mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 667 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 34  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 lis 2016, 20:27 
Cytuj  
Patriotyzm gospodarczy to mogły sobie wprowadzać niemcy czy francja w latach 70-80 jak mieli bom technologiczny i konsumpcyjny, co my możemy patriotycznie kupić, łucznika lub polara na częściach z chin, wędliny z sokołowa albo dudy wyciekające słoną wodą albo kosmetyki, które są pakowane u nas, a może ciuchy szyte w indiach i vietnamie ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 lis 2016, 20:37 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
i wiem ,że przeszkadza ci ,ze w niedziele zamiast na mszy i na tace Polacy wolą iśc do centrum handlowego
co ty pieprzysz, co ma kościół do tego, już ci raz napisałem że momentami jest mi głupio odpisywać bo mam wrażenie że dyskutuje z upośledzonym człowiekiem
Już wiele razy pisałem że podoba mi się model zachodniej europy gdzie ludzie wydaja kasę w parkach rozrywki, na festynach, w restauracjach, targach, koncertach itd, nic nie trzeba wymyślać tylko zmienić głupią naszą mentalność, centra handlowe nie muszą być otwarte w niedziele i ta kasa może być przynajmniej w małej części skierowana do kieszeni małych i średnich polskich firm.

lordyp napisał(a):
kupujesz tylko polskie produkty

Polskie produkty ?

lordyp napisał(a):
ale tak wiem - nie mamy rodzimego handlu, jesteśmy krajem drugiej kategorii bo .... to wina Tuska
Znowu wpisujesz się w schemat głupoty.
Nie mamy własnego handlu, pewnie nie wiesz że po 1989 roku były plany tworzenia z pozostałości sieci handlowych, dobrym przykładem jest otex ( był też pewex, baltona, duże jubilat/centrum, nawet składnica harcerska została zajebana ), który posiadał w całej Polsce tysiące sklepów, magazynów ale lepszym pomysłem było wejście syndyka i licytowanie tego na aukcjach z jednym chętnym za kwoty wyjściowe.
Za to węgrzy stworzyli konkurencje dla zachodnich sieci handlowych.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."


Ostatnio edytowano 27 lis 2016, 20:43 przez Teo, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 27 lis 2016, 20:41 
Cytuj  
embe napisał(a):
Za to węgrzy stworzyli konkurencje dla zachodnich sieci handlowych.


Nie tylko Wegrzy. Spojrz na Litwe, tam zachodnie sieci nie maja szans.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 27 lis 2016, 20:51 
Cytuj  
embe napisał(a):
Patriotyzm gospodarczy to mogły sobie wprowadzać niemcy czy francja w latach 70-80 jak mieli bom technologiczny i konsumpcyjny, co my możemy patriotycznie kupić, łucznika lub polara na częściach z chin, wędliny z sokołowa albo dudy wyciekające słoną wodą albo kosmetyki, które są pakowane u nas, a może ciuchy szyte w indiach i vietnamie ?


Wszystko można jeśli się chce, a nie tylko się o tym mówi.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 27 lis 2016, 21:52 
Cytuj  
embe
to moze przestań w końcu pisac , jak to źle że Polacy w niedziele chodzą do centrum handlowego- wiesz ja też mam dosć tego ,ze stale to piszesz- każdy MA PRAWO ROBIĆ CO CHCE W WOLNYM CZASIE - uwierz mi wiele osób ten dzień spędza w parku , w lesie, w kinie itp, to ty stale powielasz stereotyp Polaka w centrum handlowym na zakupach w niedziele bo tak szef to widzi
tak trudno ci to zrozumieć - wszystkowiedzący najlepiej embe będzie ludziom pisał co i gdzie mają robić

cytowałeś moje pytanie = polskie produkty i zero odpowiedzi- co nie ma już w Polsce polskich produktów?

uwierz mi ,że mi bardzo ciężko odpisywać na twoje totalne brednie i głupoty, wiele razy się powstrzymuje , ale czasami mnie po prostu krew zalewa i to robie

zdecyduj sie wreszcie czy np Zachód to samo zło, czy wreszcie kraje z których mamy brać przykład - bo masz rozdwojenie jaźni , jak zresztą każdy pisowczyk

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 27 lis 2016, 22:15 
Cytuj  
czarno-biały lordyp.
Powinniśmy brać przykład z zachodu. Ale wybiórczo. I dostosowywać to co kopiujemy do naszych lokalnych potrzeb.
Zresztą nie ma sensu się ograniczać jedynie do zachodu. Warto podglądać i zapożyczać dobre rozwiązania z całego świata.

