mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 6 lut 2013, 11:15 
Cytuj  
Nie wiem o co chodzi w temacie, bo jest strasznie weak, ale Alda - ja cie nie widziałem od czasu "przemiany" ;]]]
Musimy wypić i nauczysz mnie, jak znaleźć ZEN i rownowage w wrzechświecie.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 lut 2013, 11:17 
Cytuj  
no plus zajecia dodatkowe :)

alda pewnie podrywa kolezanki z pracy :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 6 lut 2013, 11:19 
Cytuj  
nie wiadomo czy Bre udostepni nam pokoj melanzowy wiec nie koniecznie tym razem musi byc wawa ;]


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 lut 2013, 11:34 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Musimy wypić i nauczysz mnie, jak znaleźć ZEN i rownowage w wrzechświecie.

Siłka+kox+capoeira+brazylian big asses = ZEN ;]

Alda- a ja myslalem, ze ludzie co pracuja z dziecmi to najbardziej są narazeni na wypalenie zawodowe. No ale moze nei musisz pracowac 30stka naraz. btw. Dziadek byl 1 geodetą III rzeszy? ;)


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 lut 2013, 14:24 
Cytuj  
oo Aldatha - musisz byc nieziemsko cierpliwy, ja bym nie wytrzymal w takim zawodzie pol godziny.

Kazdemu, kto narzeka na wysokie ceny przedszkoli w Polsce radze sie mocno popukac w glowe. Ja sie szykuje na wydatek ok. 4000zl miesiecznie.
600zl miesiecznie to taki rosnacy dzieciak potrafi przejesc (moja juz teraz jak ma dzien to potrafi zjesc tyle co tata), a gdzie pensja opiekunow, gdzie lokal, media, podatki od podatkow?

btw. Aldatha, w UK w tym zawodzie prace masz od reki, zarobki na poziomie ~25k GBP rocznie. Da sie zyc.


Ostatnio edytowano 6 lut 2013, 14:26 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 lut 2013, 14:26 
Cytuj  
800 funtow przedszkole?
to sie nie dziwie, ze matkom w uk nie oplaca sie pracowac.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 lut 2013, 14:28 
Cytuj  
tak, min. 800GBP :/

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 6 lut 2013, 14:57 
Cytuj  
Sam się popukaj. Dochody społeczeństw też są inne. (zresztą sam wklejałeś ostatnio afair). Już nie mówiąc, że w standardowej opłacie było wliczone tam 6 godzin? Kto pracuje 4-5 h żeby dziecko w przedszkolu mogło być tylko 6? Za więcej trzeba było dopłacić. Ponadto jakieś dodatkowe zajęcia, składki, inne pierdy. Także na pewno nie jest to 600 zł sumarycznie.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 6 lut 2013, 15:11 
Cytuj  
600pln moze byc spokojnie kosztem calkowitym, ale to jest zalezne od miasta.
A mareczkowi jak za drogo, to zawsze moze wrocic:P


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 lut 2013, 15:45 
Cytuj  
a co maja do rzeczy dochody spoleczenstwa? Przeciez koszta stale sa prawie identyczne.
Zarcie kosztuje praktycznie tyle samo, media (ogrzewanie, woda, prad) calkiem podobne kwoty, podatki sa pewnie sporo wyzsze.
Jedyne na czym w Polsce zaoszczedzisz to place - tak jak nadmienilem srednia placa angielskiej przedszkolanki to 25k GBP, w Polsce? 15-30k zl?

Place to jaki procent utrzymania takiego przedszkola? 20%? 30%?

candodiser - dam rade, nie musze wracac :)

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 6 lut 2013, 15:53 
Cytuj  
Dobra tylko co mają koszty do dotkliwości opłaty? To, że rozumiem skąd się koszt bierze i jaki jest wcale mi sprawy zapłaty nie ułatwia. W żadnym produkcie ani usłudze.

Zaoszczędzisz jeszcze pewnie uśredniając na kosztach wynajmu (nie mediów) pomieszczeń. Mam znajomą, której rodzina prowadzi żłobek i przedszkole to się przy okazji zapytam.
Z tego co pamiętam to płace i wynajem to największe koszta. Wiadomo, że sporo kosztuje jeszcze jedzenie i media. No i kredyt jak ktoś z tego finansował biznes ;p

Inna sprawa, że przedszkola i żłobki nawet te społeczne nie-państwowe są w jakimś stopniu dofinansowywane. No przynajmniej w tym mieście znajomej.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 6 lut 2013, 17:35 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
a co maja do rzeczy dochody spoleczenstwa? Przeciez koszta stale sa prawie identyczne.
Zarcie kosztuje praktycznie tyle samo, media (ogrzewanie, woda, prad) calkiem podobne kwoty, podatki sa pewnie sporo wyzsze.


