mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 61
Dołączył(a): 21.05.2004
Offline
PostNapisane: 10 gru 2004, 18:40 
Cytuj  
błagam was o pomoc!!!

od jakiegoś czasu nie mogę się połączyć z grami online :/ :(
czy ktoś może mi powiedzieć jaki jest tego problem??

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 10 gru 2004, 18:45 
Cytuj  
Oczywiscie. Problemem jest niemoznosc polaczenia sie z grami on line.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

*

Posty: 61
Dołączył(a): 21.05.2004
Offline
PostNapisane: 10 gru 2004, 18:54 
Cytuj  
nie mam fire wall !? a jak mam to jak to sprawdzic i jak wylaczyc??


ale jakis czas temu , blokowalem p2p (musial to zdeklarowac) aby miec 2x szybszego neta, i od tamtego czasu niemoge sie polaczyc :/
mozliwe to jest?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 gru 2004, 18:58 
Cytuj  
Kolejny, ktory umiejetnie zadaje pytania
"Panie doktorze, boli mnie glowa... na co jestem chory i jak wyzdrowiec?"

X.


_________________
http://zaginiony.net

****

Posty: 1490
Dołączył(a): 19.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 gru 2004, 19:01 
Cytuj  
Jak zwykle Xanth, wszystkich zgasiłeś :D

Cytuj:
nie mam fire wall !? a jak mam to jak to sprawdzic i jak wylaczyc??

jeżeli mówisz że nie masz to po co sprawdzać :har:


_________________
Obrazek

***

Posty: 503
Dołączył(a): 7.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 gru 2004, 19:06 
Cytuj  
A coś innego ci dziala? Przegladaka (sadze, że tak, bo tu piszesz...), poczta?
Jak zablokowales p2p?
Firewall mozesz miec domyslny (jak masz Win XP z sp2) albo zainstalowany - w takim wypadku powinien sie pojawiac na liscie zainstalowanych programow...
Jaki masz system operacyjny? Jaki rodzaj polaczenia? Napisz cos wiecej...

Muminus

*

Posty: 61
Dołączył(a): 21.05.2004
Offline
PostNapisane: 10 gru 2004, 19:14 
Cytuj  
Muminus napisał(a):
A coś innego ci dziala? Przegladaka (sadze, że tak, bo tu piszesz...), poczta?
Jak zablokowales p2p?
Firewall mozesz miec domyslny (jak masz Win XP z sp2) albo zainstalowany - w takim wypadku powinien sie pojawiac na liscie zainstalowanych programow...
Jaki masz system operacyjny? Jaki rodzaj polaczenia? Napisz cos wiecej...

Muminus



cały internet działa OK (poczta, przeglądarka itd)
tylko się połączyć niemogę z grami online :(
mam XP (bez zadnych sp).
byłem w firmie w której mam neta - facet powiedzial ze jesli zdeklaruje sie ze niebede uzywac p2p (tak tez zrobilem) to oni zablokuja p2p , ale zwieksza mi neta 2x.
co do łacza mam radiowe 128 lecz teraz powinienem miec 256/128.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 gru 2004, 19:23 
Cytuj  
ludzir napisał(a):
cały internet działa OK (poczta, przeglądarka itd)
tylko się połączyć niemogę z grami online :(
mam XP (bez zadnych sp).
byłem w firmie w której mam neta - facet powiedzial ze jesli zdeklaruje sie ze niebede uzywac p2p (tak tez zrobilem) to oni zablokuja p2p , ale zwieksza mi neta 2x.
co do łacza mam radiowe 128 lecz teraz powinienem miec 256/128.


No to lecim:
1.Tak profilaktycznie zainstaluj sobie SP2 (choc nie w tym problem)
2.Zmien ISP (dam glowe ze admin to jakis paranoik), jezeli nie mozesz to skip do pkt.3
3.Uzgodnij z adminem forwarding portow jakie bedziesz uzywal (przez gry), lub ustalic porty z priorytetem, najgorsze co moze byc w sieciach ummm powiecmy w malych sieciach.
4. NIGDY alez to NIGDY gadajac z takim adminem nie wymadrzaj sie (nawet jezeli masz racje), takie bestie potem na zlosc ci beda robic, a czemu? No powiem ci ze to jest troche skomplikowane ale czasem taki maly admin po dostaniu pracy w sieci czuje sie bogiem albo niewiadomo kim.