I na koniec przylordypuję: a nie jak każdy PO-owiec ślepo wpatrzony w zachodni korposocjalizm kopiować bezmyślnie wszystko leci, a za najwyższą wartość i cel uznawać dobro "Zjednoczonej Europy" czyli Niemiec.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 lis 2016, 22:30 
Cytuj  
lordypie, przecież wyraźnie napisałem nie jeden raz, EU to socjalizm, lewactwo i marzenia liberalizmu mającego tworzyć nowoczesną arystokracje, nie ma innej alternatywy i my musimy się do tego dostosować jako bardzo biedny kraj, który przetrwał 45 lat okupacji, którym po przemianach oddaliśmy większość swojego majątku wybrańcom z zachodu i wykreowanym przez komuchów oligarchów.
Powinniśmy brać przykłady z Niemiec bo są dobre i sprawdzone.
Polskie produkty, akurat w chinach zaopatruje się jak cały świat w sprzęt elektroniczny i optyczny, przecież nie kupuje tam jabłek.

Każda dyskusja z tobą to od skrajności do skrajności i wieczne pierdy o jarku i pisie, nudne w chu... wszystko jest złe, chroniczny pesymizm itd.

Co do PiS, może za trzy lata powrócą dawne czasy, czekaj spokojnie na schetyne, tuska, petru, olejniczaków, pawlaka itd.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 27 lis 2016, 23:13 
Cytuj  
no włąsnie ty robisz dokładnie to co mi zarzucasz- popadasz od skrajności w skrajność
raz Niemcy złe bo nas kolonizują, wsio wykupili itp
za chwile okazuje sie ze to najlepszy kraj i musimy powielać ich super pomysły bo Polska to biedny kraj i bez ich pomysłów nie damy rady

kolejny geniusz - marek
ale oczywiście że to NORMALNE ,że powinniśmy brać to co dobre a nie brać tego co złe- qwa Ameryke odkrył

męczy mnie jak po prostu piszecie w danym dniu- szef kazał napisać, że Niemcy złe, to napierdalamy na Niemcy
szef kazał napisać że Niemcy dobre- bo akurat Mercedes podpisał umowę- to Niemcy dobre

embe wymyśliłeś sobie ,że Polakom nie wolno robić zakupów w niedziele to wtedy dajesz przykład Zachodu bo ci pasuje- bo tam handlu w niedziel nie ma, ale jak np fabryka miała upaść i Niemcy wyłożyli kase żeby uratowac miejsca pracy, fabryka się rozwinęła to źle bo przejęli (okradli ) Polskę
tak wygląda Twoja argumentacja

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 lis 2016, 23:16 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
no włąsnie ty robisz dokładnie to co mi zarzucasz- popadasz od skrajności w skrajność
raz Niemcy złe bo nas kolonizują, wsio wykupili itp
za chwile okazuje sie ze to najlepszy kraj i musimy powielać ich super pomysły bo Polska to biedny kraj i bez ich pomysłów nie damy rady

I w czym tu niby jest sprzeczność?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 lut 2017, 23:21 
Cytuj  
Brakuje mi jaj ja zabawe w akcje.
Mialem kupic KGHM po 60zl - olalem. KGHM po 125zl.
Mialem kupic CDP za 25zl - olalem. Aktualnie po 60zl.

