mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 28 paź 2016, 12:48 
Cytuj  
zobaczymy jak pojawią się konkrety, likwidacja gimnazjów to projekt, a reforma zawodówek jest w powijakach (mimo, że to powinno być priorytetem)

a niby reforma zawodówek miała być już dawno przedstawiona w formie projektu, póki co jest na takim etapie: https://men.gov.pl/ministerstwo/informa ... kacji.html

"Zalewska mówiła także, że zasadnicze szkoły zawodowe, zastąpione zostaną przez dwustopniowe szkoły branżowe, choć nie podała szczegółów dotyczących tej zmiany."


oby nie wywalili tego projektu odkładając go na później :) kolejna niepewna reforma ;)
łatwiej będzie zlikwidować gimnazja i pozostawić burdel do sprzątania samorządom niż opracować szkolnictwo zawodowe i techniczne od nowa

ps. ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - na jakich badaniach oparli się twórcy projektu likwidacji gimnazjów, tzn. coś więcej niż sondaże czy opinie posłów pis i wyborców, ja nie słyszałem o żadnym, tak naprawdę nie wiadomo czy nie pogorszy to wyników edukacji dzieci. Chętnie bym przeczytał jeśli gdziekolwiek przytoczono takie badanie ze strony reformatorów, albo chociaż analizę wpływu jaki mają zamiar wywrzeć na system.
To nie jest rozsądne podejście.


Ostatnio edytowano 28 paź 2016, 13:01 przez Profeta, łącznie edytowano 2 razy
**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 paź 2016, 13:00 
Cytuj  
Zawodówki nie dadzą rady bez jakiejś formy kooperacji ze strony przedsiębiorców. Przed (faktyczną) likwidacją zawodówek wyłącznie kucharze i mechanicy samochodowi byli na dodatnim zapotrzebowaniu rynkowym, wszystkie pozostałe na minusie, często powyżej 50%. Z technikami było lepiej, ale też bez szału. Wyposażenie zawodówy czy technikum to są spore koszty, a jak ma się w niej uczyć 100 uczniów (bo niż), no to wiadomo... Przyzakładowe to nie jest głupi pomysł, no ale jak wspomniałem taka kooperacja wymaga sporo chęci.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 28 paź 2016, 13:14 
Cytuj  
Nie można ograniczyć odgórnie ilości liceów i zrobić z liceum bardziej elitarnej placówki? (jak w Niemczech)
Niektóre przykłady o jakich słyszałem urągają nazwie 'liceum'.

Problem niżu byłby rozwiązany.

Bez kooperacji przedsiębiorców to nie zadziała, wiadomo. Ale widzę to bardziej tak jak wygląda to na aplikacjach - szukanie patrona / przydzielenie patrona. Niełatwa sprawa!

Imho przyzakładowe szkółki, finansowane częściowo przez same przedsiębiorstwa to utopia i dlatego ten projekt ma sporą szansę umrzeć.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 paź 2016, 13:35 
Cytuj  
Nie wiem czy w Niemczech jest ograniczenie miejsc w liceach, tam (i w wielu innych państwach) jest na wczesnym etapie rekomendacja co robić dalej i niekoniecznie jest to zaleta.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 paź 2016, 13:46 
Cytuj  
1. Co do oświaty to oczywiście tylko i wyłącznie informatyka i ewentualnie specjalizacja klepacz kodu :)
A tak na serio to pewnie zauważyliście że każda reforma jest zawsze oprotestowana i zła, po czasie okazuje się że nie jest tak źle ale nikt nie bierze pod uwagę jakie koszty są z tym związane.
Wprowadzenie u nas gimnazjów było bardzo drogą imprezą, czy likwidacja tego ma sens to nie wiem jest mi to obojętne, wiem że do protestów razem z Kabaretem obrony Demokracji szykują się właściciele prywatnych gimnazjów, dziwi mnie że PiS uderza też tą reformą w gimnazja katolickie, których jest bardzo dużo, a przecież nie zawsze będą rządzić i pilnować żeby nie wprowadzać do programu "tęczowych piątków".

Zawodówki w formie jaka jest teraz to produkcja bezrobotnych, miałoby to sens jakby przetrwały duże polskie firmy i jak w Niemczech mogłyby zapewnić po nauce praktykę i prace, a tak to możemy sobie produkować kasjerów i magazynierów do hipermarketów ewentualnie 100 montażystów do kolejnej montowni samochodów.
Chińskie firmy przywożą sobie swoich pracowników, małe polskie zatrudniają ukrainców.

2. Bezrobocie mamy niskie, trzeba zlikwidować zasiłki dla bezrobotnych i wszystkie urzędy pracy.

3. Reforma podatkowa jak wyliczyli pierwszoklasiści z jednej z warszawskich szkół jest dobra dla zarabiających do 12500zł netto miesięcznie.

4. TVN wczoraj miał popisówe gebelsowszczyzny od 15:00 do 22:00 sami obiektywni goście z PO i GW, jaka żenada, oni nawet już się nie kryją z kreowaniem faktów i z tworzeniem partyjnych przekazów.