****

Posty: 1490
Dołączył(a): 19.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 gru 2004, 19:29 
Cytuj  
ole...problem z portami to brzydka sprawa. Przez moje stare łącze osiedlowe zamiast 1 miech SWG gralem 1 tydzień, nie polecam :( . Najlepiej zaprzyjaźnić sie z adminem. mój kuzyn przez to dostal 1 miech eve i szybsze lacze niz powinien mieć :)


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 gru 2004, 20:27 
Cytuj  
Pewnie "genialni inaczej" admini zablokowali mu z rozpedu nie te porty co trzeba :D

Pogadaj z adminem !!


_________________
Obrazek

*

Posty: 61
Dołączył(a): 21.05.2004
Offline
PostNapisane: 10 gru 2004, 20:32 
Cytuj  
dzięki chłopaki !!!!!! napewno posłucham waszych rad :)

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 10 gru 2004, 22:35 
Cytuj  
Hehehe ja miałem to samo :). Admin jak to stwierdził profilaktycznie( ;)), żeby było mniejsze prawdopodobieństwo włamu zablokował mi porty, ale tak żeby działa mi przeglądarka i inne takie tam, potem jak chciałem w coś pograć musiałem do niego na gg pisać i podawać porty, które miał mi odlokować. That sux :(


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

****

Posty: 1490
Dołączył(a): 19.08.2004
Offline
PostNapisane: 11 gru 2004, 09:47 
Cytuj  
heh... jak mi admin zablokowal porty do SWG to sie wkurzylem. ojciec maila im przeslal z numerami portów a ci kolesie odblokowali tylko jeden z nich(żałosne). POmijając to że wczyśniej nie wiedzieli że był zablokowany


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 gru 2004, 12:21 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Pewnie "genialni inaczej" admini zablokowali mu z rozpedu nie te porty co trzeba :D

Idea wszelkich firewalli jest blokowanie wszystkiego i dopiero odblokowuje sie potrzebne uslugi. W innym wypadku jakikolwiek firewall mija sie z celem. Zaden "genialny inaczej" admin nic nikomu nie zablokowal, poprostu nie ma wrozki na etacie ani szklanej kuli, zeby wiedzial z gory jaki port jakiemu uzytkownikowi sieci bedzie potrzebny. Łaskawie sie moze doucz, zanim zaczniesz obrazac adminow, co?

X.


_________________
http://zaginiony.net

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 gru 2004, 14:56 
Cytuj  
Hehe dlatego z adminem trzeba sie umiec dogadywac, lecz admini jak i policjanci czy inni ludzie sa inni. Z jednym sie dogadasz po ludzku, a z drugim bedziesz zyl w wojnie i nigdy nie wygrasz, a jak pojdziesz do jego szefa i on dostanie opierdol to bedziesz mial jeszcze gorzej.

Ogolnie to odradzam sieci osiedlowych, jezeli jest mozliwosc zmiany ISP na np. chello czy co innego to bedzie sie mialo spokoj.

PS. W mojej poprzedniej sieci pierwszy admin to byl wporzadku przez poltora roku siec miala super pingi w grach i p2p dobrze chodzilo, odszedl i przyszedl nowy 20sto letni i w pare dni zabawial sie priorytetami wiec p2p padlo. No ok whaever ale w gry tez pingi wzrosly, nawet jak go prosilem o priorytetowanie portow.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 gru 2004, 15:34 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Idea wszelkich firewalli jest blokowanie wszystkiego i dopiero odblokowuje sie potrzebne uslugi. W innym wypadku jakikolwiek firewall mija sie z celem. Zaden "genialny inaczej" admin nic nikomu nie zablokowal, poprostu nie ma wrozki na etacie ani szklanej kuli, zeby wiedzial z gory jaki port jakiemu uzytkownikowi sieci bedzie potrzebny. Łaskawie sie moze doucz, zanim zaczniesz obrazac adminow, co?
X.


A co jestes adminem ?? :-)

Wg mnie jesli jest sie Adminem to POWINNO sie wiedziec ktore porty w sieci sa do czego !!

