mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 315 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2012, 16:05 
Cytuj  
Varenthin napisał(a):
a jak ktoś lubi sobie poczytać, to poniżej podaje link do obszernego tekstu Roberta Gwiazdowskiego w tej sprawie
http://www.blog.gwiazdowski.pl/index.ph ... =1&id=1140

Dobry tekst.

Zresztą od czasu mojego ostatniego komentarza nt. wyroku i całej sprawy Galaxy vs iPhone trochę poczytałem oraz przypomniały mi się pewne rzeczy. Wobec tego zmieniłem zdanie i jednak uważam, że wyrok nie był korzystny dla gospodarki, ogółu społeczeństwa i rozwoju technologii, a na tym mi zależy - wyniki kwartalne Samsunga, Appla czy innych korporacji mam w dupie. Tak samo jak one moje 'wyniki'.

Gwiazdowski dobrze przypomniał historię rynku lotniczego przed I W.Ś. Całkiem o tym zapomniałem, mimo, że o tym się dowiedziałem daawno temu. (ta sprawa, nawet jest w co lepszych polskich podręcznikach historii, tylko, że w 'nudnych' rozdziałach o przemyśle, wydobyciu węgla i przygotowywaniu do wojen, których 'nikt nie czyta'. No przynajmniej była X lat temu, nie wiem jak teraz.).

Patenty sprawiły, że branża lotnicza USA rozwijała się bardzo wolno i technologicznie byli za Europą, która nie respektowała amerykańskich patentów.
W momencie gdy rząd USA zmusił ustawą do dzielenia się patentami narzucając rozwiązanie wbrew woli właścicieli patentów - to lotnictwo w USA zaczeło się rozwijać znowu, i koniec końców stało się jedną z podstaw potęgi USA, szczególnie ich armii.


=============
tl;dr


Ogólnie patenty to po prostu spór co ważniejsza :
jednostka vs społeczeństwo oraz
jednostkowy podmiot gospodarczy vs cała gospodarka (np. danego kraju, lub obszaru gospodarczego)


Czy ważniejsze jest aby jednostkowy(lub ich mała grupa) osoba fizyczna lub /i prawna mogła czerpać korzyści z patentów i to w wysokości, którą sobie ustawi indywidualnie (czy to przez zatrzymanie monopolu czy poprzez ustawienie przez samego siebie ceny za patent) czy ważniejszy jest interes ogółu - całego społeczeństwa, całej gospodarki oraz całej nauki.

Jeszcze dochodzi tu kwestia prawa własności, etc

Z wieloma poglądami Gwiazdowskiego się nie zgadzam (ale też jest niemało takich, z którymi się zgadzam) - to z tym, tekstem się akurat zgadzam.


@Havok

Bo firmy, szczególnie społki akcyjne nie mają 'morlaności' - pamiętaj to nie osoby fizyczne, a instytucje. Celem spółki giełdowej jest zarabianie jak największej ilości pieniędzy dla inwestorów. Hipokryzja, bezczelne wykorzysywanie prawa i ogólne zachowania, które w przypadku osoby fizycznej byśmy określili jako 'skurwysyństwo', 'chamstwo', 'cwaniactwo' czy 'kurestwo' tu są używane bez 'zająknięcia'.
Teoretycznie managment spółki jest ZOBOWIĄZANY do wykorzystania każdej dozwolonej prawnie okazji do zarobienia kolejnego dolara nawet jeżeli jest to krańcowym skurwysyństwem.
Oczywiście nie zawsze się to robi, ale nie dlatego, że organizajcja taka jak korporacja ruszy sumienie, tylko dlatego, że 'ryzyko strat jak np. spowodowane utratą wizerunku są zbyt duże'.

System jest tak chory, że w zupełnej teorii (w praktyce by to raczej nie miało miejsca, ale jednak sama teoria podnosi włoski na karku), że managment Apple wiedząc o łamaniu (wd. nich) posiadanych przez nich patentów i nie próbując tego powstrzymać, działał by na szkodę spółki, a co za tym idzie na szkodę akcjonariuszy.

Cały system wyewoluował w jakąś parodię i imho potrzebne są potężne zmiany. Nie tylko w systemie patentowym, ale też poza - jeżeli ma cały system społeczno-ekonomiczny ma znowu zacząć działać. Narazie ma zawał.
Neo-konserwatyzm i neo-libralizm zapoczątkowane, które przeorały system ekonomiczny w latach 80. w USA i Europie imo się wyczerpały i teraz gonią własny ogon, i jego recepty, które wyrażają się w "róbmy to samo co od 30 lat tylko szybciej" w niczym nie pomogą.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2012, 17:40 
Cytuj  
Nie chce mi sie calosci hejterskich postow czytac bo i tak nikogo nie przekonam. Ale mnie tez nie przekonacie.
Razoth - samsung to tez wielomiliardowa korporacja, podejrzewam ze ma znacznie lepszych rzecznikow niz Huragan - zapomniales czy nie wiedziales o tym?
(dalszego belkotu wszelkiej masci hejterow i obroncow samsunga juz nie czytalem). Post Suli przeczytam w domu.