5. Marnotrawienie funduszy na infrastrukturę ? U mnie właśnie robią chodniki po 30 latach, zwykła kostka brukowa najtańsza nie ma cudów ale... kurwa w przyszłym roku mają poprawiać i kończyć podłączenia do kanalizacji, wiec będzie asfalt kładziony nowy bo droga jest przeorana kilka razy już.

6. Co do nazistów, to koło mnie są przez nich robione wały wiślane i uregulowane do tej pory rowy melioracyjne z okolicznymi strumykami.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 28 paź 2016, 14:43 
Cytuj  
tak zapytam:
jeśli ktoś był w WSI to oznacza to ,że ... ?
z góry to określa jakim ktoś jest człowiekiem itp? była to jakaś organizacja przestępcza czy jak ?
ja rozumiem ,że wg Macierewicza i owszem , ale czy przypadkiem nie toczy się i toczyło masę spraw o zniesławienie, które po kolei są przegrywane i my podatnicy płacimy kasę z tego powodu?

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 paź 2016, 15:22 
Cytuj  
WSI były ściśle zależne od Moskwy, przejście tej służby do IIIRP nie zostało w żaden sposób zweryfikowane.
Jakieś przykłady tych przegranych procesów? Przy tej masie nie będzie to trudne, prawda?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 paź 2016, 15:29 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
przyjechało panisko z UK i zdziwione ,że na wiochach buduje sie chodniki
a skoro sie buduje to pewnie na kredyt- zapytał wójta jak sądze
nie to co w UK gdzie maja swoja kase, i nic nie buduja na kredyt

a wy sie potem dziwicie , że na drugi dzień po głosowaniu nad brexitem najpopularniejsze wyszukiwanie w UK w googlach było - co to jest EU i co daje UK ?

Zbyt celne, prostemu cepowi z taniej klasy robotniczej nie wytłumaczysz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 paź 2016, 15:34 
Cytuj  
OK no to jak chcecie jechać po PiS to zapytam, gdzie jest kur... publikacja aneksu do raportu wsi ?
Wytykano to bronkowi, a teraz od roku cisza, nawet antoni wczoraj wymigał się od odpowiedzi kiedy będzie publikacja.
Może jak słyszą słowo "publikacja" to im się coś tam w głowach blokuje, czyli to wina kodziarni bo ich męczą o publikacje czegoś tam z tk ? :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 28 paź 2016, 15:43 
Cytuj  
embe napisał(a):
OK no to jak chcecie jechać po PiS to zapytam, gdzie jest kur... publikacja aneksu do raportu wsi ?
Wytykano to bronkowi, a teraz od roku cisza, nawet antoni wczoraj wymigał się od odpowiedzi kiedy będzie publikacja.
Może jak słyszą słowo "publikacja" to im się coś tam w głowach blokuje, czyli to wina kodziarni bo ich męczą o publikacje czegoś tam z tk ? :)


http://natemat.pl/193241,ponad-rok-temu ... k-im-idzie

odpowiedź na pytanie kiedy będzie publikacja z kancelarii prezydenta:
Spoiler:

tl;dr: mamy, ale nie opublikujemy i nie powiemy dlaczego, tylko zasłonimy się prawniczym wywodem

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 28 paź 2016, 16:05 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
tak zapytam:
jeśli ktoś był w WSI to oznacza to ,że ... ?
z góry to określa jakim ktoś jest człowiekiem itp? była to jakaś organizacja przestępcza czy jak ?


nie wierze..to musi być trolling

WSI, nazywane też jakże celnie Długim Ramieniem Moskwy to bardzo zasłużona Polsce służba, tworzona na bazie WSW, bez weryfikacji. Elita elity, najwierniejsi patrioci polscy, odbywali długie szkolenia w moskiewskich szkołach GRU i słynęli ze ścisłej współpracy z KGB. Skuteczna wielce w służbie państwu.

Ujawniono kilka przypadków szpiegostwa w tej służbie specjalnej, skazano kilku żołnierzy - agentów wywiadu. Zarząd Kontrwywiadu UOP ujawnił szpiegostwo żołnierzy WSI na rzecz Federacji Rosyjskiej, zostali skazani na ok. 5 lat więzienia. Pokazuje to brak należytej kontroli własnych żołnierzy przez WSI. Przez cały okres funkcjonowania WSI ta instytucja nie złapała żadnego szpiega.

Byli oficerowie WSI założyli też sławną fundację Pro Civili, o której tak nie chciał swego czasu rozmawiać jaśnie nam panujący wsi-Bronek, a z bardziej współczesnych czasów, to na pewno kojarzysz ich dobrą robotę w skoku Wołomin? :lol:
http://wpolityce.pl/polityka/284525-osk ... -pro-civil

Nigdy Cię nie zainteresowało, czemu TVN24 nazywane jest WSI24?
http://www.bankier.pl/forum/temat_kulis ... 43607.html

Rak na tkance państwowej, państwo w państwie, na szczęście przynajmniej formalnie usunięty. Niestety 20 lat biznesowych kontaktów, zbierania haków, budowania układów i układzików zależności nie znika ot tak, wraz z likwidacją służby. :x


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 28 paź 2016, 16:26 przez Rzeznik, łącznie edytowano 2 razy
***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 28 paź 2016, 16:16 
Cytuj  
Żenująca obrona maciara. Do końca życia będziesz się z tego tłumaczył.

