mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 lut 2013, 20:44 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
czyli wg. ciebie rzeznik pis zadnych przekretow nie robil? :) cba i sprawy na pokaz, no i te slynne wsrod skazancow teksty do sedziow ze cie jeszcze ziobro dorwie. przeciez ziobro to moglby na zywo w tv prowadzic show z ucinaniem glow czy cos. pis to wogole taka biedna i uczciwa partia.


/rence


W ktorym miejscu to napisalem ze rece zalamujesz?? Po Tobie spodziewalbym sie czegos wiecej.
PIS tez jest chujowe, populistyczne i ma swoje za kolnierzem, ale nie mozna powiedziec, ze PIS nie chcialo zmienic zastanej rzeczywistosci. Ze pewnie na jakis swoj dajacy im zysk sposob...pewnie i tak.
Czy bylby gorszy od obecnego, zbudowanego na chlamie komunistycznym i bylych sluzbach?
Szczerze watpie.

Ziobro robil pokazowki i dopoki nie dotknal sie tematow blizszych ludziom vide Mirek G., to ludziom to wisialo. Mieli poczucie, ze cos tam robia tym na gorze, ale to i dobrze, bo im sie trzepanie przyda. Tyle lat kradli i wreszcie sie ktos za nich wzial.
Bo Ziobro robil przedstawienia, ale zwyklych ludzi to nie dotykalo, za to wszelkie koterie pijace soki z interesikow z rzadzacymi a i owszem.
To tylko hmm "wolne media" histerycznie bily na alarm i darly szaty...czemu to wiadomo...

Mendol

Lapowkarz Miroslaw G. znaczy dokladnie to co znaczy. Lekarz, ktory bral lapowy i od nich uzaleznial ratowanie zycia to szmata. A ze w tym systemie jest ogromny odsetek tak dzialajacych? Co sie dziwic...system wartosci kultywowanych w komunie nie zostal rozliczony, to jest co jest...a do tego jeszcze przyklad idzie z gory.
Masz jakis pomysl jak to zmienic bez karania lapowkarzy?

Mysle, ze nie skorzystalismy na tym. Jedna kanalia mniej w systemie to zawsze jedna kanalia mniej.
A tekst Ziobry ponizej krytyki i tyle.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 20 lut 2013, 20:52 przez Rzeznik, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 lut 2013, 20:51 
Cytuj  
a skad wiesz, ze od tego uzaleznial operacje?
bo tego zarzutu nie slyszalem i nie jestem pewien czy potwierdzony.
za to slyszalem, ze personel go nie lubil bo trzymal wszystkich krotko za pysk i nie bylo opierdalania sie na oddziale.
NIGDY nie wiadomo jak bylo do konca.
zreszta saleta sam sie ostatnio zalil, ze trafil akurat na okres kiedy miroslawa .g przymkneli i byl w czarnej dupie z przeszczepem dla corki.

*

Posty: 66
Dołączył(a): 19.08.2012
Offline
PostNapisane: 20 lut 2013, 20:53 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
co znaczy lapowkarz miroslaw g.?
bo bral kase jak 70% lekarzy w polsce?


Ziobro przesadził robiąc szopkę z jego zatrzymania, nie należy jednak robić z Mirosława G. męczennika i ofiarę IV RP tak jak to próbuje czynić Szechter i spółka. Miejsce łapówkarzy jest za kratami.

Co do PiSu to jeśli chodzi o doły partyjne to taki sam syf jak PO. Natomiast sam Kaczyński przynajmniej chce coś w Polsce zmienić, natomiast filozofię rządów Tuska najlepiej podsumowują słowa byłego rzecznika wałbrzyskiej platformy: "Matka bije Cygana nie za to, że kradł, ale za to, że dał się złapać".

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 lut 2013, 20:56 
Cytuj  
ale ja nie robie z niego meczennika.
tylko wkurwia mnie, ze pis zabral sie od DUPY strony do naprawy panstwa polskiego. ale krusu/zusu nie ruszyli bo na to odwagi im nie wystarczylo.
bo chcial ukrocic cos, na czym opieralo sie nasze zycie przez paredziesiat lat - prezentach dla lekarzy.
i musieliby zamknac polowe lekarzy gdyby naprawde chcieli robic z tym porzadek. tylko ciekawe kto by ich wtedy leczyl.
zreszta czekam az kaczynski bedzie potrzebowal przeszczepu.


Ostatnio edytowano 20 lut 2013, 20:59 przez Mendol, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 20 lut 2013, 20:58 
Cytuj  
ehh gdyby było więcej takich mądrych ludzi jak Rzeznik czy Ziemkiewicz :/


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 lut 2013, 20:58 
Cytuj  
O i tu sie zgadzam w 100% Mendol. To co pisalem...ze jak sie zajmowali gora, to przecietny Polak wrecz bili brawo.
I niepotrzebnie sie zabrali za takie cos, bo moze jakby dluzej porzadzili, to moze by tam trochu wyprzatneli i jakies glowy poucinali...no ale to Zbyszek pewnie pomyslal, ze zablysnie...ot partykularny interesik.


