mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 maja 2008, 20:45 
Cytuj  
mendol: w świetle obowiązujących przepisów w 95% przypadków nie wyburzysz ściany nawet będąc właścicielem. Chyba, że śpisz na gotówce.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 208
Dołączył(a): 19.01.2008
Offline
PostNapisane: 30 maja 2008, 21:30 
Cytuj  
niebezimienny napisał(a):
Moj kolega robil grilla na balkonie, ktos zadzwonil na straz pozarna i mu sie wladowalo 6 strazakow do mieszkania i zgasili, nastepnie przyjechala policja i udzielila mu upomnienia

anegdota taka


Mam 3 policjantów w mojej klatce, jeden to zastępca komendanta. Piją piwko na moim grylu. Anegdota taka.

Co do mieszkania - mówiłem o wynajmie ale nie określiłem terminu, nie jest to parę lat tylko parę miesięcy, tanio bo od znajomej. Takie mieszkanie jak moje (w zasadzie nie moje...) kosztuje ok 200x tego co zapłacę przez czas przemieszkany tutaj nim kupię dom. Wątpię, żeby kredyt mi się bardziej opłacał w tym momencie niż wynajem. Ale Deshroom by kupił. Oryginalnego Windowsa i tylko firmowe bateryjki do telewizora też, co by Ruskich podróbek Panasynkona nie wspierać, ya?

*****

Posty: 2857
Dołączył(a): 31.12.2005
Offline
PostNapisane: 30 maja 2008, 21:34 
Cytuj  
chyba nie twoim tym grillu


_________________
martwy czarodziej produkuje dziwne cyferki

**

Posty: 208
Dołączył(a): 19.01.2008
Offline
PostNapisane: 30 maja 2008, 21:40 
Cytuj  
A już nawet nie wiem czy to mojej mamy czy już tu był :-) Ale nie lubię jedzenia z gryla, za tłuste :-(

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 maja 2008, 21:46 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
ociec ale o czym ty pierdolisz? chcesz placic 2k to plac ja ci nie bronie.
a wyburzysz sciane w tym apartamencie jak ci sie znudzi? nie sadze.
zrobisz remont lazienki? nie sadze.
na szczescie kazdy z nas ma wybor co do tego czy woli placic 1k za wynajem, czy 1k splata kredytu. biorac pod uwage wzrost cen niedlugo bedzie to 1200 za wynajem. a ja place coraz mniej. bo tylko glupek wybiera kredyt w zlotowkach.
a ty bedziesz czekal az sie wykoleja za 2 lata, albo za 5 a moze za 8.
tez twoj wybor.
ale nie miej pretensji do innych, ze maja odwage ryzykowac i robic cos poskladanego w swoim zyciu.
wynajmowalem mieszkanie przez 8 lat i mam o wiele wiekszy komfort w tej chwili splacajac kredyt.
tyle w temacie.


Poczekamy, zobaczymy :)

Ja mam incoming nieruchomosci wiec troche inaczej do tego podchodze.

Anyway rozmawiajac z inwestorami i ludzmi z "branzy" w firmie dowiedzialem sie, ze obecnie jest to najgorszy okres na kredytowanie mieszkan w duzych aglomeracjach.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 maja 2008, 21:50 
Cytuj  
recession coming...
I o ile w USA czy GB przeciętny człowiek poczyta sobie o tym w prasie, a mało kto ją odczuje, to w PL duża część dostanie po dupie.

btw. jak prosperują firmy, które eksportują towary - są jeszcze takie?

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 30 maja 2008, 21:52 
Cytuj  
tru kredyt sie bierze w frankach szwajcarskich to oczywiste , z tym ze nie zawsze jest to latwe do uzyskania, bo banki o tym wiedza i wola dawac w zlotowkach

Ojciec nice , w Cz-wie mieszkanie w bloku poleci najwyzej za 3700 za m2 :(


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 maja 2008, 21:53 
Cytuj  
Pewnie, ze sa.

