mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2005, 19:08 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
hmm tak jak się głębiej zastanowić to w Polsce:

człowiek bogaty się wstydzi, często ukrywa swój stan majątkowy, człowiek biedny afiszuje się ze swoją biedą, chwali się tym, że go na nic nie stać - to chyba nienormalne..

Drugi przykład człowiek biedny usprawiedliwia swoje złodziejstwo własnym mizernym stanem majątkowym i sądzi, że to spokojnie wystarcza - też mało normalne, a spora część ludzi tak myśli. Do tego za głupków uważa tych pracujących i płacących za oryginalny towar, a samego siebie uważa za cwaniaka nad cwaniakami - złodziejaszka z pustymi kieszaniami.

No i trzeci przykład - polak nie pracuje na swój sukces, drogi do życia "na poziomie" w Polsce są dwie - kraść, oszukiwać i nie dać się złapać, urodzić się bogatym (czyt. tatuś, dziadek kradli, oszukiwali i nie dali się złapać). Nikomu absolutnie nie przychodzi do głowy, że wystarczy zakasać rękawy i zabrać się do pracy - zresztą to niehonorowe tak zapierdalać, łatwiej ukraść. Myślenie "ja to mam przejebane a inni mają dużo łatwiej bo.." cały czas jest na topie.

No i związane z punktem 3 bezrobocie - nikt w Polsce nie pójdzie do pracy za XXXzł woli siedzieć na dupie i narzekać, że pracy nie ma oraz podkradać co się da i komu sie da. A nisko czy średniopłatną pracę można znaleźć dosyć łatwo.

Masz bardzo egoistyczny punkt widzenia.
Widz że nie znasz się na ekonomii, więc nie będe nawet wspominać o prawie Engl'a. Dla twojej informacji sytuacja w kraju jest tragiczna i nie jest to wina akurat samych ludzi tylko wina źle prowadzonej gospodarki, roztrwanianie budżetu na bzdury, okrajanie pomocy socjalnych czy chore ruchy w stylu "prezent na NFZ (1% dochodów idzie na "pomoc" NFZ).
Winisz ludzi za brak motywacji do pracy? Moja siostra po zyskaniu statusu magistra została bez widocznej przyczyny zdegradowana ze swojego stanowiska, Polska jest aktualnie krajem źle rządzonym postkomunistcznym, toniemy w długach, jesteśmy nieumiejętnie rządzeni. Rzucasz się że polak nie będzie pracował za XXX złotych, wiesz znajdź mi prace w której ludzie będą pracowali za grosze.
Jako że ostatni rok przebywałem w Anglii moge Ci powiedzieć że polacy są niejako spragnieni pracy. Dlatego też Ci którzy przyjechali do Londynu szukać szczęścia szukali pracy za grosze, na start mówili że jeżeli będzie praca to będą pracować za pół stawki, skończyło się to tym że aktualnie angielski rząd planuje wprowadzić ograniczenie na osoby przyjeżdzające do Anglii z krajów nowoprzyjętych do UE.
Nie wiem czy jesteś ślepy czy jesteś hipokrytą pisząc ww post, "no offence"

Pozatym jest wiele przyczyn dla których polacy grają na pirackich serwerach, jedną przyczyną jest to że większość nastolatków nie ma kont bankowych przez które mogli by opłacać gry. Poza tym za dużo nienawiści w twoich słowach :o . Granie na pirackich serwerach to lagi, wysokie rate, mało ludzi i uniżanie się przed "wielkiem GM'em", z tym się zgadzam w 100%.
Notabene grając w lineage2 na serwerze bartz widać duża liczbe "ebay'rów" którzy czasami zabijali ochote do gry :), mógłby mi ktoś nakreślić "korupcje" w WoW'ie?(dla mnie większym gównem jest kupowanie postaci, sprzętu oraz buffboty niż granie na pirackich serwerach).
Nie mam zamiaru prowadzić rzadnej kłótni więc 'bez obrazy za ostre słowa'.

*
Avatar użytkownika

Posty: 144
Dołączył(a): 14.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2005, 22:22 
Cytuj  
Sorry ze nieprzeczytalem calej wypowiedzi ale jakos wpadlo mi w oko to czemu polacy graja na pircakich serverach ;] moje zdanie jest takie ze polacy jak i inni gracze kimbinuja aby sobie pograc i nietracic przy tym pieniedzy, niezwazajac na to iz tworcy tej gry traca i nastepna gra tej firmy moze niewyjsc ;] no ale cuz...

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2005, 23:10 
Cytuj  
Wyjdzie wyjdzie ;] Polacy sa za biedni by te grosze tworcom zrobily roznice ;]

Ale i tak pirackie serwy powinny byc scigane, rosnie mlode pokoleni leniwych idiotow, ktorzy zamiast pokombinowac, pograc, ida na latwizne i graja na free shardach, potem reszte spraw beda chcieli miec tak latwa.