A co do Mira G.
Sad wydal wyrok ostatnio i to sam widziales jak hmm "przychylny" sad.
Odnosnie tego uzalezniani, to chocby te nasze orly z opozycji duzo na ten temat mowily uzywajac wlasnie tego sformulowania.

Ja slyszalem, ze sedzia Tuleya odrzucil mnostwo dowodow, w zasadzie wszystko z najmniejszym uchybieniem chocby, to bylo tylko jakies formalne.
Ile dostalby w hmm normalnym systemie? Wydaje mi sie, ze duzo wiecej.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 lut 2013, 21:02 
Cytuj  
no ok.
problem w tym rzeznik, ze caly swiat w ten sposob dziala.
i obawiam sie, ze rodziny czekajace na przeszczep mialy dokladnie wyjebane na to czy miro bral/dostawal kase czy nie.
niestety w naszych czasach nie mozna kierowac sie tylko 'prawem' bo to nie do konca dziala tak jak powinno.
i jak napisalem - zus/krus kradnie zdecydowanie wiecej pieniedzy niz miroslaw by dostal przez cale zycie.
nie zapominaj tez o tym, ze branie/dawanie lapowek wynika tez z faktu, iz lekarze specjalisci u nas nie zarabiaja kokosow.
i to moze wkurwiac. bo przypuszczam, ze gdyby miroslaw wyjechal do uk czy gdziekolwiek na zachod to mialby wyjebane na lapowki.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 20 lut 2013, 21:09 
Cytuj  
no to ile miałby zarabiać żeby nie musiał "dorabiać"? więcej niż te 5++k które z pewnością zarabiał? a może jednak przeznaczyć przypuszczalne dodatkowe pieniądze, nie na takich (czytaj dobrze zarabiających jak na polskie warunki) lekarzy, a tych którzy 'zaczynają' pracę w szpitalach i dostają 1000zł, czy mniej, dokładnie nie pamiętam jakie to były kwoty


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 20 lut 2013, 21:16 
Cytuj  
Cytuj:
Nigdzie nie pisalem o krwawej rewolucji. Nic takiego nie musialo miec miejsca. Na prawde polecam wrocic do tego okresu. Komunisci byli wtedy slabi, starczylo zeby zrobic lustracje na najwyzszych szczeblach, ukarac wierchuszke.
Cos na wzor Niemcki po II wojnie swiatowej. Glowe odcieli od razu, a reszte stopniowo w ciagu 20 lat.

Komuniści byli słabi na początku lat 90? Chłopie przecież wszystkie resorty siłowe pozostały bez zmian. Nie no podziwiam jak dla mnie tylko idiota ruszałby wtedy to mrowisko, bo tylko skończony idiota by się nie bał. Nie mówiąc, że nikt nie wiedział jak na dodatek zareaguje armia, o wyśmianiu przez generałów cywilnej kontroli nad armią to kolega już zapomniał?

Nie no idealna talia w pokerze do rozliczania jak nic.

*

Posty: 66
Dołączył(a): 19.08.2012
Offline
PostNapisane: 20 lut 2013, 21:21 
Cytuj  
Niah napisał(a):
no to ile miałby zarabiać żeby nie musiał "dorabiać"? więcej niż te 5++k które z pewnością zarabiał? a może jednak przeznaczyć przypuszczalne dodatkowe pieniądze, nie na takich (czytaj dobrze zarabiających jak na polskie warunki) lekarzy, a tych którzy 'zaczynają' pracę w szpitalach i dostają 1000zł, czy mniej, dokładnie nie pamiętam jakie to były kwoty



Dokładnie. Złodziej pozostanie złodziejem bez względu na to ile by zarabiał. Problem korupcji dotyczy przede wszystkim osób na wysokich stanowiskach państwowych, a nie szeregowych urzędników, zarabiających po 1800-3000 brutto.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 lut 2013, 21:25 
Cytuj  
Chlopie wroc i poczytaj co sie stalo. Ludzie partyjni odwrocili sie od wladzy. Co znaczyl Kiszczak i jego resorty bez ludzi? Wybory i jedne i drugie na poczatku lat 90 to dobrze pokazywaly.
Doly partyjne, bez ktorych partii nie ma byly gotowe sie nawracac i calowac ksiezy po rekach, zeby tylko nowa wladza ich glaskala, a ksiadz spojrzal laskawym okiem.

