mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2276, 2277, 2278, 2279, 2280, 2281, 2282 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 sie 2017, 18:56 
Cytuj  
te nawalnice to wina kaczora! Pierdnal, efekt motyla i poooszlooo!

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 25 sie 2017, 00:23 
Cytuj  
https://finanse.wp.pl/absurd-wstyd-szop ... 607272065a
Jednym słowem - dużym koncernom ulgi, a malutkim firmom dowalić- gdzie qwa ten embe ? tak chwalił, ze te malutkie firemki wreszcie odżyją,
no mamy dobrą zmianę.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2017, 04:38 
Cytuj  
Kek, gdzieś ty wyczytał to podsumowanie, bo na pewno nie w linkowanym artykule.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 sie 2017, 07:22 
Cytuj  
tu lordyp ma racje tak upierdliwej skarbowki nie ma chyba nigdzie indziej na swiecie. Dobrze, ze takie akcje sa naglasnianie - mam nadzieje, ze ta pozostalosc z czasow proniemieckich marksistow wywala.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2017, 07:48 
Cytuj  
Fiskus trzepie zgodnie z prawem, to że prawo jest surowe, to inna rzecz. Ale dla wszystkich takie samo.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 sie 2017, 08:20 
Cytuj  
wychodze z zalozenia, ze urzedy (w tym i fiskus) sa dla ludzi, a nie ludzie dla urzedow.
Takie mikrodzialalnosci, a szczegolnie wyroby chalupnicze (w tym zywnosc/trunki) powinny byc duzo lagodniej traktowane przez fiskus o ile w ogole nie ignorowane (o ile nie przetafza sie to w podstawowe zrodlo zarobku). To czesto jest hobby dla tych ludzi i okazyjna sprzedaz na wszelkich folkach tych chalupniczych wytworow powinna byc jak najbardziej dozwolona i nieopodatkowana.
Z ekonomicznego punktu widzenia - akcja skarbowki pewnie kosztowala wiecej niz teoretyczne wplywy do skarbu panstwa.
Moim zdaniem wcale nie nalezy dazyc do tego by bezwzglednie opodatkowac kazdy grosz.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2017, 08:38 
Cytuj  
Ta, to często hobby w zarabianie pieniędzy.
Do 20k rocznie przychodu można bez działalności, a jak więcej to sorry. Zaraz będzie że ten ma horom curke, tamten bimbrownik entuzjasta nowych technologii chłodniczych. A jeszcze inny robi to co lubi, dlaczemu podatek?
No i po co badania sanepidu, ppoż? Na małych imprezach nie ma pożarów ani zatruć przeca.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2017, 08:56 
Cytuj  
Homo Sovieticus


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 sie 2017, 09:04 
Cytuj  
to takich scigac. Serio nie oplaca sie latac za kazdym groszem, bo wczesniej czy pozniej dojdziemy do kuriozalnych sytuacji gdy koszty sciagniecia 20zl podatku od obywatela bedziemy liczyc w setkach czy tysiacach. Pomijajac czarny PR urzedow i urzednikow stojacych w naszym kraju w wiecznym konflikcie z obywatelem. Moglbym wymienic dziesiatki przykladow z drugiej strony - zwyklych hobbystow, owszem sprzedaja swoje rekodziela na jarmarkach bo niby co maja z tym robic?
Zmusimy kazdego do zakupu kasy fiskalnej i odprowadzania 2zl podatku od kazdego sprzedanego wiatraczka dziecku? Nie zmusimy.

Odmienne podejscie do problemu. Analogia, nietrafna: Na zachodzie jest trawnik, ludzie wydeptali sciezke, urzad zauwazyl - polozyli kostke brukowa. A u nas? Zatrudnili kolejnego czlowieka by pilnowal i lepil mandaty. Przy okazji pouczal i wychowywal.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2017, 09:31 
Cytuj  
W Polsce to każdy do biznesu dokłada, kogo nie spytasz, to same straty.
I pewnie dlatego są kontrole. Jakby kanarów nie było, to ilu by bez biletu śmigało? Bo jeden przystanek jadą, na co płacić?
Z tymi ścieżkami to raz widziałem opcję i na osiedlu w PL. Wydeptane było wszystko w każdym możliwym kierunku i zatroskani mieszkańcy zawiadomili prasę że developer się opieprza, bo ścieżek nie zrobił. A w projekcie zieleni były.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2017, 09:37 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Zmusimy kazdego do zakupu kasy fiskalnej i odprowadzania 2zl podatku od kazdego sprzedanego wiatraczka dziecku? Nie zmusimy.