To troche tak jakby strazak powiedzial, ze nie wiedzial ze nie mozna gasic pozaru kanisterm z benzyna :D


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 gru 2004, 15:51 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Wg mnie jesli jest sie Adminem to POWINNO sie wiedziec ktore porty w sieci sa do czego !!

i zapewne wie (o tych bardziej popularnych), tyle tylko, ze nie jest w stanie przewidziec ze moga byc one ktoremus z uzytkownikow potrzebne. A pilnowanie sieci to jego praca, wiec to chyba normalna sytuacja, ze korzystajac z niestandardowych portow nalezy w takiej sieci powiadomic admina.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*

Posty: 61
Dołączył(a): 21.05.2004
Offline
PostNapisane: 11 gru 2004, 15:59 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Hehe dlatego z adminem trzeba sie umiec dogadywac, lecz admini jak i policjanci czy inni ludzie sa inni. Z jednym sie dogadasz po ludzku, a z drugim bedziesz zyl w wojnie i nigdy nie wygrasz, a jak pojdziesz do jego szefa i on dostanie opierdol to bedziesz mial jeszcze gorzej.

Ogolnie to odradzam sieci osiedlowych, jezeli jest mozliwosc zmiany ISP na np. chello czy co innego to bedzie sie mialo spokoj.

PS. W mojej poprzedniej sieci pierwszy admin to byl wporzadku przez poltora roku siec miala super pingi w grach i p2p dobrze chodzilo, odszedl i przyszedl nowy 20sto letni i w pare dni zabawial sie priorytetami wiec p2p padlo. No ok whaever ale w gry tez pingi wzrosly, nawet jak go prosilem o priorytetowanie portow.



Wiesz Pieszczoch , jak chyba też tak teraz mam :/ przez rok sieć miałem zajebistą -- 0 lagów, prędkość ściągania elegancka ( pamietam ze pewnej nocy 500kb/s :D ) a teraz od 2-3 miechów taki syf że szok ...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 gru 2004, 17:11 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Wg mnie jesli jest sie Adminem to POWINNO sie wiedziec ktore porty w sieci sa do czego !!

I wiem, ktore porty sa do czego w ogolnie znaych uslugach. Ale nie mam szklanej kuli, zeby sie domyslac, ze gra XXX o ktorej nigdy nie slyszalem dziala na porcie YYY, ani tego, w co masz zamiar aktualnie grac. Widze, ze zapomniales o tym, ze gier sieciowych jest na tony, a kazda korzysta z zupelnie innego portu. A portow tcp masz 65335. Czyli co, otworzyc firewalla calkiem na swiat? To na chuj firewall w ogole?
O kazdej niestandardowej usludze, z ktorej masz zamiar korzystac powinienes poinformowac admina, a nie liczyc, ze jakims cudem sie on tego sam domysli.

X.


_________________
http://zaginiony.net

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 gru 2004, 17:34 
Cytuj  
X to jest akurat wiadome (bynajmniej dla mnie), ale sam nie zaprzeczysz ze niektore seci osiedlowe zatrudniaja adminow-informatykow samoukow, ktorzy czasem sa nieodpowiedni na te stanowisko.

IMO cala idea blokowania portow lub priorytetowania powinna wygladac tak:
-Wlanczam gre...ooops port zablokowany
-PM admin z lista portow
-W dzien roboczy i godzinach otwarcia biura powinno byc "Done"

Ale NIE generalizujac w praktyce CZASEM jest ze wogle ci nie odblokuje bo jest zlosliy albo ma manie transferow i pomysli ze chcesz uzywac p2p.
Pamietam jak na forum mojej sieci (zamkneli poniewaz dzieciaki jak i dorosli narzekali na net) nowy admin napisal cos w tym brzmieniu:

"Siec teraz sprawuje sie o niebo lepiej, w tym momencie po dlugiej pracy i nieczynnej sieci przez 8 dni mozna otwierac strony www, odbierac e-mail i uzywac komunikatorow bez problemowo."
Na pytania czy oddadza nam 1/4 abonamentu za downtime byly kasowane posty, jak i na pytania o gry (poza quake,d2,w3,CS,UT) pomijajac p2p. Na krotko po tym forum zostalo skasowane.

I to nie tylko (nie podam nazw firm ale dzielnicie) siec w Srodmiesciu u mnie ale i u znajomych na Bukowym czy na Niebuszewie.

Ogolnie to IMO male sieci maja MALYCH adminow. Najlepiej to CHANGE ISP i /ignore.

PS.Tego pierwszego w mojej sieci admina znalem z widzenia i byl spoko czlowiek po studiach, a ten nowy to max podczas.
PS2. Admini maja ogolnie zla opinie bo ludzie lubia generalizowac, jak ktos ma dobrego admina to nic tylko wychwalac go szefowi zeby inny nie przyszedl.


Ostatnio edytowano 11 gru 2004, 17:37 przez Pieszczoch, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.