mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 29 cze 2009, 11:05 
Cytuj  
Otóż, mam takie pytanie... Czy mogę zaskarżyć kościół/parafię o to, że zakłócają porządek? A dokładniej hałasują? Nie wiem jak u was, ale u mnie w mieścinie, te skurwysyny nie biją na daną godzinę ( tak jak chyba zawsze było ) tylko napierdalaja dzwonem +100 razy przed mszą. W niedziele kurwa nie da się dłużej pospać. A na dodatek zajebiście irytujące to jest.

Nie spotkaliscie się z taką sytuacja? Bo naprawde, to chyba nie jest normalne, by tak długo uderzali w to gówno...

Może znalazłby się na to jakiś paragraf? Hę?


edit:

Zapomniałem dodać, że w tygodniu też tak napierdalają. Niedawno, bo o 11.25 z dupy zaczęli dzwonić. Skonczyli o 11.35~ No idzie zwariować...ech.


_________________
Zdarzają się takie dni, kiedy dostaję gęsiej skórki na myśl, że co człowiek to wszechświat.


Ostatnio edytowano 29 cze 2009, 11:13 przez Nokiu$, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 29 cze 2009, 11:09 
Cytuj  
mozesz sprobowac sie dogadac , przejdz sie do zakrystii i powiedz w czym rzecz , najwyzej odesla cie do dzwonnika i jego dobrej woli :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 29 cze 2009, 11:11 
Cytuj  
GL jebany bezbozniku...


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 cze 2009, 11:49 
Cytuj  
Nokiu$ napisał(a):
Otóż, mam takie pytanie... Czy mogę zaskarżyć kościół/parafię o to, że zakłócają porządek? A dokładniej hałasują? Nie wiem jak u was, ale u mnie w mieścinie, te skurwysyny nie biją na daną godzinę ( tak jak chyba zawsze było ) tylko napierdalaja dzwonem +100 razy przed mszą. W niedziele kurwa nie da się dłużej pospać. A na dodatek zajebiście irytujące to jest.

Nie spotkaliscie się z taką sytuacja? Bo naprawde, to chyba nie jest normalne, by tak długo uderzali w to gówno...

Może znalazłby się na to jakiś paragraf? Hę?


edit:

Zapomniałem dodać, że w tygodniu też tak napierdalają. Niedawno, bo o 11.25 z dupy zaczęli dzwonić. Skonczyli o 11.35~ No idzie zwariować...ech.

Najlepiej by bylo jakbys spalil ten przybytek. Z racji konsewkwencji prawnych jest to problematyczne niestety. Jesli nie zaklocaja ciszy nocnej to bedzie ciezko. Watpie zebys kleche przekonal, a na drodze sadowej nie wygrasz raczej w tym kraju.


_________________
Χ Ξ Σ

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 29 cze 2009, 11:58 
Cytuj  
65 decybeli w godz. 6-22 przy budynkach wielorodzinnych w miastach pow. 250 tys. mieszkańców i 55 decybeli w godz. 22-6

60 decybeli w dzień i 50 decybeli w nocy na osiedlach oddalonych od centrum miasta

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 29 cze 2009, 12:01 
Cytuj  
Motopompa napisał(a):
65 decybeli w godz. 6-22 przy budynkach wielorodzinnych w miastach pow. 250 tys. mieszkańców i 55 decybeli w godz. 22-6

60 decybeli w dzień i 50 decybeli w nocy na osiedlach oddalonych od centrum miasta


Nie ma to całkowicie żadnego znaczenia, kościoły mogą sobie bić jak głośno i jak długo chcą -> tak mówi umowa konkordatowa.

***

Posty: 732
Dołączył(a): 23.06.2008
Offline
PostNapisane: 29 cze 2009, 12:03 
Cytuj  
Ty tak poważnie :D ? A możesz wkleić jakiś fragmencik o tym bom ciekaw :D ?

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2009, 12:10 
Cytuj  
sry Dana, ale nie znalazlem tego, ktory artykul niby?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 29 cze 2009, 12:10 
Cytuj  
Ale przecież mamy wolność wyznaniową. Jeżeli kościół narusza moją prywatność, zagłuszając mi np radio i na dodatek jest 'nietykalny' to coś jest w/g mnie nie tak. Czuję się dyskryminowany, bo muszę słuchać "dźwięków" cudzej wiary.

To może jest jakiś paragraf na szykanowanie mniejszości?


_________________
Zdarzają się takie dni, kiedy dostaję gęsiej skórki na myśl, że co człowiek to wszechświat.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 29 cze 2009, 12:12 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
sry Dana, ale nie znalazlem tego, ktory artykul niby?


Cytuj:
1. Rzeczpospolita Polska zapewnia Kościołowi katolickiemu wolność sprawowania kultu zgodnie z artykułem 5.