Umm - dokładnie to robią urzędasy na jarmarkach. Kontrolerzy mają premię za każdy wystawiony mandat. Zawrotne 3,60zł. Na jarmarki idą znajomi królika, bo to rzeź. Na takim trzytygodniowym jarmarku w Gdańsku biurwa wykręca drugą pensję. Wpychanie się w kolejkę, robienie zamieszania żeby sprowokować pomyłkę przy nabijaniu paragonu powinno być po prostu karane grzywną, ale nie dla przedsiębiorcy tylko urzędasa. Taka kurwa powinna dostać grzywnę w wysokości co najmniej dwu-krotności swojego uposażenia to by się ten dziki zachód szybko skończył.
Ludzie nie walą wałów na podatkach omijając paragon na 15 groszy.
Spóźnienie się kilka dni z zapłatą podatku też nie powinno być traktowane jak jakieś przestępstwo czy wykroczenie, które trzeba bezwzględnie karać. No, ale tak się łata dziurę w budżecie i kieszeniach niekompetentnych urzędasów.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2017, 10:36 
Cytuj  
Co kosztuje 15 groszy?
Nie każdy musi mieć kasę fiskalną, tylko ten, co z hobbystycznego handlu ma w praktyce źródło utrzymania. I co za różnica, czy kantuje na 5 zeta, 50, 500? Jak rower zajumają, to też olać? To tylko kilka stòwek, a ile biurokracji przy tym...
Za niewinność mandatów nie dają.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 sie 2017, 11:07 
Cytuj  
Tczewiak dobrze napisal z tym homo sovietikus. Isengrim tez masz racje, ze polacy to narod kombinatorow i gdy dac im palec to z miejsca siegaja po reke.
Ale to chora sytuacja i trzeba dazyc do zmian zamiast dodatkowo aktualny stan utrwalac. I przyklad musi isc z gory - tzn. to urzednik musi udowodnic, ze nie jest juz wrogiem obywatela.
Mnie bardzo irytuje postrzeganie urzednika czy policjanta jako "wladzy" podczas gdy tak naprawde jest to "sluzba". Tu potrzebne jest totalne przewartosciowanie i dziwi mnie, ze mimo dekad nic tu nawet nie drgnelo.

Z biletami jest sprawa prosta - pojechac do londynu, podejrzec, skopiowac. Zamiast wydawac miliony rocznie na kanarow, wydajmy te miliony raz a dobrze. Ile razy mozna wymyslac kolo?

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2017, 11:33 
Cytuj  
Sposób działania kontrolerów jest znany. Wpadają do sklepiku gdy jest kolejka, "pani siatkę potrzebuję szybko" i odliczone 10-20gr. Gdy w tym czasie kto inny jest obsługiwany w kolejce.
Nie ma paragonu i napierdala taka kurwa mandatem. Bo sprzedawczyni poszła na rękę.
Ja nie mówię, że ktoś katuje na 5 czy 500zł tylko, że ludzie nie kantują, a to sami kontrolerzy prowokują chore sytuacje. Zresztą...
Tylko typowy homo sovieticus może twierdzić, że polski fiskus działa słusznie.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2017, 12:29 
Cytuj  
kamilus napisał(a):
Tylko typowy homo sovieticus może twierdzić, że polski fiskus działa słusznie.


Z tym się niestety muszę zgodzić.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 sie 2017, 12:54 
Cytuj  
kamilus napisał(a):
Sposób działania kontrolerów jest znany. Wpadają do sklepiku gdy jest kolejka, "pani siatkę potrzebuję szybko" i odliczone 10-20gr. Gdy w tym czasie kto inny jest obsługiwany w kolejce.
Nie ma paragonu i napierdala taka kurwa mandatem. Bo sprzedawczyni poszła na rękę.
Ja nie mówię, że ktoś katuje na 5 czy 500zł tylko, że ludzie nie kantują, a to sami kontrolerzy prowokują chore sytuacje. Zresztą...
Tylko typowy homo sovieticus może twierdzić, że polski fiskus działa słusznie.


Takie cos z miejsca powinno zostac zdelagalizowanie. Przeciez to czysta prowokacja, system represyjny.
Jestem tez przeciwko nagradzaniu urzednikow/policji za wystawiony mandat/kare, nawet przeciwko normom/limitom (w stylu: 5 mandatow dziennie). Bezposrednio prowadzi to do sytuacji gdzie rzadza zysku czy nawet wyrobienia normy przesloni sprawiedliwy osad czy wygasi ludzkie odruchy.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 25 sie 2017, 14:09 
Cytuj  
Dezubekizacja, ale tylko dla tych co nie sa z nami :D

Obrazek

Cytuj:
nstytut Pamięci Narodowej w końcu ogłosił decyzję dotyczącą zarzutów współpracy z SB ambasadora w Niemczech Andrzeja Przyłębskiego. IPN orzekł, że zarzuty wobec niego są bezpodstawne, a Przyłębski nigdy nie współpracował z SB, dlatego nie skieruje tej sprawy do sądu. To decyzja Biura Lustracyjnego Instytutu Pamięci Narodowej.

