pace w tirze można się załapać.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 16:31 
Cytuj  
Smutny tosiek jest smutny.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 17:03 
Cytuj  
@lordyp Co się czepiasz Marka? Dopiero co podpisywał lukratywne umowy z komiwojażerem, a teraz jest prawie jak Buffet. To jest kariera prawdziwa, niezależność finansowa lepsza niż mlm!


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 18:51 
Cytuj  
jakieś antydepresanty wziąłeś? :lol:

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 19:31 
Cytuj  
Liczę, że założysz piramidę finansową i dasz wejść na wczesnym etapie. ;)


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 19:57 
Cytuj  
Marek otworzy startup i będzie handlować bonami na energię odnawialną:
Obrazek


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 19:59 
Cytuj  
jaki ból dupy :D

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2016, 09:26 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Reszte mam w inwestycjach (kwota 6-cyfrowa w zl) z ktorej i tak mam staly zwrot na poziomie ~20k zl miesiecznie


Podesle ci 300 000 zł, chcialbym z tego zaledwie 8000 zł miesiecznie, cala reszta wypracowanego zysku dla ciebie, deal?

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2016, 09:42 
Cytuj  
mozesz mi podeslac deadrel. a najlepiej jakbys znalazl 10 kolegow tedy miesiecznie pondiose stope zwrotu do 10k, przy 20 typa do 12k.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

****

Posty: 1671
Dołączył(a): 10.07.2010
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2016, 09:49 
Cytuj  
Daedrael napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Reszte mam w inwestycjach (kwota 6-cyfrowa w zl) z ktorej i tak mam staly zwrot na poziomie ~20k zl miesiecznie


Podesle ci 300 000 zł, chcialbym z tego zaledwie 8000 zł miesiecznie, cala reszta wypracowanego zysku dla ciebie, deal?


Znajdziesz wielu Januszów Biznesu, którzy się "zagwarantują" Ci taki deal... Problem jest taki, że ryzyko inwestycyjne i potencjalne straty pozostają Twoje. :D

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2016, 10:47 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
mozesz mi podeslac deadrel. a najlepiej jakbys znalazl 10 kolegow tedy miesiecznie pondiose stope zwrotu do 10k, przy 20 typa do 12k.

to idz do banku, co za problem dostac finansowanie na 3m jesli sie prowadzi firme


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2016, 10:56 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
Piszpan napisał(a):
mozesz mi podeslac deadrel. a najlepiej jakbys znalazl 10 kolegow tedy miesiecznie pondiose stope zwrotu do 10k, przy 20 typa do 12k.

to idz do banku, co za problem dostac finansowanie na 3m jesli sie prowadzi firme


jednak meter ogranicz sie w finansach do sklepow odziezowych bo nie ogarniasz tematu :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2016, 11:42 
Cytuj  
Daedrael napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Reszte mam w inwestycjach (kwota 6-cyfrowa w zl) z ktorej i tak mam staly zwrot na poziomie ~20k zl miesiecznie


Podesle ci 300 000 zł, chcialbym z tego zaledwie 8000 zł miesiecznie, cala reszta wypracowanego zysku dla ciebie, deal?


nie zrozumiales. 20k miesiecznie to nie jest zysk netto tylko zwrot z inwestycji na ktory sklada sie zwrot kapitalu + zysk netto + podatek belki. Aktualny zysk netto ktory uzyskuje to zaledwie 1.5-2k miesiecznie.

Jezeli na serio chcesz w miare bezpiecznie zainwestowac 300k napisz na PW. Z 300k nie da sie w miare bezpiecznie wypracowac 8k miesiecznie zysku netto. Raczej blizej 2-3k.

8k miesiecznie to 96k rocznie czyli ponad 30% zwrotu w skali roku.. netto.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2016, 11:51 
Cytuj  
To inwestujemy u Piszpana. Jest tutaj kwiat ludzi sukcesu, bańkę to lekką ręką zbierzemy.


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 274 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.