Buahahaha, ale pierdoły.
Akademik w PL 300 pln, akademik na zachodzie 300 euro.
Pokój w mieszkaniu (Łódź) - 400-500 pln, oczywiście z opłatami, znajdź pokój 14m2 na zachodzie w dobrej dzielnicy i wyremontowany za tą cenę z opłatami :lol:

Nie wspomnę o różnych usługach, jedzeniu (warzywa, mięso, nabiał, pieczywo / restauracje, bary - w każdej kategorii poza luksusową półką w PL taniej) i pierdyliardzie innych rzeczy, jedyne co mi się nasuwa to tanie samochody w UK i elektronika tańsza niż u nas :s, a i może markowe ubrania i luksusowe dobra są u nas droższe ;s

Wiadomo, że siła nabywcza jest o wiele większa w UK przy przeciętnych zarobkach, na więcej można sobie pozwolić, ale gadanie, że koszta stałe są identyczne - lolz.
33,513 - średnia wypłata na rok w UK
14,390 - średnia wypłata na rok w PL
Już po uwzględnieniu podatku i różnicy cen między krajami.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 lut 2013, 19:30 
Cytuj  
Profeta - ja tylko napisalem, ze przedszkola w Polsce sa tanie, a nie drogie.
Rozumiem, ze probujesz uswiadomic mnie, ze jest odwrotnie bo jak nie, to nie rozumiem twojego wywodu.
Koszta stale (oprocz wynajmu) sa imho identyczne, biorac pod uwage roznice w zarobkach, na zachodzie kilke razy nizsze, za elektryke place ~90GBP co 3 miesiace, za gaz (ogrzewanie, gotowanie, goraca woda) w okresie zimowym - 200-300GBP, latem 60GBP (co 3 miesiace).
Co do jedzenia - chleb jest w UK drozszy, markowe zarcie (jakies yogurciki dla malej) czy tortollini widzialem 20-30% drozsze w Polsce. No ale co kto lubi - podejrzewam, ze meter kartofli kupisz w Polsce taniej ;)
chinszczyzne na lunch z Wasabi (boxik) kupuje za ~5GBP. Nie widzialem w Polsce taniej :)
Probuj dalej :)

Sula - tak z biznesowego punktu widzenia:
czy bylbys sklonny otworzyc przedszkole w Polsce? Cena za miesiac za jedno dziecko 600zl - to wychodzi netto okolo 20zl za dzien. Z tej kwoty oplac opiekunow, lokal, media, kucharke, zywnosc, ksiegowa by to ogarnela. Do tego by byc konkurencyjnym trzeba by pewnie miec kogos "pouczy" angielskiego chociaz z raz w tygodniu etc.
Rozumiem, ze w Polsce 600zl miesiecznie to duzo, ale nie rozumiem i nie zrozumiem chrzanienia, ze 600zl miesiecznie za przedszkole dla malucha to DUZO. Bo moim zdaniem to smiesznie malo - nawet w Polsce.
Imho musza byc jakies doginansowania z panstwa.


Ostatnio edytowano 6 lut 2013, 19:39 przez Mark24, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 lut 2013, 19:36 
Cytuj  
Profeta napisał(a):
Buahahaha, ale pierdoły.
Akademik w PL 300 pln, akademik na zachodzie 300 euro.
Pokój w mieszkaniu (Łódź) - 400-500 pln, oczywiście z opłatami, znajdź pokój 14m2 na zachodzie w dobrej dzielnicy i wyremontowany za tą cenę z opłatami :lol:

Nie wspomnę o różnych usługach, jedzeniu (warzywa, mięso, nabiał, pieczywo / restauracje, bary - w każdej kategorii poza luksusową półką w PL taniej) i pierdyliardzie innych rzeczy, jedyne co mi się nasuwa to tanie samochody w UK i elektronika tańsza niż u nas :s, a i może markowe ubrania i luksusowe dobra są u nas droższe ;s

Wiadomo, że siła nabywcza jest o wiele większa w UK przy przeciętnych zarobkach, na więcej można sobie pozwolić, ale gadanie, że koszta stałe są identyczne - lolz.
33,513 - średnia wypłata na rok w UK
14,390 - średnia wypłata na rok w PL
Już po uwzględnieniu podatku i różnicy cen między krajami.

Prawie się zgodzę, ale...
1. Nie porównujmy Łodzi do miast w UK. Łódź to największa bida w naszym kraju więc i ceny są dużo niższe. W Łodzi ludzie pracują po 600zł miesięcznie. Jakaś masakra.
2. "Tanie samochody" - ok są tańsze w zakupie, ubezpieczenie w UK to teraz kosmos (wcześniej kupowałem na miejscu na tydzień, teraz już się nie opłaca - lepiej jednak wynająć).
3. Co masz na myśli średnia wypłata? W jakiej walucie? W PL OFICJALNIE (wiadomo, że to bullshit) jest to 43200zł rocznie.