Napisze jeszcze raz - skopiowanie 5 popierdulek - ok, skopiowanie 30 - ok, ale gdyby ktos skopiowal moj produkt tak dokladnie jak samsung kopiowal apple po prostu tez bym sie nieziemsko wkurwil i tyle.
A co do tego ze samsung bezczelnie kopiowal - chyba nikt nie absolutnie zadnych watpliwosci, bo jedyne zarzuty w stosunku do apple rozgoryczonych obroncow koreanskiej korporacji dotycza tego, ze apple nie powinno roscic sobie jakichkolwiek praw do tych 160 features ktore korea sobie bestrosko od nich rznela.
Moim zdaniem przesadzili.
Juz 2 lata temu w obiegowej opinii krazylo zdanie ze samsung galaxy s1 byl wzorowany na 3gs, sg2 na 4g, o tabletach nie wspomne. Zreszta wystarczy przeczytac uzasadnienie wyroku lub szczegolowe materialy dostarczone przez apple dla sadu. Obawiam sie ze nawet najbardziej zagorzaly hejter musialby przyznac, ze samsung wzorowal sie na konkurencji.
Niestety/stety od jakiegos czasu zżynanie nawet w szkole jest karalne, a co powiedziec rżniecie od innej korporacji gdy w gre wchodza miliardy USD..
I darujcie sobie wklejanie kalkulatorow czy zaokraglonych prostokatow. Jak zerzne wypracowanie od kolegi z klasy nauczycielka mnie zlapie to ja przekonam tym, ze wszystkie uzyte wyrazy, ba nawet cale zdania byly uzywane wczesniej i nie sa wlasnoscia kolegi? Dla 10-latka takie sprawy sa jasne i klarowne, dla was (30+) jak widze juz nie bardzo.
Bo to apple - wiadomo - drogie, chujowe i lansiarskie. Rotfl - wyjdzcie na ulice w obronie samsunga ;)
Tyle z mojej strony.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2012, 18:15 
Cytuj  
Sula (już nie można edytować):
http://www.blog.gwiazdowski.pl/index.ph ... =1&id=1140
czytałem 2 czy 3 dni temu.
Generalnie od dawna wiadomo, że o przebiegu sprawy w sądzie decydują prawnicy i wygrywa ten kto ma ich lepszych lub się lepiej do tematu przygotuje. Akurat podczas tego procesu - apple był zdecydowanie lepiej przygotowany, przedstawił masę dowodów nie odparcia w taki sposób by były one zrozumiałe dla zwykłych ludzi (ława przysięgłych). I wygrał.
Moim zdaniem wygrał słusznie, bo moim zdaniem Samsung zbyt dokładnie skopiował sprzęt apple. W jaki sposób wygrał, to mnie w sumie mało interesuje.
Osobiście ten wyrok uznaję za sprawiedliwy, oczywiście nie wypowiadam się do wysokości kary, bo naprawdę nie jestem w stanie powiedzieć/oszacować czy ten 1mld USD był karą miarodajną, za małą czy za wysoką.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2012, 22:26 
Cytuj  
czyli, chuj, nic nie trafilo.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2012, 22:32 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
czyli, chuj, nic nie trafilo.


Wszystko co robić Apple dobre, wszystko co robić inne firmy złe.

Ja wiernie służyć Apple i bronić honoru pana.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2012, 06:20 
Cytuj  
Razoth - a z mojej strony wygląda to tak:
Wszystko co robi apple jest złe, chujowe, drogie i lansiarskie. Dobrze, że znalazła się taka dobra koreańska korporacja nastawiona wyłącznie na zysk jak Samsung która odważyła się bezczelnie od nich rżnąć! Przyklaskujemy bo to DOBRZY rżną od ZŁYCH!!!! :lol:
"ja hejter bez względu na fakty będę zawsze i wszędzie przeciwko apple, bo tak!".


Jak was tak boli, że apple wygrało - nie zapomnijcie w niedzielę dać na mszę, "coby zła hamerykańska korporacja upadła"! Teraz to tylko w Bogu nadzieja!

Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2012, 08:43 
Cytuj  
Zastanawiam się czy robienie z siebie debila na tym forum (właściwie w każdym temacie) daje ci jakąś masochistyczną przyjemność czy zwyczajnie jesteś tak głupi, że tego nie dostrzegasz. Obstawiałbym to drugie.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2012, 09:04 
Cytuj  
Za komplementy nie bede dziekowal. Bo jak inaczej nazwac inwektywy z ust totalnego idioty.

Btw. Sule tez uwazasz za debila? Bo on tez twierdzil, ze wyrok jest sluszny, ze nie da sie nie zauwazyc w sprzetach samsunga zapozyczen od apple. A zmienil zdanie tylko dlatego bo wyrok jest "niekorzystny dla gospodarki etc."

