mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 306, 307, 308, 309, 310, 311, 312 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2013, 11:09 
Cytuj  
to moze lepiej montezuma nie czytaj, bo najwyrazniej nie rozumiesz tego, co piszemy.

ta 2 dzieci jest w sam raz, chociaz optymalnie to 3 :) imo ~30 lat to jest wiek w sam raz, czlowiek juz sie troche wyszalal, ogarnal i teraz moze poswiecic sie rodzinie :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1514
Dołączył(a): 5.10.2009
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2013, 11:23 
Cytuj  
Zapraszam na forum wizaz.pl


_________________
PSN_id: Adhoc8810

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2013, 11:25 
Cytuj  
Adhoc napisał(a):
Zapraszam na forum wizaz.pl


nastepny bezdzietny teoretyk?;)


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

**

Posty: 462
Dołączył(a): 22.06.2004
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2013, 11:50 
Cytuj  
Highlander napisał(a):


a co się niby dostaje od panstwa, za dziecko? i za bardzo takich postow nei widze, chyba ze było wcześniej.


Chuja się dostaje. Masz dziecko i jesteś pozostawiony sam sobie. Zero pomocy od państwa. Chyba, że jesteś patologią to dostaniesz jakieś ochlapy z MOPSa. Normalna rodzina musi wszystko sama ogarnąć.
W takiej to Warszawie do przedszkola się nie dostanie, bo nie spełnia wymogów (czyt. patologia, samotna matka, zarobki 1000 pln na 4 osoby etc.). Pozostaje prywatne lub niania co kosztuje 1500 pln.
Moje dziecko ma szczęście, że ma bogatych dziadków którzy w wyprawce dali mu np. wózek (Peugeot 508sw) i sponsorują wnuka ile wlezie. Jednak na kolejne dziecko się nie zdecydujemy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2013, 11:55 
Cytuj  
może przelicz to na kg dziecka to wyjdzie jakaś stawka jaką powinno państwo ci dopłacić


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."


Ostatnio edytowano 16 wrz 2013, 11:55 przez Teo, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2013, 11:55 
Cytuj  
Tak wlasnie myslalem, dlatego nie interesowałem się nigdy co można dostać od państwa.

Dlatego nie kumam tego:
Cytuj:
niestety, cześć osób z forum przelicza dziecko na kasę jak dostanie od państwa


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2013, 12:05 
Cytuj  
embe napisał(a):
może przelicz to na kg dziecka to wyjdzie jakaś stawka jaką powinno państwo ci dopłacić


No ale coś za coś. Narzekają, że niż demograficzny a robienie dzieci stało się po prostu nieopłacalne :)
Pewnie, że nie należy tego tak rozpatrywać ale jak ktoś zastanawia się czy machnąć drugie to sorry ale takie kalkulacje bierze pod uwagę.
Od momentu zajścia w ciążę non stop obecnie musisz kłaść kasę, na matkę a potem na dziecko.
Gdybym zdawał moją córkę tylko na łaskę państwowych lekarzy to do dzisiaj nie miałaby wyleczonego kręczu, dysplazji bioder i innych wad postawy a raz nawet mało jej nie straciliśmy i wezwany prywatny lekarz dosłownie przywrócił ją do życia.
Także łatwo się mówi ale to kosztuje i to w chuj dużo.
Nie mówiąc już o takich przykrych chorobach jak autyzm oraz innych zagrażających życiu - w Polsce zostajesz z tym sam i się po prostu pierdol. Nie masz kasy - nara.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2013, 14:08 
Cytuj  
no tak ale tu juz przenosimy się do tematu viewtopic.php?f=19&t=42833&start=480


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2013, 15:21 
Cytuj  
Każdy z was co ma dzieci ma po trochu racji , ale wiek swoje robi i są potwierdzone badania że im starsi rodzice tym większa szansa na jednostki chorobowe u dzieci .

jedynak a dziecko z rodzeństwem z małą różnicą wieku to jednak jest różnica .

hipotetyczna sytuacja , facet ma te 30 lat + , poznaje kobietę też te 30+ , pare lat związku , "dojrzewanie" do rodzicielstwa i nagle się robi 35-36 na metryce i wyżej , co już bardzo mocno zawyża prawdopodobieństwo wad u dziecka .

z innej strony to jak są realne przesłanki że będzie problem z drugim dzieckiem bo zdrowie kobiety nie pozwala to lepiej nie ryzykować że nabawi się cukrzycy , czy innych gówien

mendol ale czy 30 lat to jakaś magiczna granica? , byłeś mniej dojrzałym facetem w wieku 27 lat ? , przecież praktycznie to samo , co innego porównać 20 albo 30 lat , ale kilka ? , nie przesadzajmy.


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2013, 15:25 
Cytuj  
oczywiscie, ze magiczna ;p w wieku 27 lat myslalem zupelnie o czyms innym i nie mialem uczucia, ze juz sie wyszalalem.
wraz z 30 to sie zmienilo i tyle. wedlug mnie (patrzac po roznych znajomych) do 30 to kazdy facet powinien sie bawic, a dopiero potem ustatkowac.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2013, 15:42 
Cytuj  
Z swoich obserwacji nie uważasz że wśród kobiet zaczyna być podobna tendencja?


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2013, 16:01 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
oczywiscie, ze magiczna ;p w wieku 27 lat myslalem zupelnie o czyms innym i nie mialem uczucia, ze juz sie wyszalalem.
wraz z 30 to sie zmienilo i tyle. wedlug mnie (patrzac po roznych znajomych) do 30 to kazdy facet powinien sie bawic, a dopiero potem ustatkowac.