No i podziwiam ludzi bawiacych sie w bitcoiny. Szczegolnie wlascicieli gield i wirtualnych portfeli, ktorych co kilka miesiecy hakuja i bitcoiny znikaja. Genialny sposob na biznes. Ehh IT - tyle mozliwosci (to bez sarkazmu).

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 2 lut 2017, 05:36 
Cytuj  
No tak, prawdziwy byznesmen daje sie robic w chuja domokrazcom i akwizytorom.


_________________
cypis#2942
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 lut 2017, 08:43 
Cytuj  
prawdziwy byznesmen nigdy nie traci (już pomijając fakt, że na AXA nie straciłem ani grosza), jego historia to historia samych zysków, a jego wiedza jest nieskonczona od dnia narodzin, aż po grobową deskę.


Posty: 17
Dołączył(a): 11.02.2008
Offline
PostNapisane: 2 lut 2017, 10:05 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Brakuje mi jaj ja zabawe w akcje.
Mialem kupic KGHM po 60zl - olalem. KGHM po 125zl.
Mialem kupic CDP za 25zl - olalem. Aktualnie po 60zl.

No i podziwiam ludzi bawiacych sie w bitcoiny. Szczegolnie wlascicieli gield i wirtualnych portfeli, ktorych co kilka miesiecy hakuja i bitcoiny znikaja. Genialny sposob na biznes. Ehh IT - tyle mozliwosci (to bez sarkazmu).


Jak już zaczniesz kupować akcje to daj znać proszę na forum, coś czuję, że będziesz wspaniałym antywskaźnikiem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 lut 2017, 10:09 
Cytuj  
Ja też mam problem w co ulokować oszczędności, a akcje to raczej słaby pomysł, na rynku zdominowanym przez spekulacje. Lepiej chyba kupić wintydż Rolexa i poczekać na zyski. :/


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2017, 10:41 
Cytuj  
moze mieszkanie na wynajem , rzeznik mowil ze interes zycia ;)

ja tam mam 20% waluty, 30% akcje , 10% na emeryturke i reszta w gotowce

pewnie mial bym wiecej w akcjach ale planuje wydatki w przyszlym roku i troche strach w takim terminie wiecej tam lokowac


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 lut 2017, 11:02 
Cytuj  
starocia to zwrot jednocyfrowy. Do tego imho trzeba w temacie siedzieć.

meterrr - bardzo ryzykowny portfel. Napisz jaką stopę zwrotu osiągałeś przez ostatnie lata.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 lut 2017, 11:12 
Cytuj  
ja bym ziemie kupowal, nawet rolna, nawet na zadupiach, albo z malymi zabudowaniami, nie mowiac juz w ciekawszych okolicach. no i zawsze mozna napierdalac sztabki zlota i do piwnicy :) jak bedzie pod sufit to myslisz co teraz?


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2017, 11:29 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
moze mieszkanie na wynajem , rzeznik mowil ze interes zycia ;)

ja tam mam 20% waluty, 30% akcje , 10% na emeryturke i reszta w gotowce

pewnie mial bym wiecej w akcjach ale planuje wydatki w przyszlym roku i troche strach w takim terminie wiecej tam lokowac


Yoo mieszkania na wynajem to złoty interes. Jakby ktoś chciał kupić prawie 50k długu zasądzonego za połowę ceny to dajcie znać :wink:

Ja tam teraz nie mam żadnych oszczędności. Goły i wesoły i z długami :D
Trzeba odbudować się po zakupie nieruchomości.

10% waluty, 5-10% metale, 10% emerytura, 30% akcje, 20-25% gotówka na dziś brzmi dobrze.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 lut 2017, 11:36 
Cytuj  
Nie lepiej pożyć teraz, rozjebać pieniądze wedle uznania, a na starość jak już nie da się pracować wynająć sportowe auto i zjechać z klifu? ;)


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2017, 11:43 
Cytuj  
Mam dwie córki, któraś przygarnie staruszka do altanki całorocznej w ogródku i da jakąś michę raz na dzień...może nie trzeba będzie zjeżdżać z klifu, przynajmniej mam nadzieję :wink:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 667 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 34  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.