mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2012, 22:04 
Cytuj  
tak starczy zrozumiec, ale to nie znaczy, ze zawsze bede to pamietal. Spora czesc rzeczy bym musial sobie dluzsza chwile przypominac.

A zrozumienie dla matematyki a high end matmy to tez roznica :p

a kiedys przegladalem program dla studiow z infy, wychte maty.


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2012, 22:08 
Cytuj  
Matma uczy rozwiazywania problemow, a nie zadan.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2012, 22:13 
Cytuj  
trudno mowic o rozwiazywaniu zadan jak sie ma dane same literki ;d

nie mozna solvera jakiegos uzyc czy cus ;p


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 lut 2012, 22:32 
Cytuj  
Na politechnice uczą tylko liczyć - to jest podstawowy problem. Jadą od X lat ze skryptów i cóż poradzisz - dupa jednym słowiem. Ja wiem, że czeka mnie kurs poprawkowy bo to jest nie do ogarnięcia jednym słowem. Trza spędzić xx godzin i tyle - niestety....

Poza tym, na tą praktykę trza mieć czas - i to sporo.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2012, 00:31 
Cytuj  
@zaboleq
mnie tez czeka poprawka z anala ehh,ale te twoje zadania nie sa w chuj hardcorowe tbh

w 1 masz policzyc ekstrema lokalne wszedzie i sprawdzic czy pasuja do obszaru, a potem liczysz warunkowe na prostych x=0 i y=0 jak sie nie pierdolnalem.

2. na oko bedziesz musial rozbic na dwa obszary calkowania, narysuj sobie i wyjdzie.

3. masz tam paraboloide obrotowa i stozek, w przecieciu bedziesz mial okrag, podstawiasz biegunowe i jedziesz.

4. cos z dupy.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2012, 01:50 
Cytuj  
4te to ten sam typ co 3cie, tyle ze mnozy sie jeszcze przez stala.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 lut 2012, 08:24 
Cytuj  
Wiesz - dla mnie są hardkorowe bo niestety nie poświęciłem wystarczająco dużo czasu a ja to muszę jednak przerobić swoim tempem a nie całą analize w tydzień co jest nie do ogarnięcia kosztem pracy :/.


Zapewne w przerwie semestralnej etc będę to kumał i pewnie skumam bo nie jestem strasznie głupi ale to mnie to jest hardkor mieć to wszystko w jednym semestrze i tyle :). Część osób tych bardziej kumatych jest w stanie to zrozumieć ale ja muszę ostro przysiąść i wiem, że nie zdążę do poprawki egzaminu:).

Po prostu człowiek podszedł niepoważnie do tematu :P


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 8 lut 2012, 08:39 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
tak starczy zrozumiec, ale to nie znaczy, ze zawsze bede to pamietal. Spora czesc rzeczy bym musial sobie dluzsza chwile przypominac.


Normalne, jak czegos nie uzywasz, to zapominasz. Zwlaszcza jezeli uzywasz tego jedynie przez pol roku/ rok na zajeciach.
Odnosnie samych studiow informatycznych... Z matma nigdy nie bylo problemu natomiast dobijaly mnie wszelkie przedmioty "elektroniczno - elektryczne" typu teoria obwodow, czy np. miernictwo (informatyka na wydzialem elektroniki stad taki program, ale innej mozliwosci na polibudzie nie bylo - przynajmiej w czasach jak studiowalem).

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2012, 09:21 
Cytuj  
Problemem matematyki (IMO), nie jest to, ze jest trudna, bo w sumie nie jest. Problemem jest to, ze matematycy z upotem godnym lepszej sprawy zapisuja wszystkie rowniana uzywaja pojedynczych liter. A jak im sie konczy alfabet lacinski to uzywaja greckiego. Strach pomyslec co bedzie jak im sie grecki skonczy. W fizyce jest podobnie.

Byloby duzo latwiej jak zamiast pojedynczych nic nieznaczych literek byly uzywane pelne nazwy zmiennych. Bo w tedy sie patrzy i odrazu wie ocb, a tak patrzysz na E=u-o/r*t+g+a*w/c i myslisz WTF !?


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 8 lut 2012, 09:45 
Cytuj  
no fakt, to troche tak jakby w programowaniu uzywac jednoliterowych zmiennych. Czytelnosc kodu zajebista;)

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2012, 12:29 
Cytuj  
m3h, ja do dzisiaj nie wiem co to jest całka i dobrze mi się z tym żyje


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2012, 13:53 
Cytuj  
@inside
a wyobrazasz sobie liczenie czegos na papierze z dlugimi nazwami zmiennych?