Cytuj:
Przestrzegając prawa do wolności religijnej, Państwo zapewnia Kościołowi katolickiemu, bez względu na obrządek, swobodne i publiczne pełnienie jego misji, łącznie z wykonywaniem jurysdykcji oraz zarządzaniem i administrowaniem jego sprawami na podstawie prawa kanonicznego.


Tzn. że w prawie kanonicznym (choć wystarczy że to po prostu będzie katolicki zwyczaj) jest zapisane że muszą napierdalać w dzwony ku chwale pana i nic na to nie poradzisz!

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2009, 12:14 
Cytuj  
w zeszlym roku bodajze we Wloszech babka wygrala z kosciolem sprawe o zbyt glosne dzwony w jej miejscowosci i dostala od kosciloa odszkodowania 60 czy 70k euro.
edit @ Dana, szkoda,ze mialem prawo wyznaniowe w zeszlym semestrze,bo bym sie spytal faceta od tego przedmiotu co on o tym sadzi. Wg mnie ta interpretacja jest troche naciagana i jesli udaloby sie udowodnic niezgodne z przepisami natezenie halasu to powinno dac sie nawet nie z powodzctwa cywilnego, a przez odpowiedzialny za to urzad dobrac im sie do dupy ;)


Ostatnio edytowano 29 cze 2009, 12:17 przez RufeN, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 29 cze 2009, 12:14 
Cytuj  
Pogadaj z klechą. Jak nic nie da to wypożycz forda F350 z paką zabudowaną na nagłośnienie i jeździj w okolicach kościoła w godzinach mszy puszczając szatańską muzykę. A w przerwach między kawałkami puszczaj dżingiel "Wyłączcie dzwony, to ja wyłącze Kata."

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 29 cze 2009, 12:19 
Cytuj  
swobodne i publiczne pełnienie jego misji
To nie znaczy, ze ta swoboda ma byc bezprawna.
Jesli kosciol lamie wolnosci i prawa obywatela, moze byc podciagniety do odpowiedzialnosci.
Kosciol tak jak nie moze robic pochodow codziennie przez najwieksza ulice w miescie tak i nie moze napierdalac w dzwon jesli jest to wykroczenie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 29 cze 2009, 12:26 
Cytuj  
Cytuj:
Artykuł 1

Rzeczpospolita Polska i Stolica Apostolska potwierdzają, że Państwo i Kościół katolicki są — każde w swej dziedzinie — niezależne i autonomiczne (..)

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 29 cze 2009, 12:35 
Cytuj  
właśnie tu tkwi racja konkordatu: sprawy leżące na styku dwóch niezależnych systemów prawnych zostają uzgodnione. Jest on z natury swej „asymetryczny", gdyż nie państwo działa na terenie Kościoła, lecz Kościół na terenie państwa. Postępując w myśl zobowiązań konkordatów Państwo chroni się przed zarzutem naruszenia wolności religijnej (przynajmniej ze strony Kościoła katolickiego) i otrzymuje zobowiązanie się Kościoła do przestrzegania prawa państwowego.
Mysle, ze to juz da nam prawdziwy obraz sprawy.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 29 cze 2009, 12:40 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Pogadaj z klechą. Jak nic nie da to wypożycz forda F350 z paką zabudowaną na nagłośnienie i jeździj w okolicach kościoła w godzinach mszy puszczając szatańską muzykę. A w przerwach między kawałkami puszczaj dżingiel "Wyłączcie dzwony, to ja wyłącze Kata."


kat były by weak proponuję:

http://www.youtube.com/watch?v=nq_BhuES4xU


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 29 cze 2009, 12:40 
Cytuj  
Ale mi to mówisz ? Myślałem że wiesz iż Kościół jest w Polsce ponad prawem.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 29 cze 2009, 13:26 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
Zychoo napisał(a):
Pogadaj z klechą. Jak nic nie da to wypożycz forda F350 z paką zabudowaną na nagłośnienie i jeździj w okolicach kościoła w godzinach mszy puszczając szatańską muzykę. A w przerwach między kawałkami puszczaj dżingiel "Wyłączcie dzwony, to ja wyłącze Kata."


kat były by weak proponuję:

http://www.youtube.com/watch?v=nq_BhuES4xU


weak, sądzę że dopiero np czytanie koranu dałoby jakiś efekt

***

Posty: 772
Dołączył(a): 21.04.2006
Offline
PostNapisane: 29 cze 2009, 13:57 
Cytuj  
Nic im nie zrobisz , pierdolony kler jest tak wgryziony w Polske ze dyktuje warunki i dalej szerzy ciemnote w imie "milosierdzia" co najwyzej mozesz wysadzic im te dzwony.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 29 cze 2009, 13:59 
Cytuj  
Imo mój sposób jest lepszy.
Legalny i mocno uciążliwy.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.