Myslisz, ze dlaczego sie udalo przepchnac w 1989r Sejmowa Komisja Nadzwyczajna do Zbadania Działalności MSW w czasie stanu wojennego ktorej przewodniczyl Rokita?
Nota bene raport z tej komisji, mowiacy o ponad 100 przypadkach kiedy sluzby zakatowaly ludzi na smierc na rozne sposoby, byl dokumentem tajnym do bodajze 2005 czy 2006 roku...tez wspanialy przyklad tego, co sie tak na prawde stalo.

Mit o oddanych komunistach mozna sobie w pupe wsadzic. Nikt nie wyszedlby na ulice strzelac do ludzi, predzej by Kiszczaka sami odstrzelili w ramach podlizania sie nowej wladzy. Tak dzialal system i tak dziala do dzis.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 lut 2013, 22:30 
Cytuj  
Niah napisał(a):
no to ile miałby zarabiać żeby nie musiał "dorabiać"? więcej niż te 5++k które z pewnością zarabiał? a może jednak przeznaczyć przypuszczalne dodatkowe pieniądze, nie na takich (czytaj dobrze zarabiających jak na polskie warunki) lekarzy, a tych którzy 'zaczynają' pracę w szpitalach i dostają 1000zł, czy mniej, dokładnie nie pamiętam jakie to były kwoty


wiesz ile czasu musi poswiecic specjalista zeby sie wyszkolic? wiesz ile kasy musi wydawac na sympozja, zjazdy, ksiazki zeby byc na 'czasie'?
poswiecaja swoje zycie, kupe pieniedzy po to, zeby pozniej leczyc innych.
powinien zarabiac 20k+ zeby isc do pracy na 8-12h, przeprowadzic operacje, wrocic do domu i odpoczac.
kazdy kto zaczyna prace zarabia MNIEJ niz po latach praktyki.
sprobuj sam i sie przekonaj.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 lut 2013, 23:03 
Cytuj  
Normalnie wzruszyłem się słowami, jak to nasi dzielni medycy poświęcają swój czas i życie dla dobra ludzkości. Nie ma biednych lekarzy wśród tych którzy pracują na wyższych stołkach w szpitalach czy mają prywatne praktyki. Słabo to mogą zarabiać nooby i ci którzy nie mają możliwości dostać się na etat w szpitalu.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 20 lut 2013, 23:08 
Cytuj  
Ordynatorzy w zwykłych miejskich szpitalach na internie zarabiają po kilkanaście koła. Przynajmniej w moim rejonie, nie wiem jak w całym kraju.

Przerób na prywatnych praktykach jest olbrzymi i kasa też. Prywatna praktyka to po prostu zajebiście dochodowe zajęcie.

Zarabiać to więcej powinien każdy jak się porówna koszty życia vs płace w Polsce z krajami do których się porównujemy najczęściej.


Ostatnio edytowano 20 lut 2013, 23:10 przez sula, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 lut 2013, 23:10 
Cytuj  
ile czasu poswiecaja na prywatna praktyke?
policz ile kosztuja ich wyjazdy na zagraniczne sympozja, zjazdy, wymiana doswiadczen. a potem sie zastanow nad tym co piszesz.
poza tym chyba zapominacie, ze jednak maja troche wiekszy stres w pracy niz duza czesc z nas.

przerob jest bo gdzie ludzie maja chodzic, jak na miejsce w szpitalu/do specjalisty czekaja miesiacami/latami?


Ostatnio edytowano 20 lut 2013, 23:15 przez Mendol, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 20 lut 2013, 23:15 
Cytuj  
Po lekarzach się tułałem parę lat, dodatkowo mam lekarzy w rodzinie choć niestety na drugim końcu Polski.
Przestań mówić protekcjonalnie i się oburzać. Nie odbieram nic lekarzom, ale są jedną z najlepiej zarabiających grup zawodowych w Polsce. To już nie lata 90.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 00:52 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
wiesz ile czasu musi poswiecic specjalista zeby sie wyszkolic?


no ile? są zawody które też są społecznie pożyteczne i czas wyszkolenia jest spory np policja, a proporcjonalnie zarabiają bardzo mało, może jednak niech one dostaną podwyżkę, a nie lekarze którzy na hajs nie narzekają...może i narzekają inaczej nie braliby łapówek, ale głodować nie głodują

Mendol napisał(a):
wiesz ile kasy musi wydawac na sympozja, zjazdy, ksiazki zeby byc na 'czasie'?


argument bez znaczenia

Mendol napisał(a):
poswiecaja swoje zycie, kupe pieniedzy po to, zeby pozniej leczyc innych.


poświęcają się to policjanci, żołnierze, a nie jakiś tam lekarz
trochę więcej wydają na samodoskonalenie, ale także później więcej zarabiają niż inni

Mendol napisał(a):
powinien zarabiac 20k+ zeby isc do pracy na 8-12h, przeprowadzic operacje, wrocic do domu i odpoczac.