Seraf: siostre zdegradowali ? Tylko za to ze ma magisterke ? hmm no ale sa inne kraje nie ? Ktore doceniaja pracownikow wiec w czym problem ? Jak masz studia znasz jezyki mozesz znalezc prace gdzie indziej.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2005, 10:54 
Cytuj  
@Seraf - okrajanie pomocy socjalnych to akurat dla gospodarki rzecz zbawienna - motywuje ludzi do pracy, obniza obciazenia fiskalne tych juz pracujących itd., no chyba że wierzysz w keynesistowskie bzdury... :)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2005, 12:13 
Cytuj  
Seraf co by nie mówić jesteś typowym polakiem. Mało zarobiam, jestem cienki bo.. i tu masz 1000 różnych argumentów na każdą sytuację do wyboru.
Nie winię ludzi za brak motywacji do pracy. Tylko jak nie mają tejże motywacji to niech nie narzekają, że nie mają pieniędzy. Ich sprawa albo się zmotywują albo niech siedzą cicho. Kradzież to żadne rozwiązanie.
Co do wyjazdu za granicę - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jak ktoś w Polsce może znaleźć pracę jedynie przy zmywaniu garów lub zamiataniu ulic to oczywiście niech wyjeżdża bo w Anglii płacą lepiej. Rozumiem, że bycie wyrobnikiem na zachodzie w Polsce cały czas jest uważane jako niesamowity awans społeczny i rajcuje co poniektórych. Ale jest duża część osób która potrafi się w Polsce ustawić i żyć godnie, na poziomie.
50zł miesięcznie w centrum europy to żadne pieniądze. Zbierając puszki po piwie czy złom sądzę, że można zarobić duużo więcej. Szkoda, tylko że łatwiej ukraść niż wziąć sie do roboty.

Ashton: a po co inny kraj? Jak siostra jest dobra to bez problemu sobie znajdzie drugą pracę w kraju. Gorzej, że teraz magister to tak jak kiedyś 5 klasy szkoły podstawowej :/ Widziałem świeżych magistrów którzy zdania bez rażącego ortografa nie potrafili napisać i pchali sie pracy w zespole redakcyjnym. Pewnie awansowali społecznie i skończyli za granicą myjąc gary w jakimś wiejskim pubie..

P.S. rzadnej = żadnej. Zamiast się weźmiesz za ekonomię i zaczniesz mnie pouczać przestudiuj słowniczek ortograficzny ze szkoły podstawowej.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2005, 12:18 
Cytuj  
Mark, chociazby by zarabiac lepsza kase ;p Wiem, wydatki sa o wiele wieksze, ale sprzet komputerowy, gry itp wychodza przy takich zarobkach o wiele taniej ;]


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2005, 12:22 
Cytuj  
Ashton o to chodzi że tak naprawdę 99% którzy wyjeżdżają za granicę tam sprząta, myje gary, zaiwania na polu itp. Podczas gdy w Polsce chodziłaby w gajerku i krawacie do pracy. Fakt, że za trochę mniejsze pieniądze...

**

Posty: 263
Dołączył(a): 8.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2005, 12:27 
Cytuj  
wole za granicą zrywać pomidorki niż tu robić u jakiegoś "prywaciarza", robić za 500zł (wypłata z 3 miesięcznym opóźnieniem) po 10 godzin dziennie, a do tego być traktowanym jak śmieć...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2005, 12:39 
Cytuj  
jeżeli cwaniakozz jedyna praca jaką oferują ci w kraju to zapieprzanie u prywaciarza za 500zł z 3 miesięcznym opóźnieniem to rzeczywiście lepiej wyjeżdżaj. Tylko postaraj się zrozumieć, że wbrew pozorom nie każdy w kraju pracuje za taką stawkę.


Ostatnio edytowano 10 kwi 2005, 12:54 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 263
Dołączył(a): 8.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2005, 12:42 
Cytuj  
zrozum że nie w każdym kraju do zapieprzania łopatą mile widziana jest znajomość 3 języków ;]
znacznie łątwiej jest powiedziećże nie jest w kraju tak źle jeśli sięma prace i nie trzeba kombinować...

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2005, 13:38 
Cytuj  
Mark, ja nie mowie o glownej spolecznosci, ale wyksztalconej.
Fakt, jak ktos tylko taka se znalezc prace moze to jego problem, ale afaik wyksztalcony czlowiek za granica moze niezla kase zrobic.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

****

Posty: 1500
Dołączył(a): 2.02.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2005, 14:08 
Cytuj  
gokus napisał(a):
Sorry ze nieprzeczytalem calej wypowiedzi ale jakos wpadlo mi w oko to czemu polacy graja na pircakich serverach ;] moje zdanie jest takie ze polacy jak i inni gracze kimbinuja aby sobie pograc i nietracic przy tym pieniedzy, niezwazajac na to iz tworcy tej gry traca i nastepna gra tej firmy moze niewyjsc ;] no ale cuz...


