mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2012, 10:28 
Cytuj  
o widzisz ender moze to i tak wyszlo ale proponuje cofniecie sie pare stron wstecz.

przeludnienie nie jest chyba az takim problemem jak scieki przemyslowe i rolnicze zatruwajace wode pitna.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 26 sie 2012, 10:31 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):

ja jebie nefa inwestujesz w zloto od 2000 r? to zaczynales w 12 lat?:) geniusz i bilioner pewnie z ciebie bo zloto przez 12 lat wzroslo o ponad 500%.


Tak, w 2000r wujek założył mi sub konto do tradingu złota. Od tego czasu cały czas dorabiam.

Piszpanek jak zwykle tylko wpada żeby się wyżyć na forum bo ma chujowe życie. Polaczek ;)


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 sie 2012, 16:46 
Cytuj  
rotfl.. no tak w międzyczasie zmienia się jej nazwa: na krystalicznie czyste wody gruntowo-głębinowe!
Można wiedzieć po której warstwie filtracji jaka nazwa będzie symantycznie odpowiednia pana profesora?

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2012, 16:47 
Cytuj  
Deszczówką przestaje być w momencie wsiąknięcia w glebę.

Ja pierdolę...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 522
Dołączył(a): 28.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2012, 19:02 
Cytuj  
Czepiacie się dla samego czepiania, określenie "deszczówka" było użyte żeby podkreślić iż są to ciągle te same cząsteczki wody.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 sie 2012, 19:27 
Cytuj  
Enderhawk napisał(a):
Czepiacie się dla samego czepiania, określenie "deszczówka" było użyte żeby podkreślić iż są to ciągle te same cząsteczki wody.

Nie te same. Wody głębinowe (najlepiej nadające się do spożycia) są zazwyczaj mocno odizolowane od wod powierzchniowych i czas ich tworzenia można mierzyć w epokach geologicznych ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2012, 19:37 
Cytuj  
No dokladnie, wody glebinowe z zalozenia a odizolowane od powierzchni.
Mylicie z wodami podziemyni (te ktorych najwiecej uzywamy) ktore sa zasilane z zewnatrz, natomiast w przypadku tych drugich naturalna filtracja nie wystarcza, aby pozbyć się zanieczyszczeń, a luydzka gospodarka i modyfikacja obszarów zlewisk zupelnie w tym nie pomaga.
Ale widzisz havk, napisać im mozna prosto, to beda mowic swoje. Rozpisać im dokladnie - i tak nie przynaja sie do niewiedzy.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 26 sie 2012, 20:02 
Cytuj  
Od euro... do H20.


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 27 sie 2012, 08:00 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Enderhawk napisał(a):
Czepiacie się dla samego czepiania, określenie "deszczówka" było użyte żeby podkreślić iż są to ciągle te same cząsteczki wody.

Nie te same. Wody głębinowe (najlepiej nadające się do spożycia) są zazwyczaj mocno odizolowane od wod powierzchniowych i czas ich tworzenia można mierzyć w epokach geologicznych ;)



a ja napisałem, ze to co pija piszpan na codzien to nic innego tylko deszczówka przefiltrowana przez kilka warstw gleby. Nie oszukujmy się studniami głębinowymi czy zródłami artyzejskimi nasz kraj nie jest usrany. Większość wody pitnej pochodzi z normalnych studni. A te wody na ~10m głębokości są zasilane m.in. przez najzwyklejszą deszczówkę..

Tomugeen załapałeś w końcu?

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 27 sie 2012, 10:32 
Cytuj  
Bardzo lubię czytać dyskusję ludzi w internecie na tematy o których nie mają zielonego pojęcia. Czekam aż przejdziecie do zmian klimatycznych.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 sie 2012, 12:36 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
(...)
a ja napisałem, ze to co pija piszpan na codzien to nic innego tylko deszczówka przefiltrowana przez kilka warstw gleby. Nie oszukujmy się studniami głębinowymi czy zródłami artyzejskimi nasz kraj nie jest usrany. Większość wody pitnej pochodzi z normalnych studni. A te wody na ~10m głębokości są zasilane m.in. przez najzwyklejszą deszczówkę..

