mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 26 paź 2005, 06:27 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):

Otoz wlasnie nie. I tu musze sie zgodzic z Taunisem. Prosty przyklad - jestes pewnie wychowany w kulturze europejskiej i bulwersuja cie (potepiasz je) zamachy na WTC, w Madrycie, itd....


O ile pamiętam w tych zamachach terroryści nie obdzierali ludzi ze skóry. Chodziło im tylko o ich śmierć.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 26 paź 2005, 08:45 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
A nie po to żeby patrzeć jak się np. wykrwawia dla samego widoku cierpienia zwierzęcia...

SwenG napisał(a):
hmmmm ????
ciut przeginasz, przecież oni tam ubijają na skórkę a nie tak sobie w nie kamieniami rzucają bo fajnie...


Fajnie jest wyciągnąć jedno zdanie i pod nie tworzyć teorie...

MagPS napisał(a):
Mówiąc krótko nic dziwnego jest zabicie zwierzęcia jeśli miałoby to służyć sobie i swoim najbliższym, swojej społeczności, i w tym nie mam miejsca na okrucieństwo a z pewnością na zbędne/niepotrzebne....


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 paź 2005, 10:06 
Cytuj  
To też napisałem że przegiąłeś, gdybyś nie dodał tamtego zdania wcale bym nie komentował. Wnioskuję bowiem, że uważasz, że ludzie z tego filmu mają radochę z tego, że te zwierzaki cierpią. Imho oni po prostu tego nie zauważają, robią swoją robotę, bez której pewnie by nie mieli co do granka włożyć, żeby rodzinę wyżywić.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 paź 2005, 12:57 
Cytuj  
Racja. Nie obchodzi ich to czy zwierzak jeszcze zyje. Dla niech wazne jest by sqra byla zdjeta szybko i by mogl wrocic do domu z kasa lub zarciem (chyba nie jedza tych fretek)(Ciekaw takze jestem co oni potem robia z tymi fretkami... Po tym jak pakuja na te wozy...)

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 26 paź 2005, 13:08 
Cytuj  
SwenG&Shaver napisał(a):
(...)

:lol: :roll:
Może zanim coś napiszecie wpierw przeczytacie czyjeś posty ze zrozumieniem


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 paź 2005, 13:44 
Cytuj  
walcz z tym Roball :x
pojedź, opluj faceta, wytłumacz mu, że praca jaką wykonuje (hodowla na ubój) jest niegodna i źle się na zdjęciach prezentuje, wykup całe stadko tych "fretek" po czym wypuść je na wolność. Weź ze sobą kamerę by wcinając kurze udka (z żółtych milusich kurek) lub schaboszczaki (z krówek) opowiadać wnukom jaki to jesteś cywilizowany i światły :lol:

*

Posty: 99
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 26 paź 2005, 18:47 
Cytuj  
Wcale mięsa nie musimy spożywać. To zależy od naszego podejścia.
A co do pozostałych wypowiedzi - nie ciekawi mnie to, jak podchodzą do tego inne narody. Jestem z Europy i żyje według zasad wpajanych mi od urodzenia, a którymi nadal żyję. I nie mówcie mi, że świat jest AŻ tak poróżniony, że na innych kontynentach ludzie inaczej czują. Jednym z takich przekonań zasadowych jest to, żeby nie wyrządzać komukolwiek bólu, mając z tego przyjemność, i żeby nie zachowywać się tak bestiarsko (ba, przecież zwierzęta nawet się tak nie zachowują) czy też barzbarzyńsko wobec zwierząt (może zaprzeczysz, że na tym filmie śmieją się i mają uciechę z tego, jak je traktują?). Tu chodzi o normy moralne, które chyba każdy z nas posiada, a które bardzo ruszają ludzi wrażliwych i nie tylko.
Mark24, tu nie chodzi o to, że jeżeli coś się komukolwiek nie podoba, to od razu trzeba w to angażować swoją osobę. Zajmują się tym inni. To jest po prostu wyrażanie swojej opinii. Nie powiesz mi, że jak Ci się coś nie podoba to lecisz z językiem na wierzchu zmienić połowę świata?
Odnośnie zamachów - tak, na swój sposób je potępiam. Potępiam w tym obie strony - i USA, i Irak. Obie są winne, bo nie powiecie mi, że Ameryka chce wystabilizować Irak bez korzyści. A w ogóle czy oni mają jeszcze co stabilizować? Chyba przepływ ropy...
Zamachy nie były sprawą znęcania się nad ludźmi. Było to ostrzeżenie i zamiar wprowadzenia zamieszania wśród państw, które zdaniem Iraku wprowadzają w świecie zło (a nie? z Ameryki wiele tego syfu przyszło do Europy, niezbyt pozytywnie wpływając na nasze obyczaję itp.). Niestety przy tym zginęło i nadal będą ginąć tysiące niewinnych istnień. To jest chora gra państw wyżej postawionych. Tak, to było również niehumanitarne, ale nie aż tak, jak świadome czynienie okrucieństwa istocie, która myśli albo po prostu czuje. W Polsce też tak robią, wiem. Czy jesteśmy krajem aż tak rozbieżnym kulturowo? Nie. Robią tak wszędzie. Jest to okrutne i straszne. Jest to moje prywatne zdanie i szczerze mówiąc nie tylko moje. Co wy chcecie udowodnić, 'broniąc' takiego zachowania? Kultura tu nie gra aż tak istotnej roli. Wszyscy jesteśmy ludźmi i mamy dosyć podobne spojrzenie na świat.
Nadal uważam, że mija się z celem.


_________________
Scarlet Prophet: ...Scourge?

**

Posty: 201
Dołączył(a): 17.03.2005
Offline
PostNapisane: 26 paź 2005, 20:54 
Cytuj  
Cały ten temat można podsumować jednym słowem – KASA.
Ludzkie umysły są opanowane rządzą pieniądza. Nie potrafimy już bez tego żyć i ciągle chcemy więcej. Wojny, zabijanie zwierząt, niszczenie środowiska i wiele innych to efekty pogoni za pieniądzem. Oczywiście, są ludzie bardziej i mniej podatni na wpływ mamony ale jedno jest pewne, wszyscy w jakiś sposób jej ulegają.
Nikogo tak naprawdę nie obchodzi jak bardzo cierpi druga istota gdy w grę wchodzi kasa.
Ostatnia rzecz która nas broni przed bezmózgim wyrżnięciem w imię kasy wszystkiego co się rusza/kwitnie to moralność, ostatnia blokada przed totalnym szaleństwem.
Takie mam zdanie na ten temat.

PS. Sry za chaotyczny post ale pisałem "od serca".


_________________
"Before you complain about lag, think of Jesus... he lagged 3 days before respawning."

Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 26 paź 2005, 21:39 
Cytuj  
Poniekad blokuje nas tez religia. Moze ta cala religia to wielka sciema, nic nie ma po smierci, nie ma zadnego Boga ani bóstw, ale jednak spora liczba osob nie zrobi czegos złego bo boi sie gniewu z gory. Wiem ze moze to sie wam wydawac smieszne, bo jak zauwazylem ostatnio panuje moda na ateizm, ale nieraz naprawde sie o tym pomysli...


_________________
Obrazek

**

Posty: 481
Dołączył(a): 2.07.2005
Offline
PostNapisane: 26 paź 2005, 21:43 
Cytuj  
Moda na ateizm to jest odkąd Izaak sformułował swoje prawa :D. Co do zabijania zwierząt to jest to bestialstwo ze się ich nie usypia najpierw i traktuje tak brutalnie , do samego zabicia takiego stworzenia nic nie mam. W końcu "zabij lub giń" , czyż nie?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.