Nawet w połowie tak nie gardzę maciarem jak Kaldorf. :lol:


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 28 paź 2016, 16:20 
Cytuj  
debilu, gdzie widzisz wspieranie Macierewicza? :o
Wszystkiego bym się po Tobie spodziewał, ale nie że będziesz bronił gnid z WSW.
Pewnie Twoi ulubieńcy pracowali jeszcze w IW co? Może to właśnie oni zamęczali mojego pradziadka, stąd to Twoje głębokie uczucie?


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 28 paź 2016, 16:29 
Cytuj  
embe napisał(a):
OK no to jak chcecie jechać po PiS to zapytam, gdzie jest kur... publikacja aneksu do raportu wsi ?
Wytykano to bronkowi, a teraz od roku cisza, nawet antoni wczoraj wymigał się od odpowiedzi kiedy będzie publikacja.
Może jak słyszą słowo "publikacja" to im się coś tam w głowach blokuje, czyli to wina kodziarni bo ich męczą o publikacje czegoś tam z tk ? :)


O! Jakby KOD się zaczął domagać publikacji aneksu, to chyba sam bym poszedł :D


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 28 paź 2016, 16:34 
Cytuj  
u mnie ostatnio kawalek drogi zrobili na zadupie. gmina mala, zadluzona w chuj na 40 lat. Droga wybudowana ze Srodkow EU bla bla... Koszt 1,2mln, 600k dotacja z EU, 600k Kredyt. Serio za glowe sie tylko zlapac.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 paź 2016, 16:40 
Cytuj  
Dlatego zawsze podaje przykłady z niemiec gdzie świadomość społeczeństwa nie jest zjebana 50 lat komuny i potem 25 lat postkomuny.
Ludzie się zbierają lokalnie, uzgadniają że trzeba zrobić drogę, jeśli gmina/miasto ma na ten cel kasę to zaczyna się szukać wykonawce na wolnym rynku, bierze się najlepsza ofertę, przy okazji trzeba pomyśleć przyszłościowo czy np pod drogę nie wpakować światłowodu itp.
U nas jest mentalność i tak mniej zrypana niż np u sowietów ale jest nadal obojętność i liczenie na to że państwo da i zrobi, potem dziwimy się że jest bylejakość i partactwo, a kasa na drogę przy okazji pomogła wybudować kawałek domu radnego lub jakiegoś buraka z psl, a konsekwencje hmm... najwyżej za łapówkowy zegarek pośmiejemy się w tv.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 28 paź 2016, 16:42 
Cytuj  
haha jaka papka w mózgu
serio nie słyszeliście/czytaliście o przegranych sprawach Macierewicza w związku z jego listą WSI ?

ja nie twierdze że ta służba była dobra czy zła, czy była agenturą Moskwy czy nie , bo nie wnikałem w to jakoś szczegółowo, mówiąc krótko nie znam się na temacie - proszę tego nie odebrać jako obrona tej służby , bo jak pisze- nie znam się
chodzi mi tylko o to , że czytałem i słyszałem właśnie o tych sprawach , które były Macierewiczowi wytaczane o pomówienia i wiem ,że to z naszych pieniędzy idą te przegrane sprawy a to jako podatnika , który płaci uczciwie podatki denerwuje
twierdzenie ,ze takich spraw nie było- kilka sek szukania w google :)

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 28 paź 2016, 16:48 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
haha jaka papka w mózgu


nie wiesz, nie znasz się, nie śledzisz, nie czytasz, ale papka w mózgu...
pożegnam Cię więc staropolskim: wypierdalaj

/klimaty flames na propsie


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 28 paź 2016, 16:51 
Cytuj  
pytanie czy lepiej wybudować coś W POŁOWIE na kredyt czy nie budować wcale i chodzić narzekać ,że niewybudowane?
racja , ze przede wszystkim powinno być siły na zamiary, ale przy rozsądnym gospodarowaniu ( i bez sporych kradzieży :) ) lepiej coś wybudować i korzystać przez te 20 lat i powoli spłacać niż chodzić po błocie
gdyby nie było chodnika byłby płacz ,że władza do dupy bo w sąsiedniej wsi chodniki są
zdajecie sobie sprawę ,że wszystko co ostatnio było budowane było częściowo z kasy samorzadu a częściowo z funduszy EU prawda?
wiec czemu udajecie głupków- gdyby tych funduszy nie było + odpowiednie kredyty nie było by tego co jest

ach zapomniałem , przecież Polska w ruinie ...

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 28 paź 2016, 16:53 
Cytuj  
Kompromitowanie się pisowskiej sekty ciąg dalszy.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.