Biuro Lustracyjne IPN wyjaśnia, że o takowej współpracy może być mowa, gdy zachodzi pięć, łącznie występujących przesłanek: kontakt z organami bezpieczeństwa, przekazywanie im informacji, musi być świadoma, tajna, ma być związana z operacyjnym zdobywaniem informacji przez służby i – co najważniejsze – nie może chodzić jedynie o wyrażenie deklaracji woli współpracy, ale powinna faktycznie mieć miejsce.



Aaa, no i afera z Autosanem. Jak sie okazuje, ten pan ktory sie spoznij o 30 minut to jednak nie od tuska. A taka fajna wymowka byla :(

Obrazek

A o co tak naprawde chodzi? Autosan produkuje autobusy niskopodlogowe, a wojsko chcialo wysokopodlogowe.
Cytuj:
– Od początku było wiadomo, że Autosan nie jest w stanie wykonać zamówienia MON. Dlatego specjalnie spóźnili się z ofertą. Autosan produkuje autobusy miejskie, a nie wysokopodłogowe, a takich wymagał MON, bo chodziło o pojazdy, które mogą jeździć także po gorszych, terenowych drogach – mówi informator "Wyborczej", chcący zachować anonimowość pracownik Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Obrazek


_________________
cypis#2942
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2017, 14:34 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
kamilus napisał(a):
Tylko typowy homo sovieticus może twierdzić, że polski fiskus działa słusznie.


Z tym się niestety muszę zgodzić.

Podatki nie są słuszne czy niesłuszne, je się płaci. Jak płacę ja, to ma je też płacić janusz od wisiorków na odpuście.
A nie kombinacje, że ten nie musi, tamten miał kaca i zapomniał jak się paragon wydaje, tamten ma horom curke i sie należy. Jest przepis, stosować się i tyle.
I w kolejce stać, a nie się wpychać "z odliczoną kwotą".

@dziennikarskie śledztwo cypisa - to chyba ja jestem anonimowym informatorem giewu, bo kilka dni temu podawałem tę informację.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2017, 17:04 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Podatki nie są słuszne czy niesłuszne, je się płaci.

Nie o tym jest dyskusja.

Cytuj:
I w kolejce stać, a nie się wpychać "z odliczoną kwotą".

Ale to kontrolerzy się wpychają i odpierdalają takie szopki w sklepikach osiedlowych, żabkach itp. Sam byłem świadkiem takiej akcji w sklepiku gdzie zawsze paragon dostawałem mimo, że byłem stałym, znanym klientem. Czyli jednak przedsiębiorca nie walił w chuja na podatkach poprzez celowe niewydawanie paragonów.

Sam też miałem dawno temu nieprzyjemną sytuację. Kupiłem używany samochód. Na przerejestrowanie (zgłoszenie do wydziału komunikacji) wtedy było 30 dni, a na opłacenie PCC 14 dni. Na ostatnią chwilę się dowiedziałem i szybko do swojego US. Nie zdążyłem i nie przesadzam - zamknięto mi dosłownie drzwi przed nosem. To był piątek. Chuj - opłaciłem w poniedziałek. Kwota niebagatelna. 60zł, bo samochód za 3000zł :D
Po pół roku wezwanie do US. Wykroczenie skarbowe i mandat 500zł. "Pan ma firmę, przedsiębiorców stać". Nosz kurwa mać. Wtedy dla mnie to było ostre pierdolnięcie po kieszeni, ledwo wiązałem koniec z końcem, pracownikom trzeba wypłaty dać, a też za coś przeżyć. I taka kontrolerka utrzymywana z moich pieniędzy z takim bezczelnym tekstem mi w twarz. Byłem miły, ale sucz z kwotą nie zeszła. Wtedy byłem głupi i mandat przyjąłem. Potem się dowiedziałem, że lepiej iść do sądu i maksymalna grzywna jaką daje sędzia to 200zł, a zazwyczaj 50-100.
I nie - nie każdy w US to taka kurwa, ale ci co siedzą w kontrolach mają z tego hajs i gnoją każdego. Czują władzę, a są zwykłymi śmieciuchami. Na szczęście jak ZUS już pierdolnie to będą zdychać pod mostem i nikt takim ścierwom nie zechce już pomóc.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2017, 17:47 
Cytuj  
O tym, wątek z opresyjnymi kontrolami fiskusa jest stary jak podatki. Każda sprawa wyjątkowa, każdy przypadek niesprawiedliwy, a urzędnicy zakłamani.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2276, 2277, 2278, 2279, 2280, 2281, 2282 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.