Poziom twojej ignorancji odpowiada głębokości występowania wód głębinowych wysoko zmineralizowanych.
W polsce zależnie od warunków hydrologicznych wykorzystuje się praktycznie wszystkie rodzaje ujęć wody od głębinowych po rzeczne. Ta woda z jak to ująłeś "zwykłej studni" przypomina ściek i żeby nadawała się do picia wymaga większej ilości procesów uzdatniania niż w przypadku wody głębinowej. Ale pewnie w anglii nie zwracacie na to uwagi.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2012, 13:12 
Cytuj  
Mark został naturalizowanym Hindusem ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 28 sie 2012, 08:59 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Mark został naturalizowanym Hindusem ;)


deszczowka czyni cuda :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 sie 2012, 16:13 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Mark24 napisał(a):
(...)
a ja napisałem, ze to co pija piszpan na codzien to nic innego tylko deszczówka przefiltrowana przez kilka warstw gleby. Nie oszukujmy się studniami głębinowymi czy zródłami artyzejskimi nasz kraj nie jest usrany. Większość wody pitnej pochodzi z normalnych studni. A te wody na ~10m głębokości są zasilane m.in. przez najzwyklejszą deszczówkę..

Poziom twojej ignorancji odpowiada głębokości występowania wód głębinowych wysoko zmineralizowanych.
W polsce zależnie od warunków hydrologicznych wykorzystuje się praktycznie wszystkie rodzaje ujęć wody od głębinowych po rzeczne. Ta woda z jak to ująłeś "zwykłej studni" przypomina ściek i żeby nadawała się do picia wymaga większej ilości procesów uzdatniania niż w przypadku wody głębinowej. Ale pewnie w anglii nie zwracacie na to uwagi.


Totalny ignorant. Szkoda czasu na kontynuowanie "dyskusji". Tak w Polsce to tylko zrodla artezyjskie oraz wysokozmineralizowana woda plejstocenska swoja krystaliczna czynnosc zawdzieczajaca nieprzepuszczalnym masom magmowym. Nie to co za gramanica!

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 29 sie 2012, 16:17 
Cytuj  
http://www.youtube.com/watch?v=lZtTOEa-Suk


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 sie 2012, 18:27 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Totalny ignorant. Szkoda czasu na kontynuowanie "dyskusji". Tak w Polsce to tylko zrodla artezyjskie oraz wysokozmineralizowana woda plejstocenska swoja krystaliczna czynnosc zawdzieczajaca nieprzepuszczalnym masom magmowym. Nie to co za gramanica!

Napisałem ci, że wód leżących kilka m pod ziemią lub powierzchniowych nie wykorzystuje się jeśli jest możliwość korzystania z położonych głębiej, ze względu na koszty uzdatniania. Nie dość, że jesteś fanbojem apple to jeszcze nie przyjmujesz żadnych argumentów w kwestii na której się nie znasz :)

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 29 sie 2012, 21:21 
Cytuj  
Jak można było się spodziewać, PO zablokowało jakiekolwiek pytania na temat OLT ;)


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 29 sie 2012, 22:27 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
Jak można było się spodziewać, PO zablokowało jakiekolwiek pytania na temat OLT ;)

Pytaj mnie, jestem ekspertem.


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 sie 2012, 11:39 
Cytuj  
Havok - ja tylko napisalem ze Piszpan jako wsiok pierwszej klasy ma zapewne na podworku wykopana zwykla studnie z ktorej zlopie wode. I tyle - jako fanboj androida pewnie i tak nie zrozumiesz.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 30 sie 2012, 12:21 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Havok - ja tylko napisalem ze Piszpan jako wsiok pierwszej klasy ma zapewne na podworku wykopana zwykla studnie z ktorej zlopie wode. I tyle - jako fanboj androida pewnie i tak nie zrozumiesz.


nie dosc mareczku zes glupek i ignorant to jeszcze klamca. i nie wstydz sie swoich slow tylko na przyszlosc nie polecaj ludziom picie deszczowki bo jeszcze kogos skrzywdzisz swoja ignorancja.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.