Zreszta... przeciez jestes idiota... :D

Btw. Ja tez sie zgadzam, ze najkorzystniej dla gospodarki postepu itd. bylaby sytuacja gdyby patentow, innych praw intelektualnych w ogole nie bylo, i wszystko bylo dobrem wspolnym z ktorego kazdy moze czerpac, korzystac i kopiowac do woli. Absolutnie nie przecze.
Wtedy tylko dzialy R&D musialyby byc finansowane odgornie, bo zaden prywatny inwestor nie zainwestowal by swoich pieniedzy w badania tylko po to by potem wynik prac nalezal do ogolu.
To bardziej polemika z Sula niz z pozostala czescia nieogarow i przyglupow z tego forum. Zreszta zaloze sie, ze gdyby zamienic miejscami apple z samsungiem - wszyscy klaskaliby z uciechy bo w koncu znienawidzona kapitalistyczna i bogata korporacja dostala po dupie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2012, 09:24 
Cytuj  
Sula stara się z lepszym lub gorszym efektem argumentować. Poza tym nie czytam jego postów z uwagi na długość. Natomiast ty...efekt byłby ten sam jakby ktoś zamiast ciebie posadził przy klawiaturze szympansa.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2012, 09:33 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Sula stara się z lepszym lub gorszym efektem argumentować. Poza tym nie czytam jego postów z uwagi na długość. Natomiast ty...efekt byłby ten sam jakby ktoś zamiast ciebie posadził przy klawiaturze szympansa.



No to rotfl in real...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2012, 09:39 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
No to rotfl in real...


Mówisz?

Obrazek


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2012, 09:42 
Cytuj  
Poziom huragana, wiem, ze dasz rade zejsc nizej!
:D

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2012, 09:45 
Cytuj  
Marek, chyba nie oczekujesz że będę z tobą poważnie rozmawiał. Tyle lat na forum i taki naiwny. A cod o suli to jak ktoś nie umie argumetnowac zwięźle to traci mój czas, więc olewam. Wyciąg z wiki to mogę sam poczytać. Nie wiem czy dam radę zejść niżej, nie jestem najlepszy w obrazkach.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2012, 09:59 
Cytuj  
Obrazek


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2012, 10:03 
Cytuj  
Torba - more please.

Candodiser - stare, ja na ten joke hejterow odpowiadam "to juz wiadomo w jaki segment teraz uderzy Samsung" :D

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2012, 10:22 
Cytuj  
W sensie, ze Samsung bedzie robil drogie zabawki dla pedalow? Mozliwe, chociaz przypomnial mi sie inny stary dowcip:
Czy to prawda, że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają samochody? - Oczywiście, prawda. Tylko nie w Moskwie, a w Leningradzie, nie na Placu Czerwonym tylko na ulicy Rewolucji, nie samochody tylko rowery i nie rozdają tylko kradną.

Dopasuj go sobie do sytuacji;)


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2012, 13:14 
Cytuj  
mareczek to taki typ czlowieka ze jak nawet walnie jakis tekst z dupy albo zrobi z siebie idiote to i tak z uporem maniaka bedzie sie upieral przy swoim.

co do sprawy apple robi sobie naprawde zly pr ale majac taka rzesze fanboi w dupie maja pr, az sie prosi o porownanie z wyborcami pisu ;)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2012, 13:18 
Cytuj  
myslisz, ze wyborcy PO sa lepsi?


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2012, 14:05 
Cytuj  
http://www.tvn24.pl/goophone-y5-juz-jes ... 450,s.html

hehe
trafił swój na swego


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2012, 14:39 
Cytuj  
Piszpan - po pierwsze nie uwazam, bym walnal jakakolwiek glupote. Powtorze po raz ostatni - uwazam ze masowe kopiowanie czyichs rozwiazan/features powinno byc zakazane i karalne.
A co do black PR to apple ma rekordowo wysoki, w 95% teksty sa totalnie idotyczne, dla przykladu przeczytaj sobie o ostatnim "wlamie" do itunes lub chociaz zerknij na moj ostatni post w watku o telefonach. To taka karma dla wszelkiej masci hejterow-przyglupow. Widocznie jest zapotrzebowanie spoleczne by takie bzdury tworzyc. Przyznam sie, ze ten ostatni jest rekordowo idiotyczny - widac po procesie z samsungiem zapotrzebowanie na pokazanie apple w swietle negatywnym skoczylo :D

Niah - zwykly trolling. Korzystaja z okazji i reklamuja swoja podrobke. Sciphone 5!

I kompletnie nie rozumiem tego rage, szczegolnie wsrod polakow gdzie apple prawie nie istnieje. Glosujcie portfelami na ten sprzet jaki wam sie najbardziej podoba i tyle.
Nie sadze by Samsung o kopiowaniu sprzetu apple podjal decyzje spontanicznie i nieswiadomie. Podejrzewam, ze liczyli sie z procesem, liczyli sie z przegrana. Ktos tam zrobil bilans strat i zyskow - wyszlo im, ze mimo wszystko warto zaryzykowac. Wiec zaryzykowali. Byc moze mimo tego 1mld kary i tak na tym zyskali.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 315 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.