Nie wyglada to fajnie (say hello to export manager) bo kurs, ze tak powiem jest do dupy.

Koszta materialow rosna, koszta produkcji rosna, koszta zatrudnienia rosna, a waluta leci na ryj.

Wyobraz sobie, ze produkujesz cos za 50EUR, a sprzedajesz za 100EUR. Tak bylo powiedzmy rok temu.
Teraz produkujesz za 70EUR, a sprzedajesz nadal za 100EUR tylko hmhm nie to samo EUR juz :<

Popyt jest na szczescie.

Z drugiej strony export to tylko 1/10 tego czym sie zajmujemy i przy duzych inwestycjach naprawde dobrze wychodzi sie na imporcie.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 maja 2008, 22:00 
Cytuj  
no te 30% zjadł kurs walut - więc nic nie zarabiasz, pracownikom musisz płacić - jesteś bankrutem, ludzie zasilą szeregi bezrobotnych, recesja pełną gębą ;)

Niedługo jak na jakiejś Białorusi, mimo kilkukrotnie niższych zarobków będziemy latać do Londynu po chleb, masło i coca-colę, bo taniej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 maja 2008, 22:02 
Cytuj  
Haha ja tylko czekam na paliwo za 7-8pln za litr bo ma byc niebawem.

Od tego sie wszystko zacznie.

**

Posty: 208
Dołączył(a): 19.01.2008
Offline
PostNapisane: 30 maja 2008, 22:03 
Cytuj  
Spierdalaj pan z tym paliwem :-[

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 maja 2008, 11:39 
Cytuj  
o czym ty tczewiak mowisz? co ma wspolnego gotowka z wyburzaniem scian. nie mozna wyburzac scian nosnych i tyle.
reszta nikogo nie interesuje.
sorry mate ale nie pisz jesli nie masz pojecia o czym mowisz :-)

mozna czekac i 10 lat czekajac az kredyty beda tansze, az ceny spadna etc.
tylko ze wtedy masz juz 10 lat wiecej na karku.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 maja 2008, 12:11 
Cytuj  
W budynkach nie możesz wyburzać nic bez zgody architekta odpowiedzialnego za dane osiedle/miasto. Mam pojęcie o czym mówię, bo jestem w trakcie załatwiania takiego zezwolenia... od 2 lat...
Przy czym cały budynek jest własnościowy, a nie żadnej spółdzielni czy innego cholerstwa - więc i tak spory kłopot już odpadł. Poszperaj sobie w przepisach, które zostały wprowadzone w życie po maju roku 2003 i kary jakie obowiązują za niedostosowanie sie do nich.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 31 maja 2008, 12:39 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
biorac pod uwage wzrost cen niedlugo bedzie to 1200 za wynajem. a ja place coraz mniej. bo tylko glupek wybiera kredyt w zlotowkach.


Mueeehehehe, akurat teraz jest sens przewalutowac kredyt na zlotowki. ZAWSZE lepiej wziac kredyt w walucie ktora jest 'na gorce' poniewaz zaglujac przewalutowaniami mozna calkiem ladnie zaoszczedzic.

Swoja droga jesli argumentacja ktora przedstawilem apropo zakupu nieruchomosci cie nie przekonuje to coz... trudno :)

@enhu
To pierwsze i drugie primo to cytat z chlopaki nie placza, nie sadzilem ze bede musial to tlumaczyc ;)

pozdrawiam

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 31 maja 2008, 12:47 
Cytuj  
Logain Darkthorn napisał(a):
@enhu
To pierwsze i drugie primo to cytat z chlopaki nie placza, nie sadzilem ze bede musial to tlumaczyc ;)


a, nie wiem, nie oglądałem :wink:


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 31 maja 2008, 12:52 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Haha ja tylko czekam na paliwo za 7-8pln za litr bo ma byc niebawem.