Generalnie zasada jest prosta - zarobki i życie na zachodzie są takie same jak w PL tyle, że przelicza się zł na inną walutę (euro/dolary/funty) 1:1. Życie więc wychodzi tak samo, ale dobra luksusowe już korzystniej w krajach zachodnich.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 lut 2013, 19:39 
Cytuj  
chuja wychodzi tak samo tczewiak wiec nie pierdol.
za 2k funtow miesiecznie utrzymasz sam rodzine - wynajmujac mieszkanie i pozwalajac sobie na troche luksusu.
sprobuj to zrobic za 2000pln u nas w kraju.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 lut 2013, 19:42 
Cytuj  
zgadzam sie w 100% - moja zona nie pracuje od dwoch lat i nie jest zle :)

ale ja place 6-7% podatku :$
a wy w kraju 40-60% ;)

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 6 lut 2013, 20:01 
Cytuj  
@Mark24

Nie postrzegam 'dużo' albo 'mało' przez to jaka jest rentowność danego biznesu. Jakbym chciał zainwestować w jakiś biznes to wtedy owszem analizując dany rynek m.in. w taki sposób bym postrzegał ceny na nim, ale nie z punktu widzenia konsumenta.
Dofinansowania owszem są. 600 zł byłoby niemożliwe w większości wypadków bez dopłat.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 lut 2013, 20:06 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
chuja wychodzi tak samo tczewiak wiec nie pierdol.
za 2k funtow miesiecznie utrzymasz sam rodzine - wynajmujac mieszkanie i pozwalajac sobie na troche luksusu.
sprobuj to zrobic za 2000pln u nas w kraju.

Da się żyć na najtańszym żarciu w 3 osoby za 1000zł miesięcznie. Do tego tysiak na mieszkanie w jakiejś małej mieścinie 800zł i zostaje te "200zł na luksusy". Tyle, że 200funtów to jednak co innego niż 200zł.
Żeby nie być gołosłownym to 2 miesiące temu robiłem eksperyment.
370zł na jedzenie (solo) wydałem (kasza gryczana, ryż, makaron, kurczaki, pomidory jako żarcie przez cały miesiąc),
130zł na prąd (wersja z mirkofalą, elektrycznym gotowaniem i lodówką)
40zł woda i śmieci,
50zł internet,
300zł za miesiąc węglowania w sezonie grzewczym (czyli średnio 100zł miesięcznie).
Wychodzi 690zł przy życiu solo.
Plus mieszkanie oczywiście, które jest kosztem stałym - nieważne czy mieszkasz sam czy w 5 osób.
Da się wegetować za 2k miesięcznie. I tu i tu. Przy czym w UK pozwolisz sobie na odrobinę luksusu, bo COŚ Ci zostanie.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 lut 2013, 20:15 
Cytuj  
ty jednak kurwa glupi jestes ;/
3 osoby - w tym jedno dziecko.
przelicz sobie teraz i pomysl.
kurwa tczewiak, zyje w pl, jezdze do uk na 2 tygodniowe wakacje i przyznaje markowi racje.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 6 lut 2013, 20:23 
Cytuj  
Tak przy okazji bo to flejmy są.

http://www.stat.gov.pl/gus/5840_7257_PLK_HTML.htm

Dane niestety za październik 2010, czyli trochę ponad 2 letnie, ale chyba nowszych nie ma, bo GUS już podaje tylko mityczną średnią (lol) o ile nie przeoczyłem, a mogłem bo kopać mi się nie chcę.

Cytuj:
Najczęstsze miesięczne wynagrodzenie ogółem bruttootrzymywane przez pracowników gospodarki narodowej wynosiło 2020,13zł (dominanta, wartość modalna).

~1480 zł netto
Cytuj:
Połowa pracownikówzatrudnionych w gospodarce narodowej otrzymała wynagrodzenie ogółem brutto do 2906,78zł (mediana = decyl piąty = wynagrodzenie środkowe).

10% najniżej zarabiającychpracowników otrzymało wynagrodzenie ogółem brutto co najwyżej w wysokości
1478,70 zł (decyl pierwszy).

W lekkim uproszczeniu połowa Polakó zarabiało netto pomiędzy ~1050-2000 zł.

No, ale średnia przecież była 3500 zł (2500 zł). Już w metodologie i branie pod uwagę tylko przedsiębiorstwa powyżej 9 osób, etc wchodzić nie będę.

rofl

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.