20k? czemu nie 40k? to i tak nie twoje pieniądze, ani twój problem ...

Mendol napisał(a):
kazdy kto zaczyna prace zarabia MNIEJ niz po latach praktyki.


głodowe pieniądze młodych lekarzy to już masz w dupie, symboliczne symboliczne

Mendol napisał(a):
sprobuj sam i sie przekonaj.


jako etatowy pesymista spodziewam się, że mogę już być jedną nogą w grobie, więc po chuj?


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 01:02 
Cytuj  
argument bez znaczenia? idz sie jebnij w leb.
prosze cie, policja nie bierze lapowek? idz sie jebnij w leb.
lekarz sie nie poswieca? hehehe nie wiem czy ty tak na serio czy zartujesz. zolnierze tez sie nie poswiecaja - a jesli juz to jada za KASA na misje.
nie dla naszego kraju, bo nam to chuja daje.

a jesli chodzi o poswiecenie, ciezka prace i chujowa place to zapomniales o nauczycielach niahu.

glodowe pieniadze? przepraszam jesli w swojej pierwszej pracy od razu dostales 5k pensji.
ja nie znam zbyt wiele takich osob - ktore zaczynalyby w pierwszej pracy od wysokich stawek.


sula: i rozumiem, ze te dobre pieniadze twoi lekarze zarabiaja pracujac od 8 do 16?

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 01:32 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
argument bez znaczenia?


argument bez znaczenia, gdyż zarabiają na tyle więcej żeby mieć na te szkolenia, więc pierdolnij się w łeb.

Mendol napisał(a):
prosze cie, policja nie bierze lapowek?


Nie napisałem nic o braniu lub nie braniu łapówek przez policję, więc pierdolnij się w łeb.

Mendol napisał(a):
lekarz sie nie poswieca? hehehe nie wiem czy ty tak na serio czy zartujesz.


Lekarze z kilku wąskich specjalnościach to i może tak np taki geriatra, ale nie waż się porównywać jakiegoś tam lekarza do ludzi którzy ryzykują swoje życie żebyś ty mógł się czuć bezpiecznie.

Mendol napisał(a):
zolnierze tez sie nie poswiecaja - a jesli juz to jada za KASA na misje.


Poświęcają się, jeśli tego nie rozumiesz to masz problem. Co do misji: Jeśli jadą do iraku/afganistaniu to dla mnie jadą tam prywatnie. Kosowo etc to co innego.

Mendol napisał(a):
glodowe pieniadze? przepraszam jesli w swojej pierwszej pracy od razu dostales 5k pensji.
ja nie znam zbyt wiele takich osob - ktore zaczynalyby w pierwszej pracy od wysokich stawek.


serio zdecyduj się na coś, mówisz o wysokich kosztach doskonalenia lekarzy i dlatego mają dostawać po 20k, a pensje młodych lekarzy - którym przydałaby się kasa na szkolenia, doświadczenie które jest im bardzo potrzebne i o które jest bardzo trudno, poczytaj ile jest miejsc dla stażystów w szpitalach, pierdolona sytuacja w służbie zdrowia - masz już w dupie,

W T F


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lut 2013, 09:35 
Cytuj  
byles kiedykolwiek na jakims szkoleniu, za ktore musiales sam zaplacic?
wiesz ile kosztuje 3 dniowa konferencja? nie wspominajac o tych zagranicznych?

o lapowkach nie, ale pokaz mi, w ktorym momencie policja sie poswieca? bo ja nie zauwazylem, a zyje chwile dluzej niz ty.

kto taki ryzykuje swoje zycie, zebym sie mogl czuc bezpiecznie? bo ni chuja sie tak nie czuje i nikt mi tego nie zapewnia.
skoncz wiec pierdolic.

zolnierze sie nie poswiecaja, moze 1% z nich. reszta robi to z wygody, bo nic innego nie umie, bo to lubi. skoncz wiec pieprzyc.
w dupie mam kosowo i cala reszte.

niah pracowales kiedykolwiek?? bo mam wrazenie, ze nie za bardzo. kazdemu jest potrzebne doswiadczenie i 90% ludzi zaczyna pracowac za niskie stawki, ktore
rosna wraz z przepracowanymi latami.
nie zauwazylem, zeby lekarzom bylo jakos strasznie trudno, nie wspominajac o tym, ze to z reguly idzie w 'rodzinie'.
poczytaj ile jest miejsc dla nauczycieli, np. jezykow obcych.
miejsca do pracy sa dla mechanikow, wykwalifikowanych robotnikow - jest tylko jeden problem, w naszym kraju jest coraz mniej szkol, ktore tego ucza.

ogarnij sie troche, bo twoje teorie na niektore tematy mnie przerazaja.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.