Ty nie pierdol misiek, dla Ciebie to i 50 będzie to samo :P

Aldatha napisał(a):
Z swoich obserwacji nie uważasz że wśród kobiet zaczyna być podobna tendencja?


Tak i to jest z punktu widzenia natury przerażające.
Facet to facet - jeden chuj. Spuści się i gotowe. Kobieta, zresztą jak sam pisałeś, jak już dobije 35+ to srsly ale ciąża jest już niezłym milestone i trzeba naprawdę uważać + dziecko jest narażone na wady/choroby.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2013, 16:12 
Cytuj  
e teraz to ja juz jestem grzeczny ;p

nie, raczej nie alda.
kobiety w wiekszosci chca miec dzieci i ustatkowac sie zdecydowanie wczesniej niz faceci - generalnie przed 30.
chyba, ze jakies feministki/singielki z wyboru (a jak)/karierowiczki - ale takie z defaulta sa pojebane, nie ma sie wiec co dziwic.
jest tez coraz wieksza grupa marzycielek, ktore czekaja na swojego krolewicza na bialym koniu - i troche im na tym schodzi.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2013, 16:15 
Cytuj  
chyba, ze jakies feministki/singielki z wyboru (a jak)/karierowiczki - ale takie z defaulta sa pojebane, nie ma sie wiec co dziwic.

son, u deserve a beer

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2013, 16:46 
Cytuj  
Mialem singielke kierowniczke - co za pojebana baba to była. Instant wkurwiajaca.

A co do biologii to faceci chyba nie maja wiekszego problemu, a z babami to raczej 30stka to ostatni dzwonek. Choc są takie (jak ta powyzej), ze wierzy w cuda medycyny.
Ponoc biologicznie najlepiej nawet ponizej 20 lat, wiec alda mozesz sobie jakąś wyhodować. hehe

zawsze tez mozna adoptowac 4 mudzynow, by wozili mnie w lektyce.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2013, 22:28 
Cytuj  
Z tym co mendol napisał o marzycielkach to się zgodzę .

i to co ojciec dodał też pełna zgoda .

karierowiczki mówią że chcą być niezależne od faceta bo jak rozwód to ciągle będzie miała perspektywy na własne utrzymanie .

wiek faceta również ma znaczenie ale to jeszcze nie do końca zbadane zjawisko .

wniosek taki że ciężko to wypośrodkować będąc kobietą : zegar nieubłaganie tyka , a z drugiej strony pieniądze .


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 811
Dołączył(a): 29.05.2006
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2013, 22:48 
Cytuj  
Kiedys sie smialem z ludzi ktorzy w wieku 18-20 zaciazyli. Teraz jak widze sasiada co ma 38 lat i dawno odchowanego syna-jedynaka i jak teraz wraz z zonka korzystaja z zycia majac na wszystko wyrabane to troche zazdroszcze.
Ja mam obecnie 33 a cora 1 rok, czyli jak skonczy 18 to bede 50 letnim ojcem, wait, mamy w planach jeszcze drugie dziecko.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2013, 23:35 
Cytuj  
Damien napisał(a):
Kiedys sie smialem z ludzi ktorzy w wieku 18-20 zaciazyli. Teraz jak widze sasiada co ma 38 lat i dawno odchowanego syna-jedynaka i jak teraz wraz z zonka korzystaja z zycia majac na wszystko wyrabane to troche zazdroszcze.
Ja mam obecnie 33 a cora 1 rok, czyli jak skonczy 18 to bede 50 letnim ojcem, wait, mamy w planach jeszcze drugie dziecko.

Lepiej chyba korzystać z młodości niż starości.
Odbije sobie na emeryturze.
Mam 39 lat i 3 1/2 roczne dwojaczki.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2013, 08:13 
Cytuj  
dokladnie. przed 30 jest moc i sila do wszystkiego :)
kolo 40 to mozna korzystac, pojechac na fajne wakacje, napic sie whisky.
tylko, ze, 'niedoruchani i niedopici' faceci maja wtedy zdecydowanie wieksze sklonnosci do ruchania co sie nawinie pod spodnie.
co z reguly prowadzi do tego, ze rodzina sie rozpierdala i tyle z pieknych marzen o wspolnej starosci.
ja tam chyba akurat wcelowalem, jestem troche mlodszy od desha, mam 2 chlopakow i jest w sam raz.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2013, 09:24 
Cytuj  
z piciem ok bo watroba wieczna nie jest ale z tym niedoruchaniem to przesadzasz mendol (chyba ze ci sie juz po prostu nie chce ;p albo cos innego nie wnikam)

damien mozna im zazdroscic ale nie tego ze moga sobie teraz pozwolic na szalenstwa ale tego ze w tym wieku maja juz tak duze dzieci i moga z nimi robic rzeczy ktorych pewnie ja juz nie bede robil z moim synem (wyjscie na dicho, w 30-35 lat spoko bym z synem poszedl:D) . Inna bajka ze mnie nie rajcuje wyjazd/wakacje bez syna .

Mam 40 dychy na karku i syna ktory w tym roku skonczy 4 lata, 2 dziecko jak najbardziej mysle ze w przyszlym roku (wiem duza roznica wieku)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 306, 307, 308, 309, 310, 311, 312 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.