Od tego sie wszystko zacznie.


ta. benzyna po 2-2,5 euro niebawem... to tez ci znajomi przepowiedzieli? a moze masz kontakty w opec i wiesz ze planuja ograniczenie produkcji, jakiego swiat nie widzial? zalosne spekulacje.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 maja 2008, 15:18 
Cytuj  
logain biorac pod uwage wzrost stop procentowych w Polsce - raty zlotowkowe ciagle rosna to na pewno nalezy teraz przewalutowac z frankow na pln.
nie widze za bardzo sensu. w banku w ktorym wzialem kredyt mam mozliwosc przewalutowania w kazdej chwili - koszt 300zl.
biorac pod uwage ze co miesiac zaoszczedzam 200 (franki -> pln) to jakos mysle ze mi sie to oplaca.
tczewiak nie wiem w takim badz razie w jakim miescie ty zyjesz, wszyscy moi znajomi wyburzaja, przestawiaja sciany w blokach i jakos nikt nie ma z tym problemu. a ty jeden biedaczku masz.

przepisy, kary? sorry tczewiak ale my naprawde ciagle zyjemy w Polsce.
ale jak lubisz sobie utrudniac zycie to prosze cie bardzo.
tylko nie gadaj glupot :-)

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 maja 2008, 16:01 
Cytuj  
W Gdańsku Wrzeszczu jest teraz dosyć głośna sytuacja. Gościu w swoim mieszkaniu burzył ściankę działową. Mieszkanie własnościowe, budynek wspólnoty mieszkaniowej. Jakiś nadgorliwy sąsiad zadzwonił po policję, bo mu "przeszkadzał hałas w trakcie meczu", a jako, że było przed 22 to policja nic nie zrobiła. Gnój (sąsiad) zadzwonił więc do inspektora budowlanego. Na drugi dzień inspektor przyjechał i poprosił o okazanie zezwolenia. Zezwolenia nie ma - mieszkanie zostało zajęte, sprawa zgłoszona do prokuratury pod zarzutem spowodowania zagrożenia życia innych mieszkańców. Gość teraz już 4ty miesiąc mieszka gdzieś po znajomych czy rodzicach.

Także skończ mendolić skoro nie chce ci się nawet w przepisy budowlane zajrzeć. Gówno możesz w dzisiejszych czasach. Teraz nawet na konserwację pieca kaflowego trzeba mieć zezwolenia. Oczywiście to już jest skrajność i jeśli nie złapią za rękę to nic nie udowodnią. Jednak fakt jest faktem. Często zaś znajdzie się ktoś "życzliwy".

Możesz wierzyć mi na słowo - wolałbym system własnościowy od eurosocjalnego...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 maja 2008, 17:29 
Cytuj  
lol
tczewiak to moze czas sie przeprowadzic do centrum?
anyway nie chce mi sie dluzej przekomazac z toba.
trzeba byc naprawde debilem zeby sciany wyburzac o 22.
u mnie napierdalali mlotem, flexem po pare godzin dziennie.
ale dzialo sie to miedzy 8 a 16 i nikt problemu nie widzial.
przypuszczam natomiast ze gdybym udarem wiercil o 22 to policja by przyjechala.
za debilizm sie placi, a nie za zmiany.

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 31 maja 2008, 18:02 
Cytuj  
OK, przyznaje ze kredytu nie mam wiec moje informacje moga byc ciut nieaktualne :) Sorry jesli walnalem bzdure :)

Swoja droga tczewiak wyraznie napisal ze calosc dziala sie przed 22 :D

BTW, ciekawy artykul o cenie ropy http://wyborcza.pl/1,88975,5261567,Kogo_cieszy_droga_ropa_.html

A tak jeszcze przy okazji... nie jestem zwolennikiem teorii spiskowej, ale czy nie wydaje sie wam dziwne ze pomimo calego rozwoju technologii ciagle korzystamy z czegos co bazuje na pomysle sprzed ponad wieku? Czy tylko ja uwazam ze plany innych zrodel energii czy silnikow leza sobie spokojnie w sejfach szejkow z OPEC?

pozdrawiam

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.