Jak na to wpadłeś?? :o :o

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2005, 16:13 
Cytuj  
wyjechać jest łatwo , trudniej podjąć decyzję o wyjeździe , nie każdy jest materiałem na emigranta i nie każdy da sobie radę za granicą ... z drugiej strony , po co jednostka wykrztałcona , wybitna ma pracować w kraju skoro za granicą dostanie 5 x tyle , służbowy samochód i mieszkanie
ale żeby myśleć o takich rzeczach trzeba włożyć w swoje wykrztałcenie sporo wysiłku , a ja podobnie jak Mark oceniam dzisiejsze szkolnictwo w Polsce źle , po prostu źle


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2005, 19:09 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
wyjechać jest łatwo , trudniej podjąć decyzję o wyjeździe , nie każdy jest materiałem na emigranta i nie każdy da sobie radę za granicą ... z drugiej strony , po co jednostka wykrztałcona , wybitna ma pracować w kraju skoro za granicą dostanie 5 x tyle , służbowy samochód i mieszkanie
ale żeby myśleć o takich rzeczach trzeba włożyć w swoje wykrztałcenie sporo wysiłku , a ja podobnie jak Mark oceniam dzisiejsze szkolnictwo w Polsce źle , po prostu źle


gdyby mnie tak jak ciebie los pokrzywdził, oceniałbym je pewnie podobnie...

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2005, 19:35 
Cytuj  
wykształcona to trudny wyraz :]
Jak się ktoś pilnie uczył to wie, że po k się pisze rz...
ale trafiają się niespodzianki w postaci wyjątków :)

Wyjątków się nie czepiajmy bo każdy się może poślizgnąć.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2005, 23:14 
Cytuj  
Powiem wam coś tylko nikomu nie zdradzajcie. Teraz tak naprawdę każdy może uczciwie zarobić. Owszem nie zaduże pieniądze, ale... Przecież nie od razu zostanie się kierownikiem. Ja tam wykształcenia nie mam( ba, dopiero kończe gimnazjum) a i tak zarabiam średnio 400-500 zł co starczy mi na neta i rozrywki i karnet na siłke. Wystarczy chcieć. Ja np. maluje figurki. I co 400 stówy to według mnie niezła kasa za uprawianie mojego hobby. A jest tyle możliwości.... Jasne można powiedzieć że to co robie to nie jest stała robota i wogóle dostanie etatu to całkiem inna bajka. Jasne, zgadza się. Ale nie zmienia to faktu, że łebski gość zawsze znajdzie fuchę. Gorszą, lepszą, ale zawsze coś. Ale zgodze się że wyjazd za granicę też jest niezgorszym pomysłem. Też wyjechałem na wakacje do Hiszpanii na zbiory. Praca cięzka, ale opłacalna. A warunki są o wiele lepsze niż przy zbiorach w Polsce. Wiem co mówie, nie raz się tak zarabiało kasę.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2005, 23:47 
Cytuj  
neta i rozrywki i karnet na siłke.
silka for teh win, koledzy tez cie tam wolaja kozas?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2005, 00:11 
Cytuj  
Nie, nie wołają tak. Można się zdziwić że 16 lat i na siłke chodzi( tzn. zacząłem w wieku 14 lat). Bo za młody, może się coś stać czy cuś. Wystarczy jednak dobry trener, rozwaga i tyle. Wcześniej miałem lekkie skrzywienie kręgosłupa, ważyłem 55 kg i byłem oszołomem. Tera jak już chodzę 1,5 roku wyleczyłem kręgosłup( sprawdzone przez lekarza), przytyłem około 7 kilo, no i nabrałem troche wigoru, nie tracąc rozwagi. I choć to troche odbiega od tematu- wszystkich gorąco zachęcam na siłownię. Nie trzeba tam chodzić dla pakowania, można dla zdrowia, postury i także dobrego samopoczucia. I pliz nie flame'ujcie mnie bo to także ma coś wspólnego z tematem( taki leniwy typowy Polaczek tylko narzeka [jak było ze mną wcześniej], a po nabraniu energii od razu inaczej myśli)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2005, 07:42 
Cytuj  
kozas15 napisał(a):
Wcześniej miałem lekkie skrzywienie kręgosłupa, ważyłem 55 kg i byłem oszołomem. Tera jak już chodzę 1,5 roku wyleczyłem kręgosłup( sprawdzone przez lekarza), przytyłem około 7 kilo, no i nabrałem troche wigoru, nie tracąc rozwagi.

I juz nie jestes oszolomem? Bo... przytyles? :o

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2005, 08:32 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
I juz nie jestes oszolomem? Bo... przytyles? :o

X.

Nie napisal, ze nie jest, tylko ze przytyl i nabral wigoru nie tracac rozwagi.
Sprawa bycia oszolomem nie zostala jeszcze wyjasniona ;]

A na serio, im wiecej takich mlodych i aktywnych jak kozas, tym lepiej. Przeciez o tym byl ten temat - jesli sie chce, to mozna.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.