@enhu,
powiedz ze zdales analize pls.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 lut 2012, 14:05 
Cytuj  
Matematyke tez sie da wykuc na blache. Jak przerobisz odpowiednia liczbe zadan to potem robisz copy&paste wlasciwie. Nie musisz rozumiec. Jak studiowalem swego czasu na wydziale fizyki uw (nie skonczylem co prawda bo zmienilem studia) to rzadko trafialy sie zadanka z matmy co wymagaly zrozumienia. Fizyka wymaga zrozumienia problemu i zapisania rownania. Matma to tylko narzedzie. Jak zrobiles odpowiednia ilosc calek/rozniczek to cie nic nie zaskoczy.

Notacja w matematyce to oddzielna historia. Znalem przypadek profesora co hebrajskiego uzywal. W sumie alef jest dosc popularne.

Edit: mówie o analizie. W alegebrze na przyklad w teorii grup moze niezle glowa spuchnac przy pewnych zadaniach. hehe


_________________
Χ Ξ Σ


Ostatnio edytowano 8 lut 2012, 14:07 przez Tor-Bled-Nam, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2012, 14:05 
Cytuj  
Eshim napisał(a):
@inside
a wyobrazasz sobie liczenie czegos na papierze z dlugimi nazwami zmiennych?

@enhu,
powiedz ze zdales analize pls.

Wyobraz sobie, ze sobie wyobrazam.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2012, 14:08 
Cytuj  
Studiowałem sobie automatyke i robotykę na polibudzie, po roku mieliśmy jakieś ćwiczenia, na których najpierw uczyli nas jak tłoczyć monety, na drugich jak spawać, potem jak odlewać itd
W końcu na któryś ćwiczeniach nie wytrzymałem i pytam doktorzyny po jaką cholerę ja to robię, na to biedak mi odpowiada, no przecież musimy Wam jakoś zająć czas...
Do tego kilka rozmów ze szczerymi wykładowcami i zwątpiłem, 2 semestry urlopu, a potem zlewka i już nie wróciłem.
Z perspektywy czasu powiem Wam, że podjąłem dobrą decyzję, jakbym miał tam jeszcze 2,5 roku marnować czas to bym gówno w zyciu zrobił.
Po rzuceniu studiów w pizdu od razu podjąłem robotę i od tego czasu w sumie bez przerwy pracowałem.
Na rozmowach kwalifikacyjnych począwszy od gadu-gadu, a skończywszy na firmach zagranicznych żaden hrowiec nie miał problemów z tym, że nie ukończyłem polibudy. Co wiecej raz nawet gość po tym samym kierunku stwierdził że też o mały włos nie olał studiów, ale starzy go dojebali i skończył na siłę.
Jebać studia, zostań ninja!

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2012, 14:10 
Cytuj  
tzn. ze teraz jestes mistrzem w shaolin? rzuciles i czym sie zajales, bo nie czaje ;d


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 lut 2012, 14:11 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
tzn. ze teraz jestes mistrzem w shaolin? rzuciles i czym sie zajales, bo nie czaje ;d


Pracą sie zajął.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 lut 2012, 14:17 
Cytuj  
Pierdolenie. Studia sa potrzebne ale trzeba wybierac kierunek z glowa. Problemem jest archaiczny system ksztalcenia w Polsce. Oderwany czesto od pracy zawodowej. Sek w tym, ze po dobrym kierunku scislym (nawet mocno abstrakcyjnym) mozna byc i programista i analitykiem czy nawet managerem jak sie ma dodatkowe skile. A po humanistycznym mozna posiedziec na kasie. ;) Ja juz dobijam do 30 ale ciagle costam studiuje podyplomowo , bo zwyczajnie lubie. Z tym, ze kierunek powiazany z praca i prowadzony przez ludzi zaangazowanych w branze.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2012, 14:18 
Cytuj  
sprecyzuje pytanie w takim razie- jaką pracą?

ja studia wspominam glownie jako "fun", a uczylem sie tego co uwazalem, ze jest spoko lub moze sie przydac. Pierdoly jak "techniki komunikowania SIĘ" olewalem w ch.

teraz jestem na podyplomowce, gdzie sa calkiem fajni praktycy... i chujowi teoretycy, ktorzy pierdola glupoty, ze nadrzednym celem przedsiebiortswa nie jest zarabianie kasy...

ale chyba najlepsza droga w karierze to-> zawodowa (gdyby byly lepsze) -> wieczorowe LO -> studia. Tylko, ze cala mlodosc w pizdu ;d


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 lut 2012, 14:26 
Cytuj  
Ale ty na towarce byles. Tam po drugim roku sie wszyscy nudza ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.